Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Gotham by Gaslight

Zaczęty przez LelekPL, 06 Grudzień 2017, 11:44:59

LelekPL

Kolejna animacja DC. Tym razem zapowiada się naprawdę ciekawie bo i materiał źródłowy jest bardzo dobry. Ostatnio oczywiście przejechaliśmy się na niektórych adaptacjach świetnych komiksów, ale tutaj czuć klimat taki jaki powinien być, jest Kuba Rozpruwacz, powinno być dobrze. Wszystko wydaje się mieć ręce i nogi i ma potencjał na świetny film. Właściwie to jeden z moich najbardziej oczekiwanych filmów OGÓLENIE w 2018 roku.

! No longer available

Night_Wing [usunięty]

Wiktoriańska rzeczywistość DC, w której właśnie w Gotham, w skąpym blasku rombowych latarni faluje gęsta mgła, przesycona wilgocią i dziwnym przytłaczającym mrokiem. Wyciągającym swe gryzące macki ku niczego nieświadomym obywatelom. Pustka tak przepełniona wieczną nocą, że piekło to przy tym nic szczególnego. Tą pustkę będzie tworzył Kuba Rozpruwacz, któremu przeciwstawi się - ale z jakim skutkiem to zobaczymy - Bruce Wayne. Patrząc na "full cast" produkcji, można stwierdzić, że na pewno zobaczymy Gordona, Selinę Kyle, Alfreda, Denta i innych znanych ze świata Batmana. Reżyserią zajął się Sam Liu, który w animacjach pełnometrażowych Uniwersum DC ma chyba największe doświadczenie. Idąc w tym kierunku, chciałbym aby ten film oglądało się, tak jak doświadczało się "The Killing Joke", którego przecież Liu wykuł w ostateczną formę, w którym to szaleństwo i kłujące podświadomość igiełki zła wylewały się z kaźdej klatki filmu. To będzie wyjątkowa animacja, której odbiór dodatkowo podbuduje obejrzenie jej późnym wieczorem czy nocą, z świadomością, że na dworze zima, mrok i mróz.

Szkoda, że nie miałem do tej pory styczności z treścią komiksu "Batman - Gotham by Gaslight".

MJ

Jeżeli nie czytałeś komiksu to nic straconego, ponieważ jest naprawdę sporo zmian fabularnych w animacji, ale i tak się cieszę że najpierw przeczytałem komiks. Film jest przyjemny dla oka, fabuła wciąga, czuć napięcie , w takich momentach zastanawiam się jakim cudem aktorskie filmy z DC są tak płytkie ostatnimi czasy, wystarczyłoby jako scenarzystów zatrudnić Paula Diniego, Bruca Tima i innych im podobnych. Bo szkoda pieniędzy na takie barachło jak BvS czy JL, nie mogę oprzeć się wrażeniu że w sprawie kwestii fabularnych osobami decyzyjnymi są tam idioci.
Gotham by Gaslight w mojej opinii 9/10.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Leon Kennedy

Dziś po patrzę czy gdzie tam jest i może nawet jutro będę z czystą radością ogl, a dobre opinię tylko mnie bardo radują.

Leon Kennedy

Jak zwykle zajęło mi to szmat czasu, ale w końcu nadrobiłem tą animację i wie co?? Była świetna, po prostu świetna! Sama historia została bardzo fajnie ukazana, było napięcie, brutalne sceny i oczywiście krew. Tożsamość rozpruwacza nawet mnie trochę zaskoczyła. Czy w komiksie to ta sama postać? Chyba jedyne do czego mogę się przyczepić, to trochę do animacji, no i ten motor... Ocenka to 8.5/10 Chyba najlepsza animacja od dawna.

PS: Następne w kolecje mam śmierć Supermana. Opinie pozutywne i do tego dwuczęściowa historia.

