Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najświeższe informacje o "The Dark Knight Rises" (Spoilery)

Zaczęty przez Juby, 05 Październik 2008, 09:14:41

Patryk02099x

O brakujących 100mln miałem na myśli budżet na marketing. Założyłem, że TDKR kosztował koło 180mln wtedy na marketing zostało jakieś 140, a Avatar miał podobno ponad 200. ;) Widzę jednak, że Juby podał, że marketing to jednak "tylko" 75mln, czyli jeszcze większa różnica. Oczywiście budżet Avatara jest tajemnicą, ale szacuje się go na ok. 240mln plus wspomniane 200 na reklamę.

rocklee

Mam pytanie, kiedy będzie można wystawiać swoje recenzje? bo chciałbym się podzielić swoją opinią, a nie chcę znowu akcji typu: a bo zepsułeś mi film, z góry dzienks za odp.


rocklee

To lipa, po tym jak wczoraj obejrzałem tdkr, to chciałem się jak najszybciej podzielić moją opinią, bo nie wierzę co zrobił nolan... Oczywiście to tylko moje zdanie, którym podzielę się później, dzięki ;)

LelekPL

rocklee, a ja jestem ciekaw gdzie ty ten film niby obejrzałeś? Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że przeczytanie fabuły to nie to samo :P Albo ściągnięcie pirata na kamerze

rocklee

Ogl?da?em cam'a bo nie mam wyj?cia, ale nie b?d? t?umaczy?, bo oczywi?cie te? bym chcia? i?? do kina, ale najwcze?niej musia?bym czeka? jeszcze 1,5 miesi?ca.
Ale to ?e obejrza?em cam nic nie zmienia bo... fabu?a  po obejrzeniu w kinie si? nie zmieni? ani to jak  nolan post?pi? z t? fabu??? wi?c, moje zdanie si? nie zmieni i kilka wniosków mi si? nasuwa po obejrzeniu i zastanawiam si?... dlaczego tylko kilka osób na filmwebie to dostrzeg?o, a tak wsz?dzie pozytywne opinie...

no có?, mo?e po zwiastunach które by?y genialne, za du?o sobie naobiecywa?em.

Patryk02099x

rocklee:

Spoiler
Piszę to w Spoilerze, bo wiem, że niektórzy są na to bardzo uczuleni. O co Ci chodzi z tym "jak Nolan postąpił" itp.? Tylko proszę bez konkretów, bez streszczania fabuły, po prostu masz na myśli zupełną niezgodność z komiksem, głupią fabułę, film uważasz za mało/zbyt mroczny?
[Zamknij]

Tylko  jeszcze raz: nie pisz mi żadnych zdarzeń z filmu tylko tak ogólnie. :)

rocklee

#847
Ok.

Spoiler
Mam wra?enie ?e nie by?o choreografii w walkach, podoba?a mi si? tylko jedna sytuacja z bane'm, ale to pod koniec filmu.
Film dla mnie nie by? mroczny, o wiele mniej ni? tdk, nie wiem w czym tkwi? problem, bo nawet wi?cej ludzi by?o zagro?onych, ale... gdzie? ulecia? ten dramat i "przej?cie widza, losem ludzi", po prostu mnie to nie obchodzi?o tak jak obchodzi?o w tdk.
Zako?czenie jest pewnie niezwyk?e i dobre, ale jest w nim szkopu? godz?cy w to co znaczy by? batmanem, nie jestem znawc? batmana, ale troch? o nim czyta?em i nie rozumiem zako?czenia.
Ale mo?e to tylko ja i par? osób tak twierdzi, bo ludzie, nawet w tym Cam'ie, klaskali na zako?czeniu, do tego niektórzy na filmwebie dostrzegli i? mo?e by? ono dwuznaczne i to fakt ;(
No i najbardziej bol?cy mnie fakt w tym filmie czyli to jak na ko?cu potraktowano kilka postaci... budowanie napi?cia... my?la?em ?e nolan ma w tym wpraw? i ma wyczucie co si? robi z postaciami które s? wg mnie ?wietne, a on robi ca?kowicie odwrotnie i jest powielony pewien schemat z innego filmu o batmanie, nie od nolana.
[Zamknij]

Mam wra?enie, ?e Nolan nie wiedzia? co zrobi? z tym i? nie u?yje Jokera, po tym jak zmar? ledger.

Na plus role cottilard, hathaway i szczególnie spodoba? mi si? blake, mia? charakter pewnej postaci ;)

No có? moja ocena to naci?gane 7/10, a odejmuje punkty za to co zrobiono w zako?czeniu.

Mam nadziej? ?e nic nie zdradzi?em, bo nie mai?em takiego zamiaru.

