Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Year One

Zaczęty przez XIII, 15 Lipiec 2010, 10:43:43

Roy_v_beck

Cytat: Leon KennedyPer?y by ?wietne, Bruce widzia? to w zwolnionym tempie
Zwolnione tempo jak najbardziej mi si? podoba, tylko na ko?cu jak matka Bruce'a le?y na ziemi, to ma na szyi ten naszyjnik. Nierozerwany.

CytatNie by?em pewien czy ten nietoperk usiad? na g?ówce Thomasa... musia?em to sprawdzi? i jednak by?o identycznie
To, ?e usiad? to wiadomo, fajny motyw jak dla mnie. Tylko sama fakt, ?e ten nietoperz wlatuj?c nie wybi? jedynie szyby, ale te? ca?e okno rozwali?, wraz z t? drewnian? framug? :) Silny by? ten kole? :D


Obejrza?em te? w ko?cu sobie opowie?? o Catwoman. Scenariusz do niej napisa? Paul Dini, no i... jest dok?adnie taka jak Detective Comics w wykonaniu Diniego. Zamkni?ta historia, pe?na akcji, akcji i jeszcze raz akcji, do tego sporo seksapilu, mo?na wy??czy? my?lenie i po prostu gapi? si? w ekran. Nie wiem, jak ten epizod mo?e ??czy? si? z Year One, bo niektóre postacie s? z takie same jak u Batmana, a niektóre zupe?nie inne, no i miasto jakby nowocze?niejsze, wi?c najlepiej si? nie zastanawia? nad tym.
No i te? ze ?miesznych elementów, to niesamowicie szybko ruszaj?cy statek jest :D

Rado

To i ja obejrza?em. No i bardzo mi si? podoba?, wr?cz zajebisty. Ju? pierwsza scena wy?aniaj?cego si? Gotham zza chmur zrobi?a na mnie wra?enie, a potem ju? by?o tylko lepiej. Film od komiksu ró?ni si? tylko drobnymi szczegó?ami, ale mia?em ?wietn? zabaw? wychwytuj?c te szczegó?y.
CytatUsuni?to spor? cz??? narracji, aczkolwiek w?a?ciwie tylko posta? Falcone'a na tym ucierpia?a
Tutaj mam troch? inne zdanie, bo je?li czego? mi brakowa?o w tej produkcji to w?a?nie tej ?wietnej narracji jaka by?a w komiksie, zarówno po stronie Gordona jak i Batmana. A co mi brakowa?o? No np. w scenie walki na East Endzie ?wietna narracja Bruce'a dotycz?ca alfonsa i Seliny, odpowiednio: "...odwróci? si? na sekund?, zdradzi? si?, cho? jest szybki. Nie ?eby mia? szans?, ale jest szybki" ; "...nast?pna, syczy jak kot. Zdaje si?, ?e wie co robi. Ostro?nie. No, w?a?nie. Uczy?a si? karate. Ale tylko karate." Albo np. w scenie powstrzymywania z?odziei na balkonie, gdzie po raz pierwszy widzimy Bruce'a w kostiumie brakowa?o mi tego: "Strój dzia?a, lepiej ni? s?dzi?em. Stoj? jak wryci daj?c mi ca?y czas tego ?wiata..." Zauwa?y?em jeszcze par? takich moim zdaniem braków w narracji, o których ju? si? nie b?d? rozpisywa?, a które sam osobi?cie bym w filmie doda?. Kto? mo?e powiedzie? ale po co to? Mo?e komu? takie co? wisi, ale dla mnie poznawanie sposobu my?lenia Batmana, pokazywanie jego inteligencji, planów, spostrzegawczo?ci jest nierozerwaln? cz??ci? tej postaci i osobi?cie bardzo lubi? takie schematy.
  Co do tych ró?nic pomi?dzy komiksem to wi?kszo?? moim zdaniem na plus. Jak np. Gordon cz?stuj?cy gum? do ?ucia porwane dzieciaki, aresztowany Bruce uwalnia si? z kajdanek w sposób logiczny (a nie po prostu rozrywaj?c ?a?cuch jak by?o w komiksie), stoj?cy za oknem biura Denta Batman a nie pod biurkiem, rozmowa z kobiet? udaj?c? kochank? Wayne'a podczas wizyty Gordona-to wszystko mi si? podoba?o.
CytatNo có? kumple wczoraj troch? zgnoili scen? z drzewem
Równie? mi nie podesz?a ta scena, a to dlatego ?e w komiksie wida? jak Bruce ?wiczy ciosy na tym drzewie co w konsekwencji prowadzi do jego z?amania, a w filmie pokazane jest to tak jakby po prostu z pó? obrotu niczym Chuck Norris jednym ciosem z?ama? drzewo.
CytatSceny z nietoperzami powinno by? wi?cej, no i samych gacków wi?cej trzeba by?o da?, bo to tak wygl?da czasami jakby by?a jedna chmura, która akurat pojawia si? tam, gdzie najwygodniej dla Batmana jest
Moim zdaniem jest tyle ile by? powinno, a zas?aniaj? go bo ci?gn? do tego d?wi?ku w bucie, aczkolwiek zgadzam si? co do tej sceny ataku na helikopter i snajpera, mogli to sobie autorzy ju? odpu?ci?...
CytatPotrafi? si? przyczepi? tylko do jednego ma?ego problemiku, muzyka jest fatalna, bardzo s?abo wpadaj?ca w ucho.
Zanim sam obejrza?em film to przeczyta?em wasze opinie na forum. Po przeczytaniu konkretnie tego zdania nastawi?em si? na jaki? kiepski muzyczny shit, ale kurde ta muzyka mi si? podoba?a. Ma?o jest jej, ale moim zdaniem jest fajna, pasuj?ca do ogólnego klimatu. A mo?e po prostu mi podesz?a poprzez to moje wcze?niejsze nastawienie, czasem tak mam :). Tak czy owak film godny polecenia ka?demu, zarówno dla ludzi którzy nie czytali komiksu jak i dla tych którzy go znaj?. Nawet bardziej dla tych którzy znaj?, bo ró?nic
pomi?dzy komiksem jest wi?cej ni? te które wymieni?em, a odkrywanie ich jest ?wietn? zabaw?.

