Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Harry Potter

Zaczęty przez Man-Bat, 26 Lipiec 2009, 12:25:26

Altair

Wg. mnie najbardziej ciekawą była 4 część.Wymieszano wszystko to co lubiliśmy w poprzednich Potterach-tzn. świetne efekty specjalne,dodano dużo plenerów,ale z drugiej strony nie zaniedbano samego Hogwartu jak w "3" ,dobrze zagrane postacie i sam klimat "1" i "2".

Czara Ognia: 8/10

Juby

Cytat: Altair w 27 Lipiec  2009, 19:14:08
Wg. mnie najbardziej ciekawą była 4 część.Wymieszano wszystko to co lubiliśmy w poprzednich Potterach-tzn. świetne efekty specjalne,dodano dużo plenerów,ale z drugiej strony nie zaniedbano samego Hogwartu jak w "3" ,dobrze zagrane postacie i sam klimat "1" i "2".

Czara Ognia: 8/10

Co do efektów to się zgodzę, z pierwszej piątki ma ona zdecydowanie najlepsze CGI. Do plusów należy także scenografia i charakteryzacja Voldemorta. A jednak ta część mało przypadła mi do gustu z powodu kompletnego popsucia ostatniego zadania turnieju, idiotycznie przedstawionej postaci Barty'ego Croucha i Dumbledore'a, tragicznej muzyki (jest to nie tylko najsłabszy soundtrack z serii, ale jeden z najgorszych jakie słyszałem w ciągu ostatnich lat, a dla mnie muzyka jest jednym z najważniejszych elementów filmu), no i jest jeszcze jedna rzecz, która drażni mnie jak nic innego w tej serii filmowej...

Jak to możliwe, że w miesiąc od wydarzeń z "Więźnia...", Harry'emu, Ronowi, Fredowi, George'owi, Nevilowi i reszcie paczki wyrosły TAKIE włosy? :o :P Z kolej do piątki, nagle wszystkie te postacie postanowiły się ostrzyc :P :P.

Filer

CytatJak to możliwe, że w miesiąc od wydarzeń z "Więźnia...", Harry'emu, Ronowi, Fredowi, George'owi, Nevilowi i reszcie paczki wyrosły TAKIE włosy?
Magia ;].

El Cornetto

Cytatdodano dużo plenerów,ale z drugiej strony nie zaniedbano samego Hogwartu jak w "3
Tyle, ze w przeciwieństwie do w miarę 'ręcznie zrobionej' trójki plenery w Czarze Ognia były w większości wygenerowane komputerowo

Juby

Cytat: El Cornetto w 27 Lipiec  2009, 19:44:58
Tyle, ze w przeciwieństwie do w miarę 'ręcznie zrobionej' trójki plenery w Czarze Ognia były w większości wygenerowane komputerowo

To nie zawsze musi być minus, scenografia CGI. Patrz: "King Kong", "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata".

isild87

Ja tam fanka Harry Pottera nie jestem i nigdy nie bylam ale na najnowsza czesc chetnie pojde
wedlug mnie im dalej tym lepsze filmy im wychodza  ;)

Altair

CytatTyle, ze w przeciwieństwie do w miarę 'ręcznie zrobionej' trójki plenery w Czarze Ognia były w większości wygenerowane komputerowo
I co w związku z tym?
Cytatjest to nie tylko najsłabszy soundtrack z serii, ale jeden z najgorszych jakie słyszałem w ciągu ostatnich lat, a dla mnie muzyka jest jednym z najważniejszych elementów filmu
Nie przesadzaj. Nie było jakiś wodotrysków,ale ogólnie wypadało spoko.

Krzysztof116

Nie mam zamiaru sie z nikim kłócić  ;D
Ale trójka była lepsza od czworeczki.
Swietna muzyka klimat, tam aż pachnie magia. Pozatym przez fanów uważana jest za najbardziej magiczna:)
Czara ognia oczywiście nie jest zla, to bardzo dobry film o potterze ale nie ma co dyskutować odbiega o klasę od więźnia azkabanu.

Dużo osób uważa czarę za lepsza ale trzeba zaznaczyć to są osoby które nie czytaly książek.

Jak czytam recenzje na filmweb czy zagranicznych stronach to masakra. To tak samo jakby Rasiak miał prowadzić program rozrywkowy:)
Np. Redaktor na filmweb napisał, ze Jates jest reżyserem najbardziej trzymajacym sie książek..

Pozostawiam to bez komentarza..

Altair

Aha.Ja czytalem kazda czesc dwa razy i uwazam,ze zarowno ksiazka jak i film o wiezniu z azkabanu to takie dziuro-zapychacze.Przykro mi.

Posted on: 27 Lipiec  2009, 22:19:49

 Nastepnym razem zapytaj o znajomosc lektury zanim napiszesz. ;)

kelen

Ksiazki o Potterze czytalem jakis czas temu, ale z tego co pamietam to cholernie podobal mi sie Wiezien Azkabanu, a jak zobaczylem film to bylem totalnie zawiedziony finalem w *tu wstaw nazwe domu*.

Mel

#25
Mi się już książki rozpadają od czytania i mimo, że minęło trochę czasu, to jednak Więźnia stawiam ponad wszystkie części. WA jest bardziej obyczajowy i właściwie nie dodałabym mu metki jako dziuro-zapychacz, bo stanowi pewien ważny element w życiu Pottera - dojrzewanie, które zostało wyśmienicie, jak na możliwości Rowlling opisane. I chyba mi tu bardziej jest przykro, że mimo wszystko Potter nadal składa się z krwi i kości, pije, je i sra, a wątek jego  psychicznej "przemiany" jest równie ważny co rodeo na smokach, miotłach, gęste zgony "bliskich" i liczne zabory Hogwartu. Trzeba przyznać też, że WA to niezła książka psychologiczna, którą można przeczytać jednym tchem siedząc przed kominkiem.

Ah! I oczywiście oklaski za Remusa.

El Cornetto

CytatTo nie zawsze musi być minus, scenografia CGI. Patrz: "King Kong", "Piraci z Karaibów: Na krańcu świata".
Dla mnie każda komputerowa scenografia będzie gorsza od prawdziwej, a o kupie jaką są Piraci z Karaibów nawet nie chce mi się pisać :] [nic osobistego]

Krzysztof116

Szkoda dyskusji.
Ja nie mam zamiaru się kłócić, jestem naprawdę troche dziwny. Bo uwielbiam pottera, każda część przeczytana po kilka razy księcia zakon i wieznia około 6-7. Każdy film po kilkanaście razy(oprócz zakonu). Wychowałem sie na potterze i jesli ktoś mi pisze ze w dwójce jest więcej magi niż trójce.
Albo ze czworeczka jest najlepsza czascia to..


Mel

Weź się nie denerwuj tak, bo nie jesteś sam ;D

Krzysztof116

#29
He he ;D

Następnym razem prosiłbym Cię o rozwinięcie swojej wypowiedzi :)