Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

ChatCave

Zaczęty przez Tengu, 25 Luty 2013, 17:01:05

franek

Po co się przyznajesz, zamiast dalej się podlizywać? ;D


Show Must Go On!!!

Locust

Cytat: franek w 11 Marzec  2013, 19:53:33
Po co się przyznajesz, zamiast dalej się podlizywać? ;D

Ona mnie i tak nie lubi : ( jestem za mlody chociaż jestem stary : ( life is brutal *emo*

Tengu

Wiek to stan umysłu, a nie liczba w papierach czy biologia, Locust!

@Kelen, nie mogę się zalogować na kanał z tej wersji przeglądarkowej irca.

kelen

Jaki dostajesz komunikat/co się dzieje, że się nie da?

Funky

Ok skoro można pisać o wszystkim i o niczym to chciałbym poruszyć pewien temat. A mianowicie temat programów typu "Pamiętniki z wakakcji", "Dlaczego ja", "Ukryta Prawda". Powiem szczerze myślałem że gorszej produkcji niż "Klan" oraz "Malanowski i partnerzy" nie będzie. Ale jednak Polsat pokazał coś co absolutnie zapisze się w historii telewizji pod względem głupoty i żenady. O ilę "Dlaczego ja" i "Ukryta prawda" są po prostu pod względem historii i gry aktorów na bardzo niskim poziomie, co sprawia że bardzo szybko się wtedy irytuję. Ale "Pamiętniki" to absolutne gówno (nawet nie zasługuje na termin ekskrement) które poraża swoim debilizmem, prostactwem i głupotą. Najgorsze jest to że w imię oglądalności Polsat (a po nim TVN) postanowił tym ścierwem ogłupiać i tak niezbyt już mądry polski naród. Jeśli w telewizji są puszczane tak fatalne programy to tylko pokazuje jaki stosunek mają stacje do telewidzów ::)

A i takie "pocieszenie" to programy tego typu przywędrowały do nas z Republiki Federalnej Niemiec ("Familien im Brennpunkt"). Cóż szkoda że NRD nie ogarneło całego Dojczlandu. Nawet towarzysze ze Stasi mieliby jakieś skrupuły :P.

kelen

Ja te programy czasem oglądam. Dla relaksu. Dla śmiechu. Dla głupawki. Nie przeszkadzają mi. Ostatnio na Polsacie pojawiło się "Zdrady" okrzyknięte "pordnodokumentem"

Deuce

Funky masz całkowitą rację. Niestety, ale wielu ludzi, względem rozrywki, jest bardzo mało wymagających. Stąd tego typu programy. Do tego samego wora można wrzucić wszelkiego rodzaju produkcje, gdzie ludzie przychodzą i prezentują swoje umiejętności. Potem oceniają ich inni ludzie, którzy czasami mają o tym mniejsze pojęcie niż ja. Nie jestem w stanie nawet słuchać czegoś takiego, nie mówiąc już o oglądaniu czy kibicowaniu.
Ciężko jest tu mówić o tym, że telewizja nisko ocenia odbiorców. Na pewno jest to jeden z elementów, ale głównie chodzi tu o zarobek. Jeśli tłum chce dna i będzie to dno oglądał, to telewizja to dno będzie nadawać.
Trudno jest teraz znaleźć rozrywkę na godziwym poziomie w TV, ale nie jest to niemożliwe. Sam ograniczyłem się z oglądaniem telewizji do minimum, a za najlepszą rozrywkę uznaję czytanie.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Tengu

Raz na jakiś czas przeglądam taki portal, coś jak słynny kwejk, acz z bardziej interesującą i wzbogacającą nasze informacje zawartością. Na początku myślałem, że wszystko jest tam wyssane z palca, acz znalazłem kilka obrazków które są prawdziwe (bowiem znałem już informacje które były w nich zawarte). I od razu moją uwagę przyciągnęła ta informacja. Teraz, boje się że dziwnie będę reagował na postać Czarnobrodego ;)


Funky

Od kilku dni jestem zirytowany tym jak Polaków i Armię Krajową pokazano w serialu "Unsere Mutter, Unsere Vater". Niestety wychodzi nam brak jakiejkolwiek polityki historycznej. Kiedy w zachodnich mediach z Polaków robiono jaskiniowych anty-semitów u nas różne media tylko przyklaskiwały. Niby ambasady protestują jeśli zostanie w prasie zagranicznej użytwe słowo "Polski obóz zagłady" ale powiedzmy sobie szczerze to niewiele zmienia. Wielka szkoda że jesteśmy tak opluwani kiedy to inne kraje powinny się wstydzić za to że nie zrobiły NIC aby ocalić Żydów z Europejskich.

