Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Comic Con San Diego

Zaczęty przez LelekPL, 22 Lipiec 2018, 09:35:17

LelekPL

Nie dostaliśmy nic o Batmanie, a nawet nic o Jokerze z Phoenixem na Comic Conie. Mogliby ogłosić chociaż streszczenie fabuły do Jokera, albo kto zagra nowego Batmana. Jeden z najgorszych Comic Conów od lat. Nie ogłosili nic nowego, nic czego byśmy wcześniej nie wiedzieli. Przynajmniej trailer Aquamana wygląda naprawdę dobrze (szkoda, że i tak nie pójdę do kina na film z ich dotychczasowego uniwersum :P )

Juby

Zgadzam się, słaby Comic Con, liczyłem na jakiekolwiek ogłoszenie, jakąś niespodziankę, a oni tylko pokazali to, co zapowiadali, że pokażą od miesięcy. Zero nowości, a to co pokazali - z wyjątkiem zapowiedzi Shazama! - strasznie rozczarowujące.

Trailer Aquamana cienki i sam nie wiem czy na to w ogóle iść. :P

LelekPL

To, że DC dało ciała z tymi zapowiedziami (mi tam Shazam się średnio podobał - fajny humor, i dzieciak superbohater to może być coś fajnego, ale nawiązania do uniwersum i widok bataranga niebatmana mnie zniesmaczyły - myślałem, że to będzie film spoza uniwersum i dlatego się zawiodłem) jest o tyle gorsze, że mieli ten konwent w tym roku TYLKO DLA SIEBIE. Brak Marvela i Star Wars spowodował dużą pustkę i niestety ani DC, ani Sony nie potrafili jej zapełnić. Wielka szkoda, że FOXa również nie było.

Co do innych rzeczy to zwiastun Godzilli też mnie bardzo rozczarował. Zapowiada się, że fabuła tym razem będzie lepsza i może nawet postacie ludzkie coś wniosą, ale już po zwiastunach widzę, że pokazanie skali jest ZEROWE i dużym krokiem wstecz od tego co pokazał Evans w jedynce.

Jedynym zwycięzcą konwentu i najlepszym trailerem jak dla mnie był drugi najbardziej oczekiwany film superhero przyszłego roku - GLASS! To może być świetne. W ogóle 2019 będzie super rokiem, w porównaniu do tego. Avengers 4, Glass, New Mutants. Do tego Scorsese, Tarantino, Star Wars IX, Ad Astra, It 2. Szkoda, że w tym wszystkim brakuje jednak DC. Wielka szkoda... Chociaż jeśli trailer Jokera będzie dobry to może jednak będzie na co czekać.

Juby

M?drze prawisz, rzeczywi?cie nie by?o Marvela, nie by?o FOXa, nie by?o Star Warsów, a Warner i Sony tego w ogóle nie wykorzysta?y. Szkoda :(

Trailer Godzilli ?adny (?wietne kadry, solidne efekty, zapowiada si? du?o, prawdziwa zag?ada ?wiata), ale obawiam si? powtórki z tego, co w potworku Edwardsa z 2014 rozczarowa?o mnie najbardziej. TO NIE B?DZIE FILM O GODZILLI! Znowu! Tam obejrza?em "Wojsko kontra M.U.T.O." z dopisanymi kilkoma scenami z Godzill? w drugim i trzecim akcie, które na spokojnie mo?na by wyci??, i tutaj te? zapowiada si? na film o ludziach szukaj?cych Tytanów z Godzill? na doczepk?. Eh :/

Glass bardzo spoko, uwielbiam Niezniszczalnego, ale Split by?o takie se. Licz? na dobr? rozrywk?.

