Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#1
Bat-Filmy / Batman Beyond
Ostatnia wiadomość przez Juby - 16 Kwiecień 2024, 14:59:19
#2
Ogólnie o Batmanie / Wasze bat-kolekcje
Ostatnia wiadomość przez Juby - 14 Kwiecień 2024, 18:22:27


Postanowiłem dać szansę czemuś nowszemu z Batmanem...



... A także odzyskać utracone przed laty kasety VHS, które miałem :) Póki co, udało mi się upolować 3 z 5, Batman kontra Drakula też jest do zdobycia, ale już ta ostatnia, na której najbardziej by mi zależało - gdybym nie posiadał okładki z egzemplarza, którego dostałem pod choinkę w 2002 roku, nie wiedziałbym że takie coś w ogóle było w sprzedaży. W necie nie ma nawet śladu informacji na ten temat, ani żadnej archiwalnej oferty żeby ktoś to sprzedawał! :(
#3
Ogólnie o Batmanie / Książki o Batmanie
Ostatnia wiadomość przez Q - 12 Kwiecień 2024, 17:31:02
Jest już oficjalny pełny opis:


After The Joker's death, Batman and Gotham City face a mysterious new threat in this direct sequel to Tim Burton's iconic Batman.
 
The Joker is dead, but not forgotten. Gotham City is saved, but it is still not safe. By night, its new symbol of hope, Batman, continues his fight to protect the innocent and the powerless. By day, his alter ego, Bruce Wayne, wonders whether there may someday be a future beyond skulking the city's rooftops or the cavernous halls of his stately manor alongside the ever-dutiful Alfred Pennyworth.
 
But even after death, the Clown Prince of Crime's imprint can be seen in more than just the pavement. Remnants from The Joker's gang are leading wannabes fascinated by his bizarre mystique on a campaign of arson that threatens the city—even as it serves greedy opportunists, including millionaire Max Shreck. And survivors of exposure to The Joker's chemical weapon Smylex continue to crowd Gotham City's main hospital.
 
To quell the chaos, Batman needs more than his cape and his well-stocked Utility Belt. Bruce Wayne is forced into action, prompting a partnership with a charismatic scientist to help solve the health crisis. But as he works in both the shadows and the light, Bruce finds himself drawn deeper into Gotham City's turmoil than ever before, fueling his obsession to save the city—an obsession that has already driven a wedge between him and Vicki Vale. The loyal Alfred, who had hoped Bruce's efforts as Batman could help him find closure, finds the opposite happening. Nightmares begin to prompt Bruce to ask new questions about the climactic events in the cathedral, and investigations by Commissioner Gordon and reporter Alexander Knox into the arsons only amplify his concerns.
 
Having told the people of Gotham City that they'd earned a rest from crime, Batman finds the forces of evil growing ever more organized—and orchestrated—by a sinister hand behind the scenes. The World's Greatest Detective must solve the greatest mystery of all: Could The Joker have somehow survived? And could he still have the last laugh against the people of Gotham City?


Liczba stron: 336

https://www.penguinrandomhouse.com/books/750157/batman-resurrection-by-john-jackson-miller/


#4
Inne filmy i seriale / Bondy
Ostatnia wiadomość przez Juby - 12 Kwiecień 2024, 11:32:40
On Her Majesty's Secret Service od jakiegoś czasu (od Incpecji? odkąd Nolan zaczął głośno mówić, że to jego ulubiony Bond?) przeżywa renesans. Nie wiem czy zasłużony (widziałem w tv miesiąc temu kawał filmu i dla mnie wciąż ma on sporo problemów), ale fajnie, że już nie jest traktowany jako ten "najgorszy", bo w serii zdecydowanie przebija sporo tytułów.

