Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Juby

#1140
Cytat: Shadow of the BatNp przydałby się dodruk Długiego Halloween, Mrocznego Zwycięstwa i Nawiedzonego Rycerza od Muchy bo na aukcjach ludzie życzą sobie jak za zboże.

Jeśli bardzo ci na nich zależy, to znam jeden sklep, w którym od co najmniej roku zlega jeszcze jeden egzemplarz Mrocznego zwycięstwa od Mucha Comics (mieli dwa, ale drugi sam kupiłem na początku roku). Na komputerze w pracy zablokowane mam portale społecznościowe, więc podaję link do google (Sklep komiksowy na Więckowskiego w Łodzi):

https://www.google.com/search?q=sklep+komiksowy+wi%C4%99ckowskiego&rlz=1C1GGRV_enPL770PL770&oq=sklep+komiksowy+wi%C4%99ckowskiego&aqs=chrome..69i57j69i64.7861j0j1&sourceid=chrome&ie=UTF-8&safe=active&ssui=on

Cytat: Shadow of the Bat w 24 Wrzesień  2020, 00:12:37Jeśli chodzi o Semici to uzupełniam jak mnie coś najdzie od czasu do czasu. Teraz znów mnie naszło i parę rzeczy do mnie zmierza.

Doskonale cię rozumiem, też tak mam. ;) Jak jest faza to albo wchodzę na OLXa, albo robię spacer po antykwariatach i coś tam uzupełnię, ale nie mam parcia żeby kupić wszystko i mieć już całość. Jak będzie to będzie, jak nie - mam co czytać.

Cytat: Shadow of the Bat w 24 Wrzesień  2020, 00:12:37Teraz chodzi za mną Cataclysm, No man's land, War Games, Going Sane, Four of a kind, Bruce Wayne Murderer?, Bruce Wayne Fugitive, Batman Shaman. Z aktualnych serii zbieram cykl Batman Metal i Detective Comics Petera Tomasiego. Z opinii i krótkich opisów nie powala mnie run Toma Kinga. Może macie jakąś opinię na jego temat? Może jednak warto? A co sądzicie o All-Star Batman Snydera? Warto?

Wiele z tytułów, które podałeś, wchodzi w skład kolekcji Batmana od Eaglemoss. Myślę, że dlatego Egmont wstrzymuje się z ich wydaniem w PL, bo kolekcja w końcu trafi na nasz rynek (może w przyszłym roku przy okazji premiery nowego filmu o Batmanie?). Jeśli nie, pewnie kupno wydania anglojęzycznego będzie jedynym wyjściem.

O Batmanie Kinga naczytałem się tyle złego, że nawet nie próbuję do niego podchodzić. Z kolei Detective Comics Tomasiego też planuję czytać, pierwsze tomy zamawiam w przyszłym miesiącu, jak skończę obecną lekturę.

Cytat: Kaz w 23 Wrzesień  2020, 19:29:56Pomimo tego że średnio podoba mi się okładka, tak nie potrafiłem odpuścić sobie tego variantu



O ile front mnie nie przekonuje, tak tył (z tego co widziałem na zdjęciach w sieci) jest ekstra. Ciekawe czy Egmont wyda u nas DC #1027 oddzielnie tak, jak zrobili to z DC #1000, czy wrzuci go do trzeciego tomu nowej numeracji.

Shadow of the Bat

CytatJeśli bardzo ci na nich zależy, to znam jeden sklep, w którym od co najmniej roku zlega jeszcze jeden egzemplarz Mrocznego zwycięstwa od Mucha Comics (mieli dwa, ale drugi sam kupiłem na początku roku). Na komputerze w pracy zablokowane mam portale społecznościowe, więc podaję link do google (Sklep komiksowy na Więckowskiego w Łodzi):

Znam ten sklep. Też mieszkam w Łodzi, ale dzięki za info. ;) Ja to napisałem mając na myśli fakt iż nakład był mniejszy niż zainteresowanie. Osobiście nie będę już tego kupował bo mam wersje TPB.

