Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Konwenty Komiksowe i inne spotkania komiksiarzy

Zaczęty przez Johnny Napalm, 20 Kwiecień 2012, 19:52:48

kelen

MFKiG w Łodzi. Zawsze 1 weekend października.

Aczkolwiek, zapraszam na Pyrkon w marcu. Jestem tam szefem bloku komiksowego i staram się, aby był jak najbardziej zróżnicowany. Superhero ni zabraknie.

BlackBat

Jedź na Pyrkon Lelku, napatrzysz się na multum cosplayerów superhero, że Ci na cały rok starczy :D

Sama mam plan się wcisnąć w Gardnera, jeśli zdążę ze strojem :)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


LelekPL

Nie dam rady. Będę w Poznaniu tydzień później, więc średnio to wygląda jechać dwa weekendy z rzędu. Może jakieś cosplayerki jeszcze zostaną :p

BlackBat

"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Dezerter

Nigdy wcześniej nie byłem na prawdziwym zlocie komiksiarzy, bo i w moim mieście takowych się nie organizuje, dlatego zastanawiam się nad wybraniem na Poznański Pyrkon. Interesuje mnie program z piątku 21 marca, bo wtedy jest najwięcej paneli dyskusyjnych związanych z DC.

Mam jedno pytanie organizacyjne. Z tego co wyczytałem na stronie to jednodniowy bilet wstępu kosztuje 20 zł i jest ważny do 24:00, a panele dyskusyjne toczą się również po tej godzinie. Czy ta godzina jest traktowana umownie, czy musiałbym zapłacić jakąś "karę" gdybym chciał zostać do zakończenia konwentu czyli do ok 1-2 w nocy? Pociąg z Poznania do swojego miasta miałbym grubo po 3 w nocy (wcześniejszy jest ok. 20:00) tak więc nie spieszyłoby mi się, aby opuścić konwent jak najwcześniej a i nie chciałbym opłacać kolejnego dnia skoro i tak nie uczestniczyłbym w tych panelach.

Na razie są to tylko moje plany, ale mam nadzieję, że uda mi sie tam wpaść.

kelen

Cytując regulamin

,,7. Właściciele wejściówek jednodniowych mogą przebywać na terenie Pyrkonu do godz. 6:00 kolejnego dnia lub - w przypadku wejściówek niedzielnych - do zakończenia Pyrkonu."

Dezerter

Dzięki, ta informacja bardzo mi pomogła.

Rado

Jakby ktoś jeszcze nie widział, to tutaj jest panel na 75-lecie Batmana z niedawnego Wonder Conu. Zasiadają na nim takie tuzy jak np. Bruce Timm lub Jim Lee.

Batman 75 Panel + Kevin Conroy, Jim Lee, & Kevin Smith (DCAA @WonderCon)

LelekPL

Też miałem wklejać, ale w sumie nic ciekawego nie powiedzieli

Rado

Mi się podobało jak wybierali swojego ulubionego złoczyńcę (zawsze lubię posłuchać takich ciekawostek) i to jak Jim Lee opowiadał o The Dark Knight Returns i scenie z wąsami.

kelen

Mnie z kolei podobała się historia o seansie Batmana od Kevina Smitha.

Anonimowy Grzybiarz


Johnny Napalm

Zupełnie zapomniałem o tym festiwalu. Dopiero twój post przypomniał mi o tym, że końcówka maja należy do FKW. Teraz to musztarda po obiedzie, a bardzo chciałem tam wpaść, zwłaszcza, że zeszłoroczna edycja bardzo mi się podobała. Wtedy dosłownie spotkałem ze dwie znane mi osoby z forów komiksowych, a teraz jak czytam była możliwość poszerzenia znajomości. No szkoda.
Konwenty chyba również traktuje w podobny sposób, jako możliwość spotkania kilku osób, ewentualnie posłuchania fajnej pogadanki. Stoiska są jakby przy okazji.
Też zaliczyłem tego kebaba na rondzie Waszyngtona. Nieco drogi ale dobry jest.  :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Bless

Siemka all ! Chcialem Was poinformowac o Krakowskich Targach Komiksu ktore odbeda sie w niedzielę 24 Sierpnia w Hotelu Forum (ul. Konopnickiej 28). Start 12:00 do godziny 18:00. Z tego co sie orientuje to bedzie chyba kilka sklepow (na pewno polecany przezemnie Atom Comics) + ludzie ktorzy chetnie sprzedadza badz wymienia sie komiksami. Zachecam and zapraszam :)

Gromon

Wie ktoś może o jakiś nadchodzących konwentach w województwie Podlaskim?
Strzeż się Trybunału Sów,
Co wszystko widzi wokół
I rządzi Gotham tak, jak chce,
Choć nie wychodzi z mroku.

Trybunał wie, co dzieje się
W twym łożu i umyśle.
Gdy choćby "sowa" szepniesz, on
za tobą Szpona wyśle.