Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze ulubione/oglądane seriale.

Zaczęty przez Silent Dark, 24 Lipiec 2008, 14:45:13

LelekPL

Wol? ogl?da? co? ciekawszego ni? seriale 'superhero'

W tej chwili zacz??em 11.22.63 Mam nadziej?, ?e mnie nie zawiedzie.

Mr.G

Cytat: LelekPL w 25 Kwiecień  2016, 21:57:59
A ja już myślałem, że będzie z kim pogadać o Grze o Tron :P

Cierpliwości. Z poprzednimi sezonami "Gry..." jestem na bieżąco i liczę, że już wkrótce zaczną mi się objawiać odcinki najnowszego sezonu. I choć powinna mnie już drażnić formuła "obejrzeć cały sezon dla śmierci kolejnych ulubionych bohaterów w dwóch ostatnich odcinkach", to jednak nie potrafię z serialu zrezygnować. Jego bohaterowie uzależniają.

camel

Cytat: LelekPL w 25 Kwiecień  2016, 21:57:59
A ja już myślałem, że będzie z kim pogadać o Grze o Tron :P
Na razie poza ostatnią sceną i jej znaczeniem, nie ma za bardzo o czym gadać :P Poza kilkoma debilizmami twórców jak plan Fetora, znikające ogary czy wątek Dothraków. Co jak co, ale zwłaszcza ostatni mnie bardzo zawiódł.
Kobieta w Czerwieni ukradła jednak ten odcinek, wątek muru jest chyba w tym momencie najciekawszy - mam nadzieje że moja ulubiona postać, Cebulowy Rycerz, wyjdzie bez szwanku  ;D
Również spotkałem się ze skrajnymi interpretacjami ostatniej sceny u swoich znajomych, i sam ciekaw jak inni to widzą. Dla mnie było to zagranie w stylu piątego epizodu SW i pokazania że Vader jest człowiekiem, nie robotem. Spotkałem się z opiniami, że ona położyła się na wieczny odpoczynek czy nawet że z łóżka wstanie Jon Snow  ::)

LelekPL

Jest sporo do omówienia...

Co teraz zrobi Cersei? Gdzie Sansa uda się z Brianne no i co z Jonem?

Najnudniejsze są jak zwykle momenty z Dorne i Mereen. Bo są nadal oddalone od głównego wątku. Khaleesi pewnie pojedzie do tej stolicy Dothraków zgodnie z przepowiednią, ale to tyle.

Jeśli chodzi o wiedźme to ja to odebrałem jako jej rezygnację. Stracenie nadziei. Może ona odrodzi się wraz z Jonem.

Mr.G

To może coś z kreskówek?

Niestety mam spore braki w kwestii seriali animowanych, nawet tych superbohaterskich; nigdy nie oglądałem ich namiętnie w TV i większość znam głównie z opowieści (czy niekiedy bardziej legend) lub bardzo mglistych wspomnień. Zachęcony jednak pewnym rankingiem najlepszych kreskówek superhero, postanowiłem nadrobić tę część swojego dzieciństwa i po kilku tygodniach, dziś rano zakończyłem przygodę z 4 sezonami "X-Men: Ewolucja".
Takie powinny być kreskówki: pełne akcji, ale nie męczące ich bezsensownych nadmiarem. Dowcipne, a nie żenujące. Lekkie, ale nie infantylne. Jest inteligentnie, jest chemia pomiędzy postaciami, są emocje.
Największą siłą tego serialu zdecydowanie są jednak postacie i choć świat X-Menów daje nam multum bohaterów, to każdy z nich miał coś do powiedzenia, z każdego wykrzesano jakąś indywidualną wartość, jakąś niejednoznaczność. Nikt nie nudził ani nie był zbędny. Fantastyczną sprawą jest to, że w "Ewolucji" nie ma miejsca klasyczny, nieuznający kompromisów podział na dobrych i złych, lecz wielokrotnie mamy do czynienia z rozterkami moralnymi postaci, a czerń i biel często się ze sobą mieszają.
Poza tym warto docenić, że serial stanowi spójną, chronologiczną, zamkniętą całość, a nie jestem pewien, czy to częste wśród kreskówek. Pomijając niektóre epizody-zapychacze, oglądamy pewną historię od A do Z; od trafienia młodych, zagubionych mutantów do instytutu Xaviera (lub wybrania innego sojuszu), poprzez ich rozwój oraz wzloty i upadki, aż po ostateczną bitwę o losy ludzkości. Coś pięknego.
Nadmienię jeszcze, że najbardziej serial doceniłem przy czwartym, nieemitowanym w Polsce sezonie, dzięki czemu miałem okazję poznać po prostu świetny oryginalny voice-acting.
Polecam.