Ale najbardziej wstrętna jest postawa Niemiec, kraj który ma na sumieniu Dachau, Sachsenhausen, Buchenwald, Auschwitz nagle w swoim serialu pokazuje jacy to Niemcy byli grzeczni. Oczywiście Polacy to tłuste świnie (rolnicy) z Żydożerczą partyzantką. Niestety RFN robi wszystko aby ludobójstwo Holokaustu przenieść na innych. A robią to bo wiedzą że nasz rząd gówno zrobi. Jest to bardzo przykre że Polacy którzy mają najwięcej drzewek w Jad Waszem są dzisiaj uznawani za największych anty-semitów w czasie wojny. Ale niestety za ten stan rzeczy możemy podziękować naszym "elytom" i salonowi który robi wszystko aby z Polaka zrobić drania który dla sportu w czasie okupacji wydawał i mordował Żydów...

Nagi Wonrz

Zobacz Tajemnicę Westerplatte, w której Polacy to banda kłócących się debili, którzy idą nawaleni na golasa w Bałtyk po to aby ucieknąć od Asylumowego CGI bombardu Niemców. Jest tego więcej, ale nie będę spoilerował. Nie dziwię się, bo na plakacie jak byk stoi ITI ---> TVN.

Johnny Napalm

@Funky, bez przesady. "Pamiętniki z..." to faktycznie wyjątkowe g... ale pewnie wszystko zależy od podejścia do tych produkcji. Nie spodziewaj się zbyt dużo, to się nie zawiedziesz.
Sam kiedyś w miarę regularnie oglądałem "Malanowskiego"... ale to była jeszcze pierwsza seria, na wyższym poziomie - oczywiście żartuję - to typowy styl poprawiania swojego gustu w oczach innych, gdy coś znanego zaczyna być powszechnie krytykowane, a wcześniej sporo ludzi to oglądało, wtedy dochodzi do grupowego pocieszania się - oglądałem, tak to prawda, ale tylko pierwsze części, bo były jeszcze na poziomie. Oczywiście to lipa, bo od samego początku było to badziewne. No ale to usprawiedliwianie poświęcania swojego czasu na oglądanie czegoś co jest takie sobię, dotyczy też tych najbardziej znanych seriali, również tych ze Stanów.
Dobra, koniec tych dyrdymałów, najważniejsze w tym jest to, że te niskich lotów seriale są tylko odskocznią, tanią rozrywką dla ludzi wracających z roboty/szkoły i chcą się w prosty i nie skomplikowany sposób rozerwać. Funky, nie wiń ich za to. Nie każdy po ciężkim dniu w pracy, gdy wraca do domu, to myśli tylko o tym żeby włączyć dvd i zapuścić "Mechaniczną pomarańczę". ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Deuce

Cytat: Johnny Napalm w 13 Kwiecień  2013, 23:54:31
Dobra, koniec tych dyrdymałów, najważniejsze w tym jest to, że te niskich lotów seriale są tylko odskocznią, tanią rozrywką dla ludzi wracających z roboty/szkoły i chcą się w prosty i nie skomplikowany sposób rozerwać.

Johnny masz rację, że wszystko zależy od podejścia. W moim przypadku, te polsatowskie produkcje, pogorszyłyby tylko mój stan psychiczny. W tych programach ludzie cały czas krzyczą i kłócą się ze sobą. Przeważnie jedna osoba popiera stanowisko całkowicie durne, a druga próbuje jej to wyperswadować. Ciężko jest przy czymś takim się zrelaksować czy odpocząć. Dla tzw. "odmóżdzenia" wolę sobie obejrzeć jakiś serial fabularyzowany np. Baywatch czy coś z rodzimych produkcji. Ze dwa polskie seriale obyczajowe znalazłyby się do tej "roli".
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Funky

#27
Johnny - Doskonale wiem że zmęczony człowiek po pracy lub szkole może nie mieć ochoty na wysoką kulturę. Wystarczy sobie włączyć "Comedy Central" i można już bardziej się zrelaksować (mimo że ów stacja też nie prezentuje jakiegoś wysokiego poziomu swoich produkcji) Ale "Pamiętniki z wakacji" lub inne tego typu programy to absolutne dno który może oglądać tylko masochista ::). Jak powiedział generał Jaruzelski "są granice których przekroczyć nie wolno" :P. Polsat te granicę przekroczył puszczając serial który sprowadza się do chamstwa, buractwa i zaliczania głupiutkich panienek (i postać debilowatego prostaczka który nasrał do bidetu bo takie "kwiatki" też były). Niesety przekaz dla młodych jest fatalny :(

Johnny Napalm

Jaki przekaz? Hm... czy to termin pułapka? ;) I to jeszcze do młodych, ha! Czyżbyś Funky nie wyznawał motta Johnnego Rottena - chcę po prostu zniszczyć wszystko - hę?;)
A poważnie teraz, Polsat ma swój target, są nim w sporej części ludzie, którzy wierzą, że odbędą podróż po świecie posługując się paszportem polsatu. :P
Dobra, nikogo nie chcę obrażać, sam zresztą często się odmóżdźam oglądając ten kanał, lub wspomniany Comedy Central - ale tam wybieram tylko dwa seriale - Doktorów i Teorię... aha, no i Pingwiny ze względu na Ricko. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Tengu

CytatDoktorów i Teorię...

To są jednak bardzo dobre seriale ;)