Cytaty bra?em z polskiego t?umaczenia Jaros?awa Grz?dowicza, nie posiadam orygina?u komiksu wi?c nie wiem jak to tam wygl?da?o w oryginale.

Leon Kennedy

CytatZwolnione tempo jak najbardziej mi si? podoba, tylko na ko?cu jak matka Bruce'a le?y na ziemi, to ma na szyi ten naszyjnik. Nierozerwany.

Nie zauwa?y?em tego :-[. No to jest bardzo g?upia wpadka.

CytatTylko sama fakt, ?e ten nietoperz wlatuj?c nie wybi? jedynie szyby, ale te? ca?e okno rozwali?, wraz z t? drewnian? framug? :) Silny by? ten kole? :D

W komiksie chyba by?o tak samo, a zreszt? spróchnia?e to by?o :P

CytatMa?o jest jej, ale moim zdaniem jest fajna, pasuj?ca do ogólnego klimatu.

Bardzo ma?o i równie? dzi?ki temu po ogl?dni?ciu ma si? wra?enie jakby jej tam w ogóle nie  by?o.

Roy_v_beck

Cytat: RadoTutaj mam troch? inne zdanie, bo je?li czego? mi brakowa?o w tej produkcji to w?a?nie tej ?wietnej narracji jaka by?a w komiksie, zarówno po stronie Gordona jak i Batmana. A co mi brakowa?o? No np. w scenie walki na East Endzie ?wietna narracja Bruce'a dotycz?ca alfonsa i Seliny, odpowiednio: "...odwróci? si? na sekund?, zdradzi? si?, cho? jest szybki. Nie ?eby mia? szans?, ale jest szybki" ; "...nast?pna, syczy jak kot. Zdaje si?, ?e wie co robi. Ostro?nie. No, w?a?nie. Uczy?a si? karate. Ale tylko karate." Albo np. w scenie powstrzymywania z?odziei na balkonie, gdzie po raz pierwszy widzimy Bruce'a w kostiumie brakowa?o mi tego: "Strój dzia?a, lepiej ni? s?dzi?em. Stoj? jak wryci daj?c mi ca?y czas tego ?wiata..." Zauwa?y?em jeszcze par? takich moim zdaniem braków w narracji, o których ju? si? nie b?d? rozpisywa?, a które sam osobi?cie bym w filmie doda?. Kto? mo?e powiedzie? ale po co to? Mo?e komu? takie co? wisi, ale dla mnie poznawanie sposobu my?lenia Batmana, pokazywanie jego inteligencji, planów, spostrzegawczo?ci jest nierozerwaln? cz??ci? tej postaci i osobi?cie bardzo lubi? takie schematy.

Dok?adnie. Dzi?ki tej narracji komiks by? dwa razy fajniejszy. Nie mówi?, ?e powinni byli da? s?owo w s?owo, bo wtedy film by?by przegadany jak "V for Vendetta", aczkolwiek w animacji nie ma kilku elementów, które stanowi?y o sile komiksu.

A ja muzyki te? nie s?ysza?em i w sumie dlatego o niej nie mówi?.

Kujaw

Cytat

A ja muzyki te? nie s?ysza?em i w sumie dlatego o niej nie mówi?.


