Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

James Cameron's AVATAR

Zaczęty przez Huntersky, 03 Sierpień 2009, 23:34:51

Filer

Kiedy wszyscy srali po kątach za "Avatarem", ja zachowałem stoicki spokój. A teraz tylko mi się podoba? Cóż za ironia losu :).

Huntersky

Kto powiedział, że mi się nie podoba? :D Jestem po prostu rozczarowany warstwą wizualną (chodzi o aspekty techniczne, bo cała reszta oprócz Na'vi jest fpytkę) :)
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

El Cornetto

Wielkość hypy jest wprost proporcjonalna to rozczarowania jakie niesie film :]

Gieferg

W przypadku TDK była odwrotnie proporcjonalna :P
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

El Cornetto


Gieferg

Dla tysięcy widzów którzy wepchali film na pierwsze miejsce TOP-250 IMDB i to tak, że do dzisiaj trzyma sie twardo w TOP TEN najwyżej ze wszystkich filmów XXI wieku :P  

Ciekawe jak wysoko zajedzie tam Avatar.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

El Cornetto


Juby

Naprawdę jest dla was takie ważne, jak wysoko będzie Avatar na IMDb? Mroczny Rycerz jest ósmy i już raczej nie spadnie, a z całą pewnościąś nie zasłużył na aż tak wysokie miejsce (choć gdyby nie on, to najlepszym filmem wieku według tej strony byłby Powrót Króla, który dla mnie nie jest nawet najlepszym filmem 2003 roku). Titanic Camerona nawet nie jest w TOP250, a dla mnie i tak jest to rewelacyjny film, który zasłużył na wszystkie nagrody, które zgarnął i wszystkie pieniądze, które zarobił.

Ja liczę, iż mimo z całą pewnością 'nie' najlepszych efektów specjalnych w historii, Avatar swoją epickością, oryginalnością, i swoim 3D sprawi, że przeżyje ponad 2 i pół godziny czegoś zupełnie nowego w kinie, i że wbije mnie to w fotel nie jeden raz. Zwiastun w 2D nie robi dużego wrażenia i jest mocno krytykowany, ale w końcu ludzie po obejrzeniu 15 minut filmu w 3D, na Comic Conie sikali z wrażenia, więc zobaczymy jak to ostatecznie wyjdzie... ;)

Crane

#53
Cytat: Gieferg w 20 Sierpień  2009, 21:23:17
Pokazałem zwiastun żonie - reakcja:

"To wygląda jak jakaś bajka* nie jak normalny film. Zupełnie nierealistyczne."

I jak tu się z kobieta nie zgodzić?  ::)

* w sensie "film animowany" :P
Przecież to jest film animowany (wyłączając aktorów), a że nierealistyczne? Racja, nie wygląda to jak prawdziwa Pandora, jak prawdziwi N'avi i jak prawdziwe avatary.

Co do IMDb - a jakie to ma znaczenie? Jest masa filmów lepszych od Mrocznego Rycerza których w ogóle na tej liście nie ma, więc czy Avatar tam trafi, a jeśli trafi to na jakie miejsce ma mniej więcej takie znaczenie jest wysokość trawy w Albuquerque.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

B2Ka

Genialny zwiastun, mogę go oglądać w koło i w koło. Mam nadzieję, że to samo uczucie odniesie się do filmu, na który na pewno nie raz pójdę i zakupię na DVD. Chociaż oglądanie go na kinie domowym nie będzie dawało już tyle frajdy co w kinie. Wreszcie dostanę epicką baśń przygodową w klimatach sci-fi - to coś na co czekałem już od dawna. Wreszcie spełnią się dziecięce marzenia o podróżach w kosmos i epickiej przygodzie, która tam na mnie czeka :].

Gieferg

#55
CytatPrzecież to jest film animowany (wyłączając aktorów)

No właśnie. A filmy animowane nie robią na mnie specjalnego wrażenia.

Wygląda na to że dostaniemy kolejnego Pixara czy inne Advent Children w którym widoczki są tak śliczne że aż rzygać się chce, tyle że z gościnnym udziałem żywych aktorów. Jakby nie to, że to jednak Cameron, po zobaczenia zwiastuna pewnie bym to olał tak jak olałem G.I.Joe.