A moja faza na Bonda odrodziła się, bo wycieka coraz więcej plotek na temat Bonda 26:
https://www.dailymail.co.uk/tvshowbiz/article-13245179/bond-film-remake-sydney-sweeney-zendaya-aaron-taylor-johnson-007.html

Nie wszystkie z tych rewelacji mi się podobają (remake? wracanie do starych wrogów i henchmanów? już w ostatnich dwóch filmach mi się to nie podobało), ale fajnie wiedzieć, że coś się dzieje. Myślę, że Aaron Taylor-Johnson już jest nowym OO7, ale z oficjalną konferencją czekają, aż będą mieli reżysera. Mam nadzieję, że potwierdzą coś do końca lata.
#5
Ogólnie o Batmanie / Książki o Batmanie
Ostatnia wiadomość przez Juby - 12 Kwiecień 2024, 11:27:30
https://www.batcave.com.pl/2024/04/bedzie-powiesciowa-kontynuacja-batmana-tima-burtona/

Komiksowy Batman'89 okazał się strasznym rozczarowaniem (za Echoes nawet się nie biorę), ale to brzmi jak coś, co zdecydowanie chciałbym przeczytać. Mam nadzieję, że ukaże się również w PL, ale nawet jeśli nie to poszukam w sieci oryginału.
#6
Joker / Joker: Folie à Deux (2024)
Ostatnia wiadomość przez Po_prostu_smyk - 11 Kwiecień 2024, 10:51:59
Świetny zwiastun. Nie mogę doczekać się :)
#7
Inne filmy i seriale / Ostatnio ogladalem...
Ostatnia wiadomość przez Miss_Quinn - 10 Kwiecień 2024, 23:26:26
W końcu się przełamałam i obejrzałam diunę obie części( pierwszą oglądałam w tamtym tygodniu i dzisiaj udało mi się drugą obejrzeć w sumie przypadkiem). Pierwszą część oglądało mi się dobrze, to było dla mnie fajne kino sci-fiction z przyjemną muzyką. Jednak bardziej do gustu przypadła mi druga część, bo tutaj jednak było sporo akcji gdzie w poprzedniej części mogłoby być więcej jej. Ale akurat tutaj wybaczam, bo jednak musiało być jakieś wprowadzenie do historii.
O efektach specjalnych mogę powiedzieć tylko że bardzo mi się one spodobały w pierwszej jak i drugiej części
Obsada tak samo, nie mam się w sumie do nikogo przyczepić.
Oceny: Pierwsza część 8/10 , Druga części 9/10.
Nie mogę się doczekać trzeciej części.
#8
Joker / Joker: Folie à Deux (2024)
Ostatnia wiadomość przez LelekPL - 10 Kwiecień 2024, 21:39:30
Po zwiastunie nie jestem ani bardziej, ani mniej zainteresowany tym filmem. Taki sobie zwiastun: widać wtórność wizualną i niewiele nam mówi o czym będzie, ale jedynka mi się podobała, a pomysł na zrobienie musicalu z Jokerem i Harley nadal intryguje. WIęc u mnie bez zmian.
#9
Joker / Joker: Folie à Deux (2024)
Ostatnia wiadomość przez newtime - 10 Kwiecień 2024, 19:17:03
Na pewno zapowiada się ciekawiej niz 1. Lubię eksperymenty i póki co takiego filmu w gatunku superhero  nie było. Sam pomysł oraz wizualna cześć zwiastuna bardzo mi odpowiadają, wiec jestem na tak 
#10
Joker / Joker: Folie à Deux (2024)
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 10 Kwiecień 2024, 12:48:41
A może większość z tego będzie się rozgrywać w głowie zakochanego Jokera?  ;) Osobiście trochę wzrosło mi zainteresowanie... Tak z prawie zerowego, do średniego 😆

https://pl.ign.com/joker-2/60893/news/joker-2-to-nie-musical-potwierdza-rezyser?fbclid=IwAR2yuvfwrexENuyvRwBVVLI6djHq52BIhLZtAcyrFVSYaknwUL5BM6mljbo