CytatWiele z tytułów, które podałeś, wchodzi w skład kolekcji Batmana od Eaglemoss. Myślę, że dlatego Egmont wstrzymuje się z ich wydaniem w PL, bo kolekcja w końcu trafi na nasz rynek (może w przyszłym roku przy okazji premiery nowego filmu o Batmanie?). Jeśli nie, pewnie kupno wydania anglojęzycznego będzie jedynym wyjściem.

Przejrzałem tę kolekcję i dla kogoś kto do tej pory wstrzymywał się z kupnem wersji amerykańskich i czekał na polskie wydania to będzie super sprawa. Ja natomiast mam z tym lekki problem. Wiele z tych tytułów już mam a te które chciałbym mieć wolałbym w ich normalnych okładkach z neutralnymi grzbietami by ułożyć sobie chronologicznie na półce. Myślę, że skończyłoby się na tym, że kupiłbym parę pojedynczych numerów.

CytatO Batmanie Kinga naczytałem się tyle złego, że nawet nie próbuję do niego podchodzić. Z kolei Detective Comics Tomasiego też planuję czytać, pierwsze tomy zamawiam w przyszłym miesiącu, jak skończę obecną lekturę.

Ano właśnie. Mnie nie podoba się, że osią fabuły jest ślub Batmana i Catwoman. Nie dla takich "intryg" czytam Batmana. Myślę, że kupię tylko All-Star Batmany Snydera. Brzmią ciekawiej.

Juby

Cytat: Shadow of the Bat w 24 Wrzesień  2020, 09:33:00Znam ten sklep. Też mieszkam w Łodzi, ale dzięki za info. ;)

O proszę. Będzie mi miło kiedyś osobiście poznać kolejnego fana. ;)


Muszę w końcu się zebrać i wkleić spis / fotki swojej bat-kolekcji. W październiku szykuje mi się mały urlop, może w końcu znajdę na to czas.

Shadow of the Bat

Cytat: undefinedO proszę. Będzie mi miło kiedyś osobiście poznać kolejnego fana. ;)

Nie widzę przeszkód.

Cytat: undefinedMuszę w końcu się zebrać i wkleić spis / fotki swojej bat-kolekcji. W październiku szykuje mi się mały urlop, może w końcu znajdę na to czas.

Jestem bardzo ciekawy. Myślę, że mnie zmieciesz swoimi zbiorami.

Shadow of the Bat

#1144
Druga część kolekcji czyli filmy, figurki i plakaty.

Figurki-zabawki które pozostały mi z czasów dziecięcych. Miałem ich dużo więcej, ale część z którą nie czułem się emocjonalnie związany sprzedałem. Te które tu widzicie są z Batman TAS, Batman Forever, Batman i Robin oraz Batman Beyond. Bane pochodzi z serii Legends of the Dark Knight.



Figurki kolekcjonerskie zrobione na podstawie prac konkretnych artystów. Frank Miller, Greg Capullo, Tim Sale, Bruce Timm.



Batmobil i motocykl Robina z Batman Forever z dzasów dzieciństwa i Batmobil z Batman TAS (moja ulubiona wersja samochodu Batmana) dorwany jakieś 5 lat temu za grosze na eBayu.




Filmy i animacje. Najczęściej wracam oczywiście do Batman TAS.



Plakaty z Batmanów Nolana i dwie reprodukcje okładek na płótnie.





Możliwe, że za rok się przeprowadzę i będę miał swojego man cave'a to wtedy w końcu wszystko będzie poukładane tak jak zaplanuję. W tej chwili większość figurek (z Batmana i nie tylko) jest schowana w pudle.

Link do posta. https://imgur.com/a/P4tJZVw

Juby

Fantastyczny zbiór figurek (ja większość swoich potraciłem, gdy wyrosłem z zabawek) i pojazdów. Zazdroszczę kompletnego TAS (sam mam oryginalne tylko pierwszych 14 odcinków, resztę to ripy z tv), ale dziwi mnie zupełne olanie filmów Schumachera..?

Shadow of the Bat

Cytatale dziwi mnie zupełne olanie filmów Schumachera..?

O ile do Batman Forever mam pewien sentyment o tyle do Batman&Robin już nie bardzo. Za każdym razem gdy mam je kupić stwierdzam, że wolę coś innego. Myślę, że prędzej kupię Batman Mask of Phantasm i Batman Hush.