Co do roku 2019, to przede wszystkim Avengers 4 (po Infinity War na nic innego tak nie czekam), pozosta?e 2 filmy MCU, Irlandczyk od Scorsese, nowy Tarantino, no i nowy Terminator spod r?k duetu Miller-Cameron (cho? ten od 1990 roku zarzeka? si?, ?e T2 b?dzie (jego) ostatnim Terminatorem). Na Star Warsy od Disneya nie mog? ju? bardziej nie czeka? :P z kolei Nowi Mutanci po tych wszystkich dokr?tkach, zmianach i przesuwaniach premiery przestali mnie interesowa?... ciekawe czy w ogóle wypuszcz? to do kin, czy od razu na Netflixa. ;D


Joker to dla mnie projekt pomy?ka. Od ponad 20-lat jestem fanem Batmana i DC, a ni cholery nie potrafi? si? nim zainteresowa?. By? ju? film z originem Jokera powsta?y w latach 80-tych, jest ju? Joker (Leto) w filmach DC, po kiego grzyba kr?ci? kolejny film o jeszcze jednym Jokerze, i to o jego originie tocz?cym si? w 80s? Wiadomo, $$$, bo ?aden komiksowy villain tak nie przyci?ga przed ekrany, ale mnie to nie rusza. Chyba musieliby ?ci?gn?? Bale'a-Batmana ?ebym na ten poroniony projekt zerkn?? z jakimkolwiek zainteresowaniem :P

LelekPL

No i Cameron nie robi kolejnego Terminatora. Robi go Miller. Camerona nazwisko jest tam tylko dla marketingu. Z resztą już ostatni się zarzekał, że Genisys jest pełnorawnym sequelem T2, który spełnia oczekiwania. Wspierał też T3. Także póki nie jest reżyserem, jego udział mną kompletnie nie rusza. Tym bardziej, że Miller ma równie nieciekawy styl wizualnie co Mostow czy Taylor, więc sorry. Nie mam wielkich oczekiwań.

Zdjęcia Godzilli jak dla mnie wypadają SŁABO. Zero skali. Zwiastun do Godzilli 2014 pozamiatałby ten na 5 różnych sposobów. Godzilla 1998, ze swoim małym raptorem, miała znacznie lepszy poziom skali.

Pomysł na origin Jokera jest fatalny. Ale porównanie go do tonu taksówkarza, Todd Phillips i Phoenix mnie trochę ciekawią. Może być z tego taki Logan, tylko z Jokerem.

Ja bym tak ocenił zwiastuny:
1) Glass











2) Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald
3) Aquaman
4) Shazam!
5) Godzilla: King of Monsters

Szkoda, że horrory nie pokazały nic. Z chęcią zobaczyłbym IT 2.

Juby

Ale przecież... Cameron robi kolejnego Terminatora! Nie użycza jedynie nazwiska w celach marketingowych, jest jednym z producentów nowego filmu i współtworzył / nadzorował pracę nad scenariuszem do niego, był także pomysłodawcą. Polecam panel dla THR jaki odbył się z Millerem i Cameronem, opowiadali o tym jak o SWOIM projekcie, nie tylko o Millera, który reżyseruje go, bo Cameron nie ma czasu (i pewnie ochoty) będąc zajęty swoimi Avatarami.
To zupełnie inna sytuacja niż T3 - którego nie wiem czy wspierał (źródło, bo nie kojarzę takich rzeczy, pamiętam, że całkowicie odcinał się od tego projektu, od TS też) - i Genisys, przy którym jedynie odbył jedną rozmowę z producentami podsuwając ze dwa pomysły, a później zgodził się nagrać wywiad z sobą, w którym reklamował film.

Zapodaj też jakieś screenshoty z tym brakiem skali, bo dla mnie zdjęcia do nowej Godzilli wyglądają świetnie (kolorystyka, mnóstwo mocnego światła w mrocznych kadrach) i spektakularnie, zwłaszcza ujęcie cienia Rodana nad miastem, które się rozsypuje.

Brak IT: Part 2 na SDCC mnie jakoś nie zabolał. Mocą pierwszej części była ekipa dzieciaków, tutaj ich nie będzie, a dorosłą wersję Beverly gra Jessica Chastain (miscast roku), więc jakoś nie czekam. Może kinowe zapowiedzi w przyszłym roku mnie bardziej do tego przekonają...

LelekPL

A Ty tak łykasz wszystko co powie marketing dla promocji filmu? Gdyby to był film Camerona to by go reżyserował, albo dostał "story by". Jako producent wystarczy, że wskaże osobę do reżyserowania, albo przekaże im numer telefonu do Arnolda, i to tyle. Jego nazwisko jest tylko w celach promocyjnych, to mogę Ci obiecać. A najbardziej boli fakt, że Miller jest kompletnie nieuzdolniony wizualnie, a tego dobre słowo Camerona nie zmieni.

