Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w 3cim Batmanie?

Zaczęty przez Firm, 19 Sierpień 2008, 00:36:26

Firm

Wiec czego, jezeli powstanie spodziewacie sie po 3 Batmanie Nolana?

Przedewszystkim dwóch glównych villainów - Riddler (glówny) i Black Mask (poboczny).

W Gotham City jest naprawde spokojnie jezeli chodzi o poziom przestepstwa. Odkąd Harvey Dent oraz Jim Gordon uziemili wiekszośc gangów a na jaw wyszlo, iz Batman jest mordercą kryminaliście albo boją sie wyjśc na ulice albo ich po prostu brakuje.

Zmienia sie to z czasem, gdy cala policja skierowana jest na Batmana i nikt nie pilnuje rosnącego w sile nowego gangu, który próbuje wyzbyc sie rodziny Falcony.

Mowa oczywiście o Black Mask, które dązy do przejecia wladzy. Co ciekae Batman nie jest jedynie gwiazdą wśród oficerów ale takze w telewizji. W programie szanowanego w Gotham psychiatry, wielbiciela lamiglówek Edwarda Nygma który ostatnio w swym programie próbuje przelamac logike myślenia Batmana.

Dalej mozecie wyobrazic co sie dzieje. Czego bym po filmie oczekiwal? Sądze, ze jedynym sposobem aby stal sie on lepszy od TDK jest zrobieniem z niego Akcji/Psychologii. Nie wiem czy ktoś tu oglądal Fight Club/Podziemny krąg czy Beautiful Mind/Piekny Umysl  ale o coś takiego mi chodzi. Aby pod koniec filmu wszystkie nasze dedukcje zostają rozsypane.

Sam Riddler musial by byc bardzo dziwny i tajemniczy (tak jak film z naciskiem na dziwny) a Black Mask naprawde mroczny i brutalny. Postac Edwarda musi byc zagrana zupelnie inaczej niz Joker (i cala jego otoczka równiez, moze uzywanie komputerów?). Chcialbym aby tej postaci dac jakiejś świezości, np. aby pisal sobie po rekach jakieś zagadki, równania itd. Black Mask niech po prostu bedzie przerazający i straszny a Riddler, dziwny i mieszający w glowie.

Do odtwórców roli dalbym:

Riddler: Ewan McGregor, Hugh Laurie, David Tennant, Ryan Gosling
Black Mask: Jaquin Phoenix.

Hmm...sceny, które chcialbym widziec?

Batman wlamuje sie do Arkham.  Widzimy Gacka wlamującego sie przez okno na korytarz i podchodzi do celi Jokera. W środku widzimy biurko z malą lampką ustawioną na nim dajacą światlo tylko na nie, reszta pokoju spowita  mroku. Joker wyciąga rece i uklada karty na biurku. Zauwaza cie? Batmana spoglądajacego sie przez szybe, zblizenie na usta Jokera, uśmiecha sie. Batman odchodzi (nie widzimy twarzy Jokera ani go nie slyszymy, taki uklon dla fanów i Ledgera).

Nastepna scena:

Batman ucieka ulepszonym Tumblerem (troche zmodyfikowany, nowy wygląd ale zblizony do starego w duzej mierze) przez miasto az dojerzdza na budowle, troche jedzie az ukrywa Tumblera w jednym z mrocznych zauków. Wchodzi do starego zniszczonego domu. Jednostki Swat za nim (naprawde sporo). Scena polaczona z Year One oraz Batman vs. Dracula. Pocichu oglusza kazdego z nich, az zostaje postrzelony. Zaczyna uciekac itd.

Jakieś pomysly?

Maxie Zeus

Najlepiej, gdyby Nolan zrobil Riddlera w stylu Simon'a Gruber'a (Jeremy Irons) z '' Die Hard 3: With a Vengeance''. No wiecie, terrorysta i geniusz zbrodni zarazem.. Kto oglądal film, wie co mam na myśli ;)
http://diehard.wikia.com/wiki/Simon_Gruber

Mr.G

Skoro policja ściga Batmana to ja z checią zobaczylbym w filmie Bullock'a.
Ta scena z Jokrem brzmi nie?le, Firm.

codic

Cytat: Maxie Zeus w 19 Sierpień  2008, 00:57:53
Najlepiej, gdyby Nolan zrobil Riddlera w stylu Simon'a Gruber'a (Jeremy Irons) z '' Die Hard 3: With a Vengeance''. No wiecie, terrorysta i geniusz zbrodni zarazem.. Kto oglądal film, wie co mam na myśli ;)
http://diehard.wikia.com/wiki/Simon_Gruber

Oj oglądalo sie nie raz nie dwa ;) Faktycznie to dobry pomysl :) Batek ganialby po caaalym Gotham ratując ludzi.. podczas gdy Riddler wygodnie siedzialby w fotelu obmyslajac kolejne zagadki :D
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

Maxie Zeus

S. Gruber to jeden z najbardziej lubianych przeze mnie villainów... Gdyby Nolan poszedl w tym kierunku  (przy kreowaniu tej postaci), Riddler wyszedlby na tym naprawde dobrze.. ;)

Philips V38

Bullock mógl by sie, w ko?cu  pojawic...Firm , scena z Jokerem brzmi nie?le.
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

