Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Leon Kennedy

Czyli jednak dobrze mi się wydawało, że coś tam mówili co niektórzy, że to DCEU i szczerze wątpię, aby Warner pozwolił na odejście z niego. Przecież oni bankowo chcą ich znów spiknąć że sobą znaczy się drużyne. Dojdzie do tego wcześniej czy później. Zresztą nagle w DCEU Batmana nie będzie czy zostanie wybrany nowy kolejny aktor, no raczej wątpię i to mocno. A zobaczyć Pattinsona z Mamoa czy Gadot, to będzie coś wyjątkowego, czekam ❤️

Juby

#271
Cytat: Obywatel Wayne w 16 Kwiecień  2020, 15:21:47Co do małej aktywności na forum, jest to normalne w czasach kiedy większość ludzi preferuje jednozdaniowe dyskusje na Facebooku, które są zwykle mieleniem tego samego tematu lub spamowaniem. Niestety nowych forumowiczów nie przybywa zbytnio, bo młodzież została zepsuta ulotnymi kontaktami w social media, ładnymi zdjęciami, szybkimi komentarzami. Nie wierzę jednak że fora są dziś całkowicie skazane na niebyt, bo podobne tematycznie do Batcave jakoś funkcjonują - Filmożercy.com, Film.org.pl, Komikspec.pl, czy nawet sekcja komentarzy NaEkranie.pl, czytam je wszystkie i nie brakuje nowych rozmów.

Problem pewnie jest w słabej reklamie tego forum. Można tu przecież nie tylko rozmawiać o samym Batmanie, ale i całym uniwersum DC. Nie ma innego forum w Polsce poświęconego stricte uniwersum DC lub jakiejś postaci z tego świata. To szansa którą marnujecie. Może przebranżowienie, jakaś współpraca z blogiem DCManiak (największa polska strona o DC) pozwoliłaby Forum Batcave nabrać świeżego powietrza.

Masz rację i mylisz się jednocześnie. ;)

Jasne, fora dyskusyjne odchodzą do lamusa w dużej mierze przez social media, czy też prywatne blogi, ale nie ma tu problemu słabej reklamy BatCave. Wręcz przeciwnie, BatCave był bardzo popularny, jego logo pojawiało się na okładkach komiksów, organizowano tu konkursy, wygrywano nagrody. Różnicą między wspomnianymi przez ciebie forami, a BC jest tematyczność i... wiek. To pierwsze, bo łatwiej jest się utrzymać forom ogólnotematycznym, takim jak całe kino i cały świat komiksów. Na KMF wypowiada się wciąż wielu użytkowników, którzy dekadę temu wypowiadali się tutaj. Na KOMIKSpec tak samo, Milord (stara gwardia BatCave), kelen (najczęściej zalogowany użytkownik BatCave), XIII, czy 8azyliszek - wszyscy oni wypowiadali się tutaj, i tutaj też dyskutowali na tematy innych komiksów, i dalej mogą to robić, ale wybrali mniej ograniczone tematycznie fora. Druga sprawa, czyli wiek, bo forum BatCave jest po prostu starsze. Filmozercy mają 6 lat, KOMIKSpec nieco ponad rok. BatCave w tym wieku też miał setki wejść i komentarzy dziennie, tamte fora też w końcu się wypalą, a użytkownicy przejdą do nowszych. Użytkownicy tamtych forów wiedzą o BatCave, mają też tutaj konta, ale przestali się wypowiadać, bo prawdopodobnie po prostu nie chce im się powtarzać tego samego tylko na forum "głównie o Batmanie", gdy już wyrazili swoje opnie na forum o "komiksach ogólnie"

