Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najlepszy Robin

Zaczęty przez Diablo, 08 Luty 2010, 11:08:38

Który Robin według ciebie był najlepszy?

Dick Grayson
27 (42.2%)
Jason Todd
8 (12.5%)
Tim Drake
20 (31.3%)
Stephanie Brown
1 (1.6%)
Damian Wayne
7 (10.9%)
Carrie (Dark Knight Returns)
1 (1.6%)

Głosów w sumie: 64

Diablo

Te w?tek, to oczywi?cie temat-dziecko, dyskusji na temat najlepszego Batmana. Dutaj dyskutujemy na temat pomocników Mrocznego Rycerza, spod znaku "R". Kultowi stali si? ju? ci skrzaci, i szybko zacz?to kojarzy? ich do Batmana. By?o ich naprawd? wielu, i prawie ka?dy w ko?cu poszed? w innym kierunku, i obecnie funkcjonuje ten ostatni. Mo?e krótko o ka?dym z nich. Dick Grayson - pierwszy i oryginalny Robin. Pochodzi z rodziny akrobatów, po tragicznej ?mierci jego rodziców adoptowa? go Bruce Wayne. Kiedy? w ko?cu mia? do?? by? pomagierem swego mentora i poszed? w swoim kierunku. Potem by? w dru?ycie superhero "Teen Titans" a wkrótce sta? si? Nightwingiem, i przestano go kojarzy? z Batmanem. Zacz?? jako pomagier, sko?czy? jako bohater. Po ?mierci Bruce'a po raz drugi Dick jest zmuszony za?o?y? na siebie kostium Batmana. Jason Todd - drugi Robin. Kiedy po pewnej udanej akcji Batman wraca? do swojego pojazdu [Batmobile] zasta? tam m?odego ch?opaka który ?eby mie? na ?ycie urkad? ko?a z pojazdu bohatera. Nied?ugo potem Jason i Batman zdemaskowali przykrywk? i przest?pców, wtedy Mroczny Rycerz zobaczy? potencja? w m?odym Toddzie, i wkrótce uczyni? go Robinem. Nied?ugo trwa?a kadencja pomagiera, bowiem Joker skatowa? ch?opaka ?omem, i podstawi? ?adunki wybuchowe w budynu. Kiedy Batman by? ju? blisko budynek ekplodowa?. Batman nigdy nie móg? sobie tego wybaczy?. W ko?cu i Jason powróci? zza grobu, i przyj?? to?samo?? Red Hooda. Prowadzi? bój z Batmanem, bo ten nie pom?ci? go. Rok pó?niej Jason zawita? do Nowego Jorku, jako Nightiwng. Zaproponowa? Dick'owi wspó?prac?, jednak Grayson odmówi?, nie chcia? zabija? przest?pców. Pó?niej Jason powraca? ju? tylko jako Red Hood. Tim Drake - trzeci Robin. Z tamtej dwójki by? najlepszym detektywem, i ?wietnym wojownikiem. Pierwsy raz go widzimy na wyst?pie Graysonów [chyba wszyscy ju? znaj? t? histori?] od tamtych wydareze? wydedukowa? ?e Bruce to Batman i tak dalej. Przez lata dzia?alno?ci dynamicznego duetu, powoli Tim rozporacowywa? wszystko. Po ?mierci Jasona, Batman sta? si? brutalniejszy i tak dalej, potrzebowa? jakiego? g?osu rozs?dku. Tim pojecha? do Nowego Jorku ?eby przekona? Dicka do ponownego zostania Robinem, jednak ten wymy?li? inny sposób - Tim powinien zosta? trenerem. W ko?cu Bruce zacz?? go trenowa?. Obecnie Tim jest przyj?? to?samo?? Red Robina, i posró?uje po ?wiecie w poszukiwaniu Bruce'a. Stephanie Brown - czwarty Robin. Tak, to dziewczyna. Raczej krótko cieszy?a si? strojem, bo wkrótce zabi? j? Black Mask. Obecnie powróci?a, ale jako Batgirl. Damian Wayne - Biologiczny syn Bruce'a, jego matka to Talia al Ghul. Obecnie jest jedynym Robinem, o boku Dicka. Do?? ciekawa posta? moim zdaniem, i nieco zmieni? oblicze "Robina". Jak widzicie wybór jest du?y. Mi?ego g?osowania. Seeya!
Posted on: 08 Luty  2010, 10:04:37