LelekPL

Nawet nie będę wymieniał ile rzeczy jest nie w porządku z tym co napisałeś... nie miałoby to sensu, a i ostrzeżenie bym pewnie jeszcze dostał. Po prostu życzę powodzenia w życiu Rocklee :P

Juby

Cytat: rocklee w 26 Lipiec  2012, 12:55:05
no có?, mo?e po zwiastunach które by?y genialne, za du?o sobie naobiecywa?em.

Jak to by?y genialne zwiastuny, to chyba co drugi film ma arcygenialne. :P

Cytat: rocklee w 26 Lipiec  2012, 12:55:05
Ogl?da?em cam'a bo nie mam wyj?cia, ale nie b?d? t?umaczy?, bo oczywi?cie te? bym chcia? i?? do kina, ale najwcze?niej musia?bym czeka? jeszcze 1,5 miesi?ca.

1,5 miesi?ca d?u?ej od amerykanów czeka?em na Prometeusza i mimo wielkiego parcia i masy spoilerów w sieci - wytrzyma?em. ::) Ogl?danie cama to policzek dla twórcy filmu. Sam nie widzia?em ?adnego cama od bodaj?e 2008 roku (kiedy to w moim mie?cie kina by?y w przebudowie/budowie i do najbli?szego mia?em ponad 50 km, przez co je?dzi?em tam mo?e raz na 3 miesi?ce).

Cytat: Air Jordan w 26 Lipiec  2012, 14:59:55
Nawet nie b?d? wymienia? ile rzeczy jest nie w porz?dku z tym co napisa?e?... nie mia?oby to sensu, a i ostrze?enie bym pewnie jeszcze dosta?. Po prostu ?ycz? powodzenia w ?yciu Rocklee :P

;D

Post Merge: 26 Lipiec  2012, 15:15:46

PS: W obecnej sondzie na stronie g?ównej, Q zapomnia? doda? mo?liwo?? oddania g?osu na "Obejrz? cama przed premier?, bo bez tego musia?bym poczeka?". ;D

rocklee

#850
Air Jordan: Opami?taj si?, obejrza?em cam'a, to znaczy ?e jestem gorszy  czy jak? i co masz na my?li z tym powodzenia w ?yciu? nie masz monopolu na ?wiatopogl?d, szok co nie?

Juby: ty ju? nie raz dawa?e? popis, ?e je?li kto? nie gra tak jak ty chcesz, to z t? paskudn? pogard? b?dziesz kogo? takiego traktowa?, wi?c daj sobie na wstrzymanie. Ja wiem ?e ty lubisz gdy ktos ci? popiera, zbierasz na kogo? front i wtedy mo?esz pokaza? jaki to inteligentniejszy jeste? od innych, bo jeste? jak szczeniaczek który lubi zbiera? pochwa?y, wi?c po prostu nie czytaj moich postów i oszcz?dzimy tutaj burdelu z tych zszokowanych, ?e obejrza? CAM  :o Piszcie mi na priv, swoje ?ale, a nie tutaj, ok?

vincent

Nie rozumiem, jak można oglądać jakiegokolwiek cama. Przecież dźwięk do dupy, obraz do dupy.
Nie ogarniam. W życiu oglądałem tylko jednego cama i to przez 5 minut. Więcej nie wytrzymałem. Wrażenia estetyczne na poziomie zerowym.
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

rocklee

Patryk02099x

U góry masz to co chciałeś bym opisał, ale mógłbyś nie zauważyć po postach oburzonych.

Patryk02099x

Ja raz byłem na "Księciu Persji" 2 razy w kinie i potem chciałem sobie jedną scenę odświeżyć właśnie wersją CAM i... porażka, to tak swoją drogą.
Rocklee, nie obraź się, ale napisałeś to tak, jakbyś chciał, żebym się domyślił po części wydarzeń w tym filmie, jednocześnie dalej nie wiem co Ci się tak bardzo nie podobało, ale już mi proszę nie pisz nic...
Najlepszy przykład? Narzekasz na choreografię i jako wyjątek podajesz konkretny przykład i czas, w którym to ma miejsce, co nie jest dobre. Nie można tego było ująć: "Fatalna choreografia, może z wyjątkiem jednej walki."? A co do zakończenia to też starczyło napisać, że wg Ciebie nie pasuje do reszty filmu i  Nolan się trochę pogubił w kreowaniu postaci.

rocklee

1. Nie podaje czasu i miejsca, napisałem że jeden moment mi się podobał pod koniec filmu, ale nawet nie piszę czy to walka.
2. Serio się domyślasz czegokolwiek?