Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Deadpool (2012)

Zaczęty przez Manigoldo, 10 Kwiecień 2011, 01:28:44

Manigoldo

Deadpool, kto nie wie niech sprawdzi w necie kim jest ten najemnik z niewyparzonym językiem.
Film zyskał oficjalnie kategorię wiekową R, reżyserem jest Tim Millar który chociażby był kiepskim reżyserem, choć mam nadzieję że nie, bo to debiutant, to i tak mamy zajebisty scenariusz twórców Zombieland, a sam twórca postaci dał błogosławieństwo temu filmu, bo czytał scenariusz. Więc skoro jest zajebisty scenariusz i jest Ryan Reynolds, to już wystarczy tylko poprowadzić kamerę xD  tylko... heh, dobre sobie  ;D

PS: oczywiście, ten film nie będzie miał nic wspólnego z x-men origins wolverine i z pewną postacią z niego xD

LelekPL

Czy ten scenariusz jest "zajebisty" to jeszcze trzeba poczeka? i zobaczy? film. Natomiast re?yser mnie nie przekonuje, cho? odpowiada za bardzo dobre efekty w Scottie Pilgrimie i X2. Poza tym najwi?kszym minusem tego filmu jest FOX, który potrafi? spieprzy? wiele dobrze zapowiadaj?cych si? filmów, aby pasowa?o pod ich wizj? dobrze sprzedaj?cego si? filmu. My?l?, ?e odej?cie Aronofskiego z fotela re?ysera nowego Wolverine'a jest powi?zane z koszmarn? wspó?prac? z tym studiem, mimo i? mówi si? o l?ku przed lataniem. Wybranie re?ysera-nowicjusza, tym bardziej sugeruje, ?e FOX wola?oby kogo? kto b?dzie przytakiwa? na ich "widzimisi?". Tak?e z t? rado?ci? radzi?bym czeka? do premiery.
Ja to szczerze w?tpi?, ?e ten film powstanie, a zw?aszcza w takim sk?adzie. O rozpocz?ciu zdj?? si? jeszcze nie mówi, a Ryan ma teraz mnóstwo propozycji, a je?li GL oka?e si? sukcesem (w co jednak w?tpi?), to mo?e wole? sequel do latarni ni? sprostowanie do X-Men Origins.

Manigoldo

Niby dlaczego GL, mia?by si? nie okaza? sukcesem? nie wiem dlaczego tak wielu ma tak du?e wymagania... dla mnie wszystkie adaptacja zapowiadaj? si? dobrze, a i tak thor, green lantern obrywaj? najgorzej... to nie tdk, aby wciska? mrok na ka?dym kroku i dawa? nag?e zwroty akcji cho? i tak na razie nawet nie wiadomo jak to si? potoczy. Ale ok, wró?my do tematu. Scenariusz czyta? i twórca postaci i Ryan Reynolds, obaj stwierdzili ?e jest ?wietny, a pisali go go?cie od Zombieland, którzy nie maj? oporów pokaza? krwi. W dodatku je?li ma by? to film z kategori? R, to pomy?l sam, do nastolatków i dzieci nie b?d? bi?, wi?c nici ze wtr?cania si? w film w  sposób wiadomo jaki aby bardziej cool i dla dzieci. Film z kategori? R, wi?c trzeba bi? do doros?ych, a wi?c ka?dy doros?y wie co lubi, dobre walki, krew, dowcipy i mo?e co? +18 xD
Tutaj nie b?d? mogli, a nawet nie b?d? musieli robi? ?agodnego filmu co jest oczywiste, ?e w przypadku R, musz? zrobi? film ostrzejszy.
Powstanie, powstanie, bud?et mo?e wynosi? np jakie? 50 milionów, a to koszt nie wielki i mo?e si? zwróci? nawet pot??nie. Ryan ma mnóstwo propozycji, ale do GL 2, wi?cej czasu trzeba po?wi?ci? przygotowaniom, ni? do takiego powiedzmy zwyk?ego filmu, bo wszystko dzieje si? na ziemi, Deadpool nie lata xD  nie strzela promieniami z oczu xD to lekko podrasowany cz?owiek, wi?c nie b?d? chyba nawet u?ywa? green screen'a.
Teraz jeszcze nie by?o premiery GL, wi?c jest czas na przygotowania filmu, ile zdj?cia mog? potrwa? rok? a do gl i jego efektów? tak wi?c zd??yliby przed GL2, a o ile powstanie.

