Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Kinowe filmy na podstawie komiksów

Zaczęty przez Juby, 13 Kwiecień 2008, 15:44:08

LelekPL

#150
Cytat: Shadow of the Bat w 28 Luty  2021, 23:56:48Co do The Batman to fakt, że czegoś nie napisałem na forum nie znaczy, że nie mam zastrzeżeń. Zwiastun był niezły, ale nie czekam na ten film z zapartym tchem i nie jestem fanem obsadowego i fabularnego bałaganu który panuje w DCEU.
Ok

Cytat: Shadow of the Bat w 28 Luty  2021, 23:56:48Zamiana koloru skóry lub płci danej postaci i próba sprzedania tego jako coś nowego z całą pewnością nie jest ani kreatywna ani odważna, a właśnie w ten sposób próbuje się to sprzedawać.
Co? Na jakich stronach Ty to wyczytałeś? Nikt tego jeszcze nawet nie sprzedaje. Film nie ma nawet scenariusza. Na razie tylko portale wychodzą z wiadomością na ten temat, a nawet nie wiedzą dokładnie czy to będzie czarny Clark, Calvin Ellis albo czy w ogóle będzie czarny :P A tym bardziej nie sprzedaje się tego jako nowatorskiej i oryginalnej historii czarnego Supermana... sam to dodajesz od siebie teraz. W oryginalnym artykule Deadline nie ma NIC o tym, że Superman będzie czarny, ani też słowa o "oryginalności" tego pomysłu.

Cytat: Shadow of the Bat w 28 Luty  2021, 23:56:48Podsumowując: czarny Superman, podobnie jak czarny Spider-Man, Batman, Wolverine, "all female" Ghostbusters lub Ocean's Eleven czy nawet biały Blade lub Spawn są lub byłyby oznaką braku pomysłów przy jednoczesnej niechęci do odstawienia postaci/serii na bok aż pojawi się ktoś kto ten pomysł będzie miał. W końcu łatwiej odcinać kupony od nazwy.
A ja Ci powiem, że kolejny: "biały Superman, podobnie jak biały Spider-Man, Batman, Wolverine, "all male" Ghostbusters lub Ocean's Eleven czy nawet czarny Blade lub Spawn są lub byłyby taką samą oznaką braku pomysłów przy jednoczesnej niechęci do odstawienia postaci/serii na bok aż pojawi się ktoś kto ten pomysł będzie miał." Co ma ich kolor skóry (czy płeć) do tego, że te pomysły są nieoryginalne to nie mam pojęcia? Sam napisałeś:
Cytat: Shadow of the Bat w 28 Luty  2021, 23:56:48Można zrobić film o Supermanie który będzie opowiadał nową historię, postawi bohatera w nowym położeniu i każe mu się zmierzyć z nowym wyzwaniem i wcale nie trzeba go zmieniać w kogoś innego.
Może i nie trzeba. Ale jeśli przyjmiemy takie kryteria to również nie znaczy, że nie można zrobić "filmu o Supermanie, który będzie opowiadał nową historię, postawi bohatera w nowym położeniu i każe mu się zmierzyć z nowym wyzwaniem" z czarnym aktorem. To działa w dwie strony. Można z jednym i drugim, tak samo jak można ponieść klęskę z jednym i drugim. Nic nie stoi na przeszkodzie. Nie wiem jak bardziej łopatologicznie to jeszcze wyłożyć.

Ale tak czy siak taki film nadal będzie "pomysłowym bankructwem", bo ciągle oppowiadają historię tych samych postaci, w taki lub inny sposób, w wypadku Supermana od 80 lat. Biała skóra nie zmieni magicznie tego faktu i nie uczyni kolejnego projektu z Cavillem bardziej "oryginalnym". Mnie to akurat nie boli bo poza oryginalnością liczy się bardziej jakość wykonania. Film oryginalny może być gówniany, a reboot komiksowej postaci może okazać się kolejnym Batman Begins. Więc jak DC chce robić Supermana po raz 50-ty to niech go robi. Tym bardziej jeśli są ludzie, którzy chcą to oglądać. A krzyczenie do chmur, że NIE MA ORYGINALNYCH FILMÓW!!@!! już wytłumaczyłem jak bardzo jest bezpodstawne. Wystarczy iść na nie samemu, a nie marudzić na ich brak (którego nie ma) w internecie. Jeśli tak bardzo Ci zależy na "oryginalności" czemu nie zrobić kanału na youtubie o takich produkcjach, a nie Star Wars, które włącznie z Mandalorianinem, są niemal definicją "pomysłowego bankructwa", którego tak nienawidzisz? Może jednak nie o oryginalność tu chodzi?

