Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Origins

Zaczęty przez kelen, 09 Kwiecień 2013, 18:59:27

LelekPL

#15
Martwię się na wyrost? Po pierwsze martwię to było za mocne słowo, zwyczajnie się nie ekscytuję dopóki właśnie takich szczegółów nie usłyszę. To byłoby po pierwsze. Po drugie to według mnie to są dość kluczowe pytania, które łączą się z tym co sam napisałeś - jak zmiana developera wpłynie na grę. Nie sieję tutaj paniki, tylko zachęcam do dyskusji i zadawania pytań: czego mamy się spodziewać. Bo gra ma się pojawić już za 6 miesięcy, a my się o niej dowiadujemy wczoraj. Uważam, że to są dość istotne pytania na przyszłość, a nie "pierdzielenie".

Czy snuję teorie? Rozważyłem parę możliwości, znając metody działania niektórych developerów i producentów, możliwe scenariusze, ale jednocześnie zaznaczyłem, że to może być całkiem udana gra, bardzo na to liczę. Uwierz mi, nie należę do ludzi panikujących, raczej sucho kalkulujących.

Wszystko natomiast zależy od tego czy gra jest zwyczajnym skokiem na kasę czy pełnoprawną kontynuacją serii (czyli wracamy do moich pytań). Uważam, że odpowiedzi na takie pytanie powinniśmy oczekiwać zanim zaczniemy panikować, czy się cieszyć. Natomiast producenci mogą nam na nie "odpowiedzieć" tylko podając jakieś szczegóły odnośnie gameplayu, bo w przeciwnym razie według nich do premiery z grą będzie wszystko cacy i pęknie, niezależnie od rzeczywistego stanu rzeczy.

Nagi Wonrz

Nowy Arkham, ok, je?eli nic w starej konstrukcji rozgrywki nie zepsuj?, a fabu?a b?dzie si? kupy trzyma?a to b?dzie fajnie. Niestety Dini ju? wcze?niej mówi?, ?e nie wraca, a Pingwin wygl?da jak cyga?ski "biznesmen". Na szcz??cie dizajny Black Maska, który wydaje si? ?e ma tu wa?n? rol? i Deathstroke'a s? super. Automatic buy, ale si? poczeka na opinie, recenzje itd.

Bless

True True. Black Mask i Deathstroke wygl?daj? mega badass. Niech mi tam jeszcze dadz? Deadshot'a w jego prawdziwym kostiumie to ju? w ogóle b?dzie bosko :D

Deuce

Mi również bardzo podoba się wygląd Black Maska. Chodzi mi w szczególności o strój, który jest sam w sobie piękny, a ponadto świetnie kontrastuje z maską. Jedyne, do czego się mogę przyczepić, to to, że maska jest metalowa. Jest ona głównym atrybutem Sionisa(?) i powinna stanowić jego twarz, a nie wyglądać na zdejmowalną. To mały szczegół, który w żadnym stopniu nie obniża wartości wyglądu postaci.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

franek

O tak, Black Mask wygląda genialnie :D Jednak mi się nie specjalnie podoba kostium Batmana... poprzedni strój połączony z Nolanowskim jak dla mnie


Show Must Go On!!!

jakura

Mi poprzednie stroje Batmana się podobały, ten też jest bardzo dobry, tylko nigdy nie mogłem (i nie mogę nadal) opędzić się od pytania, ile muszą ważyć te jego rękawice i buty? :P
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

Nagi Wonrz

Nie wiem, zapytaj Iron Mana  ::) Strój poprawny, chociaż i tak ten Power Armor czy jak mu tam z Asylum jest najlepszy. Jak się komuś nie podoba to i tak będzie z dziesięć strojów w DLC.  8)

pingoo42

A ja mam jedno małe pytanko:

GDZIE PINGWIN MA MONOKL!!!

Po moim rozczarowaniem z butelką w oku, liczyłem,że zrobią z niego ,,dawnego" Pingwina. Wygląd jest w porządku (nie licząc braku monokla)

To taki mały szczegół  ;)
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

RemiRose

O poziom tej cz??ci jestem nadzwyczaj niespokojny, poniewa? wi?kszo?? kreatorów sukcesu poprzednich cz??ci nie b?dzie bra? udzia?u w tym projekcie. Brak Dini'ego na sto?ku scenarzysty, brak Conroya, a gr? tworzy WB, a nie Rocksteady. Brzmi to niepokoj?co... Jedyne co mog? na razie pochwalic to ciekawe designy postaci. Deathstroke rozwala system, Black Mask nie ust?puje mu ani na krok, tylko ten Pingwin... Wygl?da zbyt normalnie. Wed?ug mnie powinien by? bardziej zdeformowany, design jak z "Pain and Prejudice" by?by w sam raz. Ale do premiery daleko i wszystko si? mo?e zdarzy?...  ;)
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