LelekPL

Po kolei, bo widzę, że nieudolnie wstawiasz swoje słowa w moje wypowiedzi:
Gdzie ja niby napisałem coś o tym czy GL będzie dobry czy nie, albo, że ma być tak poważny jak TDK? To jest po prostu mało popularna postać, poza światkiem komiksów, zrobiony za duże pieniądze i tym bardziej grozi mu upadek z wysokiego konia. Poza tym nie zdobył wielkiej przychylności grupy docelowej, bo większości fanów się te zwiastuny nie podobały. Przyznaję, że w tym i mi, bo jedna sprawa to nie być jak TDK, a druga to za dużo głupiego humoru a la Transformers.

Co innego mieli powiedzieć Reynolds i twórca komiksu, który z filmu też zapewne dostanie trochę kasy, na temat scenariusza? W wypadku Reynoldsa, gdyby scenariusz był kiepski, to myślisz, że by powiedział: "no scenariusz jest kijowy, ale skoro płacą to i tak w nim zagram"? Po drugie sama krew dobrego filmu nie gwarantuje, a zwłaszcza z FOXem - przykład? AvP2. Poza tym jedną z przyczyn dla których wątpię w powstanie tego filmu jest właśnie domniemana kategoria R, która zapewne odstrasza FOXa od tworzenia tego filmu, który najlepiej by się sprzedawał właśnie wśród nastolatków i na bank będą naciskali na wersję PG-13.

Co do Ryana to owszem, do GL trzeba poświęcić więcej czasu, ale nie w jego wypadku. Post-produkcja w takich filmach trwa o miesiące dłużej, ale samo kręcenie niekoniecznie, zwłaszcza jeśli porównujemy do innego filmu akcji. Deadpool sam w sobie jest filmem o 100mln budżecie (skoro pewnie sam Ryan weźmie w okolicach 10-20 mln) i miesiącach kręcenia. Reynolds na razie może jest na tak, bo nie chce zamykać za sobą furtki bezpieczeństwa, ale jeśli przyjdzie co do czego to nie jestem taki pewien czy będzie mu się chciało robić ten film z FOXem.

Manigoldo

Nieudolnie? O_o
Wybacz, ale ostatnio jak czyta?em w temacie gg, wasze wypowiedzi to ma si? wra?enie ?e wsz?dzie jedziecie ten film, w ka?dym calu, bo oczekujecie drugiego TDK, który i tak by? moim zdaniem s?abszy od batman begins.
Przeczytaj wywiady, Ryan Reynolds mówi? o pierwszym i drugim zwiastunie, w pierwszym nie mogli pokaza? tych scen co chcieli bo, film jeszcze nie by? gotowy, dlatego puszczali te ?mieszne kawa?ki, czy hal jordan to john stewart, ?e oprócz powagi, nie prezentuje sob? ?adnego humoru? w pierwszym zwiastunie by? na pocz?tku lekko ?mieszna scena i... to tyle? i za to si? mówi ?e to pop?uczyny po iron manie?
W drugim zwiastunie jest wi?cej akcji i kosmosu, efekty mi si? podobaj?, bo nie oczekuje ?e co? stworzone ze ?wiat?a nie b?dzie si? tak ?wieci? i za?amywa?. Niektórzy mówi? ?e plakaty s? lepsze bo lepiej to wygl?da, tyle ?e na plakatach wygl?da to jak strój z materia?u a nie ze ?wiat?a i to jest minus. Dlatego uwa?am ?e w filmie jest to ok, sam Reynolds mówi? ?e jest troch? mroku i powagi jak w TDK, ale nie okre?la?by tego filmu w ten sposób, jest troch? humoru i to w ma?ych dawkach bo to jednak film blockbuster.