Juby

Cytat: Maxie Zeus w 19 Sierpień  2008, 00:57:53
Najlepiej, gdyby Nolan zrobil Riddlera w stylu Simon'a Gruber'a (Jeremy Irons) z '' Die Hard 3: With a Vengeance''. No wiecie, terrorysta i geniusz zbrodni zarazem.. Kto oglądal film, wie co mam na myśli ;)
http://diehard.wikia.com/wiki/Simon_Gruber

No i do tego pomyslu idealnie nadawalby sie Hugh Laurie. :) Wtedy byloby wyśmienicie. Scena z Jokerem tez musze przyznac jest ciekawym pomyslem. A jezeli w trójce mialby sie znale?c Bullock, to musi tez byc i Montoya.  ;)

Leon Kennedy

Kurcze mam nadzieje, ze kiedyś doczekam sie na duzym ekranie Bullocka :). To świetna postac i zasluguje na swoje 5 minut.

CytatPrzedewszystkim dwóch glównych villainów - Riddler (glówny) i Black Mask (poboczny).

Calkiem ciekawe, ale wolalbym jako glównego Black Mask.

CytatBatman wlamuje sie do Arkham.  Widzimy Gacka wlamującego sie przez okno na korytarz i podchodzi do celi Jokera. W środku widzimy biurko z malą lampką ustawioną na nim dajacą światlo tylko na nie, reszta pokoju spowita  mroku. Joker wyciąga rece i uklada karty na biurku. Zauwaza cie? Batmana spoglądajacego sie przez szybe, zblizenie na usta Jokera, uśmiecha sie. Batman odchodzi (nie widzimy twarzy Jokera ani go nie slyszymy, taki uklon dla fanów i Ledgera).

Zanosi sie na świetny smaczek, ale po co Gacek sie wlamuje do Arkham?


kelen

Z tego co pamietam, postac Montoyi i Bullocka pojawily sie w filmie, ale ze wzgledu na pewne zmiany w charakterze nazywaly sie inaczej. Czy cos takiego. Montoya miala by byc Ramirez, a Bullock to policjant, ktorego Joker wzial za zakladnika na policji (zreszta... byl nawet podobny. nawet byla fajna scenka jak sobie popija na dachu przy batsygnale :D)

Firm

NIe wiem po co sie wlamal? Moze Scarecrow uciekl albo co i chcial sprawdzic jego cele.

Gdyby dano do 3ciego Batmana Riddlera to mozna by pokazac strone gacka jako Detektywa a Crane aka Scarecrow znów móglby miec jakiś wystep. Mniejszy niz w BB a wiekszy niz w TDK.

Dziekuje, ze wam sie podoba.

Leon Kennedy

#10
Na Stracha to raczej nie mamy juz co liczyc...

PS: Z nowych postaci bardzo jestem nakrecony na Croca :). Szkoda tylko, ze jest mala szansa na pojawienie sie tej postaci w ostaniej cześci Nolana :'(.

Philips V38

No szanse Croca na pojawienie sie to wynoszą raczej 0... :(
Boisz się odezwać i boisz się być sobą, napisali ci w gazecie, że myślenie jest chorobą. Zasłania ci normalność brudny sztandar fanatyka, fałszywa religijność, zakłamana polityka.

Maxie Zeus

Twórcy ''Batman: Gotham Knight'' specjalnie uzyli Croca, bo wiedzieli, ze jest malo prawdopodobne, ze postac ta pojawi sie w filmie... Tak wiec ''zinterpretowali'' go w animacji ;)

Firm

Czemu Scarecrow sie nie pojawi? Ma idealnie otwartą role.
Nie zostal nalezycie doceniony po BB a NOlan móglby sprawnie nawiązac fabule.
Sprzedawal w II swoje "leki" w formie narkotyków bo zalezalo mu na popularyzacji i zarobku. Zarabiac mógl w jakichś szerszych szeregach. Chcialbym zobaczyc jak próbuje walczyc z Black Mask. Oczywiście po uciecze z Arkham gdy Batman chce go wypytac (wiecie juz gdzie upchnąc scene z Jokerem) o Black Maska. Pracownik zauwaza gacka i wzywa policje i wtedy patrol swat wbija sie do Azylu i strzeliwuje Batmana. Chaos, Scarecrow zdolal jakoś uciec a Batman szuka schronienia przed Swatem. Wybija sie przez okno i biegnie do nowego "Tumblera" zaczyna sie wspomniany w poprzednim poście pościg.

Vahki530

Ciekawy pomysl, ale Scarecrow byl juz w BB i w TDK, to do 3 Nolan go nie upchnie. Ale jakaś szansa jest....
A moze tak....Batman robi sobie urlop, bo w Gotham spadl poziom przestepczości, są tylko zwykli bandyci, policja daje sobie rade, zero psycho-morderców...I wtedy pojawia sie....No nie wiem kto! Mogą dac jako pobocznego zloczy?ce Deadshot'a....Wiemy, ze Penguina nie bedzie. Kilka wyzej wymienionych postaci tez nie, ale mogliby dac kogoś mniej...slawnego niz Joker. Np. Mad Hatter. Przed wejściem na BatCave w ogóle nie mialem pojecia, ze ktoś taki istnieje w Gotham xP
Moze Riddler, Bane i Deadshot, którzy bedą niszczyc Gotham i zaatakują Batcave? I Riddler dowiedzialby sie jako jedyny o Alter-Ego Batmana...