Cytat: Shadow of the Bat w 28 Luty  2021, 23:56:48Ja nie stawiam sobie za punkt honoru obejrzenia 100 nowych, Hollywoodzkich filmów każdego roku
Ja też nie, po prostu tyle mniej więcej akurat wypada, że oglądam. W zeszłym roku było to około 70 z wiadomych względów, ale mój honor na tym nie ucierpiał ;)

Cytat: Shadow of the Bat w 28 Luty  2021, 23:56:48lubię również stare filmy, filmy to nie tylko Hollywood
Czyżby fan powojennego kina ormiańskiego albo Ousmane Sembene? A może Yasujiro Ozu?

Leon Kennedy

CytatCo do problemu, że Calvin Ellis to całkowicie nowa postać to jest to kompletnie niekonsekwentny argument. Pochodzi z komiksów jak Miles. Czyli już jesteśmy do przodu przed takim Terry'm, który przed serialem nigdy nie istniał :P Jakoś nic o nim nie wiedziałeś, obejrzałeś serial i Ci się spodobał (nie wiedzieć czemu, ale mniejsza o to :P ). Każda postać gdzieś zaczyna, a ta przynajmniej już zaczęła na kartach komiksu.

Ale ten Terry był bardzo fajnie osadzony w tym świecie. Nie stał się nowym Batmanem gdy poprzedni nawet nie istniał. Nie wykreślono tutaj Bruce'a i całej jego historii. Dla tego to działało. Tutaj też można, ale po co lepiej wywalić Clarka! Bo czarny Es będzie fajny i taki cool. Nawet Miles dostał konkretne wejście w kinie, z sensem to wszystko było ukazane. Tutaj mam wrażenie, że ktoś chce dać nowego Esa i koniecznie zmienić mu kolor skóry i co dalej? Nowy świat, nowa praca, Lois? Czy zmiany dotkną tylko Esa? Ciekawe.

Juby

#152
Teraz co poniektórzy przesadzają. Pomysł na nowego Supermana (czyt. nie Henry'ego Cavilla) i na innego Supermana niż Clark Kent mi się nie podoba, ale nie wiem gdzie wy widzicie reklamowanie tego filmu faktem zmian koloru skóry / płci, czy coś w tym stylu, skoro jeszcze wszystko jest w fazie pogłosek i przygotowań. Zresztą, mnie robienie female wersji jakichś filmów w ogóle nie przeszkadza ("Pogromczynie duchów" mi się podobały, Ocean's 8 nie, ale z zupełnie innych powodów), gorzej ze zbędnymi eRkami i to jak w ostatnich latach niektórzy już w marketingu podkreślają, że ich filmy będą rated-R (co kiedyś było normą i nie trzeba było ego podkreślać 10 razy).

A wracając jeszcze do mojego stwierdzenia, że Henry Cavill to najbardziej zmarnowany aktor w gatunku superhero - do sieci wyciekła fotka z jego ostatniego dnia na planie w roli Supermana.



:( Kiedyś Elton John śpiewał taką piosenkę,
 It's sad, so sad, it's a sad, sad situation
  And it's getting more and more absurd.

Leon Kennedy

Kompletnie mi nie przeszkadza kolor skóry, wyznanie czy narodowość, ale przeszkadza mi już gdy bierze się jak tutaj Supermana i robi się z niego nową postać. Za chwilę się okaże, że tak samo będą chcieli zrobić z Diana czy później Brucem.

LelekPL

W ramach pocieszenia, to chyba nie był jego ostatni dzień na planie jeśli teraz weźmiemy dokrętki do Snyder Cut pod uwagę.

