Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

James Cameron's AVATAR

Zaczęty przez Huntersky, 03 Sierpień 2009, 23:34:51

Juby

Pierwszy film Star Wars też ma banalną do granic możliwości fabułę i jest trochę infantylny, a nie zmienia to dla mnie faktu, że film jest rewelacyjny. Czemu więc nie może tak być z Avatarem?

PS: Choć dla mnie też Cameron nie nakręci już lepszego filmu od T2. ;)

LelekPL

bo pierwszy Star Wars wyszedł ponad 30 lat temu kiedy takie filmy, nawet z taką fabułą, jeszcze banałem nie były
Z resztą wszystkie znaki na niebie mówią, że nawet Star Wars ma bardziej oryginalną fabułę na dzień dzisiejszy - przynajmniej posiadał wielowymiarowe postacie takie jak Han Solo, co jest póki co największym zarzutem jaki słyszałem o Avatarze (to plus dialogi) - natomiast Avatar fabularnie wygląda póki co jak mało innowacyjna mieszanka Pocahontas, wojny w Iraku i Smerfów :)

Juby

To twoja opinia. W dodatku nie zmienia ona faktu, że "Avatar" ma na RT takie same recenzje co nagrodzony rekordową liczbą nagród "Titanic" (83% pozytywnych głosów, przy średniej filmu 7.4), oraz, że na IMDb.com zajmuje właśnie 25 miejsce na liście mając średnią 8.9 przy 23,174 głosów (i ciągle rośnie). :o

Posted on: 20 Grudzień  2009, 19:06:40

 A oto lista najlepszych filmów dekady, na której na pierwszym miejscu jest... Tak dokładnie... ;)

http://www.imdb.com/chart/2000s


kelen

Tylko 23 tysiace glosow. Malo. Takie rzeczy sei szybko zmienia.

Crane

Juby, nie rozśmieszaj mnie. Tylko dzieci przytaczają opinie krytyków i - o zgrozo - listę z IMDb która została już ostatecznie skompromitowana.

W każdym swoim poście umieszczasz coś takiego:  :o Tak właśnie wyglądam czytając te brednie.


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Hydro

Ja i tak chciałbym zobaczyć pozycję tego filmu na, załóżmy, IMDB gdy wyjdzie on na DVD po paru miesiącach :P
It's a funny world we live in.

Juby

#96
No i w ko?cu dzi? o 12:30 by?em na najbardziej oczekiwanym filmie tego roku. Oczywi?cie nie widzia?em jego pierwszej minuty mo?e dwóch, bo na pocz?tku zauwa?y?em, ?e na ca?ej sali jak zwykle tylko moje okulary 3D s? popsute i musia?em szybko wybiec i je wymieni?, ale nic si? nie sta?o. :P I tak obejrz? ten film jeszcze nie raz, mo?e nawet w kinie za kilka tygodni (bo najwi?ksze wra?enie robi w kinie 3D). Oto moja recenzja: Uwaga! Zawiera ona kilka spoilerów, wi?c jakby co?, ostrzegam ?eby jej nie czyta?.


A V A T A R



James Cameron powróci? w wielkim stylu. Przyznam, ?e moje oczekiwania co do tego filmu by?y ogromne, ale Avatar je ca?kowicie spe?ni?. Wiele osób b?dzie t? produkcj? krytykowa?, wiele wychwala? j? pod niebiosa. Ja tam wypowiem si? jak najkrócej co my?l? na jego temat po seansie, na którego czeka?em ponad 10 lat.

