Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Q

What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

mad17

Napisałem czy by mi nie obniżyli do 60 zł włącznie z wysyłką, ale pewnie mnie wyśmieją.

kelen

MFKiG już w październiku, raczej Egmont nie będzie chciał pojechać tam bez swojego bestsellera, więc podejrzwam, że do tego czasu pojawi się dodruk.

mad17

#828
Wyłapałem deala na olx za 50zł używany w stanie bdb drugi tom :D

Post Merge: 30 Lipiec  2016, 11:19:11

Witam,

mam pytanie czym się różni pierwsze wydanie Śmierci rodziny od drugiego ?. Tylko okładką, czy jakością wydruku.

margolcianna

Co prawda zadawalam juz to pytanie jednak chce miec pewnosc, ze uzyskam odpowiedz. Ile lat jest roznicy miedzy Brucem, a Barbara? :)

LelekPL


margolcianna

Dziekuje :) Jestem na drugim sezonie Gotham i po prostu sie zastanawialam czy i kiedy pojawi sie Barbara? :D

Doctus

CytatIle lat jest roznicy miedzy Brucem, a Barbara?

Wiek w komiksach rzadko kiedy jest określany, zawsze dostajemy liczby w przybliżeniu. Jestem jednak przekonany, że między Waynem i Barbarą jest ok. 10 lat różnicy. Batman zaadoptować powinien Dicka jeszcze przed trzydziestką (28?) a Grayson był w podobnym wieku co Barbara. Z ciekawości - czy kontrowersyjna scena z animowanego Killing Joke skłoniła Cię do zadania tego pytania?

Co do Gotham - skoro jakieś 15 lat przed pojawieniem się Batmana Victor Fries biega już po mieście ze swoim lodowym sprzętem, a Hugo Strange jest spalony w Gotham (choć patrząc na przypadek Riddlera, w tym mieście można szybko kogoś oczyścić z zarzutów) to nie zdziwiłbym się gdyby chciano kiedyś wprowadzić córkę Gordona. Musiałaby być jednak z nowego związku, skoro z komiksowej matki Batgirl zrobiono psychopatkę.

chris3z8

serial ,,Gotham'' musia? wprowadzi? superprzest?pców, ?eby gliniarze mieli wi?cej roboty :P Z drugiej strony to troch? zakrzywia obraz samego miasta, poniewa? rujnuje mit na temat tego, ?e to nie miasto stworzy?o potwory, lecz Batman. Dopóki Batman nie za?o?y? maski nie by?o ?adnego dziwaka w przebraniu, dopiero pó?niej si? pojawili, gdy nietoperz nabra? wprawy i przesta? obrywa? na ka?dym kroku. Oczywi?cie - serial bardziej podoba si? osobom, które nie znaj? tego uniwersum. Mam wra?enie, ?e maj? wi?cej frajdy. Tak?e, je?li patrze? pod k?tem wieku postaci, to b?d? si? zmienia? w zale?no?ci od wersji wydarze?... Ca?y ten ba?agan w uniwersum Marvela czy DC pr?dzej czy pó?niej jest niestety widoczny go?ym okiem.

margolcianna

Cytat: Doctus w 21 Listopad  2016, 16:25:59
Wiek w komiksach rzadko kiedy jest okre?lany, zawsze dostajemy liczby w przybli?eniu. Jestem jednak przekonany, ?e mi?dzy Waynem i Barbar? jest ok. 10 lat ró?nicy. Batman zaadoptowa? powinien Dicka jeszcze przed trzydziestk? (28?) a Grayson by? w podobnym wieku co Barbara. Z ciekawo?ci - czy kontrowersyjna scena z animowanego Killing Joke sk?oni?a Ci? do zadania tego pytania?

