Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Inception

Zaczęty przez LelekPL, 21 Marzec 2010, 18:40:37

LelekPL

Pete Postlethwaite, aktor graj?cy mi?dzy innymi Maurice'a Fishera w Incepcji zmar? na raka w wieku 64 lat. Trzeba przyzna?, ?e mia? ?wietny ostatni rok i odszed? w chwale, zw?aszcza po swojej kreacji w The Town.

Juby

Mam pytanie, czy ktoś wie na ile scen podzielona jest "Incepcja" w USA, lub na Blu-ray? Mam wydanie 2DVD i film jest w 15 rozdziałach (czasami przy dodatku w gazecie typu Claudia, filmy mają więcej rozdziałów :P).

Altair

Kupujesz Galapagosa i się dziwisz :P

Juby

To nie jest odpowiedz... :P


Wiedziałem, że drugi raz pod rząd tak jak "Avatarowi" nie dadzą najważniejszej nagrody za najlepszy film. Wiedziałem także, że Nolan jest za młody, aby wygrać z Fincherem, który swoje nakręcił i później mogłoby nie być już okazji aby tego drugiego nagrodzić.

ALE... liczyłem, że jedną ze swoich dwóch nominacji otrzyma Nolan (za scenariusz) jak widać miałem tylko głupią nadzieję, bo "Incepcja" to blockbuster. Więc pozostała mu 1 nominacja, w której był absolutnym faworytem. Muzyka Zimmera to jego najlepsza ścieżka dźwiękowa od czasu "Gladiatora", znakomite "Dream Is Collapsing", "Mombasa", "Dream Within A Dream", niezwykle trzymające w napięciu "528491", oraz już niemal legendarny utwór "Time". Mimo to wygrały z nim elektroniczne brzdękania z "The Social Network", aby temu przyznać jak najwięcej nagród (słyszałem tylko 7 utworów tego OST, były przeciętne, nieciekawe, a wcześniej po obejrzeniu filmu w kinie 2 miesiące temu nie pamiętałem nawet 1 nuty muzyki, tak mało wpadała w ucho)...


Podsumowując jedne z najgorszych rozdań tych nagród w historii. Zero statuetek dla najlepszego filmu roku, czyli "Incepcji" Christophera Nolana. Mam głupią nadzieję, że Oscary sypną "Incepcji" chociaż te 4 statuetki (muzyka, dźwięk, montaż dźwięku, montaż).

LelekPL

Jak dla mnie jedne z lepszych rozda?. Praktycznie ze wszystkim musia?em si? zgodzi? (zaznaczam nie widzia?em paru filmów, ale z tego co widzia?em to by?oby dobrze - jak ja nienawidz? opó?nie? w dystrybucji, potem si? dziwi?, ?e Polacy nie chodz? do kina). Ciesz? mnie nagrody dla Social Network (wszystkie), Wszystko w porz?dku, Annette Bening, Christiana Bale'a, Zakazanego Imperium, Pacino (cho? wola?bym Edgara Ramireza), wielkie brawa za nagrodzenie Carlosa i te? dla Glee. Nie ma zbyt wiele kontrowersji, co po do?? problematycznych nominacjach jest imponuj?ce. Ale tu ?wietnie spisa? si? Ricky Gervais. By? GENIALNY jako prowadz?cy, jego monolog mia? tylko jedn? wad? - powinien by? d?u?szy. ?wietnie pojecha? po Burlesce i Tury?cie (szkoda, ?e zapomnia? o Alicji). Ju? drugi rok z rz?du daje rad?. Je?li kto? mia?by go zast?pi? to jedynie Robert Downey Jr, który te? mnie nie?le rozbawi? swoj? prezentacj?. Mi si? podoba?o i nie d?u?y?o si? jak na Oscarach

Juby

W sumie przesadzi?em, bo rozdania ogólnie nie by?y takie z?e. Teraz p;o och?oni?ciu przyznam, ?e szczególnie jestem zadowolony z wszystkich laureatów aktorskich (Portman rz?dzi) i z tego, ?e "Fighter" otrzyma? 2 nagrody (widzia?em film i jest znakomity, polecam). Ale nawet 1 Globa nie dali "Incepcji" co mnie dobija. Kategoria NAJLEPSZA MUZYKA kompromituje ca?? t? gal?. :P

Posted on: 17 Stycze?  2011, 14:12:19

 8 nominacji do Oscara dla Incepcji:

1. Najlepszy film
2. Scenariusz oryginalny
3. Muzyka
4. Zdj?cia
5. D?wi?k
6. Monta? d?wi?ku
7. Scenografia
8. Efekty specjalne


