Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nasza kolekcja DvD

Zaczęty przez JaRo, 23 Maj 2008, 19:30:14

Night_Wing [usunięty]

Przedstawiam swoją wyjątkową i bardzo ważną dla mnie kolekcję filmów Bluray i DVD, których przenigdy bym się nie pozbył. Nie dość, że są po prostu kolekcją, to są również dopełnieniem mojej pasji "filmomaniaka". Przeważanie skupiam się wokół gatunku sci-fi, fantasy i horror, a film nie jest dla mnie zwykłą projekcją, zlepkiem ruchomych obrazów okraszonych dźwiękiem. Jest to uczta dla zmysłów i możliwość doświadczenia tego co przeżywają bohaterowie, scalenie się z ich emocjami, oraz odczucie tego co byśmy zrobili gdybyśmy byli na miejscu poszczególnych filmowych postaci. W takich dziełach staram się dostrzec to co niedostrzegalne, to co nie poruszane, dlatego mój zbiór filmów blu-ray i Dvd jest dla mnie aż taki wyjątkowy.

Stan filmów na dziś, które uporządkowałem w kolejności od kupionych dawno temu do tych najnowszych:

Lista posiadanych filmów Blu-Ray:
1) James Bond - Quantum of Solace (2008)
2) Obcy - Przebudzenie (1997)
3) X-men - Pierwsza Klasa (2011)
4) Kapitan Ameryka - Pierwsze Starcie (2011)
5) Człowiek ze Stali (2013)
6) Transformers - Wiek Zagłady (2014)
7) Hellboy (2004)
8 ) Interstellar (2014)
9) Death Race 2 (2010)
10) Plan ucieczki (2013)
11) Egzorcysta (1973)
12) Avengers - Age of Ultron (2015)
13) LEGO - Batman Film (2017)
14) Obcy kontra Predator (2004)
15) Star Wars - Attack of The Clones (2002)


Lista posiadanych filmów DvD:


1) Dorwać Gringo (2012)
2) Uprowadzona 2 (2012)
3) Zimne światło Dnia (2012)
4) Noc w Muzeum 2 (2009)
5) Pojmani (2014)
6) 11:11:11. Liczba przeznaczenia (2011)
7) Grudge - Klątwa 2 (2006)
8 ) Nocny pociąg z mięsem (2008)


Jeśli moja kolekcja się poszerzy, to dam Wam znać.

Night_Wing [usunięty]

W Saturnie w Galerii Krakowskiej jest niezła promocja. Można kupić drugi film w Blu-Ray za 10zł jeśli był tańszy lub kosztował tyle samo. Produkt musi mieć nalepkę, z promocją. Ot tak nie można sobie wybrać czegoś bez tego symbolu. Za 39,99zł Kupiłem Terminator: Ocalenie z 2009r. a za 10zł wg. promocji: X-men Geneza: Wolverine z 2009r., lub na odwrót.


Lista posiadanych filmów Blu-Ray:
1) James Bond - Quantum of Solace (2008)
2) Obcy - Przebudzenie (1997)
3) X-men - Pierwsza Klasa (2011)
4) Kapitan Ameryka - Pierwsze Starcie (2011)
5) Człowiek ze Stali (2013)
6) Transformers - Wiek Zagłady (2014)
7) Hellboy (2004)
8 ) Interstellar (2014)
9) Death Race 2 (2010)
10) Plan ucieczki (2013)
11) Egzorcysta (1973)
12) Avengers - Age of Ultron (2015)
13) LEGO - Batman Film (2017)
14) Obcy kontra Predator (2004)
15) Star Wars - Attack of The Clones (2002)
16) X-Men Geneza: Wolverine (2009)
17) Terminator : Ocalenie (2009)


Lista posiadanych filmów DvD:


1) Dorwać Gringo (2012)
2) Uprowadzona 2 (2012)
3) Zimne światło Dnia (2012)
4) Noc w Muzeum 2 (2009)
5) Pojmani (2014)
6) 11:11:11. Liczba przeznaczenia (2011)
7) Grudge - Klątwa 2 (2006)
8 ) Nocny pociąg z mięsem (2008)


Juby

Zdmuchnę kurz z tego tematu.

