Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Robin

Zaczęty przez Anarky, 27 Maj 2010, 22:43:09

Anarky

I przyszed? taki czas ?e nawet ''The Boy Wonder'' doczeka? si? swoich komiksów czy te? serii komiksowych. To dobrze ?e posta? która pozostawa?a w cieniu Batmana nagle otrzymuje co? swojego, historie w których niekiedy dzia?a solo. Trzeba te? przyzna? ?e sama posta? Robina jest bardzo ciekawa, by? nim Dick Grayson, Jason Todd, Tim Drake i wreszcie Damian Wayne. Jednak to w?a?nie temu trzeciemu po?wi?cone s? Volume I, II, III, i IV z czego osobi?cie jestem zadowolony.

Volume I w zasadzie tym którzy znaj? wydawane przez TM-Semic komiksy z Batmanem przestawia? nie trzeba, w skrócie wi?c Robin w swojej solowej historii kontra King Snake. Volume II to z kolei jeszcze wi?ksze wyzwanie dla Robina, z Arkham Asylum ucieka w swoim stylu sam Joker. Pod nieobecno?? Batmana obowi?zki obro?cy Gotham City przejmuje w?a?nie Robin, ale czy ch?opak podo?a temu zadaniu i powstrzyma najgorszego wroga Batmana ? Poni?ej jedna z ok?adek tej czterocz??ciowej historii ''The Jokers Wild!''



Volume III z sze?ciocz??ciowa histori? ''Cry of the Hunters'' dotyczy g?ównie duetu Robina z  Huntress i ich walki z KGBeast, go?cinie pojawia si? równie? King Snake. Na koniec pozostawiam Volume IV licz?cy a? 184 komiksy, seria rozpoczyna si? wydarzeniami z Knightquest: The Crusade i KnightsEnd. Przez seria przewija si? masa postaci i naprawd? ciekawie spojrze? jest na to wszystko z perspektywy Robina.

Ja wam pokażę!

Mel

''The Jokers Wild!''
Ha! Znam, znam i jak?e mog?abym zapomnie? pierwsze spotkanie Tima z Jokerem ;D



Biedny...Te? by mi si? ju? myli?y te wszystkie skrzaty w zielonych getrach.

Leon Kennedy

Niestety nigdy nie dane mi było przeczytać chodź by jednego "Volume" z Timem w roli głównej, a co miałem do powiedzenia o Robinach z robiłem w innym temacie i teraz mamy mały zgrzyt, bo potrzebujemy dwóch tematów o Drozdach??

PS: Myślę, ze można by te tematy połączyć, co ty na to Anarky?

Anarky

Ja osobi?cie nie widz? powodu by ??czy? oba tematy w jeden, temat '' Najlepszy Robin'' dotyczy tego kto który naszym zdaniem by? najlepszy. Natomiast ten za?o?ony przeze mnie odnosi si? g?ownie do komiksów o Robnie, st?d umie?ci?em go nie w dziale ogólnym a w dziale o komiksach zwi?zanych z Batmanem. Nie przewiduje tu dyskusji o samej postaci ogólnie, raczej b?dzie tu dyskusja o solowych wyst?pach czy te? komiksach z Robinem na pierwszym planie i w roli g?ównej.

Wracaj?c do tematu polecam ci który? z "Volume" jako tak? odskocznie od Batmana, co do siedmiocz??ciowej serii Robin Annual to raczej odradzam. Historie te nie s? zbyt ciekawe pod wzgl?dem swojej alternatywno?ci, by zaciekawi?. To samo dotyczy Robin Years One, którego ok?adk? prezentuje poni?ej.


Ja wam pokażę!

Leon Kennedy

Ok. Temat zostaje. Sam nie byłem w pełni przekonany do swojego pomysłu :P. Mam tylko nadzieję, że rozmowa się rozwinie... To jak czytał ktoś jeszcze "Volume", bo ja osobiście nie miałem tego szczęścia, ale postaram się to w końcu nad robić ;D

kelen

Kto narysował te dwie strony, które podała Mel? Bo mam jakby rysownika na końcu języka i za cholerę nie mogę sobie przypomnieć.

(A)nonim

Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen


Anarky

Tom Lyle odpowiedzialny jest w sumie za oprawę graficzną w Robin Volume I, II, III
A tak swoją drogą dwa takie momenty które utkwiły mi w pamięci czytając wszystkie Volume


Ja wam pokażę!

Mel

Drugi skan, Anarky... Który to dokładnie numer? Pamiętam tę stronę, ale nie potrafię sobie przypomnieć gdzie ją widziałam.

Anarky

#10
Dok?adnie Robin Volume III #1 ''Cry of the Hunterss'' Part One Of Six


Dzi?kuj?
Ja wam pokażę!

BD96

Podobnie jak Dick, i Tim Drake z Robina ewoluowa? w samotnego strzelca, w Red Robina. Dick Grayson w ko?cu postanowi? odej?? od swego mentora aby pod??y? w?asn? drog?, podobnie ?ycie u?o?y?o si? Timowi. Tyle ?e w jego przypadku jego mentor zgin??, a Dick mianowa? Robinem Damiana Wayne. Podobaj? wam si? solowe przygody Tima Drake, czy mo?e woleli?cie go jako zwyk?ego Robina? osobi?cie to ma nawet niez?? seri?, i w?tpi aby powróci? do roli Robina skoro dorós? ju? do bycia samodzielnym bohaterem. Miejmy nadziej? ?e po powrocie Bruce'a Wayne Tim nie postanowi by? znowu zielonym skrzatem, cho? wyruszy? w podró? i przyj?? now? to?samo?? a?eby w?a?nie odnale?? swojego ukochanego mentora a wi?c wszystko jest mo?liwe... jednak wola?bym aby Tim pod??y? ju? w?asn? drog?, i aby jego samodzielna seria by?a kontynuowana... Posta? Tima ewoluowa?a niesamowicie w dobrym tego s?owa znaczeniu, i mam nadziej? ?e scenarzy?ci tego nie zaprzepaszcz?... poni?szy obrazek to ?wietnie podsumuje.

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

(A)nonim

Akurat seria Red Robin będzie kontynuowana można więc być pewnym że Tim nadal będzie Red Robinem. Obstawiam jednak że dzięki Batman Inc. będzie współpracował z resztą bat-rodziny.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Anarky

O ile to że Dick wybrał własną drogą i stał się Nightwingiem rozumiem, o tyle powtórzenie tego wątku w przypadku Tima i wprowadzenie Damiana uważam za błąd. Wolałem jednak by Tim został już na zawsze Robinem i osłaniał plecy Batmana podczas ich wspólnych nocnych wypadów. Tyle razem przecież przeżyli, wolałbym by było to kontynuowane.
Ja wam pokażę!

(A)nonim

Wiesz na razie nie wiadomo co będzie dalej z Brucem więc może Tim powróci kiedyś do roli Robina.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.