Dla porównania dodam, że w międzyczasie oglądałem kilka pierwszych odcinków legendarnego dziś "Spiderman TAS". Rozumiem sentyment i klimat, ale niestety ta słynna kreskówka z Pajęczakiem, która i we mnie zostawiła miłe wspomnienie, mimo ogromnej sympatii do tej postaci, szybko zaczęła mnie nudzić i męczyć. W planach jest jednak dobrze oceniany "Spectacular S-M", chyba że istnieje jeszcze lepsza kreskówka o Pełzaczu, to proszę o sugestie.


Doctus

CytatDla porównania dodam, ?e w mi?dzyczasie ogl?da?em kilka pierwszych odcinków legendarnego dzi? "Spiderman TAS". Rozumiem sentyment i klimat, ale niestety ta s?ynna kreskówka z Paj?czakiem, która i we mnie zostawi?a mi?e wspomnienie, mimo ogromnej sympatii do tej postaci, szybko zacz??a mnie nudzi? i m?czy?. W planach jest jednak dobrze oceniany "Spectacular S-M", chyba ?e istnieje jeszcze lepsza kreskówka o Pe?zaczu, to prosz? o sugestie.

Trudno mi powiedzie? która z wymienionych przez Ciebie kreskówek jest lepsza. Obie niesamowicie odda?y kwintesencj? postaci Spider-Mana. Wracaj?c jednak do X-Men - polecam zapozna? si? z animacj? Wolverine and the X-Men. To poziom tak samo wysoki jak Ewolucja, i jeszcze bardziej zamyka histori? w spójnej ca?o?ci, gar?ciami czerpi?c z historii Days of Future Past. Nawi?zuje tak?e delikatnie do filmów Bryana Singera. Sam w?a?nie j? sobie od?wie?am. Poleci?bym Ci tak?e X-Men: TAS ale po Twojej krytyce Spider-Mana, nie wiem czy móg?bym to zrobi? z czystym sumieniem. To jednak dalej s? lata 90' i pewne umowno?ci powinno si? wybacza?, poniewa? w wi?kszo?ci TASów tkwi prawdziwy geniusz. Serdecznie polecam z Marvela równie? The Incredible Hulk i Silver Surfer: TAS które pokazuj? naprawd? dojrza?e jak na kreskówki dramaty g?ównych bohaterów.

CytatWol? ogl?da? co? ciekawszego ni? seriale 'superhero'

Mo?ecie ?mia?o zrobi? zdj?cie tej wiadomo?ci, bowiem i tak  pewnie kto? mi to wyci?gnie po latach. Daredevil to serial, który w niczym gorszy nie jest od trylogii Nolana. Ani w fabule, ani w aktorstwie, ani w sposobie przedstawiania antagonistów. Kingpin niczym nie ust?puje Jokerowi, Elektra Catwoman, a The Hand Lidze Cienia. Je?li za? chodzi o sceny kaskaderskie, to walki Batmana przy telewizyjnym Daredevilu wygl?daj? niewiele lepiej ni? capoeira dla ubogich z ostatniego sezonu Arrow.

LelekPL

Widzia?em drugi sezon Daredevila. Frank wypad? dobrze (nie rewelacyjnie, ale dobrze, wola?bym chyba innego aktora). Reszta? Meh, g?ównie czeka?em na Franka, a w?a?ciwie na jego w?tek, bo to rzeczywi?cie by?o o czym? i wci?ga?o. Elektra by?a s?aba, w?tek z ninja te?. Kingpin to zdecydowanie nie Joker :P Chocia? widzia?em go tylko w jednym odcinku, ale jako? nie zach?ci? mnie na wi?cej.