Mnie akurat cholernie spodoba? si? utwór na napisach ko?cowych. Nietypowy jak na soundtracki towarzysz?ce Gackowi. Co do samego filmu, to co? mi nie pasuje dubbing. Ben Mckenzie brzmi sztucznie w narracjach, nie spasowa? mi te? g?os Falcone'a.  Podoba?y mi sie za to smaczki, których nie by?o w komiksie (np. epizodzik z partnerk? Wayne'a). Ogólnie film niez?y i dobrze rokuje co do planowanej animacji z "Dark Knight Returns".

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Rado

Co do tej sceny z wlatuj?cym nietoperzem do pracowni Bruce'a to rzeczywi?cie jaki? bubel im wyszed?. Uj?cie zaraz po rozbiciu szyby:



i uj?cie jak gacek ju? siedzi na popiersiu:


Leon Kennedy

Wpadka i tyle.

CytatMnie akurat cholernie spodobał się utwór na napisach końcowych

Nie jesteś odosobniony w tym aspekcie ;)

CytatBen Mckenzie brzmi sztucznie w narracjach

Czy ja wiem... Przykładowo na przyjęciu gdy po raz pierwszy ukazuje się mafiozom z Gotham brzmi zajebiście :D i ogólnie patrząc jest solidnym plusem tej produkcji, jak Cranston ( Gordon ).

8azyliszek

Właśnie obejrzałem i podobał mi się. Ale czuję niedosyt. Znowu film o Batmanie kończy się wtedy gdy Joker ma wejść do gry. To frustrujące  :) Początek jest świetny - mroczne Gotham, rządzone przez Falcona i skorumpowany szef policji na jego usługach (W "The Batman" szef Rochas był tylko głupi i niekompetentny :))
Natomiast formuła mi trochę nie leżała - kolejne dni ukazujące akcję trochę z boku a nie z punktu widzenia Batmana prowadzącego śledztwo jak we wszystkich innych kreskówkach. Catwoman też strasznie brzydka z twarzy i ma za dużo mięśni :) Gordon romansuje z partnerką - WTF? No i muzyka mnie nie zachwyciła - może poza sceną ze stadem nietoperzy - tam była niezła.

Vaherem

8azyliszek z twojego posta wnioskuje, że nie miałeś do czynienia z komiksem :P

Kilka wrażeń ode mnie - Catwoman jest fajna, świetna jest scena kiedy zakłada kostium i wyskakuje przez okno. Choć trochę jej za mało było.

Co do muzyki - w ogóle jakoś jej nie odczuwałem, oprócz sceny z Gordonem i Flassem...wtedy zbudowała klimat :D



Juby

#114


Kultowy komiks Franka Millera, którego to adaptacj? jest najnowsza animacja Warner Bros. pozostaje obok The Long Halloween moj? ulubion? histori? obrazkow? o Batmanie - niegdy? definitywnie wskaza?bym j? jako ulubion?. Dlatego mia?em bardzo wysokie oczekiwania co do tego projektu. Prawd? mówi?c w tym roku by? to jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie filmów, cho? wyszed? bezpo?rednio na rynek DVD (jak wida? ten sezon w kinach nie nale?y do najciekawszych). I có? mog? powiedzie? o tej animacji ?wie?o po seansie? Niestety, nie rozczarowa?em si?, ale zachwycony te? nie jestem. A najgorsze jest to, ?e sam w?a?ciwie nie wiem dlaczego.

Najwa?niejszym aspektem mojej oceny filmu, mia?a by? wierno?? z komiksow? wersj? (cho? wiedzia?em, ?e wi??e si? to z przewidywalno?ci?). Pod tym wzgl?dem Rok Pierwszy prezentuje si? bardzo dobrze. Wprawdzie wyci?to kilka drobnych momentów, a kilka dodano, jednak nie wp?ywa to zupe?nie na ogó?. Bardzo mnie cieszy?y niektóre uj?cia niemal ?ywcem wyj?te z kart komiksu Franka Millera (cho? dwa fragmenty wygl?da?y do?? dziwnie - wybicie szyby przez nietoperza i ratunek syna Gordona przez Bruce'a), jak i napisy ko?cowe z wplecionymi fragmentami stron orygina?u. Zaskoczy? mnie fakt, ?e tak brutalny komiks po przeniesieniu na ekran nie zosta? ocenzurowany nawet w najmniejszym stopniu, przy czym zachowa? nisk? kategori? wiekow? (s?dzi?em, ?e nie zobacz? nawet kropli krwi). To kolejny plus, który powinien przypiecz?towa? moj?, bardzo wysok? ocen? dla tego filmu. Jednak po seansie wiem, ?e wierno?? z pierwowzorem jest spraw? drugorz?dn?. Oczywi?cie dzia?a to na korzy?? fabu?y i akcji, które stoj? na wysokim poziomie, ale czego? mi w nim zabrak?o.