Podsumowuje to krótko. Cieszy mnie, ?e a? 8 nominacji zdoby? najnowszy film Christophera Nolana, ale brak nominacji dla niego, jako najlepszego re?ysera, oraz brak nominacji za monta? filmu to jest kompletna pomy?ka. :P Bior?c pod uwag? 12 nominacji dla Jak zosta? królem, film nie ma szans na nagrod? za najlepszy scenariusz oryginalny, a z wiadomych przyczyn odpada tak?e jako najlepszy film. Czyli obstawiam, ?e znowu olej? Willy'ego Pfistera za zdj?cia do filmu, Hansa Zimmera za muzyk?, i moj? najbardziej optymistyczn? prognoz? s? 4 Oscary (d?wi?k, monta? d?wi?ku, scenografia, efekty specjalne), a i w tych Incepcja ma mocn? konkurencj?. Pewnie sko?czy si? tak jak w przypadku Mrocznego Rycerza tylko na 2 statuetkach. :P

LelekPL

Nominacje s? ok, nie mam z nimi problemu poza paroma szczegó?ami, takimi jak brak nominacji dla:
1) Animal Kingdom - film i scenariusz oryginalny
2) The Town - film, scenariusz i najlepszy monta? d?wi?ku
3) Tron: Legacy - muzyka, efekty specjalne, monta? d?wi?ku i najlepszy d?wi?k - dwie pierwsze s? dla mnie oczywiste, a tym bardziej boli fakt, ?e za efekty nominacje dosta?a ta koszmarna Alicja w Krainie Czarów
4) Scott Pilgrim vs. The World - najlepsza piosenka (którakolwiek), monta?, zdj?cia i efekty specjalne
5) Enter The Void - monta?, efekty specjalne
6) Black Swan - monta? d?wi?ku i d?wi?k
Troch? te? Chris Nolan, ale z drugiej strony nie wiem kogo mia?bym z nominowanych wyrzuci? z tej kategorii, wszyscy si? spisali

Tak?e poza The Town i Animal Kingdom pozosta?e moje problemy dotycz? jedynie technicznych aspektów. Nie jest ?le, ale Akademia mog?aby rzeczywi?cie bardziej na te nominacje zwraca? uwag?, bo np. efekty specjalne poza Incepcj? to ?miech na sali.

Ciesz? mnie natomiast niezmiernie nominacje Toy Story 3, Firtha, Bridgesa, Jacki Weaver, Bale'a i Wyj?cia przez sklep z pami?tkami. Pozosta?e te? nie s? z?e

TheBeatles

Cytat: Air Jordan w 25 Styczeń  2011, 15:49:36

Trochę też Chris Nolan, ale z drugiej strony nie wiem kogo miałbym z nominowanych wyrzucić z tej kategorii,


Coenów

LelekPL

Nie widziałem True Grit, ale wierzę w Coenów, także z ich nominacją nie mam problemu... na razie.

Poza tym jeszcze do mojej listy mógłbym dorzucić:
7) brak nominacji dla Piranii 3D za charakteryzację, która była rewelacyjna i na ogromną skalę w tamtym filmie.
8 ) No i otrzymanie jakiejkolwiek nominacji (no może za kostiumy się należało) przez Alicję w Krainie Czarów - okropny film, beznadziejne efekty i brak jakiegokolwiek serca, jeden z gorszych filmów ostatniego roku

Leon Kennedy


Juby

3 Bafty dla "Incepcji" - efekty, dźwięk, scenografia. Nieźle rokuje na zbliżające się Oscary...



Johnny Napalm

Kurde, po kolejnych seansach jestem pod coraz większym wrażeniem geniuszu Nolana. Aż dziwne, że to ten sam człowiek pisał scenariusz do TDKR. Ostatni Batman nie jest zły, lecz bez wątpienia nie może się równać z tym arcydziełem. Ba! Scenariuszowo może Incepcji czyścić buty. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

A ja po kolejnych seansach filmu z oceny 9+ obniżyłem na 8+. Oczywiście seans w kinie Incepcji był dla mnie o wiele przyjemniejszy od seansu TDKR i uważam ją za dużo lepszy film, ale swoje uzasadnienie podąłem w lekko zaktualizowanej recenzji.

Johnny Napalm

Logiczne uzasadnienie obniżki oceny filmu, jednak moim zdaniem jednopunktowa dysproporcja między tą oceną dla Incepcji a tą dla TDKR jest trochę za mała - znalazłem twoją ocenę dla TDKR, nie wiem czy 7+/10 jest nadal twoją aktualną oceną tego filmu?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Tak jest aktualną oceną (filmu drugi raz nie widziałem) i uważam, że to jedno oczko jest odpowiednią różnicą między tymi filmami (może minimalnie pokrzywdzona n a tym jest Incpecja, ale co ja poradze na to, że jestem niepoprawnym fanem Batmana?). ;)