Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

JaRo

 No to moze wyjaśnie, czemu tak nisko ocenilem "Maske Batmana". Jest to film chwalony, o czym powszechnie wiadomo, ale mnie nie urzekl. Owszem, początek zapowiada sie ciekawie- zostajemy wprowadzeni w klimat niczym z horroru, w mieście grasuje tajemnicza zmora. Jednakze, dla mnie jest to taka typowa historyjka, równie dobrze móglby to byc zwykly odcinek TASu rozdzielony na dwie cześci. Aniol Śmierci średnio mi sie spodobal. Jego cel- zabijanie bossów mafijnych, jest to takie typowe. Poza tym nie trudno sie zorientowac, kto jest Aniolem. Plusem jest Joker, świetnie ukazany, ale mialem wrazenie, jakby zostal on tam wsadzony dla zalepienia miejsca. Bylo go za malo i co mnie najbardziej rozczarowalo to finalowy pojedynek. W gruncie rzeczy to nawet nie wiadomo co sie stalo z Jokerem na ko?cu (nie znosze takich niedomówie?, zupelnie jak w przypadku Bane'a w "Batman i Robin").
Film jest nastrojowy, ale daleko mu klimatem do fantastycznego TASu. Mnie osobiscie fabula nie wciągnela, final rozczarowal. Nie jest to film zly, a nawet wystepują w nim dwie mistrzowskie dla mnie sceny:
- walka Batmana i Jokera na makiecie Gotham City,
- ofiara Jokera, gościu, który nie mógl sie przestac śmiac.
To są naprawde świetne sceny. Film zrobiono na powaznie i dosyc brutalnie, ale na mnie wrazenia nie zrobil. Przecietna, nieco nudnawa historia z zycia Batmana, która (moim zdaniem) bardziej zaslugiwalaby na zwykly (dwuodcinkowy chociazby) odcinek TASu niz na pelnometraz.
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Juby


(A)nonim

I wcielo mi notke. Dobra spróbuje napisac jeszcze raz. JaRo ale czy w TAS wlaśnie nie chodzilo o te historyjki? Silą Maski jest wlaśnie jej fabula, uniwersalna historia w której mozesz uzyc Batmana, Jokera, Andree itd. motyw upiora, itp. ale niekoniecznie, to wszystko jak i przyciągające do ekranu sceny akcji sluzą czemuś wiecej, wlaśnie opowiedzeniu smutnej historii, ludzi którzy nie mogą byc ze sobą bo wybrali inną droge, która ma ich wybawic a tak naprawde ich wyniszcza. Innymi slowy nie jest to plaska rąbanka, nie wiem czy tak dorosly temat pojawil sie gdzieś jeszcze w TAS. No a takie Batman vs. Dracula to mimo ze film przyjemny w rzeczywistości nic w nim nie znajdziemy.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Huntersky

Batman The Movie - Brak, nie widzialem
Batman - 10/10
Batman Returns - 8/10
Batman Forever - 6/10
Batman & Robin - 1/10

Batman Begins - 10/10
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

JaRo

 Nadrobilem zaleglości w animowanych Batmanach i teraz moge ocenic je z czystym sumieniem:

"Maska Batmana" - 5 / 12 (czyli tak jak bylo).

"Batman i Superman" - 7 / 12.

"Batman i Mr. Freeze: Subzero" - 8 / 12.

"Batman Przyszlości: Powrót Jokera" - 6 / 12.

"Batman: Tajemnica Batewoman" - 6 / 12.

"Batman kontra Drakula" - 7 / 12 (tak jak bylo).
Na początku duże Jot, a pomiędzy małym 'a' i 'o' znak Robina rozświetla to = JaRo

Leon Kennedy

''Batman vs Dracula'' wyzej niz ''Maska Batmana'' bede szczery... zaskoczyleś mnie i to bardzo. Jeśli idzie o moje oceny:

"Maska Batmana" - 8/10

"Batman i Superman" - 7/10

"Batman i Mr. Freeze: Subzero" - 6/10

"Batman Przyszlości: Powrót Jokera" - 7/10

"Batman kontra Drakula" - 6/10

Maxie Zeus

#66
Maska Batmana - 7.5/10

Batman i Superman - nie oglądalem  :-\

Batman i Mr. Freeze: Subzero - 5/10

Batman Przyszlości: Powrót Jokera - 7/10

Batman: Tajemnica Batwoman - 6/10

Batman kontra Drakula - 7/10

MJ

"Maska Batmana" - 7 / 10

"Batman i Superman" - 5.5 / 10

"Batman i Mr. Freeze: Subzero" - 6 / 10

"Batman Przyszlości: Powrót Jokera" - 8.5 / 10

"Batman: Tajemnica Batewoman" - 6 / 10

"Batman kontra Drakula" - 7 / 10
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Mihcim

Batman The Movie - nie widzialem
Batman - 10/10   
Batman Returns - 9/10
Batman Forever - 4/10
Batman & Robin - 0/10
Batman Begins - 11/10
The Dark Knight- 100/10   Nie moglem sie powstrzymac, wiem ze filmu jeszcze nie ma ale no coz

Grim Knight

Skoro nie mozesz sie powstrzymac, we? sobie dwa nervosole, zamknij sie na dlugo w toalecie i potem id? spac z rekami na koldrze.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Mihcim

Co ja ci mowilem nie lubisz mnie to nie pisz.Jak chcesz to tez moge byc wredny Hi Hi Hi
Nie offtopujemy kolego drogi.

Grim Knight

Alez prosze bardzo. Wszystko lepsze od tego.
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Maxie Zeus

Dośc ciekawy artykul o Bat-filmach (od Burtona do Nolana)
http://comics.ign.com/articles/890/890002p1.html
Polecam ;)

Grim Knight

Kolejnośc zdjec świetnie pokazuje rozklad ról w filmie:

przy "Batmanie" pierwszy jest Joker, przy "BR" co prawda Batman, ale zdjecie Pingwina nie pojawia sie w artykule :D, przy "BF" Jim Carrey jako Riddler i Arnie Freeze z "B&R".
Daje troche do myślenia, nie? :D
"Okrutny ?wiat... Nabi?e? bro?. U?pi?e? go, dziurawi?c skro?. To nie jest zemsta, bracie od ko?yski. To moja praca- zabójcy. Artysty."

Silent Dark

#74
U mnie mega odświezenie sagi filmów o Batmanie:

BATMAN THE MOVIE 7/10

RETURN TO THE BATCAVE: THE MISADVENTURES OF ADAM AND BURT 4/10

BATMAN 9/10

BATMAN RETURNS 10/10

BATMAN FOREVER 8/10

BATMAN & ROBIN 5/10

BATMAN BEGINS 10/10

THE DARK KNIGHT Pewnie 10/10 :)