Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Leon Kennedy

#300
Długo przyszło mi czekać na Batmana... W sumie żadne zakupy z nim w tym roku mi nie wyszły :-\. Na pomoc przyszła gwiazdka i tak o to od środy jestem szczęśliwym posiadaczem trzeciego tomu Batman "Śmierć Rodziny" :) Niestety wersja bez maski, ale i tak cieszy bardzo :D. Jestem tak w połowie, niezła kreska, Joker chyba nigdy nie wyglądał równie przerażająco, no może tylko u Morrisona. Do tego Snyder świetnie bawi się wszelkimi smaczkami ze świata Batmana, które może być czasem ciężko odnaleźć laikowi... Na koniec dodam, że jest to miła, bardzo miła odmiana po całym roku Marvela. Oby więcej takich w przyszłym roku!

PS: Wiem, że była już o tym mowa, ale jakim cudem Gacek zebrał całą rodzinę w 5 lat, po pierwszym założeniu peleryny...?? I jeszcze jedno, co teraz wchodzi w kanon postaci Jasona Todda?

kelen

W 6 lat. Dick był Robinem chyba niecałe 3 lata, Jason raczej miesiące, potem masz Red Robina i niedługo później Damiana. Death of the Family to już 7 rok działalności Bat-rodziny.

LelekPL

6 lat to on był Batmanem, więc stworzenie tej całej batrodziny zajęło mu jeszcze mniej

red fox

Są już jakieś plany, zapowiedzi na 2015 rok?

kelen

Nie, będą na początku stycznia.

The Dream

Na marzec jest zapowiedziany Batman tom 5. A co dalej, nie wiadomo. Oprócz tego, że będą dodruki Roku pierwszego i czegoś tam jeszcze.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

kelen

Prawda, zapomniałem o tym. W styczniu i lutym będą jeszcze drugie tomy Szpona i All-Star Western. Ten drugi dodruk to Azyl Arkham. Przyjąłem domyślnie, że red foksowi chodzi o te wielkie zapowiedzi, które obiecano na przełom grudnia/stycznia.

The Dream

Cytat: Leon Kennedy
PS: Wiem, ?e by?a ju? o tym mowa, ale jakim cudem Gacek zebra? ca?? rodzin? w 5 lat, po pierwszym za?o?eniu peleryny...?? I jeszcze jedno, co teraz wchodzi w kanon postaci Jasona Todda?
W?a?nie sko?czy?em czyta? Nocn? trwog?, czyli pierwszy tom The Dark Knight i dowiedzia?em si?, ?e równie? w tym nowym uniwersum w bli?ej nieokre?lonej przesz?o?ci dosz?o do "z?amania nietoperza" przez Bane'a. Czyli te 5-6 lat naprawd? obfitowa?o w wydarzenia. Ciekawe kto by? Batmanem w czasie kuracji Bruce'a (i czy w ogóle jaki? by?) i ile trwa?a, w ko?cu czterech Robinów nie wytrenowa?o si? samo.

Zastanowi?a mnie te? scena ze Szponem; kontekst wskazywa? na to, ?e ju? na kilka lat przed Noc? Sów Batman z jednym zabójc? Trybuna?u si? star?. To chyba nie ma sensu, ale mo?e po prostu czego? nie zakapowa?em.
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

LelekPL

Chyba czegoś nie zakapowałeś. Ale sceny ze Szponem nie pamiętam

The Dream

Była w zeszycie 9 (który zresztą w całości był poświęcony temu Szponowi, w końcu był to miesiąc Nocy Sów), właśnie przeczytałem ją raz jeszcze i jestem pewien, że się nie pomyliłem. :)
Spoiler
Ów Szpon, Alton Carver, długo był zabójcą Trybunału, ale zaczął popełniać błędy. Poinformowano go, że wybrano już jego następcę i kiedy Alton otrzymał kolejne zlecenie, najpierw poszedł do cyrku obejrzeć tego kandydata, którym był nie kto inny jak Dick Grayson. Następnie udał się wykonać zlecenie, ale nie udało mu się zabić celu, ponieważ przeszkodził mu Batman. Trybunał postanowił go więc na dobre odsunąć i Carver wylądował tymczasowo w trumnie, a po przebudzeniu, podczas Nocy Sów miał zamordować Lincolna Marcha.
[Zamknij]
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

kelen

Dziś w nocy też czytałem ten tom i też się zdziwiłem tą sceną (mimo, że sam komiks czytałem w zeszycie jak wyszedł). Chyba jakaś wtopa redaktorska albo Batman nie przejął się facetem w stroju przypominającym sowę ;)

