The Dark Knight Rises - kto kolejnym wrogiem?

Zaczęty przez kelen, 06 Sierpień 2008, 19:04:45

BD96

#825
Two Face miałby powrócić? naćpałeś się? ;D. Przecież Harvey Dent zginął, a w filmie Nolana wątpię ażeby miałby powrócił w jakikolwiek sposób... może niech jeszcze wstanie z grobu? :D. To jest po prostu nierealne, ani nie potrzebne. W końcu Dent jest bohaterem, winy wziął na siebie Batman.
Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Riko

Bynajmniej nie. Watpie aby mial on tylko tak mala role w Dark Knight. Nie wiemy tak naprawde co siedzi w glowie scenarzysty. Zreszta osobiscie cos niedowierzam w smierc Denta.

Mr.G

Cytat: Air Jordan w 19 Sierpień  2010, 21:26:33
(...) jeszcze raz kr?cenie w Azji, powrót Narrows, odcinanie si? od wojny gangów (...)

Film zaczynaj? kr?ci? w przysz?ym roku na wiosn?, tak?e do ko?ca tego roku spodziewa?bym si? og?oszenia przynajmniej g?ównego wroga, je?li nie nazwisk aktorów.

Co do drugiego akapitu, zawsze ba?em si? realizmu jako takiego, ale Twój bardzo mi odpowiada AJ.

Co do scenariusza, odci?cie si? od wojny gangów i powrót do Narrows mog? ze sob? wspó?gra? - mo?e w ko?cu pojawi si? to, czego mi cholernie brakowa?o w BB oraz TDK, czyli Batman rozprawiaj?cy si? z pospolitymi przest?pcami. Osobi?cie widzia?bym to tak, ?e Bruce na co? mocno si? wkurzy? wi?c w gniewie wyrusza do Narrows, gdzie wy?ywa si? na byle zbirach - oczywi?cie wszystko pi?knie ukazane jako upadek moralno?ci Mrocznego Rycerza i takie tam...
Powrót do Azji faktycznie przywodzi na my?l Ra'sa lub mo?e jego córk?, cho? tego ostatniego akurat bym nie chcia?.

Jeszcze jedno AJ, kiepsko u mnie z angielskim, wi?c sam nie mog? oceni? tych danych, ale jestem ciekaw czy te mini szczegó?y co do scenariusza mo?na traktowa? jako pewniaki, czy mo?e to kwestia interpretacji b?d? domys?ów czytaj?cego?

LelekPL

#828
Wi?ksza cz??? to domys?y Bale'a odno?nie tego kogo on chcia?by zobaczy? jako wroga w trójce, ale jest te? sporo "pewników". Niektórymi z nich s? miejsca gdzie b?d? kr?ci?, a na pewno b?d? to oczywi?cie Chicago, kilka mniejszych scen b?dzie w Azji i ponownie Shepperton Studios - tam gdzie zbudowano ca?e Narrows znane z BB. Mo?liwe jest jeszcze kr?cenie w Vancouver, natomiast Christian nie potwierdzi? (ale nie zaprzeczy?) plotek o kr?ceniu w Nowym Orleanie.

Bale zdaje si? te? wiedzie? troch? o produkcji zarówno filmu o Green Lantern, jak i Supermanie, ale nic nie zdradza, mówi?c jedynie, ?e "jest teraz bardziej otwarty na przedstawienie realistycznego Batmana w ?wiecie supermocy i nadnaturalnych zdarze?".

Podkre?li?, ?e WYDAJE mu si?, ?e Nolan chce odej?? od wojen gangów.

Powiedzia? te?, ?e to by?a ?wiadoma decyzja o zmniejszeniu masy mi??niowej do TDK, poniewa? uzgodni? z Chrisem, ?e Batmanem by?by wyczerpany i nie móg?by by? tak masywny bez czasu na ?wiczenia, sen i odpoczynek. Teraz kiedy cz??ci? fabu?y ma by? po?cig za Batmanem, a Wayne Manor B?DZIE ju? wybudowane, b?dzie mia? wi?cej czasu i powinien by? bardziej "okaza?y fizycznie", gdy? dodatkowo sam Bale porzuci? rol? w filmie Terrence'a Malicka, wi?c chcia?by ten czas sp?dzi? na si?owni.

To tyle z suchych faktów, które przekaza? mi?dzy s?owami Bale

Aha jest te? pytanie odno?nie g?osu Bale'a w TDK. Przyzna?, ?e nie jest z niego zadowolony, ca?y czas nie czu? si? tak pewnie jak to mia?o miejsce przy kr?ceniu BB, ale zaznaczy?, ?e z?apa? infekcj? gard?a po przezi?bieniu i by? nawet przewieziony do szpitala. Po tym zdarzeniu strasznie m?czy? si? pod tym wzgl?dem. Doda? jeszcze, ?e cyfrowo zmieniono te? troch? jego g?os w post-produkcji z czego nie by? zadowolony.