Johnny Napalm

Shadow of the Bat, ale mnie teraz zaimponowałeś. Świetna kolekcja komiksów, filmów i oczywiście figurek – tych ostatnich sam nigdy nie byłem zwolennikiem, miałem ich kilka, ale szybko przestałem się nimi interesować. Kurczę, tych komiksów masz naprawdę sporo. Fajny system z tymi pudłami na TM-Semiki.
Czasem mnie też korci do pokazania swoich komiksów, przynajmniej fragmentu, do części mam nadal utrudniony dostęp. Tylko kilka półek mam takich fajnych do ekspozycji komiksów i sporo ich jest pozamykanych. Tak to trzeba by je powyciągać i robić fotki chyba na stole lub podłodze. A tu lenistwo.  :P



THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

LelekPL

Ja zabawki już wszystkie dawno mam wyrzucone, ale zostały mi jeszcze gadżety wydrukowane w 3D z czasów pracy w Zortraxie. Między innymi batarang z trylogii Mrocznego Rycerza.

Shadow of the Bat

#1149
Cytat: undefinedFajny system z tymi pudłami na TM-Semiki.

To są pudełka z Ikei. Cztery przecięte na pół i zszyte zszywaczem. Po prostu zmierzyłem sobie ile mniej więcej długości ma cały zbiór Batmana i Spider-Mana od Semica. Jak zobaczyłem, że "fachowe" pudełka na komiksy kosztują 35 zł plus przesyłka to stwierdziłem, że ma opcji żebym za to tyle wywalił.

Cytat: undefinedCzasem mnie też korci do pokazania swoich komiksów,

Zachęcam. Lubię oglądać kolekcje innych fanów.

Cytat: undefinedJa zabawki już wszystkie dawno mam wyrzucone

Ja miałem drugie tyle ile pokazałem, ale część sprzedałem, a część rozdałem różnym dzieciakom. Te kolekcjonerskie kupiłem w ciągu ostatnich 7 lat. Mam jeszcze figurki ze Star Wars i Spider-Mana, ale już nie wrzucałem bo tu gadamy o Batmanie.

Zapomniałem jeszcze o tym bo miałem schowane w szafce. Batman vs Bane zamierzam sprzedać bo mam te historie w innych wydaniach. Batman Eternal mnie nie powalił i zastanawiam się nad sprzedażą. Przypomniałem sobie jeszcze o kasetach VHS z Batman TAS. Ta na górze to kaseta na którą rodzice nagrywali mi odcinki gdy chodziłem jeszcze do przedszkola. To jest chyba najstarsza wersja z TVP2 z lektorem nałożonym na angielski dubbing. Jest na niej napisane moim przedszkolnym pismem "bajki Batman". :D Pozostałe wydania oryginalne dostałem na komunię. Na koniec gry z serii Arkham.





Link do posta. https://imgur.com/a/W8JLV3B

Juby

Cytat: Shadow of the Bat w 25 Wrzesień  2020, 23:22:56To są pudełka z Ikei. Cztery przecięte na pół i zszyte zszywaczem. Po prostu zmierzyłem sobie ile mniej więcej długości ma cały zbiór Batmana i Spider-Mana od Semica. Jak zobaczyłem, że "fachowe" pudełka na komiksy kosztują 35 zł plus przesyłka to stwierdziłem, że ma opcji żebym za to tyle wywalił.
Byłem przekonany, że to pudełka do trzymania DVD, które kilka lat temu sprzedawano na allegro, ale się skończyły (też czarne, też w środku miejsce na wpisanie zawartości). Myślałem o czymś podobnym, ale ostatecznie skończyło się na składanych kartonach-trójkątach na dokumenty z Auchan. :)

Cytat: Shadow of the Bat w 25 Wrzesień  2020, 23:22:56Zachęcam. Lubię oglądać kolekcje innych fanów.
Ja też. Z chęcią w końcu pochwalę się swoją, z tym że...