 Dodam jeszcze tylko od siebie ?e mój g?os odda?em dla Damiana Wayne. On jedyny z wszystkich Robinów ma jaja, jest dobrym wojownikiem, i niez?y z niego "skurczybyk". Jest chyba najciekawszym "zielonym skrzatem", i ma ?wietne korzenie, Ród Wayne'ów, i Ród al Ghul. Po prostu ze wszystkich Robinów ma najciekawsze pochodzenie. Tylko razi mnie jego wiek - 11 lat...

Leon Kennedy

Zawsze najbardziej lubiłem Dicka z kilku powodów te najważniejsze, to

a) Był pierwszy i reszte mozna uznać za konieczność bycia jakiegoś Robina przy boku Batmana...

b) Świetne rozwinięcie postaci jako Nightwing

c) Zawsze uznawałem go za jedynego i prawdziwego syna Bruce"a

Co do reszty, to mógł podobać się Jason, bo wywarł wielką rysę w umyśle Batmana po śmierci (szkoda tylko, że w końcu i on musiał zostaćwskrzeszony), a przed nią był całkowitą przeciwnością Dicka. Zaś jeśli idzie o Tima, to chyba jest najrówniej prowadzonym Robinem w histroii, a Red Robin momentami mógł się podobać. Zobaczymy co będzie z nim dalej. Brown to istna pomyłka, a Damiana lubię za cholernie trudny charakter.

CytatTylko razi mnie jego wiek - 11 lat...

Żeby tylko ten Robin pod tym wzgledem raził... :-\
Posted on: 08 Luty  2010, 17:59:37

 To jest powalające... 7 głosów i tylko dwa uzasadnienia, czy na serio tak ciężko napisać przynajmniej te dwa, trzy zdania o tym dlaczego wolę tego Robina, a nie tamtego??

Łubudu

Już nie bulwersujmy się tak :) Jako jedyny, jak dotąd zagłosowałem na Tima. Dlaczego? Dick jest wyrazistą postacią i bardzo go lubię, ale lepszy jest jako Nightwing. A Tim to taki archetypiczny Robin, a jako Red Robin też się sprawdza. O Damianie nie mam jeszcze na tyle wyrobionego zdania by na niego głosować, zobaczymy jakie będą jego dalsze losy. A o Jasonie mówię to co każdy: najlepiej udała mu się śmierć, a i nawet to spaprał.
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

(A)nonim

Dick. Jason się nie nadawał, a Tim może i był dobrym Robinem, ale jak dla mnie wciśnięto go trochę na siłę. Damian może i ma teraz fajne momenty, ale po tym co potrafił wyrabiać powinien być zamknięty na trzy spusty, a nie biegać z bat-rodzinką. Więc zostaje Dick, chociaż i tak lepiej się sprawdza w roli Nightwinga.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Diablo

Zapomniałem o jeszcze jednym Robinie, a raczej "Robince". Bowiem panna Brown nie była jedynym żenskim Robinem. Była jeszcze Carrie z "The Dark Knight Returns", historii w której Batman jest już w podeszłym wieku, znów zaczyna działać jako Batman, a z czasem przygarnia nowego kompana, ups, kompanke.

(A)nonim

Taa ale to elseworld więc można sobie podarować.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Diablo

Ale ten temat to "Najlepszy Robin" a nie "Najlepszy Robin, ale z oryginalnego Bat-Uniwersum". Wiec dyskusja i możliwość głosowania powinna byc obszerna.