Johnny Napalm

Cytat: kelen w 01 Styczeń  2015, 13:30:48
Ten drugi dodruk to Azyl Arkham.
Co? Kiedy ma się to ukazać? Na stronie Egmontu nigdzie nie znalazłem tej informacji. :P
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen

Bo Egmont nie daje na swojej stronie wszystkich zapowiedzi. Od lat takie informacje się pojawiają w odpowiedziach na Alei. http://www.batcave.com.pl/2014/11/egmont-odpowiada-nowe-wydanie-azylu-arkham/

Johnny Napalm

O, dzięki. Jakoś mi to umknęło. Mimo wszystko nie ma podanego konkretnego terminu, szkoda. No i Rok pierwszy chcą wznowić. Bardzo fajnie.  :D Chyba jednak na Batmanie można zarobić i w Polsce, do czego w końcu przekonał się Egmont.

Ubawił mnie komentarz pod tym artykułem:
CytatKiedyś wystarczyło kupić 20 wydań ,,Azylu Arkham" za 70 zł każde i odczekać ze sprzedażą pół roku do roku i można się było nieźle obłowić.
Spytam jak Arłukowicz: jesteście lekarzami* czy biznesmenami? ;)

*lekarzy należy zastąpić komiksiarzami.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kujaw

#314
Pozamiatane :D !

http://www.alejakomiksu.com/nowosci/21012/Egmontowa-ofensywa-DC-w-2015/

Czyli dostaniemy:

CytatDC Deluxe – wydarzeniem roku b?dzie nowa linia wydawnicza prezentuj?ca najbardziej znane, klasyczne komiksy DC, w eleganckiej edycji i powi?kszonym formacie. Komiksy b?d? si? ukazywa? od kwietnia 2015 z cz?stotliwo?ci? jeden miesi?cznie. W kolekcji znajd? si? takie tytu?y jak:
- Batman – Earth One,
- Idenity Crisis,
- Superman – Red Son,
- Batman – Black Mirror,
- Lobo – Portrait of Bastish,
- Batman – Azyl Arkham,
- New Fontier.

Nowe DC Comics – w ramach cyklu prezentuj?cego najnowsze przygody superbohaterów DC kontynuowane b?d? takie serie jak Batman, All Star Western, Wonder Women, Szpon. Planowane s? tak?e komiksy z nowych serii:
- Shazam,
- Justice League of America,
- Superman – Unchained.
Wydarzeniem sezonu b?dzie linia wydawnicza Justice League (Liga Sprawiedliwo?ci) prowadz?ca do fina?owych albumów Trinity War i Forever Evil.

Vertigo – w literackiej linii DC zaproponowany zostanie restart 2 doskona?ych, klasycznych serii: Ameryka?ski Wampir i Ba?nie. Oprócz wznowie? od dawna niedost?pnych tomów pocz?tkowych tych cykli, Egmont b?dzie publikowa? nowe, nieznane jeszcze polskiemu czytelnikowi tomy (z cz?stotliwo?ci? 1 tom na kwarta?). W roku 2015 zostan? te? doko?czone dwie znakomite serie Vertigo (Sandman, Lucyfer), dzi?ki czemu od pocz?tku roku 2016 zostan? uruchomione nowe serie z przebogatej kolekcji Vertigo.

Jestem cholernie ciekaw linii DC Deluxe. Te wymienione jako przyk?ady to naprawd? dobre historie (mo?e poza s?abym 'Identity Crisis', a 'Black Mirror' nie czyta?em wi?c nie oceni?). Tak?e rewelacyjny 'Shazam!' z New52 idzie na plus. Sam pewnie nie kupi? wielu z tych komiksów, na pewno ?adnego z wymienionych w DC Deluxe gdy? ich uesa?skie wydania w wi?kszo?ci s? ju? pod moja strzech?. Na pewno rozwa?? 'Superman - Unchained'. Akcja Egmontu jak najbardziej zas?uguje na owacje, wi?cej DC w naszym kraju! Ciekawe jakich cen mo?emy si? spodziewa? ...

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"