LelekPL

#24
Kupiłem nowe CD Action, śledzę wieści o grze, oglądałem i czytałem wszystko co pisał Game Informer i muszę powiedzieć, że jestem... coraz spokojniejszy o tę grę. Tym bardziej że udzieli nam odpowiedzi na część zadanych przeze mnie pytań w moim pierwszym poście:
- wiemy już, że mapa Gotham jest ponad dwukrotnie większa od tej z AC. Niby nie tak strasznie dużo, ale z racji, że robiona jest na konsole obecnej generacji no to w sumie zadowalająco. Tym lepiej, że developerzy zaznaczyli, że to nadal nie jest całe Gotham, to tylko dwie wyspy, więc jest szanse, że kontynuacja na next geny będzie posiadała znacznie większą pełną mapę Gotham, które będzie prawdziwą metropolią.
- świat podobno jest bardziej otwarty. Ludzie będą chodzili po ulicach, będzie kogo i co ratować. Świetna informacja. Ciekawie też sobie wymyślili z tą śnieżycą, dzięki niej miasto będzie mniej ruchliwe niż normalnie, ale przynajmniej wytłumaczyli to dość racjonalnie.
- różnic w gameplay podobno nie ma prawie żadnych. W CD Action nawet dodali, że na ich wersji gry (demo albo na PS3 albo xboxa) używało się tych samych przycisków co w AC. Jest uderzenie, kontra, ogłuszenie, szybki gadżet, szybowanie. Różnice podobno mają się pojawić przy pojawieniu się nowych gadżetów, ale jeśli fundament jest taki sam no to świetnie - tym chętniej wypróbuję te różnice, które być może wprowadzą trochę świeżości do tej części.

Nie odpowiedziano jedynie ile trwa rozgrywka, jednak liczę, że i pod tym względem się nie zawiodę. Tym bardziej, że ma być sporo misji pobocznych, więc nawet jeśli główna fabuła nie jest zbyt długa, to gra nadal dostarczy paręnaście godzin rozrywki. Ich pozostałe pomysły również brzmią ciekawie - rozbudowany wątek detektywistyczny. Tym razem Batman będzie musiał odtworzyć przebieg wydarzeń na miejscu zbrodni zbierając poszlaki. Oczywiście może być to zrobione równie prosto jak zbieranie dowodów w AC, czyli, że Detective Mode właściwie robi wszystko za Ciebie (wystarczy najechać na niezwykle widoczny nóż lub krew i wcisnąć spację), ale liczę, że trochę nam tym razem skomplikują zadanie. Poza tym mam misje poboczne takie jak Most Wanted, gdzie będą na nas polować różni złoczyńcy, a także Crime in Progress, w którym będziemy mogli powstrzymywać różne zbrodnie na ulicach Gotham. Jak to wypadnie nie mam pojęcia, ale jako pomysły brzmią świetnie. Tego nam trzeba było, aby dopełnić uczucie bycia Batmanem. Właściwie to nie słyszałem jeszcze żadnej niepokojącej wieści. Nawet te o braku Hamilla i Conroya mnie specjalnie nie wzruszają bo było wielu aktorów, którzy równie dobrze podkładali swoje głosy pod te postacie (a przynajmniej pod Batmana bo Hamill nadal jest bezkonkurencyjny) i jestem przekonany, że jest jeszcze sporo innych którzy także dobrze by się z tego zadania wywiązali. Mnie znacznie bardziej interesuje fabuła i gameplay.

jakura

Mnie mocno interesuje, co zastąpi zagadki Riddlera. Niby tam pisali że coś ma być, ale to dość enigmatyczne określenie.
Powiedzieli mi, że nie da się tego zrobić. Odpowiedziałem maniakalnym śmiechem.

LelekPL

Jakiś "haker" miał zmajstrować coś przy wieżach radiowych w nowym Gotham co nie pozwoli nam poruszać się w tych miejscach Batwinigiem. Najpierw trzeba będzie rozbroić te miejsca, rozwiązując zagadki lub wykazać się sprawnością. Jak na mnie to ten haker mi coś właśnie Riddlerem śmierdzi.

kelen


LelekPL

#28
No prosz?, tylko co? napisa?em dzisiaj w temacie i ju? mamy nowy teaser. Wszystko to oczywi?cie CGI bez gameplaya, ale wygl?da ?adnie no i chyba zapowiada znacznie d?u?szy trailer na E3. Walka Deathstroke'a z Batmanem wygl?da troszk? jak Bane'a z Batmanem z TDKR. Podobna technika, sporo bloków i kontr. Bardzo fajnie.

EDIT: Widz?, ?e kelen mnie uprzedzi? o dwie minuty
EDIT2: d?u?sza wersja ju? 20 maja jednak, tym lepiej. Ciekawe czy poka?? te? co? nowego na E3 w takim razie

JaRo II

 Z jednej strony to szkoda, że nie będą bezpośrednio kontynuować wątków z poprzednich części. Byłem bardzo ciekaw tego co szykują na Batmana Hush i Azrael. Z drugiej strony prequel opowiadający o początkach działalności Batmana także może być czymś ciekawym. Czarna Maska jako główny wróg to bardzo dobry wybór, może w końcu dadzą nam trochę odetchnąć od Jokera. Podejrzewam, że ciężko będzie przebić doskonałą część drugą- "Arkham City", ale i tak bardzo oczekuję tego tytułu i liczę na coś naprawdę świetnego.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo