Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Terminator

Zaczęty przez Juby, 18 Lipiec 2008, 21:11:24

Która część Terminatora jest najlepsza?

The Terminator
7 (24.1%)
Termiantor 2: Judgment Day
21 (72.4%)
Terminator 3: Rise of the Machines
0 (0%)
Terminator Salvation
1 (3.4%)

Głosów w sumie: 29

Adriann


Mr.G

Dwayne jako terminator to świetny pomysł, już dawno temu marzyło mi się, by to właśnie on stał się nową twarzą któregoś z modelu maszyn.
Zaś co do plotki o akcji filmu rozgrywającej się w latach 40tych, z jednej strony ingerencja skynetu w tamte czasy mogłaby być czymś całkiem ciekawym, a Arnie jako żołnierz byłby świetnym przywróceniem tego aktora do serii, lecz z drugiej, kolejny film opierający się na pomyśle "cofnijmy się w czasie i zabijmy przodka" nie brzmi jakoś dobrze. A co w kolejnej części, cofną się jeszcze dalej, by uciąć jeszcze głębszy korzeń drzewa Connorów? Myślę, że motyw podróży w czasie oferuje znacznie więcej perspektyw. Poza tym ta wersja fabuły to tylko plotka, bo przecież gryzie się ona z zapewnieniem Arniego o tym, że gra on T-800.

Mr.G

Kurcze, naprawd? przez ponad rok nikt nie wypowiada? si? na temat nowego Terminatora? ;P

Tak czy inaczej, co? ju? ruszy?o, oto kilka oficjalnych fotek z planu:
http://www.webmasteruj.pl/juz-sa-pierwsze-zdjecia-z-terminatora-5-genesis-vt60811.htm#310940

Sam fakt tego, ?e Kyle i Sarah znów stoj? obok siebie dowodzi, i? znana nam fabu?a zostanie ca?kowicie wywrócona do góry nogami. Mo?e co? jak w nowych X-Menach? Podró?e w czasie w ko?cu wyzb?d? si? paradoksów i naprawd? oka?? si? ?ród?em kszta?towania rzeczywisto?ci na nowo?
Drug? kwesti? jest Arni. Mo?na by? ju? pewnym, ?e nikt nie próbuje go na si?? odm?adza?, a wr?cz przeciwnie. Jak to zostanie wyt?umaczone? Skoro bohaterowie pojawiaj? si? w tym sk?adzie, T-800 musia?by zosta? rzucony w przesz?o?? jeszcze nad d?ugo przed wydarzeniami z pierwszego Terminatora (ale po co?) i si? zestarze? lub zosta? przeniesiony w czasie ju? jako staruszek, cho? to ostatnie akurat wydaje si? by? bez sensu.
No i Kyle Reese... bardzo lubi? t? posta?, wi?c fakt, i? gra? go b?dzie Courtney ?rednio mnie ucieszy?, cho? teraz, na tych fotkach, kiedy aktor zapu?ci? troch? w?osów, nie wygl?da tak tragicznie. A co do aktorstwa, to super wysoko poprzeczki zawieszonej nie ma, wi?c jest nadzieja. Plus ciekawostka: na jednym ze zdj?? da si? zauwa?y? kod kreskowy na nadgarstku Kyle'a.

Poza tym nie da si? ukry?, ?e film b?dzie mocny i brutalny. Tylko popatrzcie na mi?ka na drugim planie...

Leon Kennedy

Witaj Arnie :D Muszę ci powiedzieć, że mam wielkie oczekiwania co do tego filmu jak i wielkie obawy, ale do kina i tak chętnie zawitam!

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Adriann

Ostatnio widziałem Trailer Avengers 2..Star Wars i właśnie Terminatora. Ten ostatni zrobił na mnie zdecydowanie najlepsze wrażenie.;d Zapowiadał się bardzo słabo od początku,teraz myślę że może wyjść z tego coś fajnego jak np w przypadku x menów pierwszej klasy:3

Mr.G

Nareszcie d?ugo wyczekiwany przeze mnie zwiastun i przyzna? musz?, ?e Nie?le si? to prezentuje. Du?y plus za to, ?e wojna w przysz?o?ci na nowo zyska?a swój mroczno-laserowy klimat, rezygnuj?c z konwencji a'la Afganistan zaproponowanej przez "Salvation". Ogólnie wizualnie wszystko bardzo mocno przypomina jedynk? i dwójk?, cieszy mnie na przyk?ad to, ?e T-1000 w swej "surowej" postaci wygl?da identycznie jak w filmie Camerona. W ogóle obecno?? tej maszyny jest dla mnie sporym zaskoczeniem, nie s?dzi?em ?e jeszcze kiedy? j? ujrz?.
Z jeden strony co prawda troch? szkoda, ?e nowy film wchodzi butami wprost w to, co poznali?my i polubili?my w "jedynce", ale z drugiej, takie eksperymenty z czasem i alternatywnymi rzeczywisto?ciami s? chyba najlepszym co filmowcy mogli zrobi?, by zarówno wprowadzi? co? nowego, jak i uradowa? fanów poprzednich cz??ci licznymi smaczkami i mnóstwem nawi?za?. Zapewne nie b?d? pierwszym, który porówna to do nowych X-Manów: ca?kowity reset tego, co ju? znamy, by raz jeszcze zobaczy? ulubionych bohaterów w nowych rolach.
No w?a?nie, co do bohaterów i ich odtwórców... zaskoczy?o mnie, ?e w pierwszej scenie w zwiastunie, w której pojawia si? Sarah, Emilia Clarke wygl?da niemal?e identycznie jak Linda Hamilton. Za to wci?? nie mog? przekona? si? do Jai'a, jako? zbyt napakowanego do roli Reesa. Zwiastun te? nie wró?y wiele dobremu ich aktorstwu, co by?o zreszt? do przewidzenia, ale nieszczególnie si? tym przejmuj?, bo i pierwotna obsada nie by?a jako? wybitnie utalentowana, a film si? podoba?. Byle mi?dzy dwójk? bohaterów uda?o stworzy? si? jak?kolwiek w miar? wiarygodn? chemi?.
A Arnie? Za du?o go w zwiastunie nie by?o, wi?c ci??ko cokolwiek powiedzie?. Zreszt?, nawet nie chcia?bym, by jako? szczególnie zaskakiwa?, wszak to nadal maszyna. Na przyk?ad to "czeka?em na ciebie", gdy spotyka si? ze swoj? m?odsz?/pó?niejsz? wersj?... walka dwóch maszyn powinna rozgrywa? si? raczej w milczeniu, po?ród wypranych z uczu? spojrze?. Cho? rozumiem, ?e opiekuj?cy si? od lat Sar? T-800 b?dzie uczy? si? ludzkich zachowa?, byleby tylko nie sta? si? nazbyt dowcipny.
Ogólnie zapowied? zaostrzy?a mój apetyt. Z ch?ci? raz jeszcze wybior? si? w podró? do 1984 roku, a mo?e i innych wymiarów czasowych proponowanych przez seri? "Terminatora", lecz tym razem pod??aj?c zupe?nie innymi ni? dot?d ?cie?kami.

Juby

Co ja s?ysz?? Komu? ten trailer i cokolwiek zwi?zanego za tym filmem si? podoba?

Dla mnie niemal KA?DA informacja od og?oszenia, ?e T5 powstanie zwiastowa?a kolejn? niepotrzebn? prób? wskrzeszenia zabitej serii, która sko?czy si? wywleczeniem i zbezczeszczeniem jej zw?ok.

Po trailerze, co na plus (niewiele):
+ Byung-hun Lee jako T-1000! Wygl?da dobrze, do roli pasuje, a sceny kiedy odcina sobie kawa?ek r?ki i rzuca nim sugeruj? fajn? akcj? z jego udzia?em. Mo?e oka?e si? godnym nast?pc? Roberta Patricka.
+ Do?? fajna kolorystyka i momentalne udawanie klimatu Terminatorów Camerona.

Koniec. Reszta jest albo z?a albo tragiczna.

- Kto? narzeka? na efekty w Jurassic World? Ten film wygl?da jak produkcja rodem z sci-fi channel, pokroju Superpyton kontra megap?aszczka albo jak... Kroniki Sary Connor!
- Przez lata wyobra?a?em sobie rok 2029, z którego przenoszeni zostaj? Terminator i Kyle, wiec pewnie ?adna wersja pokazania tego by mnie nie zadowoli?a. Ale to wygl?da gorzej od wersji z Kronik Sary Connor!
- Jakby tego by?o ma?o b?dzie tu motyw: Terminator przeniesiony do przesz?o?ci jakim? cudem buduje maszyn? do podró?y w czasie, któr? bohaterowie przenosz? si? do przysz?o?ci. Kroniki Sary Connor once again!
- My?la?em, ?e John Connor to g?ówny dowódca si? ludzko?ci stoj?cy dumnie na wzgórzu z lornetk?, obserwuj?cy bitw? z daleka (T2). Jednak tutaj jest on zwyk?ym ?o?dakiem pakuj?cym si? na bitw? z karabinem.
- Koniec z przedwczesnym narzekaniem na Jaia. Pora na niepozostawienie na nim suchej nitki. Wygl?da fatalnie (nic nie podobny do Biehna i jak wida? w 2029 ludzie maj? co je??, maj? dobre suplementy i si?ownie) a gra tak ?le, ?e ju? gorzej nie mo?e. Czy on w ogóle widzia? jakim zagubionym i nieokrzesanym Kylem by? Michael w jedynce?
- Cofam to co wcze?niej twierdzi?em. Emilia nie przypomina m?odej Lindy Hamilton. Jest paskudna, a jest "udawanie Sary" to jaka? nie?mieszna parodia.
- "I've been waiting for You." No nie mog?, widzieli?cie, ?eby Terminator w T1 przed zabiciem kogo? rzuca? takie teksty? Nie, bo to b?dzie PG-13 shit z idiotycznymi onelinerami. W dodatku, T-800 czeka? na drugiego T-800 ze strzelb?? On wie, ?e mu tym nic nie zrobi, right?
- Ciekawe czy mo?emy liczy? na wyja?nienie sk?d Terminator wiedzia? gdzie mieszka?a Sara w 1974 roku? Albo sk?d wiedzieli to ludzie, którzy wys?ali tam (gdziekolwiek to jest) Terminatora? Ciekawe czy scenarzy?ci to wiedz??
- Arnold znowu tu wróci? Ale gdzie wróci, do helikoptera, z którego wyskoczy?? Czy scenarzy?ci my?leli pisz?c ten tekst?

Bardzo s?aby trailer, w którym co? tam czasami wygl?da?o nie?le (kopiowanie przybycia Kyle'a z T1 i T-1000 na masce radiowozu), ale wi?kszo?? to jaka? pseudo kinowa wariacja na bazie idiotycznych pomys?ów z Kronik Sary Connor, z tym, ?e w serialu przynajmniej by?a fajna obsada z Sar? Headey na czele. Tutaj obsada nadaje si? na g?ówn? ?al.pl. Salvation przynajmniej nie przeczy? orygina?owi i wygl?da? na produkcj? za $200 mln. Genisys b?dzie z?e. Obawiam si?, ?e bardzo z?e.

Jako wielki fan Terminatora (filmy Camerona s? w pi?tce moich ulubionych filmów ever) na pewno stawi? si? w kinie w dniu premiery ale nie oczekuje niczego co móg?bym oceni? na wi?cej ni?... 1/10. :(


LelekPL

Cytat: Juby w 06 Grudzień  2014, 17:29:19
Co ja s?ysz?? Komu? ten trailer i cokolwiek zwi?zanego za tym filmem si? podoba?

Dla mnie niemal KA?DA informacja od og?oszenia, ?e T5 powstanie zwiastowa?a kolejn? niepotrzebn? prób? wskrzeszenia zabitej serii, która sko?czy si? wywleczeniem i zbezczeszczeniem jej zw?ok.

Po trailerze, co na plus (niewiele):
+ Byung-hun Lee jako T-1000! Wygl?da dobrze, do roli pasuje, a sceny kiedy odcina sobie kawa?ek r?ki i rzuca nim sugeruj? fajn? akcj? z jego udzia?em. Mo?e oka?e si? godnym nast?pc? Roberta Patricka.
+ Do?? fajna kolorystyka i momentalne udawanie klimatu Terminatorów Camerona.

Koniec. Reszta jest albo z?a albo tragiczna.

- Kto? narzeka? na efekty w Jurassic World? Ten film wygl?da jak produkcja rodem z sci-fi channel, pokroju Superpyton kontra megap?aszczka albo jak... Kroniki Sary Connor!
- Przez lata wyobra?a?em sobie rok 2029, z którego przenoszeni zostaj? Terminator i Kyle, wiec pewnie ?adna wersja pokazania tego by mnie nie zadowoli?a. Ale to wygl?da gorzej od wersji z Kronik Sary Connor!
- Jakby tego by?o ma?o b?dzie tu motyw: Terminator przeniesiony do przesz?o?ci jakim? cudem buduje maszyn? do podró?y w czasie, któr? bohaterowie przenosz? si? do przysz?o?ci. Kroniki Sary Connor once again!
- My?la?em, ?e John Connor to g?ówny dowódca si? ludzko?ci stoj?cy dumnie na wzgórzu z lornetk?, obserwuj?cy bitw? z daleka (T2). Jednak tutaj jest on zwyk?ym ?o?dakiem pakuj?cym si? na bitw? z karabinem.
- Koniec z przedwczesnym narzekaniem na Jaia. Pora na niepozostawienie na nim suchej nitki. Wygl?da fatalnie (nic nie podobny do Biehna i jak wida? w 2029 ludzie maj? co je??, maj? dobre suplementy i si?ownie) a gra tak ?le, ?e ju? gorzej nie mo?e. Czy on w ogóle widzia? jakim zagubionym i nieokrzesanym Kylem by? Michael w jedynce?
- Cofam to co wcze?niej twierdzi?em. Emilia nie przypomina m?odej Lindy Hamilton. Jest paskudna, a jest "udawanie Sary" to jaka? nie?mieszna parodia.
- "I've been waiting for You." No nie mog?, widzieli?cie, ?eby Terminator w T1 przed zabiciem kogo? rzuca? takie teksty? Nie, bo to b?dzie PG-13 shit z idiotycznymi onelinerami. W dodatku, T-800 czeka? na drugiego T-800 ze strzelb?? On wie, ?e mu tym nic nie zrobi, right?
- Ciekawe czy mo?emy liczy? na wyja?nienie sk?d Terminator wiedzia? gdzie mieszka?a Sara w 1974 roku? Albo sk?d wiedzieli to ludzie, którzy wys?ali tam (gdziekolwiek to jest) Terminatora? Ciekawe czy scenarzy?ci to wiedz??
- Arnold znowu tu wróci? Ale gdzie wróci, do helikoptera, z którego wyskoczy?? Czy scenarzy?ci my?leli pisz?c ten tekst?

Bardzo s?aby trailer, w którym co? tam czasami wygl?da?o nie?le (kopiowanie przybycia Kyle'a z T1 i T-1000 na masce radiowozu), ale wi?kszo?? to jaka? pseudo kinowa wariacja na bazie idiotycznych pomys?ów z Kronik Sary Connor, z tym, ?e w serialu przynajmniej by?a fajna obsada z Sar? Headey na czele. Tutaj obsada nadaje si? na g?ówn? ?al.pl. Salvation przynajmniej nie przeczy? orygina?owi i wygl?da? na produkcj? za $200 mln. Genisys b?dzie z?e. Obawiam si?, ?e bardzo z?e.

Jako wielki fan Terminatora (filmy Camerona s? w pi?tce moich ulubionych filmów ever) na pewno stawi? si? w kinie w dniu premiery ale nie oczekuje niczego co móg?bym oceni? na wi?cej ni?... 1/10. :(



Mog? podsumowa? krótko: bez przesady

Juby

Nie przesadzam, a nawet w komentarzu starałem się być delikatny.

Jak na wszystko co zawiera "Terminator" w tytule, czekałem na T5 z ogromnymi nadziejami. Kiedy w końcu doszło do realizacji to poza nazwiskami scenarzystów, podobieństwem panny Clarke do Lindy Hamilton, J.K. Simmonsem w obsadzie i starym zapewnieniem Megan Ellison o kategorii wiekowej R, wszystkiemu co związane z tym projektem mówiłem stanowcze nie. Reżyser, obsada, pomysł. Od maja każda fotka, video, materiał promocyjny pozostawiały kosmiczny niesmak, z legendarną już sesją zdjęciową i okładkami Entertainment Weekly na czele. Miałem nadzieje, że zwiastun choć odrobinę napawa mnie optymizmem, ale kurde, to się zapowiada fatalnie z każdej strony.

Reżyser - jego jedyny film to najsłabsze co wydaliło Marvel Cinematic Universe i był przy tym projekcie tylko marionetką wytwórni.
Historia - czy ludzie odpowiedzialni za scenariusz mają pojęcie co robią? T5 nie tylko będzie przeczył oryginałowi Camerona, w którym wytłumaczono, czemu nie wysłano Terminatora dalej niż do 1984 roku, ale także będzie paradoksalną kichą, bo jak Kyle może zostać przysłany do 1984 roku, skoro przyszłość z nim już nie powinna być taka sama, skoro zmieniono czas w roku 1974?
Obsada - Arnie się skończył w 2004 roku, Simmonsa nie widać, a poza nim i nowym T-1000 jest tylko źle. Co do dwójki głównych bohaterów, ich umiejętności aktorskich i tego co widziałem na zwiastunie, mogę tylko skomentować...

Efekty specjalne - czyli coś z czego ta seria słynęła wyglądają jak jakaś wczesna wersja demo. A podobno budżet filmu to $170 mln!
PG-13!
Do tego tak głupie sceny jak fikołki autobusu, 45 kg kobieta trzymająca w jednej ręce 90 kg faceta spadającego z mostu i Terminator skaczący po helikopterach nad miastem.

Twórcy sami nie są pewni czy to sequel, czy prequel, czy reboot, a nawet wygląda to trochę na remake T1, a mimo to już zaklepano daty pod dwie kontynuacje (podobna sytuacja jak przy Salvation, który miał być pierwszą częścią trylogii). Zawsze staram się dostrzegać plusy w oczekiwanych przeze mnie filmach i starać się być optymistą ale tym razem nie potrafię. Jak czytam o jakich bzdurach ma opowiadać Genisys i widzę fragmenty na trailerze to zastanawiam się: Za co oni robią to tej serii? :P

franek

To boli... Boli, że tylu ludzi potrafi ocenić film na podstawie zlepku kilkusekundowych ujęć niepokazujących w sumie nic konkretnego. To strasznie boli. Jest zwiastun i ktoś mówi "Ło matko ale ten film jest zły, widziałem 2 minutowy zlepek urywków, mówię wam ten film to tragedia". Nie wiem czy jest coś gorszego :/


Show Must Go On!!!

LelekPL

#536
Cytat: Juby w 06 Grudzień  2014, 22:54:00
Nie przesadzam, a nawet w komentarzu stara?em si? by? delikatny.

Jak na wszystko co zawiera "Terminator" w tytule, czeka?em na T5 z ogromnymi nadziejami. Kiedy w ko?cu dosz?o do realizacji to poza nazwiskami scenarzystów, podobie?stwem panny Clarke do Lindy Hamilton, J.K. Simmonsem w obsadzie i starym zapewnieniem Megan Ellison o kategorii wiekowej R, wszystkiemu co zwi?zane z tym projektem mówi?em stanowcze nie. Re?yser, obsada, pomys?. Od maja ka?da fotka, video, materia? promocyjny pozostawia?y kosmiczny niesmak, z legendarn? ju? sesj? zdj?ciow? i ok?adkami Entertainment Weekly na czele. Mia?em nadzieje, ?e zwiastun cho? odrobin? napawa mnie optymizmem, ale kurde, to si? zapowiada fatalnie z ka?dej strony.

Re?yser - jego jedyny film to najs?absze co wydali?o Marvel Cinematic Universe i by? przy tym projekcie tylko marionetk? wytwórni.
Historia - czy ludzie odpowiedzialni za scenariusz maj? poj?cie co robi?? T5 nie tylko b?dzie przeczy? orygina?owi Camerona, w którym wyt?umaczono, czemu nie wys?ano Terminatora dalej ni? do 1984 roku, ale tak?e b?dzie paradoksaln? kich?, bo jak Kyle mo?e zosta? przys?any do 1984 roku, skoro przysz?o?? z nim ju? nie powinna by? taka sama, skoro zmieniono czas w roku 1974?
Obsada - Arnie si? sko?czy? w 2004 roku, Simmonsa nie wida?, a poza nim i nowym T-1000 jest tylko ?le. Co do dwójki g?ównych bohaterów, ich umiej?tno?ci aktorskich i tego co widzia?em na zwiastunie, mog? tylko skomentowa?...

Efekty specjalne - czyli co? z czego ta seria s?yn??a wygl?daj? jak jaka? wczesna wersja demo. A podobno bud?et filmu to $170 mln!
PG-13!
Do tego tak g?upie sceny jak fiko?ki autobusu, 45 kg kobieta trzymaj?ca w jednej r?ce 90 kg faceta spadaj?cego z mostu i Terminator skacz?cy po helikopterach nad miastem.

Twórcy sami nie s? pewni czy to sequel, czy prequel, czy reboot, a nawet wygl?da to troch? na remake T1, a mimo to ju? zaklepano daty pod dwie kontynuacje (podobna sytuacja jak przy Salvation, który mia? by? pierwsz? cz??ci? trylogii). Zawsze staram si? dostrzega? plusy w oczekiwanych przeze mnie filmach i stara? si? by? optymist? ale tym razem nie potrafi?. Jak czytam o jakich bzdurach ma opowiada? Genisys i widz? fragmenty na trailerze to zastanawiam si?: Za co oni robi? to tej serii? :P

Przesadzasz pisz?c takie rzeczy, ze efekty s? jak z Asylum albo Sci-fi channel. Nie s? do ko?ca fotorealistyczne... no ale nie przesadzajmy.

Poza tym czepiasz si? tych "absurdów" jakby stare filmy ich nie mia?y, zw?aszcza co do podró?y w czasie. T2 sam zaprzecza? temu co by?o powiedziane w jedynce. Ten element zostawia si? ju? w spokoju w kinie rozrywkowym. Z racji, ze fizycznie jest niemo?liwy, nie ma si? w tym dopatrywa? ?adnej logiki, wystarczy im darowa? i zrzuci? to na wizj? artystyczn?. Paradoks w tych filmach nie jest niczym nowym, ale pisanie, ?e wygl?da?oby to inaczej jest równie nieogarni?te bo z racji, ?e sam koncept jest nierealny, w fikcji mog? sobie ustala? jakiekolwiek regu?y chc? co do podró?y w czasie. Naprawd?, radz? przesta? ogl?da? Cinema Sins je?li masz ich rozumie? dos?ownie i nie widzisz, ?e sobie ?artuj?.

Co do efektów to pami?taj, ?e zarówno Jurassic Park, jak i Star Wars te? s? za nie mocno, jak nie mocniej krytykowane od T5. Pami?taj, ?e to pierwszy trailer i efekty mog? nie wygl?da? tak jak w ostatecznej wersji filmu. Mi te? si? nie podoba zwiastun, ale zdaj? sobie spraw?, ?e pewne rzeczy mog? by? poprawione.

Twórcy wiedz? co to ma by? za film - jest to sequel, który jest jednocze?nie rebootem, bo zmienia przesz?e wydarzenia. Proste.

Re?yser, owszem, swoim poprzednim filmem si? nie popisa?, ale zapominasz, ze jest odpowiedzialny za kilka z najlepszych odcinków jednego z najlepszych seriali - Gry o Tron. Ja bym da? mu jeszcze jedn? szans?.

Zgodz? si? tylko co do aktorów w zwiastunie - wypadli fatalnie w tych paru momentach. Poza Byung-Hun Lee, który zas?uguje na znacznie lepszy projekt i rol? ni? to. A tak, nawet pi?kna Emilia Clarke nie robi wra?enia, Arnold jest starszy od w?gla, a im mniej si? mówi o Courtneyu i Clarke'u tym lepiej (szkoda, ?e Bale nie wróci? jako Connor, bo CLarke wypad? wr?cz ?miesznie). Tak?e zgadzam si? w 100% co do Twojej krytyki zwiastunu pod tym wzgl?dem... jednak to nie znaczy, ?e nie mog? wypa?? lepiej w reszcie filmu.

No i jest par? rzeczy, które mnie pozytywnie zaskoczy?y, takie jak podobna kolorystyka i filtr co w T1 i T2, przysz?o?? wygl?daj?ca znacznie bardziej na to co widzieli?my w filmach Camerona, a ni?eli T3 i TS. Gdyby postanowili u?y? wi?cej praktycznych efektów to ju? by?oby miodzio... no ale przy scenie z helikopterem to rzeczywi?cie troch? ?enada wysz?a (Nie wiem kiedy niektórzy re?yserzy si? naucz?, ?e przesadzone i przecz?ce prawom fizyki CGI nie jest ekscytuj?ce i wyci?ga z filmu).

Na film mimo wszystko wci?? czekam i chyba ten trailer zostawi? po sobie lepszy smak, ni? zdjecia z EW, które wtedy prawie zabi?y moje zainteresowanie tym filmem. Teraz jestem znowu bardziej ciekawy tego co wyjdzie.

Juby

Cytat: LelekPL w 06 Grudzień  2014, 23:39:04
Przesadzasz pisz?c takie rzeczy, ze efekty s? jak z Asylum albo Sci-fi channel. Nie s? do ko?ca fotorealistyczne... no ale nie przesadzajmy.

