Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 Luty 2008, 18:51:32

Altair

Karykatura Batmana, chociaż ma coś ze stopą jednak 10x lepsza niż ten Spider-Man.

Kujaw, genialny Venom.

franek

#1321
CytatPS wcale nie ma za dużej stopy tylko to jest cień, ale nie pomyślałem i zamiast tylko zakreskować to zamalowałem i tak wyszło  :-\

EDIT

Moja najnowsza pracka, taki tam krajobraz. Miasto po lewej dodałem bo było zbyt pusto i pomimo że troszkę niestarannie je zakreskowałem to pasuje do takiego brudnego miasta, które wybija się na tle naturalnego krajobrazu.



Show Must Go On!!!

Nightrain

Franek, spiderowi kompletnie brakuje dynamiki. Pajęczyna trochę nie wyszła w sumie... Poza również dziwna. Mięśnie przynajmniej wyglądają u ciebie coraz lepiej.
Kolejna praca bez szału. Fajnie, że jakieś cienie są, ale tak to... Trochę przedszkole.

Pomijając piątek, w którym PO RAZ 3 rysowałem tego anioła na religię [muszę przyznać, że tym razem idzie lepiej i to chyba to ;)] oraz przerwy na sen, jedzenie i zbieranie sił [opierniczanie się, po prostu] to cały weekend poświęciłem na pracę na polski. Franek prawdopodobnie to miał/ma/będzie miał. Miał to być przekład intersemiotyczny http://www.baczynski.art.pl/wiersze/392-W.html
http://img196.imageshack.us/img196/7909/yyw6.jpg
Jako ocenę spodziewam się 5. Nie 6, bo przecież w jednym zdaniu jest mowa o kolorach... Można zauważyć małe nawiązania do Gry o Tron, jeśli się przyjrzycie niektórym zwierzętom. Koło nich są po prostu drobne nazwy rodów. Straszny chaos ogólnie, to co zbędne udało mi się usunąć, a tak to... Tutaj wersja  prawie skończona. http://img22.imageshack.us/img22/1351/u3dr.jpg

Valar Morghulis

Johnny Napalm

Fajne, tylko co to wszystko ma znaczyć? Jaki jest cel tej pracy i co się stało ze szkołą, skoro zadają takie tematy? Nie twierdzę, że jest w tym coś złego, po prostu punkt docelowy takiego projektu jest dla mnie czymś czego nie pojmuję. Nie znam się, najwyraźniej.
No i na pierwszy rzut oka widać, że trochę postaci/zwierząt przerysowałeś. Ale ok. Może to być coś w stylu kolażu. Wtedy można wpierniczać na kartkę całe gotowe kadry innych autorów.
A teraz do Franka. Mam pytanie: po co rysujesz? Czy chcesz być coraz lepszy, czy robisz to tylko tak dla zabicia wolnego czasu? Powinieneś bardziej się przykładać, a czytam w każdym twoim poście, że ta i ta oraz tamta pracka były robione na kolanie, byle szybciej. Postaraj się posiedzieć dłużej nad swoim następnym rysunkiem. Później pokaż go komuś i spytaj o opinię, co można jeszcze poprawić, itd.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII

Jakkolwiek to jest rysowane na kolanie to ja i tak bym tak nie umiał rysować jak Franek.

franek

Akurat dwie ostatnie prace robiłem normalnie jak pan Bóg przykazał, ale uświadomiłem sobie że i tak szybko to narysowałem. I potem właśnie taki efekt że niby jest spoko ale jednak jest ch*jowo. I ja nie wiem kompletnie co robię nie tak, co jeszcze by tam podrysować itp. Na kolanie rysowałem jak byłem w ruchu, gdzieś na wyjeździe albo coś. Rysuje nie dla zabicia czasu tylko żeby się rozwijać. Wszyscy w koło mówią że ładnie rysuję a tu na forum widzę że jestem normalnie jakimś beztalenciem. Kompletnie nie wiem czy ciągnąć to dalej czy zostawić. Bo do rysowania trzeba mieć talent, jeśli się go nie ma to po prostu się nie rysuje. Proszę was o jakieś opinie, porady i wskazówki bo jeśli okazuje się że nie potrafię to wszystko co osiągnąłem jest bezwartościowym kłamstwem :/


Show Must Go On!!!