Wiesz gdyby wszystko tak postrzega? to po co czyta? wywiady? o Nolanie nie powiemy, ?e powiedzia? co? pod publik? lub dla "kasy", taa... film TDK, by? za free, wej?cie kto chce.
Akurat wierz? w to, bo twórca postaci jecha? fox'a za deadpool'a z x-men origins: wolverine, a gdy spojrza? na scenariusz zmieni? zdanie, doda? jednak ?e je?li zagraj? jak z wolverine'm to b?dzie po Deadpool'u. Reynolds sam powiedzia?, ?e film nie b?dzie ??czony z tamtym, wi?c jemu to pasuje, bo skoro z niego jest taki ?mieszek to tym bardziej takie deadpool'a b?dzie mia? przyjemno?? gra?. Akurat AvP 2, mia? taki scenariusz ?e nie wiem czy da?o si? z tym co? zrobi?, chyba ?e od nowa. Twórcy Zombieland, raczej czego? takiego nie napisali.

Deadpool, jako film akcji, raczej bez green screen'a, cgi itp, mo?e kosztowa? od 40-60 milionów. To nie jest a? tak du?o i FOX, mo?e sobie na to pozwoli?, przecie?, dojd? do tego jeszcze kasa za gad?ety itp.
Bud?et 100 milionów? O_o   moim zdaniem domknie si? w 60, ale co ja tam wiem.... ty wiesz lepiej (to nie sarkazm, do prawda).

LelekPL

CytatNieudolnie? O_o

Tak, nieudolnie. Nie znasz mnie, nie znałeś mojego zdania i nie jesteś alfą i omegą. Także nie pisz jak ja sobie wyobrażałem Green Lanterna, bo guzik o tym wiesz...

Nie widziałem całości drugiego zwiastunu, tylko go poprzewijałem i widziałem zdjęcia. Jeśli kiedyś zobaczę ten film, to chcę go obejrzeć na świeżo, a nie widzieć 4 minuty najlepszych scen z filmu, także na podstawie tego nie mogę go oceniać. Pierwszy zwiastun był absolutnie fatalny, ale jeśli to był problem z dokręcaniem śrubki to im to daruję, także może jednak się przejdę do kina. Sam nie wiem, poczekam na pierwsze oceny chyba...

CytatWiesz gdyby wszystko tak postrzegać to po co czytać wywiady?

No właśnie nie ma po co, poza informacjami kto kogo zagra i o czym jest film. Nawet Nolan, który jest zasłużonym reżyserem, nie zrobił jeszcze złego filmu, i z którego zdaniem powinniśmy się niby liczyć, w okresie promującym film jest tylko sprzedawcą. Ma nam wcisnąć produkt tak aby jak największa ilość osób po niego sięgnęła. Nikt w historii wywiadów promujących film nie powiedział: "boże w czym ja zagrałem!?". Co do twórcy Deadpoola to po filmie (Origins) można sobie mówić co się chcę. Wielu aktorów, reżyserów musiało się bronić mówiąc jak to poprzednia część im się nie udała, była słaba, ale teraz będzie lepiej (np Shia LeBeouf a propos Transformersów 2 i Indiany Jonesa 4). Co do twórców Zombieland to może im coś wyjdzie fajnego, może nie (nie jestem wielkim fanem Zombielandu), ale póki nie zobaczymy filmu nie ma co ich scenariusza oceniać. Ja nie mówię, że będzie zły, może będzie fantastyczny, ale ty też tego wiedzieć nie możesz.

Co do budżetu to jestem praktycznie przekonany, że sięgnie okolic 100 mln. Film będzie nieco przypominał X-Menów, a i tam masz mnóstwo CGI i obróbki komputerowej. Jeśli natomiast postawią na praktyczne efekty to one też tanie nie są. Wymagają makiet, kaskaderów, materiałów wybuchowych i całego tego zgiełku. Jeśli powstanie i jeśli będzie kategoria R, budżet na pewno nie sięgnie takich rozmiarów jak Superman, Green Lantern, The Dark Knight (który też wiele CGI i nie miał, a kosztował blisko 200 mln) czy Spider-Man, bo byłoby to za duże ryzyko, ale swoje kosztować po prostu musi.