A o Heathcie powiedzia?, ?e nie ma s?ów aby opisa? prac? z nim. Zaznaczy?, ?e Ledger cz?sto improwizowa?, przychodzi? z w?asnymi pomys?ami na plan. Powiedzia?, ?e przez Heatha musieli opó?ni? zdj?cia na kilka godzin, bo Heath "odgrywa? t? mocno dziwaczn? scen?, z której wszyscy na planie si? ?miali". Chodzi tu o scen? w której Crane (Cillian Murphy) zwraca si? do Jokera o pomoc i próbuje go oszuka? swoim sprejem, ale na Jokerze nie robi to wra?enia i postanawia st?uc Crane'a na kwa?ne jab?ko. Scena zosta?a usuni?ta bo Nolan i Lee Smith, odpowiedzialny za monta?, uznali, ?e scena nie pasuje do reszty filmu.

Z faktów mo?e jeszcze to: "Na tym etapie naprawd? nie wiem za wiele (odno?nie tego co zobaczymy w Batmanie 3). Film jest w fazie preprodukcji, trwa szukanie plenerów i ko?cz? si? prace nad scenariuszem, ale Chris (Nolan), jak go znam, mo?e nawet zacz?? kr?ci? jedynie z cz??ci? scenariusza oraz z ma?ymi improwizacjami na miejscu."

Anarky

Cytat: Riko w 19 Sierpień  2010, 20:43:35
Na wstepie pragne zaznaczyc, że Joker w nowym filmie jest potrzebny

Jest po prostu moim zdaniem zbędny, poza tym wydaje mi się że po tym co stało się z Heathem Ledgerem warto by uszanować i zostawić tą postać w spokoju w przypadku filmu który zamykał by trylogię Christophera Nolana. Wzmianka, nawiązanie tak ale powrót.

Cytat: Riko w 19 Sierpień  2010, 21:24:08
Dla mnie idealnym rezyserem bylby Peter Jackson. Dlaczego? Bo jego Wladca Pierscieni ukazuje swiat ktorym potrafia zyc zwykli ludzie.

Jednak gdzie do filmu z Batmanem pasuję klimat fantasy

Cytat: Riko w 19 Sierpień  2010, 21:32:39
Nie wiemy tak naprawde co siedzi w glowie scenarzysty. Zreszta osobiscie cos niedowierzam w smierc Denta.
Na pewno coś mądrego siedzi w jego głowie i o żadnym powrocie żywego Denta być nie może

http://www.filmweb.pl/news/Cz%C5%82owiek-Zagadka+%28prawie+na+pewno%29+w+trzecim+%22Batmanie%22-63040
Ja wam pokażę!

Riko

Cytat: Anarky w 21 Sierpień  2010, 22:54:35
Jest po prostu moim zdaniem zbędny, poza tym wydaje mi się że po tym co stało się z Heathem Ledgerem warto by uszanować i zostawić tą postać w spokoju w przypadku filmu który zamykał by trylogię Christophera Nolana. Wzmianka, nawiązanie tak ale powrót.
Tak wiem. Nie wiem czemu napisalem ze jest potrzebny cos mi sie chyba wtedy pokickalo.  Bardzo szanuje Heatha bo jak juz wspomnialem kreuje Jokera na nasze czasy i mozliwosci. czyli takiego jakiego sobie od dziecka staralem wyobrazic jakby wygladal w XXI wieku.
Cytat: Anarky w 21 Sierpień  2010, 22:54:35
Jednak gdzie do filmu z Batmanem pasuję klimat fantasy
Mysle, ze pasuje Jackson nie mialby problemu z przystosowaniem sie do swiata rodem z Universum DC. To utalentowany rezyser. Chodzilo mi poprostu o to, ze potrafi wczuc sie w klimat i przeniesc go na duzy ekran. Fakt przyznaje sie bez bicia, ze nie mam duzego stazu komiksowego ale przeciez w jakims stopniu Batman to fantasy.
Cytat
Na pewno coś mądrego siedzi w jego głowie i o żadnym powrocie żywego Denta być nie może
Wiec bedzie to pewnie jakas wzmianka. Uwielbiam filmy Nolana ale jednak wole poczekac na kolejnego rezysera,ktory podejmie się tematyki Mrocznego Rycerza.

Juby

W wykonaniu Nolana, Batman to czyste kino akcji, z lekk? domieszk? sci-fi jak ju? co?, nie fantasy.

A Peter Jackson to przyznam dobry re?yser, ale s?dz?, ?e jest mocno przeceniany i wychwalany swoj? trylogi? LOTRa, której nigdy nie nazwa?bym arcydzie?em (aczkolwiek s? to filmy bardzo dobre). S?dz?, ?e wielu innych ludzi bardziej by si? nadawa?o od niego na re?yseri? Batmana.

Cytat: Air Jordan w 20 Sierpień  2010, 00:08:38

Podkre?li?, ?e WYDAJE mu si?, ?e Nolan chce odej?? od wojen gangów.