LadyBat

Cytat: franek w 28 Lipiec  2013, 11:16:16
Nie jest to jakieś WoW ale widać że jak się podszkolisz to będziesz fajnie rysować ;) Też tak rysowałem jak miałem 7-8 lat :D
Po piśmie w tym mangowym władcy pierścieni to myślałam, że teraz masz 7-8 lat :)

franek

Też tak myślałem jak potem popatrzyłem na tą pracę :D A tak serio to proszę o jakieś odpowiedzi do mojej poprzedniej odpowiedzi, bo rysowanie jak dotąd to jedyna rzecz w której nie jestem najgorszy...


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

Co ci powiedzieć Franku? Tak żebyś odebrał to jako wskazówkę, radę a nie przytyk czy obrazę twojego sposobu rysowania?
No kurcze, trochę za słabo to ostatnio wygląda jak na twój wiek. Chyba jednak powinno wypadać to już o wiele lepiej.
Ostatnio - nie wiem jak do tego doszło, z jakiej paki, cholera wie - no, byłem w gronie czegoś w kształcie jury, choć to za duże słowo. Ocenialiśmy tam prace dzieci, które rysowały kawalerzystów lub same konie. Nie mówię, że ich rysunki były lepsze od twoich, ale niestety twój styl i poziom rysunku chyba nie jest adekwatny do wieku.
Ok, mistrzem to mało kto jest w twoim wieku. No i niech twoje rysunki będą koślawe, będą tam błędy anatomiczne, ale niech człowiek będzię przypominał człowieka, drzewo drzewo, a chmura chmurę.
Na razie chmury wyglądają bardzo dziwacznie. Są jakby wyciosane z kamienia. Zastąp ostre kształty miękkimi, bardziej obłymi. To chyba oczywiste, że chmura powinna kojarzyć się z puchem, a nie jakimś wielobokiem. Powinieneś zastanawiać się co i jak rysujesz.
Podobnie drzewa, niestety są one bardzo (przed)szkolne. Co za problem narysować liścia, nawet bardzo schematycznego, lub zrobić prostą konstrukcję z gałęzi.
Nawet przerysowywanie fragmentów zdjęć/rysunków nie jest do bólu złe, bo przynajmniej rysując obserwujesz dany przedmiot czy osobę. Własny styl jest ważny. W rysowaniu komiksów jest najważniejszy, ale ucząc się rysowania nie zaczynasz od tego. Najpierw uczysz się jeździć a dopiero potem odpierd#lasz różne figury na rowerze i wymyślasz własne.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

franek

Okej, słowa krytyki wziąłem na klatę. Nie mogłem tego tak zostawić, rysuję 6-8 stronnicową historię inspirowaną Dreddem, której akcja toczy się w przyszłości na terenie Polski. Pomysł układam od środy, dziś zacząłem rysować i po niecałych 3 godzinach jest pierwszy kadr. Naprawdę włożyłem w to wysiłek, czas i potraktowałem super serio, chciałem pokazać na co mnie stać. Zdjęcie wykonałem telefonem więc trochę słabo. Zacząłem ołówkiem, tusz nałożony cienkopisem 0,4 a niebo (słabo widać na zdjęciu) zrobiłem rozcierając czarną pastelę na palcu. I oto pierwszy kadr, nie jest doskonały ale błagam, przecież widać MEGA progres. Dziękuję i pozdrawiam ;)

http://oi42.tinypic.com/rswhoj.jpg


Show Must Go On!!!

Zatrakus

Jest nieźle franek, nie będę za bardzo oceniał, gdyż choć co nieco wiem o sztuce, tak sam nie potrafię nic narysować, więc nie mogę konstruktywnie skrytykować twojej pracy. Zasugeruję tylko jedno- pamiętasz, że unijne przepisy od jakiegoś czasy nie zakazują już używania linijki przy rysowaniu komiksów?  ;)
Chociaż wiedza stwarza problemy, to ignorancja ich nie rozwiąże.