A co do twojej propozycji, to jakieś 7-8 lat temu był już taki pomysł. BatCave miał się połączyć z DCMultiverse (czyli dawniej DC Maniak), bądź ze stroną użytkownika Riko o grach Arkham. Z planów połączenia z DCMultiverse nic nie wyszło, pamiętam że między innym dlatego, że użytkownicy naszego forum byli na NIE. I wiesz jak to się skończyło? Strona i forum o DC już od dawna nie istnieją, strona Riko też nie istnieje, a BatCave ma już 17 lat i wciąż trzyma się nieźle. ;)

Cytat: Obywatel WayneNigdy nie było powiedziane że Batman będzie poza DCEU, to są tylko domysły fanów,

Grace Randolph mówiła o tym w ubiegłym miesiącu na swoim kanale na YouTube, a informacje od jej informatorów nie raz się potwierdzały. Podobno nowy Batman ma być całkiem osobnym tworem, nie związany z innymi filmami DC (z Jokerem też nie).

LelekPL

#272
Cytat: Obywatel Wayne w 16 Kwiecień  2020, 17:30:56Mimo to LelekPL i Juby twierdzą że to film spoza uniwersum, w takim razie parafrazując LelkaPL - źródło poproszę.

Co tu robi moje imię? Ja nie zwracałem uwagi na to czy to jest offtopic czy nie. Ba, gdybym chciał mógłbym nawet ten post przenieść tak jak chciał Juby, ale tego nie zrobiłem, bo uznałem, że pasuje. Ja tylko, z szacunku do własnego i innych czasu, chciałem aby podał źródło, żebym mógł wiedzieć czy to ignorować czy nie. Skoro to Signore to wiem, że mogę to zdecydowanie ignorować, ale jak ktoś chce kontynuować dyskusję o bezpodstawnych plotkach to proszę bardzo.

Q

Wracając do różnych ploteczek to wg. Grace Randolph "The Batman" ma rozgrywać się w zupełnie innym uniwersum niż reszta filmów (podobnie jak "Joker").

Wydaje się to potwierdzać jej kolejna plotka wg. której cały czas w planach jest film o Batgirl, ale w roli komisarza nie wystąpi w nim Jeffrey Wright.

Wygląda więc, że Matt Reeves dostał wolną rękę na stworzenie własnego świata, bez oglądania się na inne pozycje.

Co zaś tyczy się wspólnego uniwersum, to chyba na razie nie planują w nim umieszczać Batmana (wątpię, żeby zdecydowali się na wypuszczenie filmów z udziałem Batman z dwoma różnymi aktorami).

Z jednej strony może to spowodować kolejny bałagan związany ze wspólnym uniwersum, czyli raczej nowej JL szybko nie będzie, ale z drugiej nie mam nic przeciwko kompletnie ze sobą niepowiązanymi filmami z bohaterami DC.

https://twitter.com/GraceRandolph/status/1248272824759959552?ref_src=twsrc%5Etfw
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Q

I stało się, premiera przesunięta na 1 października 2021 roku.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#275


Zapełnienie niezrozumiała przeze mnie decyzja. Przedwczesna. Wielka szkoda, dodatkowe ponad 3 miesiące czekania i pierwszy solowy bat-film w historii, który nie trafi do kin w sezonie letnim.

Pamiętacie jak przez ostatnie tygodnie powtarzałem, że WW84 poleci na datę premiery Batmana w przyszłe lato?  : |

Q

Czy niezrozumiała?

Film nie jest nakręcony i przerwa potrwa dłużej niż zakładano. A jak będą mogli kręcić to nie wiadomo ile czasu zajmie, żeby wszystko przygotować wybór lokacji etc. oraz dostępność aktorów.

Działa też efekt domina, czyli nie wyrobią się z innymi filmami i zmienia się cały kalendarz premier.

Ale przynajmniej "Flash" ma zadebiutować miesiąc wcześniej.