Ogólnie nie nabra?em ochoty na obejrzenie pierwszego sezonu, tym bardziej je?li nie posiada? jedynej rzeczy, która utrzymywa?a moj? uwag?. Je?li chodzi o porównanie do filmów... no to oczywi?cie jak zwykle nie ma porównania je?li chodzi o jako?? wykonania technicznego (scenografi?, jako?? zdj??, muzyke, itd.) Natomiast musz? przyzna? racj? co do jednego - sceny walk zrealizowane s? lepiej ni? w JAKIMKOLWIEK filmie superhero. S? tak dobre. Szkoda, ?e by?y mo?e z 4 na 10 godzin ogl?dania, ale mimo wszystko jako?? wypad?a ?wietnie. Brutalno?? te? jest jak najbardziej na plus i czym? czego filmy niestety nie maj?, a je?li ju? maj? to wygl?da sztucznie, a nie brutalnie (Daredevil).

Fabu?a z Frankem te? wypada lepiej ni? w niejednym filmie 'superhero'. Do trylogii si? nie umywa czy do niektórych X-Menów, ale wiele ?redniaków zostawia daleko w tyle. Natomiast to nie jest du?y komplement. O ile dobrze wypada na tle innych filmów i znacznie lepiej na tle innych serialów tego typu... to to nie jest jaki? zabójczy poziom aspiracji, a konkurencja telewizyjna jest znacznie lepsza. Bo ja nie porównuj? tego serialu do filmów 'superhero', porównuj? go do innych seriali, które walcz? o mój czas. No i w porównaniu do czo?ówki serialowej, Daredevil po prostu wypada ma?o interesuj?co (ot kolejny kole? w kostiumie) podczas, gdy inne seriale daj? do zaoferowania co? innego.

Doctus

Kompletnie nie rozumiem dlaczego oglądałeś tylko 2 sezon. Wyjątek dla Punishera? pierwsza seria jest znacznie bardziej przyziemna i przypadła by Ci do gustu. Polecam Ci szczerze też Jessica Jones. Ten serial po prostu musi Ci się spodobać. Mnie niestety nie porwał, ale po Twoim guście wnioskuje że JJ zebrałaby u Ciebie wyższe oceny niż zebrał Daredevil. Chciałbym aby jakiś serial z DC kiedyś powstał na podobnym poziomie co marvelowe propozycje Netflixa - Gotham ze swoją oryginalną scenografią świetnie by się do tego nadawało. Szkoda że raczej się tego nie doczekamy.

LelekPL

Jak nie rozumiesz jak rozumiesz? Wyjątek dla Punishera :P

Jessici Jones raczej nie obejrzę. Nie będę oglądał KOLEJNEJ produkcji o superbohaterach, kiedy jest ich tak dużo teraz, że już sięgają nawet po postacie, o których pierwsze słyszę.

Tak jak mówiłem, w telewizji jest zbyt dużo seriali, żeby znaleźć czas na KOLEJNY o tym samym.

LelekPL

O. Mój. Boże.

Gra o Tron pozamiatała, brak mi słów.

Mr.G

Zgadzam się.
Był taki czas, że "Grę..." oglądałem już z przyzwyczajenia, dla zasady, ale ostatni sezon to zupełnie inna półka. Mniej brutalności dla brutalności i seksu dla seksu, a więcej, znacznie więcej emocji. No i kurcze, w przypadku tego serialu bardzo dziwnie, ale jednak przyjemnie było zobaczyć w końcu jakieś happy endy.

Ah, i dodam jeszcze, że zacząłem "Luthera". Pierwszy sezon za mną, powoli wchodzę w drugi. Spodziewałem się czegoś cięższego, ale może i jest lepiej, klimat serialu mnie zadowala. Świetny główny bohater - nie widzę Elby co prawda jeszcze jako Bonda, ale wiem, że będzie świetnym Rolandem.
A Alice? Dać jej jakiegoś kwiatka do hodowania i już nigdy nie ujrzymy lepszej Pameli Isley.