Cytat: Shadow of the Bat w 24 Wrzesień  2020, 10:59:55Jestem bardzo ciekawy. Myślę, że mnie zmieciesz swoimi zbiorami.
Nie zastawiaj się. Też myślałem, że może cię czymś zagnę po twoim pierwszym wpisie, ale po drugim i trzecim, z grami i VHSmi, myślę że w moim przypadku nie ma się czym chwalić. :-[

Rado

Cytat: Shadow of the Bat w 23 Wrzesień  2020, 22:03:44Juby zachęcał mnie do wrzucenia nowych zdjęć mojej kolekcji zatem wrzucam. Na półce brakuje Haunted Knight, Long Haloween i Dark Victory TPB które pożyczyłem koledze

O, masz trejda "Blind Justice" - fajna sprawa, brakuje mi tego komiksu w kolekcji. Interesuje mnie też "Ostatnia Krucjata" w wersji deluxe. Są tam jakieś ciekawe dodatki?

Cytat: Shadow of the Bat w 24 Wrzesień  2020, 00:12:37Z opinii i krótkich opisów nie powala mnie run Toma Kinga. Może macie jakąś opinię na jego temat? Może jednak warto? A co sądzicie o All-Star Batman Snydera? Warto?

Odpadłem po trzecim tomie polskiego wydania. Jakoś mnie nie urzekło. Może jak wyjdzie kiedyś omnibus, to się skuszę, żeby ogarnąć całość. All Star Batman Snydera moim zdaniem nie ruszaj. Już lepszy ten Tom King.

Shadow of the Bat

#1152
Cytat: undefinedO, masz trejda "Blind Justice" - fajna sprawa, brakuje mi tego komiksu w kolekcji.

Znalazłem kiedyś w antykwariacie w Manchesterze.

Cytat: undefinedInteresuje mnie też "Ostatnia Krucjata" w wersji deluxe. Są tam jakieś ciekawe dodatki?

Jak kupowałem to chyba nie było nawet innego wydania. W ramach dodatku jest scenariusz (ale nie jest tak szczegółowy jak te Morrisona w Azylu Arkham) i kilka kadrów przed i po nałożeniu tuszu i kolorów.



Cytat: undefinedOdpadłem po trzecim tomie polskiego wydania. Jakoś mnie nie urzekło. Może jak wyjdzie kiedyś omnibus, to się skuszę, żeby ogarnąć całość. All Star Batman Snydera moim zdaniem nie ruszaj. Już lepszy ten Tom King.

Ale się uśmiałem. :D W skrócie. Run Toma Kinga? Dramat stary odpuść sobie. All Star Batman? To już lepiej Tom King. :D Byłem zaciekawiony bo na BatCave tom 1 ma bardzo wysoką ocenę ze sporej ilości głosów.


Rado

Dzięki za fotki. W antykwariacie "Blind Justice" to pewnie nie kosztowało jakoś dużo. Dlatego lubię też takie miejsca - można tam znaleźć właśnie coś naprawdę interesującego, jeśli się wie czego szukać.

No niestety, w mojej opinii już lepszy słaby Tom King niż All Star Snydera, ale może kup pierwszy tom i sam oceń. Nie jest jakoś specjalnie drogi i sam się przekonasz czy Ci podchodzi.

Shadow of the Bat

CytatW antykwariacie "Blind Justice" to pewnie nie kosztowało jakoś dużo. Dlatego lubię też takie miejsca - można tam znaleźć właśnie coś naprawdę interesującego, jeśli się wie czego szukać.
CytatNie było drogo. Jeśli kiedyś zawitacie do Manchesteru to polecam antykwariat Paramount Books. W samym centrum. Ogólnie w Anglii warto się przejść po charity shopach. Ludzie oddają tam prawdziwe perełki.

CytatNo niestety, w mojej opinii już lepszy słaby Tom King niż All Star Snydera, ale może kup pierwszy tom i sam oceń. Nie jest jakoś specjalnie drogi i sam się przekonasz czy Ci podchodzi.

Możliwe, że tak zrobię.

Juby - Widziałem, że masz Mrocznego księcia z bajki i Batman kontr Deathstroke. Jak je oceniasz? Warto?

Logan - Imponujący zbiór. Widać, że gustujesz w TPB z USA.Co leży pomiędzy Batman Venom, a Batman Prey?