Wizualnie najnowszy Batman prezentuje si? mieszanie. Lubie ten nowy trend tworzenia animacji w stylu japo?skich anime, szczególnie w scenach walk i po?cigów. Jednak do tej historii kompletnie mi to nie pasowa?o. Teraz widz? o ile lepiej wypad?by film, gdyby by? stworzony po staremu, bez u?ycia komputera. Przez to wiernie przeniesiony Rok Pierwszy, nie ma swojego uroku, swojego niepowtarzalnego klimatu. Chyba w?a?nie to najbardziej mnie boli, cho? s?dz?, ?e mo?e to by? inny, znacznie gorszy powód - po prostu historia zawarta w komiksie nie prezentuje si? najlepiej na ekranie. Trzeba przyzna?, ?e ma?o w niej akcji, ma?o Mrocznego Rycerza i ma?o czarnych charakterów, które urozmaici?yby nam film. Mo?liwe, ?e nie ka?dy komiks powinno si? adaptowa?, gdy? na animacj? jest za ma?o atrakcyjny, za ma?o kolorowy. A mo?e si? tylko g?upio czepiam, bo oczekiwa?em czego? wi?cej.

Rok Pierwszy zosta? wykonany bardzo dobrze, zarówno wizualnie jak i d?wi?kowo. Ekipa dubbinguj?ca spisa?a si? bardzo dobrze (mimo braku Kevina Conroy'a), cho? mocno rozczarowa?a mnie muzyka, b?d?ca dziwnym zlepkiem ró?nych tematów, nie pasuj?cych do siebie i wydaj?cych si? lekko ?ci?gni?tymi ze znanych superprodukcji. Mimo mojego niedosytu musz? przyzna?, ?e jest to dobry film godny polecenia ka?demu fanowi Rycerza Ciemno?ci. Jednak w porównaniu z inn? animacj? - Batman: Maska Batmana, która w inny sposób opowiada o powstaniu Mrocznego Rycerza, Rok Pierwszy wypada do?? przeci?tnie. 6+/10

XIII

Zauważyliście że Bruce jest jedyną postacią która nie ma sutków w filmie czyżby to przez dzieła Schumachera twórcy nie chcieli ich rysować.

Juby

Ktoś może podesłać mi na priva link, gdzie mogę obejrzeć, bądź ściągnąć krótkometrażówkę z Catwoman?

Mikoto

Też ostatnio obejrzałem Year One, ale mi akurat niezbyt przypadł do gustu. To dziwne, bo animacje DC zawsze stoją na bardzo wysokim poziomie. Takiego Red Hooda naprawdę uwielbiam, ale do YO jakoś się nie przekonałem. Pewnie gdybym wcześniej czytał komiks to bardziej by mi się podobał i miałbym frajdę z tego jak to wszystko zostało wiernie przeniesione na ekran.
Przede wszystkim film wydał mi się strasznie bezpłciowy. Fabuła była moim zdaniem mało ciekawa. O ile wątek Gordona był w miarę ciekawy tak poczynania Batmana kompletnie mi zwisały. Niestety tutaj Gordon jest centralną postacią, a Bruce postacią drugoplanową przez co jest widzowi obojętny. Z tego wszystkiego jedynie pierwsza walka Batmana z przestępcami, w której nie mógł dac sobie rady i GENIALNA akcja z antyterrorystami w budynku zostaną mi w pamięci na dłużej. Selina Kyle w ogóle była beznadziejna i płytka moim zdaniem. Catwoman w sumie tak samo. Tylko strój mi się podobał.
Największy plus Year One to bez wątpienia te słynne dorosłe problemy: pierwszy w historii batmanowych filmów fuck, Gordon zdradzający żonę, nieletnia prostytutka itd. Liczyłem, ze chociaż finał uratuje sprawę i będzie ciekawy i wart zapamiętania, ale tutaj również się nie popisali. Krótki strasznie (choc o to akurat należało by miec pretensję do Franka Millera raczej).
A, i jeszcze napisy końcowe ozdobione kadrami z komiksu bardzo mi się podobały. Na muzykę w ogóle nie zwracałem uwagi, więc ona też idzie na minus.

Narazie wystawiam 5/10. Wiem, ze to strasznie słabo, ale jak narazie takie są moje odczucia. Do poprzednich produkcji ze stajni DC tej ogromnie dużo brakuje. Może przy następnym oglądaniu bardziej mi się spodoba.

XIII

W którym momencie pada fuck w  tym filmie obejrzałem ten film z napisami angielskimi i niespotkałem się z tym przekleństwem.

franek

Napisy różnią się od tekstu mówionego.


Show Must Go On!!!