Mo?e najpierw o fabule, która by?a najbardziej krytykowanym elementem filmu. Rzeczywi?cie by?o kilka dialogów, które ?mieszy?y, np. tekst Trudy: „My?la?e?, ?e tylko ty masz dzia?a szmato!”. Oczywi?cie fabu?a jest prosta, niezbyt oryginalna, a postacie nie s? zbytnio rozbudowane psychologiczne, ale czy kto? na to zwróci uwag?, gdy b?dzie patrzy? na tak przyt?aczaj?cy obraz wype?niony efektami specjalnymi. Pod?ug filmów, które wychodz? w aktualnym czasie jak Transformers: Zemsta upad?ych, b?d? Szklana pu?apka 4.0, gdzie fabu?a to tylko papka napisana pod efekty, film Camerona prezentuje si? niewiarygodnie dobrze, a prostota jego scenariusza dzia?a na plus. Film jest d?ugi ale si? nie nudzi, akcja trwa praktycznie nie przerwanie, a dzi?ki efektowi 3D czuje si? jakby wi?? z g?ównymi postaciami. Jest troch? patosu, ale jest on odpowiednio wywa?ony, a film jest w kilku momentach nawet nieco wzruszaj?cy. Niezwykle ucieszy?o mnie to, ?e mimo ograniczonej kategorii wiekowej, pad?o troch? trupów i pola?o si? troch? krwi (tak?e g?ównym, pozytywnym postaci?), a tak?e to jak przebiega?a narracja filmu - praktycznie wszystko opowiada nam z pocz?tku Jake, i tak samo si? to ko?czy. Dodam jeszcze, ?e g?ówna para naszych trzymetrowych bohaterów, to na prawd? fajne postacie.

Ale teraz o tym na co tak naprawd? przyszed?em do kina. Strona techniczna tego filmu to istny majstersztyk. To, ?e Cameron my?la? nad tym filmem 10 lat jest widoczne w ka?dej sekundzie filmu. Postacie, gatunki zwierz?t, ro?linno??, bro?, religia na’vi, to wszytko zosta?o wymy?lone doskonale i znakomicie wygl?da na ekranie. Scenografia zosta?a niemal ca?kowicie wykonana na komputerze, a rzadko mo?na to dostrzec (i wszystko pi?knie wygl?da). Efekty specjalne z ca?? pewno?ci? s? jednymi z najlepszych jakie powsta?y. O ile elementy mechaniczne prezentuj? si? zwyczajnie (i tylko) dobrze, o tyle ju? na’vi s? wykonanie perfekcyjnie. Jest to najlepszy efekt CGI jaki do tej pory powsta? i nie ma innej opcji, jak zdobycie przez film w tej kategorii Oscara. Muzyka jest dobra, oryginalna, cho? czasami tr?ci?a Alians, a najlepszym jej momentem to zdecydowanie fina?owa bitwa. Patrz?c na film nie mo?na narzeka?, szczególnie, ?e jest on ca?kowicie w 3D. Czego? takiego jeszcze nie by?o i robi to ogromne wra?enie, ta g??bia sprawia, ?e czasami wr?cz jest si? w filmie (ostatnie 20 minut wr?cz wciska w fotel). Nie b?d? si? o tym zbyt du?o rozpisywa?, bo mówi? wam, to trzeba zobaczy? samemu, i to w kinie trójwymiarowym.

Przez te trzy godziny bawi?em si? ?wietnie i chyba oto w?a?nie chodzi?o, ale twierdzenie, ?e jest to najlepszy film dekady jest nieco na wyrost. Cho? jest to chyba najlepsze co ogl?da?em w tym roku w kinie. Cameron potwierdzi? to, co o nim zawsze my?la?em, ?e jest najlepszym re?yserem w Hollywood. Stworzy? i?cie epick? ‘przygodówk?’ i przywróci? do kin dobre kino sci-fi. Oczywi?cie Avatar nie jest tak dobrym filmem jak dwa pierwsze Terminatory i Aliens, ale na pewno przebi? Prawdziwe k?amstwa i Titanica. Po swoim pierwszym seansie mog? poleci? go wszystkim, którzy nie oczekuj? od niego czego? wi?cej ni? rewolucji technicznej, któr? z ca?? pewno?ci? jest, i to przez du?e J. ;)
Recenzja: Juby  
Ocena: 9/10