Powiedzia? te?, ?e to by?a ?wiadoma decyzja o zmniejszeniu masy mi??niowej do TDK, poniewa? uzgodni? z Chrisem, ?e Batmanem by?by wyczerpany i nie móg?by by? tak masywny bez czasu na ?wiczenia, sen i odpoczynek. Teraz kiedy cz??ci? fabu?y ma by? po?cig za Batmanem, a Wayne Manor B?DZIE ju? wybudowane, b?dzie mia? wi?cej czasu i powinien by? bardziej "okaza?y fizycznie", gdy? dodatkowo sam Bale porzuci? rol? w filmie Terrence'a Malicka, wi?c chcia?by ten czas sp?dzi? na si?owni.


Nie wiem sk?d to wiesz, ale je?li to prawda, to ju? mnie ciesz? pierwsze wie?ci o trójce Batmana (szczególnie o masywniejszym Bale, bo zawsze widzia?em Batmana takiego jak w BB, czyli 190 cm wa??cy 95 kg potwór, którego nie da si? pokona? w walce wr?cz). ;)

LelekPL

Jak to skąd to wiem - to jest w wywiadzie który wkleiłem i od którego zaczęła się ta rozmowa - zachęcam do bardziej wnikliwego przeglądania postów

Juby

Nie mam ochoty przeglądać wszystkich postów w wątku, ograniczam się tylko do bieżącej strony. :P Poza tym, skąd to zburzenie, przecież napisałem, że jestem wdzięczny za to co napisałeś (choć staram się omijać wszelkich spoilerów do filmu).

Anarky

Cytat: Juby w 22 Sierpień  2010, 04:18:31
A Peter Jackson to przyznam dobry reżyser, ale sądzę, że jest mocno przeceniany i wychwalany swoją trylogią LOTRa, której nigdy nie nazwałbym arcydziełem (aczkolwiek są to filmy bardzo dobre). Sądzę, że wielu innych ludzi bardziej by się nadawało od niego na reżyserię Batmana.

W całości zacytowana wypowiedz z którą w całości się zgadzam
Ja wam pokażę!

(A)nonim

CytatDla mnie idealnym rezyserem bylby Peter Jackson. Dlaczego? Bo jego Wladca Pierscieni ukazuje swiat ktorym potrafia zyc zwykli ludzie.
A co to ma do Batmana? I jacy zwykli ludzie, przecież ludzie są jak wszystko we Władcy przejaskrawieni, odpowiadają się albo po stronie dobra, albo zła.
Zupełnie nie widzę Jacksona jako reżysera Batmana, może ewentualnie Supermana, ale też ciężko.
CytatFakt przyznaje sie bez bicia, ze nie mam duzego stazu komiksowego ale przeciez w jakims stopniu Batman to fantasy.
W Batmanie występują elementy fantasy, ale ogólnie rzecz biorąc jest to po prostu fantastyka. A miejscami to nawet bez fantastyki można się obejść chyba że za taki element uznamy przebieranie się w kostium.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

EricDraven

może ten komiks nam powie coś na temat sequelu, to jest komiks na podstawie mrocznego rycerza bo ma takie same blizny i makijaż... http://www.batcave.stopklatka.pl/index2.php?id=komiks/joker
Call mi geek.

kelen

To nie jest komiks na podstawie The Dark Knight. Został zapowiedziany dużo przed premierą filmu, a wygląd Jokera jest tylko inspirowany (chociaż ponoć Bermejo twierdzi, że to przypadek).

Mel

Komiks wydano przed premierą(ok, po...ale zapowiadano go wcześniej) Mrocznego Rycerza, nie jest jakimś nawiązaniem do sequela, a blizny i "makijaż" nie są znakiem firmowym wyżej wymienionego tytułu - pojawiały się w komiksach dużo, dużo wcześniej. Na przyszłość radzę się zapoznać z samym komiksem "Joker" (ten, który podałeś w linku), a nie sugerować się kilkoma kadrami.

EricDraven

no troszkę nie trafiłeś bo akurat zapoznałem się z całym komiksem ;/
Posted on: 28 Sierpień  2010, 18:28:42

 co nie zmienia faktu ze chodzi o sequel i na dzisiaj to widać że każdą postać można przełożyć na realną wizję Nolana... aczkolwiek problem tkwi w tym że joker jest chyba niedościgniony, i skoro z jokerem sobie poradził batman to jak sprawa się będzie miała z "gorszymi" wrogami... jedynie co mi odpowiada do harley quinn riddler i bane... może to samolubne ale moim zdaniem pięknym zakończeniem trylogii nolana byłby film o arkham asylum... jest wiele aktorów którzy podołali by roli jokera: robin williams, mark hammill, wiliam daffoe i moim zdaniem michael keaton (w filmie beetlejuice był dobry )... ewentualnie cgi w ciemnościach arkham by nie było aż tak widać szczegółów a głos marka hammilla xD
Call mi geek.