Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Prośby i porady odnośnie komiksów z Batmanem

Zaczęty przez EricDraven, 25 Sierpień 2010, 12:13:22

EricDraven

Otóż od zawsze lubię wszystko co związane z komiksami, filmy fabularne seriale itp... ale raczej nigdy ich nie czytałem ;P  bardziej czasem ściągałem komiksy marvela i tylko przeglądałem je albo oglądałem rysunki bohaterów... ostatnio jednak bardziej przemawiają do mnie komiksy dc a najbardziej batmana... emanują mrocznością itp... czytałem batman vs predator albo vs alien ale bardzo mi się spodobały zabójczy żart i azyl arkham... zabójczy żart czytałem w ciemnościach przez co czułem fajny klimat... azyl arkham już w dzień ale też było fajnie... czy moglibyście mi polecić coś równie mocnego w tym stylu o batmanie na nocne czytanie... z góry wielkie dzięki xD
Call mi geek.

RafBat

 Je?li chcesz rzeczywi?cie jaki? komiks z Gackiem, który b?dzie "w sam raz do czytania noc?", "lekko niepokoj?cy", to polecam ci "Dark Knight, Dark City". Komiks Petera Milligana i Kierona Dwyer'a to bez w?tpienia bardzo mroczna opowie??, ocieraj?ca si? nawet o okultyzm... zreszt? przeczytaj go i sam oce?. W Polsce historia ta ukaza?a si? dosy? dawno, w wakacyjnym numerze Batmana-8/91. Wszystkie trzy cz??ci, z których si? sk?ada, w oryginale posiada?y ok?adki genialnego Mike'a Mignoli. Przeczytaj ten komiks, bo warto...

EricDraven

Call mi geek.

EricDraven

a jest coś co dzieje się w arkham ( chyba mi się spodobał klimat tego miejsca ;D ) nie grałem w grę arkham asylum ale strasznie chciałbym zobaczyć komiks w tym stylu o dziwo nie słyszałem o takim komiksie tzn wydaje mi się że skoro gra powstała to musiała się na jakimś komiksie opierwać, no chyba że na arkham asylum ;/ który już czytałem a może ktoś zrobił komiks na podstawie gry... z pierwszym batmanem tak zrobiono że na podstawie filmu zrobiono komiks. Dzięki booster za odp ;D
Call mi geek.

Anarky

To ja polecam, tak na dobry początek The Last Arkham gdzie historia dzieje się w Arkham Asylum
Ja wam pokażę!

EricDraven

ale gdzie je znaleść po polsku w pdf albo cbr, sorry że piszę w ten sposób ale oczwyiste chyba że nie zamówię od razy komiksu...  bo nie mogę znaleść the last arhkam po polsku, bo to część shadow of the bat
Call mi geek.

Anarky

Historia The Last Arkham w Polsce została opublikowana przez TM-Semic (patrz Batman 1/1994 i 2/1994)
Ja wam pokażę!

Mel

Z tych jeszcze "arkhamowych" klimatów, to można wymienić niedawno wydany Arkham Asylum: Madness. Średni i rozkręca się od połowy, ale też składa się z mocniejszych psychodelicznych momentów przeplatanych retrospekcjami.

EricDraven

mam pytanie czy są jakieś dobre komiksy z batmanem ale nie są podzielone na jakieś dłuższe serie i są że tak powiem nowe, taka nowoczesna grafika... coś jak joker ( brian azarrello) czy gość który się śmiał xD
Call mi geek.

kelen

Powiedziałbym Whatever Happened to the Caped Crusader? ale to właściwie taki nostalgiczny komiks dla ludzi, którzy załapią odniesienia do różnych er komiksów z Batmanem.

Roy_v_beck

Weś "All-Star Batman i Robin, cudowny chłopiec" przedostatni Batman wydany przez Egmont - szata graficzna na najwyższym poziomie nowoczesności i historia niezależna od niczego.

RafBat

 Aha, no i pami?taj o takiej serii jak "Legends of...", w której to (w przeciwie?stwie do "klasycznych" miesi?czników) jest jak na lekarstwo tych s?abych historii... przewa?aj? same niez?e lub bardzo dobre. Z tych "mrocznych" na pierwszy plan wybija si? oczywi?cie "Sanctum" Mike'a Mignoli, dobra te? jest trylogia "Faces".

ashelos

Mam pytanie, ponieważ naszła mnie taka ochota na przeczytanie tego eventu i chciałbym się was zapytać, od jakiego komiksu zacząć? A które komiksy przeczytać w dalszej kolejności, aby wiedzieć o co chodzi?
Byłbym zadowolony, gdyby podane przez was komiksy, zostały wydane przez TM-Semic.
"One by one, they'll hear my call. Then this wicked town, will follow my fall." - The Joker

"Arkham was right: Sometimes it's only madness that makes us what we are."

palipa

na pewno jedną z pierwszych rzeczy jaką warto czytnąć  To Batman: Venom takie preludium  i Sword of Azrael
tak aby poznać kim jest azi i co potrafi robić venom a potem trzeba znaleźć gdzie zaczyna się w regularnej serii tm semic na pewno na początek historia Bane

ashelos

No to wielkie dzi?ki za odpowied? , i ju? zabieram si? za czytanie venom'a. A tak w ogóle to co my?licie o tym evencie? Pytam si? dlatego ?e na jednym portalu twierdz? ?e ten event to totalne dno, a na inny ?e to arcydzie?o. A jakie jest wasze zdanie?
"One by one, they'll hear my call. Then this wicked town, will follow my fall." - The Joker

"Arkham was right: Sometimes it's only madness that makes us what we are."