Doctus, dziękuję za rady odnośnie kreskówek. Wcześniej mi umknęły. Zabrałem się za "Spectacular Spider-Mana" i jestem bardzo zadowolony, choć na pewno byłoby jeszcze lepiej, gdyby gdziekolwiek były dostępne jakieś napisy. Na szczęście za tą produkcją nawet z moim angielskim jestem w stanie nadążyć.

Leon Kennedy

Zachęcam do oglądania drugiego sezonu Ash vs Evil Dead  ;) Pierwszy sezon był czaderski. Drugi, oby jeszcze lepszy!

https://www.youtube.com/watch?v=hsf6ZAnPpUE

Night_Wing [usunięty]

oczywi?cie moje ulubione seriale: to Flash, Gotham - którego drugi sezon sko?czy? si? wprost bombastycznie :D FishMooney powróci?a z moc? kontroli umys?u i zachowania cz?owieka, którego dotknie. I to uwolnienie z autobusu na koniec ostatniego odcinka tych ,,produktów" laboratoryjnych Dr.Strange'a masakra! przecie? tam wyskoczy? Bruce Wayne - co? go przypominaj?cego. No b?dzie si? dzia?o w 3 sezonie

Ogl?dam jeszcze The 100 maks spoko serial : jestem na 10 odcinku 1 sezonu: taki serial post apokaliptyczny, opowiadaj?cy o grupce m?odych wi??niów wys?anych ze stacji orbitalnej ,,Arki" na której przetrwa?a ludzko?? 100 lat po wojnie chemiczno atomowej , w celu zbadania planety - czy Ziemia 5 pokole? po wojnie jest zdatna do ?ycia. Niez?y serial - maks wci?gaj?cy podobny do seriali typowo sci fi a szczególnie post-apo jak np. Walking Dead czy Revolution, gdzie ludzie dziel? si? na frakcje i walcz? mi?dzy sob? o to by przetrwa? i by mie? wszystko dla siebie - tak to cz?sto mo?na odebra? : wszelkie surowce, bro? itp. Ale tu w the 100 tak mi si? wydaje, ?e sytuacja inaczej si? mo?e rozwin?? - Nie b?d? gada? co i jak dalej si? tam dzieje - a b?dzie si? dzia? pewnie jeszcze sporo, bo ja sam jestem na 1-szym sezonie a gdzie tam do 3-ciego

Polecam jeszcze ,,Grimm" fenomenalny serial fantasy: jest w sumie 5 sezonów, ale czy 6ty b?dzie, nie wiem bo nie ogl?da?em ostatniego d?ugiego odcinka 5-go sezonu, wi?c nie spojlerujcie!! Grimm mówi?c w skrócie opowiada o m?odym ambitnym Detektywie Nicku, który pracuje w Portlandzkiej policji i pewnego dnia ukazuje si? u niego Dar postrzegania w ludziach ukrytych postaci zwierz?cych: czyli tak jakby cz?owiek mia? w swoim ciele jeszcze posta? zwierz?c?: przypomina to hybryd?, takie hybrydy tylko mo?e widzie? Grimm i nazywa si? je Wessenami. Grimm nie jest lubiany w?ród Wessenów - istnieje on od dawien dawna a celem i misj? Grimma zawsze praktycznie by?o unicestwianie Wessenów. Tym czasem swój dar Nick b?dzie wykorzystywa? do rozwi?zywania spraw morderstw itp. W rozwijaniu i zrozumieniu swojego Daru pomo?e mu m.in. Wessen: Wilkor - Monroe.

Ogl?dam te? Blindspot - Mapa Zbrodni , Elementary , Scorpion - to takie bardziej kryminalne.
:P :P :P :P ::) ::) ::) ::) ::) 8) 8) 8)

Zamierzam obejrze? Supergirl..tylko nie wiem czy spoko..?redni podobno, ale jestem fanem wszystkiego co zwi?zane z supermocami i superbohaterami wi?c chyba SuperGirl i Dc Legend's sobie nie odpuszcz?

Anonimowy Grzybiarz