Co do efektów to pami?taj, ?e zarówno Jurassic Park, jak i Star Wars te? s? za nie mocno, jak nie mocniej krytykowane od T5. Pami?taj, ?e to pierwszy trailer i efekty mog? nie wygl?da? tak jak w ostatecznej wersji filmu. Mi te? si? nie podoba zwiastun, ale zdaj? sobie spraw?, ?e pewne rzeczy mog? by? poprawione.

Zale?y od uj?cia. T-1000 na masce radiowozu czy lataj?cy autobus wygl?daj? ok, ale rok 2029, rany na T-1000, komputerowy Arni'84 to plastik jakich ma?o. Efekty z T3 Mostowa (które starzej? si? znacznie szybciej ni? efekty do filmów Camerona) prezentuj? si? du?o lepiej ni? na tym zwiastunie. Uj?cie otwieraj?ce trailer wygl?da jak intro z dziesi?cioletniej gry, a uj?cia zag?ady atomowej, czy endo T-800 z przysz?o?ci zalatuj? produkcj? telewizyjn?. Bud?et niemal ten samo co przy T3, a 12 lat pó?niej efekty wygl?daj? tylko gorzej.

Krytyki efektów SW7 nie ogarniam (wygl?daj? bardzo dobrze, a do premiery jeszcze 13 miesi?cy), a CGI w trailerze JW wygl?da rozczarowuj?co tylko na tle rewolucyjnych dinozaurów z filmów Spielberga.

Cytat: LelekPL w 06 Grudzień  2014, 23:39:04
Poza tym czepiasz si? tych "absurdów" jakby stare filmy ich nie mia?y, zw?aszcza co do podró?y w czasie. T2 sam zaprzecza? temu co by?o powiedziane w jedynce. Ten element zostawia si? ju? w spokoju w kinie rozrywkowym. Z racji, ze fizycznie jest niemo?liwy, nie ma si? w tym dopatrywa? ?adnej logiki, wystarczy im darowa? i zrzuci? to na wizj? artystyczn?. Paradoks w tych filmach nie jest niczym nowym, ale pisanie, ?e wygl?da?oby to inaczej jest równie nieogarni?te bo z racji, ?e sam koncept jest nierealny, w fikcji mog? sobie ustala? jakiekolwiek regu?y chc? co do podró?y w czasie. Naprawd?, radz? przesta? ogl?da? Cinema Sins je?li masz ich rozumie? dos?ownie i nie widzisz, ?e sobie ?artuj?.

Nie ogl?dam Cinema Sins. Z tego typu kana?ów ogl?dam tylko Honest Trailers ale wy??cznie w celach rozrywkowych.

Absurdy w T1, T2 i T3? Je?li chodzi o absurdalne sytuacje/akcje to kiedy? próbowa?em wypunktowa? 'trylogi?' tak jak to zrobi?em z trylogi? Nolana. W trzech filmach by?o tego jakie? 20, w wi?kszo?ci bardzo naci?ganych g?upot (w T1 ci??ko jest w ogóle znale?? jaki? defekt).

T2 owszem, burzy? koncept pierwszego Terminatora ale w przeciwie?stwie do Genisys nie zmienia? tego co Cameron stworzy? w swoim debiucie. Poza tym tak jak ju? wspomnia?em, czekam na wyt?umaczenie z jakiej paki wys?ano Terminatora do 1974 roku? Przecie? w T1 wyja?niono, czemu wys?ano Kyle'a i Terminatora do roku 1984, a nie dalej. Mam nadziej?, ?e scenarzy?ci dobrze to wyt?umaczyli ale obawiam si?, ?e jak pójd? do kina, to oka?e si?, ?e nawet nie wiedz? jak? bzdur? napisali.

Cytat: LelekPL w 06 Grudzień  2014, 23:39:04
Re?yser, owszem, swoim poprzednim filmem si? nie popisa?, ale zapominasz, ze jest odpowiedzialny za kilka z najlepszych odcinków jednego z najlepszych seriali - Gry o Tron. Ja bym da? mu jeszcze jedn? szans?.

My?l?, ?e rola re?ysera przy kinowym filmie jest troch? inna ni? przy serialu. A Gra o Tron jest dla mnie umiarkowanie dobrym serialem, ?adnej rewelacji tam nie dostrzeg?em. Odszczekam to co wypisuje je?li film si? uda, ale obecnie re?yserowi totalnie nie ufam.