A już abstrahując od kolorków i śmiesznych kosmtów - CGI nie tylko nie jest rewolucyjne, nie tylko nie jest świetne, chilwami jest wręcz ŻENUJĄCE. Sceny z tymi mechami wyglądają o niebo gorzej niż te z trzeciego Matrixa, a ten film ma 6 lat. 6 LAT!. Owszem, może efekty są niedokończone, ale skoro tak, to nie wiem jaki był sens takie niedorobione ujęcia pokazywać - żeby ludzi odstraszyć? Tu nie ma co tłumaczyć że to fantastyczna planeta, że tacy kosmici nie istnieją itd. Jesli tu nawet maszyn nie potrafią realistycznie pokazać, to ciekawe co potrafią? jak narazie to jest nędza. Jak będzie ostatecznie to zobaczymy w kinie.

CytatCo do IMDb - a jakie to ma znaczenie?

Żadne. To była tylko odpowiedź na "zalezy jak dla kogo".

NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Właśnie w efektach mnie również najbardziej rozczarowały mechy, które są strasznie sztuczne. Kiedy oglądało się już transformerów, czy wyżej wspomnianego 3 Matrixa wyglądają one żenująco. :P

Posted on: 21 Sierpień  2009, 14:53:20

 http://www.filmweb.pl/%22Avatar%22+Nasza+opinia+po+pierwszym+polskim+pokazie!,News,id=53851

Recenzja 15 minutowego pokazu Avatara. Piszą, że efekty CGI miażdżą realnością jak w żadnym dotychczasowym filmie, a efekt 3D jeszcze to polepsza. :o

LelekPL

Trochę przesadzacie z tymi opiniami. W sumie nie wiem czego się spodziewaliście... CGI zawsze będzie wyglądało jak CGI i wcale nie dlatego chciałem ten film obejrzeć. Fakt faktem są to świetne efekty i rzeczywiście przełomowe. Oczywiście na pełny fotorealizm trzeba będzie poczekać spokojnie z jakieś 10 lat, choć ja obstawiam 20-30 nawet. Mnie w filmach Cammerona zawsze bardziej podobała się historia przedstawiona w filmie i tak wydawałoby się naładowanym akcją... Cały czas czekam jaki będzie ten film pod tym względem, bo do CGI nigdy przekonany nie byłem. Uważam nawet, że w za dużych ilościach zabija kino. Ktoś tu napisał, że te roboty lepiej wyglądały w Matrixie.... ba, może w tym wypadku to prawda, ale według mnie wyglądały jeszcze lepiej w takim małym filmie z 1986 roku Aliens :) Trochę było stop motion, ale przynajmniej robot był fizycznie na planie i przez to na ekranie wyglądało to rewelacyjnie. To samo widać było w Terminatorze jak prezentował się T-600 przy mocno komputerowym T800, nie mówiąc już o Arnoldzie. Jednak muszę przyznać, że efekty zrealizowane są jak nigdy dotąd i jeśli ktoś mówi, że wyglądają jak z gry komputerowej to nie wie co mówi. Do tej pory najlepsze efekty krajobrazu były w Star Wars, ale teraz są może nie dużo lepsze, ale w połączeniu z 3D powinno wszystko wypaść rewelacyjnie. Także o sprawę wizualną jestem spokojny bo i niczego bardziej przełomowego się nie spodziewałem... teraz trzeba czekać na ostateczny efekt i czy nie skupiono się tylko na tym aspekcie... bo chyba to historia zawsza jest w filmie najważniejsza i ponad czasowa

Altair

CytatCzym różnią się te fotki? Stworek z Avatara jest trochę lepiej pocieniowany i ma megadobry anti-aliasing.

Ale grafika w obu grach jest renderowana w czasie rzeczywistym ;) A tu kolejny gwóźdź do trumny avatara :P Hehehe,nie oczywiście,że tego filmu jeszcze nie przekreślam.Dopiero po seansie będę miał prawo to zrobić. ::)

Juby

Efekty w Aliens są nadal rewelacyjne, i choć by dlatego twórcy dostali Oscara. ;)

Ale Jordan nie rozumiem porównania T-600, z T-800. Finałowy endoszkielet rusza się niezwykłą naturalnie, detale i odbicia światła są fenomenalne. Przez to, że jest on gładki i tylko przez to można poznać, że jest to CGI. Jak dla mnie dzięki finałowemu Terminatorowi T4 zasłużył na nominacje do nagrody Akademii, bo jest to jeden z lepszych efektów w ogóle (może lepszy od Transformerów). Podobnie zresztą jest z przepołowionym na pół T-600 atakującym Johna na początku filmu, który w wielu momentach wydawał mi się prawdziwy. :o