Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnie wiadomości

#11
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez Juby - 25 Marzec 2024, 15:59:11
Zaczyna mi brakować miejsca na regale, a że akcja z trzęsieniem w Gotham wydaje się tak duża/ostateczna (wczoraj zacząłem czytać drugi tom) to chyba co by nie wydali zakończę swoją przygodę z tym klasycznym Batmanem na ostatnim tomie No Man's Land. Bardziej od tego, co było później (po lutym 2000 roku, w którym Ziemia Niczyja się skończyła) chciałbym, aby Egmont cofnął się do runu Granta/Breyfogle'a i serii Legends of the Dark Knight z lat 1989-1993 (np. historie Shaman i Prey).

Nie zdziwi mnie jeśli w 2025, lub w 2026 Egmont wyda ponownie Husha. Miękko okładkowe dwa tomy Egmontu z lat 2005-2006, dwutomowe wydanie z kolekcji DC (2016) oraz wydanie NOIR (2019) są wyprzedane, a to kultowy tytuł, którego warto mieć ciągle na rynku, a że chronologicznie miał miejsce dwa lata po Ziemi Niczyjej (grudzień 2002 - listopad 2003) pasowałby. Szczególnie, że w USA pojawiła się jego jubileuszowa edycja:



Ale jeszcze przed Hushem, a już po trzęsieniu ziemi były spore crossovery pt. Officer Down (8 zeszytów), Bruce Wayne: Murderer? (13 zeszytów) i Bruce Wayne: Fugitive (18 zeszytów + tie-iny, 2001-2002), więc może konsekwentnie pójdą w to? Gran Morrison zaczął się dopiero we wrześniu 2006, więc mają jeszcze sporo luk do wypełnienia.
https://www.batcave.com.pl/komiks/komiksowe-wydarzenia/
#12
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez MJ - 25 Marzec 2024, 14:45:34
Podejrzewam że może po śmierci Franka Millera wypuszczą jakieś jego niezrealizowane projekty, więc może pojawi się opcja na kontynuacje All Star Batman i Robin.

Jak obstawiacie jakie następne duże wydarzenia po "No Man's Land" zostanie wydane w Polsce? War games? Czy może wypuszczą w końcu run Moriisona? Oczywiście mam już na myśli 2025, bo 2024 jest obłożony premierami dosyć syto.
#13
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez Juby - 25 Marzec 2024, 11:18:30
Nie ma żadnych szans na wznowienie tego tytułu, a biorąc pod uwagę napięty grafik wydawnictwa, nowego wydania akurat tego komiksu też bym się nie spodziewał, nie w najbliższych 10 latach. Zostaje ci albo allegro, albo olx i januszowe stawki, niestety.

W setnym odcinku Wieści ze Świata Komiksu rednacz Egmont potwierdziła, że katalog z planem na cały rok 2024 pojawi się przed końcem przyszłego miesiąca.
#14
Uniwersum Batmana / DC Rebirth
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 25 Marzec 2024, 06:44:15
Kończę pierwszy tom i w sumie takie średnie. Motyw nowego Esa bardzo ciekawy... Szkoda tylko, że jak piszesz słabo wykorzystany... Mała ilość Gacka tym razem mi nie wadzi, a że miałem ochotę ostatnio poczytać coś z innymi postaciami niż z przeważającym Gackiem, to myślę, że wpadło idealnie. Mam trzy tomy, to i run musi wpaść cały. Bodajże 6 tomów. Dam radę 😋
#15
Uniwersum Batmana / DC Rebirth
Ostatnia wiadomość przez Crowridd - 24 Marzec 2024, 21:28:03
W temacie o Rebirth pisałem o tych komiksach JL. Mocno średni ten run - moim zdaniem autor w ogóle nie miał pomysłu na tę Ligę.
Kilka rzeczy mi się tam podobało, ale wydaje mi się, że to było już na końcu tej historii.
Na pewno było mało Batmana i słabo moim zdaniem został wykorzystany wątek nowego Supermana.
#16
Uniwersum Batmana / DC Rebirth
Ostatnia wiadomość przez Leon Kennedy - 24 Marzec 2024, 08:31:46
W moim kochanym mieście otworzono Empik. Postanowiłem wpaść i może coś wybrać... Nie oszukujmy się  :D Wiadomo było, że coś wybiorę. Wybór był całkiem niezły. Fan Gacka na pewno by coś znalazł dla siebie. Pierwszy komiks jaki wziąłem do ręki kosztował bagatela 429zl, kolos! Sprawiedliwość się zwał. Tak czy siak padło na te dużo tańsze. Wziąłem JL z DC Odrodzenie. Trzy pierwsze tomy za 40 zł, a jeden w pełni darmowy. Więc cenowo wyszło spoko. Warto się było tym  zainteresować?

Jaki to ma związek z tym wątkiem na forum? Chcesz się pochwalić komiksowym zakupem, albo zadać jakieś pytanie o serię JL? Masz od tego inne tematy.
- Juby

A tak jakoś z rozpędu mi się tam napisało 😄 Teraz jest w dobrym temacie. A pochwalić się na forum zawsze można i powinno 😄 Kennedy
#17
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez red fox - 23 Marzec 2024, 15:37:07
Mi wystarczyło by, gdyby Egmont wznowił to, co już raz wydał ale dawno temu i teraz ciężko jest to kupić za rozsądną cenę, na Allegro już nawet nie ma ;)
#18
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez MJ - 23 Marzec 2024, 12:19:18
Też szukałem swego czasu odpowiedzi na te pytanie. Bardzo specyficzny środkowy rozdział historii Batmana Franka Millera, dla większości fanów niezjadliwy, aczkolwiek mi podobał się taki szajbnięty Batman, był ciekawą odskocznią od klasycznego stoickiego nietoperza.
Odpowiadając na twoje pytanie, od wielu lat nic nie słychać o wznowieniu serii, choć na jakiejś zagranicznej stronie wyczytałem że Frank ponoć ma gotowy scenariusz kontynuacji, ale nie jestem pewien czy to nie plotka.
#19
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez red fox - 23 Marzec 2024, 11:26:31
Czy jest jakaś szansa na wznowienie chyba nieukończonej serii "All Stars Batman and Robin"?
Poprzednie wydanie jest bardzo drogie do kupienia a rysunki Jima Lee są tu świetne!
#20
The Batman / The Penguin / Pingwin (mini-se...
Ostatnia wiadomość przez Miss_Quinn - 22 Marzec 2024, 16:49:48
Zwiastun robi wrażenie i spełnił swoją role, bo mnie wciągu tej 1:21 zaintrygował mnie na tyle że nie mogę się doczekać premiery odcinków.