Night_Wing [usunięty]

A? dziwnym odczuciem jest si? przyzna?, ale do tej pory nie ogl?da?em jeszcze "Gotham by Gaslight". Jest to alternatywna opowie?? osadzona w mrocznych, szlamowatych XIX wiecznych, wiktoria?skich czasach; o ile si? nie myl? oczywi?cie. Jakim? nadnaturalnym w niniejszej animacji, jakby czym? podnios?ym b?dzie fakt ogl?dania takiego Bruce'a Wayne'a, i to w tak specyficznym owianym legendami i tajemnicami okresie. Gdzie? na tej mojej li?cie do absolutnych konieczno?ci w kwestii obejrzenia pe?nometra?ówek adaptuj?cych historie obrazkowe Uniwersów jest równie? "Batman: Ninja"

"Gotham by Gaslight" zaskoczy? mnie równie? z perspektywy listy aktorów podk?adaj?cych swoje charyzmatyczne g?osy do postaci w tej produkcji. Bruce Greenwood jako Batman? Jennifer Carpenter w ujmuj?co zagranej roli w "Egzorcyzmach Emily Rose" z 2005, jako Selina Kyle? Dla samej niestandardowej dla pe?nometra?owego Batmana obsady, warto to obejrze? i to kilkukrotnie.  8) 8)

Johnny Napalm

Naprawdę bardzo udana animacja. Na szczęście twórcy dali tym razem radę, chociaż były obawy, że może się to skończyć podobnie jak ekranizacja The Killing Joke.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Night_Wing [usunięty]

Alternatywna idea kreacji Batmana i Gotham City w aurze XIX-wiecznego, skąpanego w nieczystej anarchicznej mgle wiktoriańskiego klimatu, w "Batman: Gotham by Gaslight", dla fana okazała się wręcz wyśmienitym rozwiązaniem. Własne widzimisię i narzekania na specyfikę stylu graficznego: oszczędność w wypełnieniach i detalach anatomicznych postaci oraz kreśleniu ich konturów, co przypominało tę ,,kreskę" z serii pełnometrażowych produkcji:  "Batman Unlimited", bledło przy specyficznej osnutej tajemnicą atmosferze filmu; uginało się pod perfidią zbrodni, która z minuty na minutę animacji osiągała coraz większą temperaturę, dając odczucie paraliżującego każdą molekułę ciała napięcia. Dodatkowo tę alternatywną wizję Gotham podkreślała dobra natura narracji produkcji. "Gotham by Gaslight" opowiedziano tak umiejętnie, że ten romantyczny polot, ot filuterny flirt między Seliną a Bruce'em oraz sama aura rozkładającego się Gotham, przesączonego gnijącą siarczaną mgiełką unoszącą się w powietrzu - a wyglądało to niesamowicie - tworzyły jeden wyjątkowy ,,filmowy organizm", w którym każdy element, ot najmniejsza składowa, były na swoim miejscu.

Niech pozory nas nie mylą; w tej animacji nie zabrakło również cliffhangeru, który ,,osłodził" zakończenie "Batman: Gotham by Gaslight".
Spoiler
Gordon, który miał to swoje drugie plugawe oblicze, okazał się  "Kubą Rozpruwaczem".
[Zamknij]
Ciekawie było doświadczyć, tym razem z perspektywy filmu animowanego, jak wygląda praca wymiaru sprawiedliwości: wdrożenie dochodzenia, prowadzenia śledztwa, zbieranie dowodów zbrodni itp. - w czasach XIX-wiecznej metropolii.

"Batman: Gotham by Gaslight" oceniam na: 8,5/10 ;D

Juby



Animowaną adaptację Batman: Gotham by Gaslight obejrzałem już w ubiegłą majówkę. Komiksu nigdy nie czytałem (żałuję, bo to dobra rzecz musi być) i byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Inna (setting), wystarczająco wciągająca, odpowiednio mroczna, brutalna, kilkukrotnie zaskakująca animacja. Technicznie - typowo dla ostatnich produkcji DC Universe Animated Original Movies - niespecjalna, ale stoi dobrą historią i ciekawymi bohaterami. Bardzo ciekawiła mnie kategoria wiekowa filmu, bo jeśli ta profanacja The Killing Joke dostała eRkę (co było oczywistym, niczym nieuzasadnionym chwytem marketingowym), tutaj powinno być NC-17 (jest dużo krwi, kilkukrotnie pada słowo "whores"). Zerknąłem na IMDb i jest rated-R. Miło obejrzeć Batmana nie dla dzieci, nawet w wersji animowanej.

Oczywiście, gdy Warner Bros. zrealizowało najlepszą animację o Batmanie od kilkunastu lat, Galapagos się wypięło i nie wydało jej na polskim rynku. :P Szkoda, bo na pewno postawiłbym ją na półce. To może być najlepszy film z Batmanem od czasu TDKR Nolana, a może nawet od czasu TDK!