Film "King Richard" przesunęli o rok, wiec te trzy miesiące nie są takie złe.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

#277
Niezrozumiała, bo "przedwczesna" ;) Myślę, że mogli się z tym wstrzymać, jeszcze nie podjęli decyzji co robią z WW84 i Tenet, a już przekładają film z premierą za 14 m-cy. A co jeśli obsuwa potrwa dłużej niż zakładają? Wtedy będą przekładać jeszcze raz. Trzeba było poczekać kiedy na 100% będą mieli skończone zdjęcia, nawet do stycznia przyszłego roku i wtedy zmienić datę raz, a dobrze. A nie bawić się z premierą jak z Wonder Woman, która ma już czwartą i zapowiada się na kolejną zmianę. :P

W datę premiery Flasha nie wierzę, on ma już chyba z dziesiątą, wychodzi do kin od 2018 roku ;D Zresztą, nawet jeśli wyjdzie, to plany na komiksowe filmy DC są niesamowicie nieciekawe: Black Adam, Shazam!!, Aquaman 2 - nie czekam na żadnego z nich. Jedynie Batman i The Suicide Squad są na mojej liście "chcę obejrzeć", ew. jeszcze WW84.

LelekPL

No z Wonder Woman podjęli przecież decyzje. Wychodzi w sierpniu. Brak zmiany daty premiery Tenet jest chyba decyzją samą w sobie na tym etapie. Większość ekspertów spodziewa się że kina będą otwarte (nie w pełni) w lipcu w USA (u nas może nawet w czerwcu). Mulan i Tenet mają chyba zachęcić ludzi do powrotu. Podejrzewam, że nawet ze zmniejszoną liczbą widzów będą miały dla siebie mnóstwo sal i seansów i zobaczymy co sie stanie. Czy zachęcą ludzi? Zobaczymy. Sądząc po tym ile osób wyjebało do parków i lasów mimo, że jest zalecenie, żeby w miarę możliwości siedzieć w domu, to myślę, że nie będzie problemu. Studia oczywiście muszą liczyć się z mniejszymi zarobkami w przypadku wszystkich filmów wyświetlanych w tym roku, ale trzeba zachęcać ludzi do chodzenia.

Co do Batmana, też uważam, że to przedwczesna zmiana na tym etapie, ale kto wie. Może ta data spisze się lepiej niż oryginalna. Jeśli film będzie miał mroczny detektywistyczny klimat i kto wie, może tematykę Halloweenową, może to być strzał w 10tkę.

Szkoda, myślę że by się wyrobili na oryginalną datę, ale nie jest też jakoś strasznie daleko przesunięty. Wytrzymam.

Leon Kennedy

WW chyba nie ulegnie już zmianie i zadebiutuje jak Lelek pisał w sierpniu. Opóźnienie Batmana o 3 miesiące również nie jest jakimś wielkim problem, a w sumie mogło być gorzej.

PS: SS debiutuje w tym roku czy w przyszłym?

LelekPL



Juby

#282
O proszę, a kto tutaj zawitał coś napisać po tylu latach. ;)

Opisów nie czytam. Jeśli to naprawdę ma być detektywistyczna historia noir, tym bardziej chcę wiedzieć o fabule jak najmniej. :)

Funky

Z jednej strony październik to lepsza pora na taki film a z drugiej to uwielbiam seans w kinie kiedy upał i słońce na zewnątrz. Batmbolil wygląda fajnie (normalnie :P) ale maska to niestety nieporozumienie i będzie to najbrzydszy Batman ever :(

LelekPL

Pocieszę Cię Funky, że maski jeszcze dobrze nie widzieliśmy. Poza fotkami z planu, na których był kaskader i gdzie nawet nie kręcili oraz concept artami, które nie zostały potwierdzone jako oficjalne. Więc może będzie to wyglądało lepiej. Mam nadzieję.

A artykuł w sumie nic nie mówi o fabule, poza ogólnikami Reevesa, że będzie to historia detektywistyczna i plotkami na temat fabuły, które słyszeliśmy wcześniej i które zapewne nie będą prawdziwe jak to plotki na tym etapie.