Wayne&Pennyworth:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1280.0

Jastrzębie:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=1293.0

franek

Pamiętam :D ale rysuje linijką tylko kardy bo jakoś rzeczy w środku źle mi się rysuje.


Show Must Go On!!!

Nightrain

Cytat: Johnny Napalm w 17 Wrzesień  2013, 22:47:43No i na pierwszy rzut oka widać, że trochę postaci/zwierząt przerysowałeś. Ale ok. Może to być coś w stylu kolażu. Wtedy można wpierniczać na kartkę całe gotowe kadry innych autorów.
Właściwie to wszystko jest przerysowane, kto potrafi narysować takie zwierzę typu wilk czy lew, albo kontur jelonka z pamięci ;f To nie jest kolaż, po prostu musiały być nawiązania do wiersza, a to wszystko się nijak ze sobą nie łączy, więc jest taki chaos. Mało też czasu miałem żeby to jakoś rozsądnie rozplanować.

Franek...
Cytat: franek w 21 Wrzesień  2013, 20:37:52niebo zrobiłem rozcierając czarną pastelę na palcu
Nope. Jeśli nie robisz kolorów, to daruj sobie cokolwiek innego niż tusz, niebo w końcu też się da nim zrobić.
Te krzywe budynki... Srsly, franek? Dredd jest w porządku, natomiast prawa ręka tego kolesia już nie ;f Trochę dziwna technika z tymi oknami...
Osobiście darowałbym sobie na razie krzywe dymki, od czego jest scenariusz. No można to dorobić w komputerze, chyba, że komiks idzie na jakiś konkurs, czy coś...
Cytat: franek w 21 Wrzesień  2013, 20:37:52po niecałych 3 godzinach
Myślę, że stać cię na więcej. No nie jest źle, progres widać, ale jak na 3 godziny...

Valar Morghulis

franek

@Nightrain - Mam sobie darować coś innego oprócz tuszu bo co? Bo ja tu nie widzę powodu. Tamta ręka nie jest jakoś super idealna ale jest dobra i to wystarczy, dziękuję. Krzywe budynki są tylko dlatego że to były długie linie, nie to że nie umiem narysować kreski, ale aktualnie pracuje na dosyć chropowatym stole i nie mam czegokolwiek do podłożenia, ale następnym razem zrobię to z większą precyzją, linijkę pomijam w tle bo źle mi się nią pracuje w kadrze. Aczkolwiek zauważyłem jedną ciekawą rzecz u Ciebie, choć może się mylę. Ty jesteś chyba przyzwyczajony do amerykańskiego stylu, takiego czystego i idealnego rysunku bez skazy, podczas gdy w u nas i w całej Europie prezentuje się trochę taki "garażowy" styl jeśli wiesz o czym mówię, i ja go preferuje od "amerykańszczyzny" (pewnie zaraz wyjdzie że się tym zasłaniam). Rozumiem że niektórym się to może nie podobać ale wtedy nie można na siłę kazać zmiany artyście ;) I nie chcę żebyś odebrał to jako ataki, ja tak twoich wypowiedzi nie odbieram ;)


Show Must Go On!!!

Johnny Napalm

No, jest już lepiej. Na poprzednie twoje rysunki musiałem po prostu zareagować, bo zwyczajnie były słabe. Tym razem i coś na kształt cienia się pojawia. Nie używasz linijki? Twój wybór, taki styl też istnieje i skoro go lubisz.  :)
Cytatpodczas gdy w u nas i w całej Europie prezentuje się trochę taki "garażowy" styl
Hm... ostre UOGÓLNIENIE tu zapodałeś. Gdzie się on prezentuje, czy tylko w Europie i czy jest on dominujący?
Rosiński, Uderzo, czy też Christa pewnie mieliby inne zdanie na ten temat. "Garażowy styl" jest bardzo niszowy i ogólnie undergroundowy. Dopiero od niedawna jest silniej reprezentowany na rynku. Pod niego podpadają i chyba, zakupione za namową Rada, "Opowieści z Hrabstwa Essex".
Można z niego wykrzesać coś interesującego, jednak najważniejsze jest wtedy skupienie się nad klimatem. Czyli te "brzydkie krechy" muszą nieść ze sobą coś więcej niż przekaz czysto graficzny.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...