Po co mam Ci screeny pokazać jak w całym zwiastunie nie czuć skali. Musiałbym screeny każdego ujęcia robić :P Skala =/= rozmiar potworów :P Potwory są zapewne równie duże jak ostatnio. Ze skalą chodzi o to jak to się przedstawia, skalę porównawczą, geografię sceny. To już przy maleńkiej Godzilli 1998 było to czuć. Tutaj potwory może są i większe, ale kręcone w taki sposób, że nie widać ich kolosalnych rozmiarów. Praktycznie pokazywane w szerokim kadrze cały rozmiar, albo co gorsza z góry. Jeśli chcieliby dobrze ukazać skalę, musieliby skupić się na ujęciach z ulicy, bez szerokiego kadru. Wtedy to działa.

Ale dzieciaki też są w IT 2 :P I to w dużych rolach. Wybacz, ale jesteś niedoinformowany

Leon Kennedy

Ah ten Niebatman i jego niebatarang, jak mogli  ;D Same zapowiedzi bardzo fajne. Aqumana Wan nie może zepsuć! Będzie epicko, poważnie, ale i z dawką humoru i przygody. Zaś Shazam, podobał mi się chyba bardziej. Lekki przyjemny i zabawny klimat. Do tego Zachary grający 12 latka! To jest to! A wy narzekajcie i zdecydowane olejcie obie produkcję. WW w sumie też  ;D

LelekPL


Tym razem To pojawiło się na Comic Conie i dali bardzo dobry zwiastun. Liczę, że film poprawi trochę poziom grozy w drugiej części bo tak naprawdę tylko tego brakowało w jedynce.

Leon Kennedy

IT zapowiada się na jeszcze lepszy niż poprzednia cześć i jeśli faktycznie grozy będzie więcej i mocniej, to dostaniemy świetny horror.

LelekPL

Znowu przeciętny Comic Con. Marvel go wygrało, ale nie miało specjalnie konkurencji. Jeśli chodzi o zwiastuny to jak na mnie ranking wyglądałby tak:
1. Top Gun: Maverick
2. Star Trek: Picard
3. IT: Chapter Two
4. Watchmen
5. The Witcher
6. Terminator: Dark Fate
7. Cats  :-*

Leon Kennedy

Cats było przerażające...  :-*

Juby

Ostatnio coraz mniej oglądam trailery. Fanem Star Treka nie jestem, więc Picarda ominąłem. It2 też nie włączam, bo już pierwszy pokazał mi wystarczająco (a nawet za dużo), więc bez niego wiem że idę do kina. Watchmen też mnie nie interesuje, więc póki co nie włączyłem. Cats wygląda dziwacznie, ale to nie mój gatunek, więc gdybym miał powiedzieć co z SDCC zrobiło na mnie największe wrażenie, to TOP GUN! Rewelacyjny teaser, na film muszę iść do IMAXa (te ujęcia lotów), nawet poster spoko.

Comic Con przeciętny, bo Warner Bros. to idioci, którzy mając na przyszły rok premiery dwóch filmów DC (Birds of Prey i Wonder Woman 1984) i Godzilla vs. Kong, postanowili pierwszy raz od lat olać tę imprezę. #bezsensu

Q

Zwiastun "Cats" jest fajny mimo, że dziwacznie to wygląda, ale w takim gatunku powinno się sprawdzić i jest kolejny przykład na to, że bez znania musicali można znać piosenki.

WB wcześniej nie olewali i niby zaprezentowane materiały spotykały się z pozytywną reakcją, ale i tak nie przynosiło to w ostatecznym rozrachunku takich rezultatów jak chcieli. Nie robią już też takich promocji jak kiedyś z harcerkami przy "TDK". Więc czy wypuszczenie jakiś nowych zwiastunów teraz miałoby wielki sens. Na ogłoszenie kto zagra Batmana, też nie czekali na SDCC.

Po zeszłorocznej Godzilli, dobrze, że dają widzom czas na zapomnienie.

"Top Gun" robi wrażenie dobrze gra na nostalgii jedyny  zgrzyt mam z Tomem, który w niektórych scenach co raz bardziej wygląda na kogoś, kto próbuje oszukać swój wiek.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Chyba po TEGOrocznej Godzilli. ;)