Manigoldo

Uuu, obraza majestatu? hmm, ohh przepraszam panie, za obraz? i niegodziwo?? z mojej strony... oj niedobry, niedobry...
Ryan Reynolds, jeszcze nie zagra? w Deadpool, wi?c za du?o do promowania to on nie ma, a jak mówi?em twórca (któremu wie??) mówi? ?e scenariusz jest ?wietny, ale tylko je?li fox, w to nie wejdzie, a je?li film ma mie? R, to nie wejdzie, bo fox si? specjalizuje w wpieprzaniu do PG13, czyli do wi?kszego targetu, a do R, jest jedna dobra zasada, ma by? ostro.
Chyba kpisz? O_o   deadpool przypomina x-menów?  jak dobrze jarz? to b?dzie to film o najemniku deadpool'u, czyli walka wr?cz, strzelaniny, pokazy umiej?tno?ci: katany, no?e.
To nie x-men gdzie s? mutanty wsz?dzie, to deadpool, który zabija zwyk?ych, jak i nie zwyk?ych przeciwników, ale bior?c ?e b?dzie R, to nie b?d? traci? czasu na jaki? mutantów z super mocami, tylko inni najemnicy, wojownicy, humor, czarny, jak sam twórca mówi? b?dzie ?amanie 4 ?ciany, wi?c ja to widz? jako walk? z jednak lud?mi.
A to z kolei nie poch?onie zbyt du?o bud?etu, wi?c czy tak, czy tak obstawiam 60 milionów to maksimum.
Porównywanie TDK (pg13) do Deadpool (R), jest ?dziebko chore, bo ja ten drugi film widz? jako film gdzie nie mamy od cholery znanych aktorów, bo deadpool gra g?ówne skrzypce, mamy dobrych aktorów, ale nie jakie? gwiazdy z ok?adek.
TDK, to po pierwsze pg13, po drugie od cholery znanych aktorów którzy nie wezm? 500.000 dolarów za rol?. Do tego gad?ety typu tumbler itp, akcje z po?cigami, kr?cenie w ró?nych lokacjach. Moim zdaniem w Deadpool'u, tego problemu nie b?dzie bo uwa?am ?e tam, nie b?dzie si? po pierwsze robi? filmu pod oscary, tylko typowy film z sieczk? i humorem dla m??czyzn, wi?c to te? ró?nica, ?e jak b?dzie po?cig, to zwyk?y samochód, a wi?kszo?? to walka i ?arty Wade'a, które zdominuj? film.

Altair

Film opowiadał by o Deadpoolu zanim stał się bronią XI czy o całym jego życiu przed tym? Bo to w sumie istotna różnica.

Manigoldo

Powiem tak. Kiedy okaza?o si? ?e ma powsta? film deadpool, to pomy?la?em ?e mo?na te w?tki po??czy? w ten sposób. Jak wiemy, a niektórzy nie, Wade mia? raka, wi?c zg?osi? si? do Weapon x, rak zosta? wyleczony, zyska? super czynnik goj?cy, ale... jego cia?o zosta?o oszpecone bliznami, których nie da si? zoperowa?... bo jest czynnik samogoj?cy. Ten by? przetrzymywany w celi, a? uciek? stamt?d, i tu mo?na po??czy? w?tki deadpool'a z x-men origins wolverine, otó?, deadpool ucieka i widzi weapon x z filmu x-men origins wolverine, bierze jak?? bro? i... zabija go, mówi?c, i am deadpool, mutherfucker xD po czym rozwija si? akcja.
O dziwo potem twórca postaci deadpool'a powiedzia? co? podobnego o tym jak zrobi? deadpool'a który nie b?dzie powi?zany z tamt? postaci? z x-men origins wolverine.

LelekPL

Co z tego, że Reynolds w filmie nie zagrał, jest z nim powiązany, nie może źle o nim mówić. Nie ważne co by nie było w tym scenariuszu napisane... Studio natomiast wejdzie we wszystko, czy ma to R, czy nie. Jeśli film utrzyma R, to zamiast celowania w nastolatków, mogą chcieć wstawienia scen np. dla kobiet, a obecność Ryana Reynoldsa na to by nawet wskazywała. Każdy film ma 4 główne targety do spełnienia, z czego powinien wycelować w przynajmniej 2. Przy Deadpoolu widzę tylko jedną grupę, więc jakieś zmiany są bardzo możliwe...
Czy będzie przypominał X-Menów - być może, być może nie, ale do tego filmu jest mu na pewno najbliżej. I nie, nie chodzi mi tu o zgraję mutantów, tylko styl w jakim kręcony jest film - podobne zdjęcia, itp.
I proszę cię, nie wybieraj sobie poszczególnych słów z mojej wypowiedzi, bo to wcale nie pomaga ci w dyskusji. Napisałem wyraźnie, że film nie sięgnie takich rozmiarów jak TDK, więc twoje dwa ostatnie paragrafy są całkowicie niepotrzebne.