Cytat: Leon Kennedy w 01 Marzec  2021, 17:24:01Ale ten Terry był bardzo fajnie osadzony w tym świecie. Nie stał się nowym Batmanem gdy poprzedni nawet nie istniał. Nie wykreślono tutaj Bruce'a i całej jego historii. Dla tego to działało.
Ok, ale nie widziałeś co oni mają w planach, więc nie wiesz czy oni też nie będą mieli "fajnie osadzonego" Supermana. Piszesz tak jakbyś już widział film :P Miles już udowodnił, że inny Spider-Man nie musi mieć tej samej pracy, tej samej dziewczyny, tych samych cech co Peter. Może być inny, ale równie ciekawy. A to, że Superman nie miałby mentora, to tylko na plus, bo nie byłoby chamskiego kopiowania.

Leon Kennedy

Owszem masz rację i jak napisałem gdzieś wyżej może wszystko odszczekam i dostaniemy zajebisty film.

Shadow of the Bat

CytatTeraz co poniektórzy przesadzają. Pomysł na nowego Supermana (czyt. nie Henry'ego Cavilla) i na innego Supermana niż Clark Kent mi się nie podoba, ale nie wiem gdzie wy widzicie reklamowanie tego filmu faktem zmian koloru skóry / płci, czy coś w tym stylu, skoro jeszcze wszystko jest w fazie pogłosek i przygotowań.

Widziałem jak media i studia reklamują inne tego typu podmianki więc nie widzę powodu dla którego miałbym się spodziewać czegoś innego.

CytatZresztą, mnie robienie female wersji jakichś filmów w ogóle nie przeszkadza ("Pogromczynie duchów" mi się podobały, Ocean's 8 nie, ale z zupełnie innych powodów),

Mnie przeszkadza, ponieważ twórcy zachowują się jakby podmianka zwalniała ich ze starań o to by film był dobry bo punkt o "kreatywnośći" już został odhaczony. A jeśli ktoś go skrytykuje to zawsze można mu zarzucić seksizm i problem z głowy. Dla mnie ta żeńska wersja Ghostbusters to kompletne nieporozumienie które idealnie ilustruje wspomniany trend.


Juby

Cytat: LelekPL w 01 Marzec  2021, 19:40:37W ramach pocieszenia, to chyba nie był jego ostatni dzień na planie jeśli teraz weźmiemy dokrętki do Snyder Cut pod uwagę.
Te, w których nie brał udziału? Czy coś się zmieniło pod tym względem?

LelekPL

A to nie wiem. Wydawało mi się, że oni wszyscy brali udział, ale akurat w tym temacie zdaję się na Ciebie. Z wiadomych względów nie interesują mnie poczynania tej "produkcji".

Juby

#159
W dokrętkach brali udział Affleck, Fisher, Manganiello, Leto, chyba Harry Lennix i ktoś jeszcze. Henry i Gal otwarcie pisali, że nie brali w nich udziału, reszta głównej obsady chyba też nie. Ostatni raz gdy Henry grał tę postać, wyglądał tak:


Funky

Gdyby Supermanowi zmienili kolor skóry, płeć etc to i tak byłby dla mnie mało interesującą postacią ;) Polubiłem MoS bo przypominał mi Batman Begins i Clark nie był takim harcerzykiem i miał w sobie ból i rozpacz który kojarzył mi się z historią Bruce`a Wayne z filmów Nolana. Problemem Supermana jest to że jest Supermanem a nie Batmanem :P

Leon Kennedy

#161
Ten problem go dotyczy od bardzo dawna😜. Ale ciągle można to ciekawie ugryźć i pokazać tyle świetnych przygód, trzeba tylko na prawdę chcieć dać mu na to szanse, kolejną oczywiście ☺️

Q

Według nowych doniesień film z czarnym Superman, nie będzie częścią DC Extended Universe. Czyli podejście podobne do tego z "The Batman". Co ciekawe głównym bohaterem ma być Kal-El, akcja może rozgrywać się w XX wieku.

https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/black-superman-ta-nehisi-coates-warner-bros-movie-1234947599/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

No i świetnie. Nowy czarny Clark jest nam potrzebny, oj jest. Mam nadzieję, że ta rodzinka będzie komiczna tzn. czarny Clark, mama Azjatka, ojciec Meksykan. Miliony zapewnione!

Q

Czy na Ziemi będzie nazywał się Clark Kent, tego nie wiadomo.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)