LelekPL

Gotham by Gaslight to nie tylko jeden z najlepszych filmów animowanych o Batmanie, ale też jest jednym z najlepszych filmów tego roku. Jak na mnie wypada lepiej niż 50% filmów o superbohaterach, które widzieliśmy w kinie (wyżej oceniłbym tylko Infinity War i Deadpoola 2).

Dobrze, że więcej osób go widziało, ale rzeczywiście jest to wielka porażka polskiego dystrybutora, że nie wydał tego filmu na DVD... oczywiście porażka z mojej perspektywy, bo tak naprawdę to nie wiem kto poza garstką fanów by to kupił.

Juby

Że nie wydał filmu na DVD to straszna lipa, ale prawdziwy dramat to fakt, że nie wydał, nie wydaje i nie planuje wydawać animacji z Batmanem na Blu-ray. Chyba jedyna animacja z Mrocznym Rycerzem na tym nośniku to Lego Batman. W USA wszystkie animcaje z Batmanem można obejrzeć w full HD, a u nas nędza. Jedyną, którą można obejrzeć w najlepszej jakości, jest Batman Ninja - dostępny na Netflixie.

A co do lepszych filmów superhero z 2018, to do twoich dwóch na pewno dodałbym jeszcze fantastycznego Spider-Mana: Uniwersum od Sony.

LelekPL

Mnie jakoś te straight-to-video animacje nie przekonują do kupowania dla nich Blu-ray. Jakość DVD w zupełności wystarczy dla takich produkcji więc tym bardziej rozumiem dystrybutora pod tym względem.

Co do Spider-Mana Into the SpiderVerse to o nim nie napisałem bo go nie widziałem, bo oczywiście nie było opcji obejrzenia w kinie bez dubbingu. Kolejny raz, "wielkie dzięki" z mojej strony dla dystrybutora. A przecież tego filmu bez Nica Cage'a nie obejrzę :P

Juby

#12
Nie wiem gdzie mieszkasz, ale dystrybutor akurat tym razem, wyjątkowo, dał opcje obejrzenia filmu z dubbingiem, lub napisami (chyba pierwsza animacja, jaką kojarzę, która tego doczekała). Byłem z dziewczyną na seansie z napisami w Łódzkim Cinema City. W Multikinie i Heliosie zdaje się też grali dwie wersje.

Niby straight-to-dvd też nie przeszkadzają mi w jakości SD, ale kto wie - może za jakiś czas kupię większy telewizor. Wtedy chciałbym posiadać Batmany w jak najlepszej jakości, nawet te animowane. TASu też Galapagos nie wydał u nas na Blu. :(

LelekPL

TASu teżnie wymagam na Blu a oglądam na 60 celowym.

Co do "nie wiem gdzie mieszkasz" to chyba nie zauważyłeś że na nowym forum jest jak wół przy profilu "Location" :P No i niestety, alo i stety jeśli sugerować się filmami Koterskiego, Olsztyn to nie Łódź. U nas opcji nie było.

Juby

W każdym razie, sarkastyczne "wielkie dzięki" z twojej strony, nie powinny trafić do dystrybutora, tylko do Olsztyńskiego Heliosa i Multikina, że nie załatwiły kopii z napisami, bo akurat dystrybutor się postarał i dał możliwość obejrzenia filmu w obu wersjach. W Płocku są tylko dwa, nieduże kina, a mimo to moi bracia też byli na wersji z napisami (oba kina taką wyświetlały). A Olsztyn to zdaje się większe miasto od Płocka. :P

Może ktoś mnie poprawi, ale Lego Batman chyba też miał w kilku kinach seanse z napisami (z tego co pamiętam, kolega na takim był, sam trafiłem tylko na dubbing)?

Wracając do tematu, czy ktoś kto czytał może mi powiedzieć, jak wierną adaptacją komiksu jest animowane Gotham by Gaslight? Film trwał typowe dla tego typu produkcji DC około 75 minut, a z tego co widziałem na stronie głównej, wydany w polsce komiks był dość krótki (48 stron). Tyle dodali w animacji, czy TM-Semic wydało okrojoną wersję tej historii?