Leon Kennedy

Myślę, że spokojnie można było se ją darować, bo jednak jeśli jej nie było w oficjalnym runie, to tak jakby jej w ogóle nie było... Ale skoro się upierasz, to nie widzę wielkich przeszkód i tak obok Brown będzie jedyną na którą nikt nie odda głosu ;). Prawdopodobnie, oczywiście :P

m2reily

Nie b?d? oryginalny, odda?em g?os na Drake'a z paru prostych przyczyn. Po pierwsze jest to pierwszy Robin, z którym si? zetkn??em kiedy zaczyna?em swoja przygod? z Batmanem i komiksami w ogóle wi?c mam do niego pewien sentyment nostalgiczny. Dwa, Tim z calej reszty ma najbardziej rozwini?ty zmys? detektywistyczny, wszak sam doszed? do tego, ?e Wayne to Batman, a to nie lada wyczyn. Na koniec dodam, ?e Drake jest jedynym Robinem, który dorobi? si? w?asnego sprz?tu (w sensie ?rodków transportu).                    
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Diablo

Faktycznie, z tymi pojazdami to racja. Nawet pierwsza Bat-Woman miała swój pojazd, a ani Dick ani Jason nie mieli własnego środka transportu! Skandal i dyskryminacja! młotkiem to!



Anarky

Tim Drake, ze względu na wspominany zmysł detektywistyczny. Poza tym nie tylko musiał zmierzyć się z własnymi demonami ale również z pewnego rodzaju fatum związanym z noszeniem kostiumu Robina. Wytworzyło się po incydentach jakie przydarzyły się osobą noszącym ten kostium i tą odpowiedzialność wcześniej. Zresztą udowodnił że na miano Robina zasługuje po tym jak pomógł Batmanowi ując Scarecrow, stał się też głosu rozsądku dla Mroczne Rycerza. Nawet pod jego nieobecność, trzymał się zasad jakie ten mu wpoił.
Ja wam pokażę!

JaRo II

 Zag?osowa?em na Tima Drake'a. Ze wszystkich Robinów do niego w?a?nie czuj? najwi?ksz? sympati?, zapewne dlatego, ?e na jego przygodach si? wychowa?em czytaj?c komiksy TM-Semic, poza tym jest on przedstawiony w bardzo klasyczny, "Robinowy" sposób, tzn:
- jest m?ody, doskonale zna obs?ug? batkomputerów, w walce wr?cz ?wietnie sobie radzi, posiada zmys? detektywa i jest rozs?dny.
Na drugim miejscu jest u mnie Jason Todd, dlatego, ?e by? to Robin jedyny w swoim rodzaju. Dzia?a? krótko, ale mocno odcisn?? si? na psychice Batmana, poza tym wcale nie by? dobrym dzieckiem, wr?cz przeciwnie.
Trzecie miejsce ma u mnie Dick Grayson, którego wol? jednak jako Nightwinga.
Reszta pseudo- Robinów dla mnie nie istnieje. Reszta to wymy?lona na si?? zgraja pajaców, zupe?nie zb?dna w historii Batmana.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Bully96

Mój g?os zdecydowanie poszed? na Dick'a Grayson'a. Jest to pierwszy pomagier Batman'a, ten oryginalny zielony skrzat który biega za Nietoperzem. Jest postaci? nietuzinkow?, a podczas tych wszystkich lat zmieni? si? nie do poznania. Zacz?? jako Robin, do??czy? do Teen Titans i si? usamodzielni?, potem sta? si? Nightwing'iem, i teraz zast?puje Mrocznego Rycerza. Na drugim miejscy stawiam Tim'a Drake. Trzeci z kolei Robin, pierwszy który dosta? porz?dny kostium, by? ?wietnym detektywem, sam odgad? ?e Bruce to Batman, i jest ?wietnym wojownikiem. Jest do?? m?odym bohaterem, a przynajmniej by?, wi?c czytelnikom ?atwo si? z nim uto?samia?.

Mel

Najlepszy Robin, to martwy Robin.

LelekPL

Cytat: Mel w 23 Maj  2010, 14:31:44
Najlepszy Robin, to martwy Robin.

hehehehehehe być może najlepszy post jaki kiedykolwiek został tutaj napisany!