Cytat: LelekPL w 06 Grudzień  2014, 23:39:04
No i jest par? rzeczy, które mnie pozytywnie zaskoczy?y, takie jak podobna kolorystyka i filtr co w T1 i T2, przysz?o?? wygl?daj?ca znacznie bardziej na to co widzieli?my w filmach Camerona, a ni?eli T3 i TS. Gdyby postanowili u?y? wi?cej praktycznych efektów to ju? by?oby miodzio... no ale przy scenie z helikopterem to rzeczywi?cie troch? ?enada wysz?a (Nie wiem kiedy niektórzy re?yserzy si? naucz?, ?e przesadzone i przecz?ce prawom fizyki CGI nie jest ekscytuj?ce i wyci?ga z filmu).

Kolorystyka i akcje tocz?ce si? noc? rzeczywi?cie na plus. Ale rok 2029 to dla mnie zupe?nie inna bajka ni? to co pokaza? Cameron. Ale tu akurat nie wini? twórców. U Camerona Kyle przechodzi? obskurnym kana?em, a ma?a dziewczynka ogl?da?a telewizj? (p?omie? w rozbitym kineskopie). W XXI wieku, w kinie rozrywkowym, z t? kategori? wiekow?, tak mroczna i klimatyczna wizja przysz?o?ci nie przejdzie.
A Connor nawet jako genera? biega z karabinem ramie w ramie ze swoimi ?o?nierzami w trakcie bitwy! Idiotyzm.

Ogólnie to zawsze by?em przeciwny pokazywaniu szerzej roku 2029, a szczególnie momentu wysy?ania Terminatora i Kyle'a w czasie. Flashbacki z T1 i prolog T2 pokaza?y to co mia?o by? pokazane. To co zobaczy?em na trailerze totalnie mi si? nie podoba. Wersja z Kronik Sary Connor (to jak wygl?da maszyna, to ?e sama podró? jest dla wi?kszo?ci ludzi tajemnic?, wiedzieli o niej tylko Connor i kilku najbardziej zaufanych ludzi) niebotycznie bardziej mi odpowiada?a.

Te? czekam, te? jestem ciekawy co z tego wyjdzie... ale jara?em si? te? dwoma ostatnimi filmami serii, które zapowiada?y si? duuu?o lepiej od tego i nie wysz?y tak dobrze jak mog?y wyj??. A ?e jestem pesymist? i uwa?am, ?e dylogia Camerona to co? co nie powinno by? ruszane i kontynuowane, zak?adam to co najgorsze.

LelekPL

1. Owszem efekty, wyglądają lepiej lub gorzej w różnych momentach, ale nigdzie nie wyglądały tak jak to opisujesz. 2. A dostałeś w T2 wytłumaczenie czemu t1000 mógł cofnąć się w czasie? Głupot w T2 jest cała masa i to bardzo rażących. Co nie znaczy, że film nie jest fantastyczny - dlatego, że to nie ma prawie żadnego wpływu na jakość filmu akcji. 3. Reżyser oczywiście, że jeszcze się nie wykazał, co nie znaczy, że nie może. Cameron też przed Terminatorem zrobił Piranię... A ten tutaj ma tylko jeden na koncie. Poczekajmy.

Juby

1. Na moje oko wyglądały. Ujęcie otwierające trailer przypomniało mi 4-odcinkowy mini serial do Salvation.
2. A widziałeś moment przeniesienia się T-1000 do roku 1994? Albo jego pojawienie się w roku 1994? Wytłumaczono ci jak konkretnie działa T-1000 i jak dobry jest w imitowaniu człowieka (ludzkiej tkanki)? Cameron to cwaniak, który wiedział, że w T1 sam sobie zablokował możliwość przeniesienia T-1000 dlatego przy jego podróży w czasie zostawił kilka niedopowiedzeń - nie błędów i absurdów - tylko niedopowiedzeń, które przy odrobienie dobrej woli bardzo łatwo można sobie dopowiedzieć.
A "Cała masa" to zdecydowanie przesada, bo pewnie żeby wyliczyć głupoty w tym filmie wystarczyłoby mi palców u obu rąk.
3. Cameron był reżyserem Piranii tylko 2 tygodnie i to nie on widnieje jako reżyser na czołówce. To nie jest jego film.