isild87

Film rzeczywiscie rewelacja,ale czy naprawde takie arcydzielo....?
Pewnie pod wzgledem wizualnym tak,ale jego fabula to nic nowego,a zachowanie ludzi na nowej,obcej ziemi rowniez mnie nie zaskoczylo (moze dlatego ze z lekcji historii czytalam wiele o zachowaniu Konkwistadorow,a ten film bardzo przypominal mi starcie Indian z Bialymi Przybyszami).
Film jest powazny - w niektorych scenach az do bolu,przyznam nawet ze oczekiwalam czegos bardziej lekkiego,a nie az tak doglebnie pokazanej wojny,krwi i lez ....
Ale rozczarowana na prewno nie jestem.
Zdecydowanie najlepszy (no i najbardziej oczekiwany) film tego roku i warto wydac na to kase.

Crane

Arcydzieło to określenie które tak spowszedniało, że dzisiaj nic już nie znaczy. W końcu okrzyknięto nim Mrocznego Rycerza ;]

To po prostu rewelacyjne kino przygodowe, a że oparte na samych kliszach? Zupełnie mi to nie przeszkadzało, bo Avatar jest piękny, ekscytujący, gdzie trzeba dramatyczny i wzruszający.

Największa wada - zaniedbani ludzcy bohaterowie (Ribisi, Weaver i zwłaszcza Rodriguez) i słaby początek. Ale od momentu gdy Jake spotyka Neytiri jest wspaniale.

9/10


Whatever doesn't kill you simply makes you... stranger.

Huntersky

To ja dodam tylko, że IMO 3D to tylko dodatek do filmu. Widowiskowy, ale nie niezbędny. Bez bajerów film broni się doskonale i nawet w dwuwymiarze, na DVD, będzie robił świetne wrażenie.
Bardzo dobre, emocjonujące widowisko.
9/10
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Mr.G

Cóż więcej dodać?
Film jest niesamowity, magiczny, cudowny dla oczu i wyobraźni. Ludzie wciąż piszą o dennej fabule, o filmie tylko dla efektów - wkurza mnie to, fabuła jest prosta, owszem, ale nie denna i bardzo mi się podoba. Co do efektów to tak jak Huntersky, fajnie obejrzeć w 3D, ale bez tego też by się obyło.
Bo po prostu na taki film czekałem i jestem w pełni zadowolony :]
10/10

Firm

Dobra, toczę tę wojnę z wiatrakami już chyba 5 raz ale powiem co według mnie jest pięknego w tym filmie.

To, że Camron udowadnia, że to nie fabuła czyni film dobrym a sposób w jaki się ją opowiada. Pod tym względem Avatar jest filmem pięknym. Byłem na nim 3 razy, w 3D bo według mnie tak powinno się ten film oglądać i wiem, że pójdę na niego jeszcze nie raz.

B2Ka


Gieferg

Byłem dzisiaj w kinie i nie mogę powiedzieć żebym nie był zadowolony ale Cameron trochę za bardzo pojechał na schematach robiąc kolejną kalkę Tańczącego z wilkami/Pocahontas/Ostatniego Samuraja. Fabularnie jest sztampowo do bólu, co nie znaczy że to w czymś przeszkadza.

Strona wizualna pierwsza klasa (pewnie bedzie oskar) ale samo 3-D nie zrobiło na mnie wiekszego wrażenia i nie widzę potrzeby oglądac w ten sposób po raz drugi. DVD (a może BR jak sie dorobie odtwarzacza w tym roku) w zupełności wystarczy.

8/10

PS> z zeszłorocznych wyokobudżetowych produkcji wyżej stawiam Watchmen i Star Treka. Może sie to zmieni jak obejrzę Avatara na DVD.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Mówisz Gieferg, że stron a wizualna pierwsza klasa. A zdawało mi się, że uważasz ją za przereklamowaną. Nazywałeś film nawet animowanym po pierwszych fragmentach które się pojawiły w sieci. :P