Co do Gotham - skoro jakie? 15 lat przed pojawieniem si? Batmana Victor Fries biega ju? po mie?cie ze swoim lodowym sprz?tem, a Hugo Strange jest spalony w Gotham (cho? patrz?c na przypadek Riddlera, w tym mie?cie mo?na szybko kogo? oczy?ci? z zarzutów) to nie zdziwi?bym si? gdyby chciano kiedy? wprowadzi? córk? Gordona. Musia?aby by? jednak z nowego zwi?zku, skoro z komiksowej matki Batgirl zrobiono psychopatk?.
Tak scena z  ,,Killing Joke" mnie zainspirowala ;) Co do komiksowej matki Barbary mam nadzieje, ze jeszcze w jakis sposob wyjdzie na ludzi :D


Post Merge: 07 Grudzień  2016, 15:40:08

Cytat: chris3z8 w 22 Listopad  2016, 11:24:24
serial ,,Gotham'' musia? wprowadzi? superprzest?pców, ?eby gliniarze mieli wi?cej roboty :P Z drugiej strony to troch? zakrzywia obraz samego miasta, poniewa? rujnuje mit na temat tego, ?e to nie miasto stworzy?o potwory, lecz Batman. Dopóki Batman nie za?o?y? maski nie by?o ?adnego dziwaka w przebraniu, dopiero pó?niej si? pojawili, gdy nietoperz nabra? wprawy i przesta? obrywa? na ka?dym kroku. Oczywi?cie - serial bardziej podoba si? osobom, które nie znaj? tego uniwersum. Mam wra?enie, ?e maj? wi?cej frajdy. Tak?e, je?li patrze? pod k?tem wieku postaci, to b?d? si? zmienia? w zale?no?ci od wersji wydarze?... Ca?y ten ba?agan w uniwersum Marvela czy DC pr?dzej czy pó?niej jest niestety widoczny go?ym okiem.
W sumie gdyby tego nie zrobili to by serial byl troche nudny. Jednak moim zdaniem w fajny sposob oddaje klimat Batmana. Co prawda, niektore rzeczy sa mi sola w oku. Jak na przyklad naciagane postarzenie Ivy.

Maragast

#835
Przeczytałem ostatnio "Długie Halloween" i "Mroczne zwycięstwo" - jestem zachwycony, zdecydowanie najlepsze komiksy o Batman jakie przeczytałem.
Jakie jeszcze komiks w takim stylu polecicie? Czy jest coś o podobnym klimacie (podobny klimat śledztwa z zaskakującym finał był "Wieczny Batman", który też mi się bardzo podobał)?
I takie jeszcze pytanie: czy w jakimś komiksie pojawia się żona Denta? Była przecież niezwykle ważną postacią
Spoiler
("pierwszym Hollidayem") i naprawdę liczyłem, że pojawi się w "Mrocznym zwycięstwie" i to ona będzie "wisielcem" (bo obwinia policjantów za upadek Denta).
[Zamknij]
Ciekawe czy pojawiła się gdzieś indziej.

Maragast

Kurcze tyle czasu i zero odpowiedzi.
Szkoda, że to forum umiera...

chris3z8

Fora internetowe s? w ogóle na wymarciu. Facebooki, Twittery zabieraj? ,,publiczno??''. Takie czasy. Czekaj, musz? si? chwil? zastanowi?, co Ci poleci? - postawi?bym na ,,Batman:Night Cries''. Jest mroczny, nieco do?uj?cy i bardziej skupia si? na relacjach postaci ni? akcji. Krymina? wa?niejszy od tanich zagrywek. Bardzo ciekawym komiksem jest ,,Heart of Hush'' - bardzo mi si? kojarzy z ,,D?ugim Halloween'', cho? z pocz?tku wydawa? si?, ?e nie wiele maj? wspólnego, ale oba komiksy maj? wyrazisty klimat, jest napi?cie, próba znalezienia przest?pcy za wszelk? cen?.

Maragast

Nie wszystkie fora umierają. Na pclabie, gdzie mam konto, życie tętni, a purepc już jest martwy (przynajmniej tak było 2-3 lata temu kiedy przestałem się udzielać na purepc na rzecz pclaba), więc to raczej zależy już od danego forum.

Dzięki za sugestię ale niestety czytam tylko po Polsku.
"Sece Husha" przeczytałem dzięki skanlacji (wydane w Polsce komiksy sukcesywnie kupuje - mam już większość komiksów z Batmanem oraz czytam skanlacje tych jeszcze nie wydanych w Polsce).
Mam jeszcze kupione "Mroczne odbicie" Snydera - jest to kolejny komiks w kolejce do czytania.

chris3z8

,,Mroczne odbicie'' zdecydowanie ulubiony komiks Snydera. Wol? to ni? ,,Trybuna? sów'' :)