CytatUuu, obraza majestatu? hmm, ohh przepraszam panie, za obrazę i niegodziwość z mojej strony... oj niedobry, niedobry...

Czy obraza? Nie, aż tak szybko się nie obrażam, ale dzięki zdaniom na takim poziomie właśnie przestaliśmy dalej rozmawiać. Jeszcze raz, nie chodzi tu o obrazę, ale o mój czas...

Manigoldo

#10
Air... nie poniżaj się... nie chce cię obrazić, ale co? wstawienia scen dla kobiet? fox dobrze wie że z tego nie ulepi romansu, tylko ostry film dla facetów... ale coś po bandzie pojechał...


Tak, nieudolnie. Nie znasz mnie, nie znałeś mojego zdania i nie jesteś alfą i omegą. Także nie pisz jak ja sobie wyobrażałem Green Lanterna, bo guzik o tym wiesz...
tego tyczyły się moje słowa o obrazie, więc sobie nie wyciągam "słówek".

Usunąłem kompletnie niepotrzebny fragment postu.

Mikoto

Film o Deadpoolu? Fajnie. Przydałby się porządny film o Wilsonie, szczególnie po tym jak zeszmacono tą postać w Origins. Ale... Podzielam obawy Air Jordana. Kategoria R? To zbyt piękne, żeby było prawdziwe, tym bardziej, że producentem jest Fox. Po tym jak zakończyła się sprawa z Aronofskym i Wolverinem nie wierzę, żeby udało się tym razem. Nie przy takiej wytwórni. Do czasu premiery mogą jeszcze wiele razy zmienić zdanie i jednak dać PG13, więc radzę się nie ekscytować zawczasu. Wolverine też miał być full wypas w R itd. i wiemy co wyszło.

@Manigoldo
A może by tak cytować fragment postu, do którego aktualnie się odnosisz ;)? Łatwiej się wtedy w tym wszystkim połapać ;).

Leon Kennedy

#12
Jakoś nie chcę mi się wierzyć co do tej kategorii wiekowej... Sporo filmowych komiksów mogło, a i nawet powinno dostać taką kategorię, a tu się nagle okazuje, że albo obniżamy, albo film do kosza leci...

Cytatjeśli GL okaże się sukcesem (w co jednak wątpię), to może woleć sequel do latarni niż sprostowanie do X-Men Origins.

W Stanach powinien sobie dobrze poradzić, co innego reszta...

Usunąłem offtopa. O GL możecie wypowiadać się tutaj http://www.forum.batcave.098.pl/index.php?topic=441.0

(A)nonim

Akurat z Deadpoolem to za bardzo nie trzeba się wysilać jeżeli o fabułę chodzi, wystarczy dużo jatki i dużo śmiechu, a scenarzyści Zombielandu chyba się na tym znają, kategoria R też dobrze wróży.

Manigoldo, nikt nie porównywał GL do TDK, więc skończ pisać o tym drugim. A o tym pierwszym to można pisać w tym temacie tylko w kwestii Reynoldsa.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Manigoldo

#14
Wybaczcie, ale gdzie bym nie spojrza? to i tak teraz ka?dy patrzy na film komiksowy przez pryzmat TDK, ale ok... jest na cbm.com nowe info o deadpoolu, konkretnie s?owa twórcy postaci deadpool'a, mi?o by by?o gdyby kto? przet?umaczy?.
A co do tego bud?etu, to dam taki przyk?ad, machete, bud?et oko?o 10 milionów, gwiazdy?
danny trejo, robert de niro, steven seagal, michelle rodriguez, jessica alba, lindsay lohan. Krew, flaki, wybuchy i to wszystko za 10 milionów.
Deadpool'a widz? jako film typu nie wiem... jak punisher war zone, czyli bez szarpania si? z wielkim bud?etem, tylko maks 60 milionów, i w tym mamy deadpool'a, który ma czynnik samogoj?cy, walczy z normalnymi lud?mi, mo?e przypakowanymi i wyszkolonymi, ale lud?mi, ale bez mutantów, czyli... gdzie te twoje 100 milionów?