Ostatnie nabytki filmowe. Leon i Pewnego razu na Dzikim Zachodzie z amazonu, Psy 3 - egzemplarz do recenzji od Filmozercy.com, Agentka z MediaMarkt, pozostałe od DVDMax.



Remont salonu dobiega końca, meble złożyłem przed weekendem, a przedwczoraj znalazłem czas żeby wypełnić jeden z nich moimi zbiorami. Wciąż dopracowuję ustawienie filmów i komiksów (nie spodziewałem się, że witryna będzie aż tak pojemna, stąd sporo luzów i dużo miejsca na przyszłe zakupy). Na sfotografowanie kolekcji stricte Batmanowej nie znalazłem jeszcze czasu, ale mogę zaprezentować moją kolekcję filmową.



Obecnie posiadam 122 wydania Blu-ray (135 filmów), 55 wydań DVD (58 filmów - z czego ponad 30 w wydaniach kopertowych dodawanych do czasopism - i 2 niekompletne seriale) oraz jedną kasetę VHS (Terminator 3: Bunt maszyn, ostatnia jaka mi się uchowała z niegdyś niemałej kolekcji). Szczegółowy wgląd w mój zbiór Blu-ray znajdziecie pod tym adresem.

Szersze spojrzenie na ścianę. Na komodzie w środku stanie nowy telewizor 4K. Mam już upatrzony, ale wstrzymuję się licząc na jakąś promocję. :)


LelekPL

#258
Ja nie mam czym się chwalić bo przestałem kupować filmy dawno temu. Mój "najnowszy" film to Interstellar z 2014 :P A kiedy włączyłem jakiś film z tych co mam na płycie (z jakieś 50 na blu-ray, DVD to nie wiem bo kilka się wali z gazet itp.) to też nie pamiętam. Teraz wszystko oglądam przez platformy streamingowe i VOD.


Juby

#259
Ja nie jestem fanem streamingu. Jeśli pragnę wracać do jakiegoś filmu, to muszę go mieć fizycznie na półce (jestem tradycjonalistą w tej kwestii). ;) Netflixa oglądam jedynie u braci, gdy zjadę na weekend do domu rodzinnego. Sam nie płacę za żadną platformę i na razie nie planuję tego zmieniać. Wydania na płytach wygrywają ze streamingiem jakością obrazu i nie obawiam się, że kiedyś, gdy będę chciał powtórzyć któryś z moich ulubionych filmów, okaże się że platforma straciła na niego licencję i zniknął.

Niemniej, również zwolniłem z zakupami filmowymi. Niektóre stoją i zbierają kurz zdecydowanie za długo, dlatego staram się kupować jedynie te tytuły, które absolutnie muszę mieć i wiem, że będę do nich wracał. Obecnie w planach mam kupno może 15 wydań Blu-ray i co najmniej 2 filmów w 4K, gdy już będę miał nowy tv i odtwarzacz. Gdy już je kupię, zostanie mi nabywanie ulubionych nowości (tych jest może 2-3 każdego roku) i niewydanych dotąd pozycji katalogowych, jak Otchłań Camerona, na którą wszyscy fani czekają od 14 lat, ale do tej pory nie wydano jej w HD (True Lies zresztą też). Nie wykluczam również pozbywania się części mniej pożądanych filmów (np. nieudanych prezentów).

LelekPL

Są takie platformy, gdzie jest wszystko i nie znika :P

Ja gdybym bawił się jeszcze w kolekcjonerke to pewnie bym dodał ze względu na jakość:
Serie: Obcy, Terminator, Gwiezdne wojny (tylko w oryginałach i bez dubbingu więc się nie doczekam :P ), Krzyk i MCU (nie wszystkie oczywiście :P )

Klasyki: Lawrence z Arabii, Lśnienie, Lista Schindlera, Gorączka, Czarnoksiężnik z Oz, Coś, Ucieczka z Nowego Jorku, Wybuch, Żywago, Metropolis, Trzeci człowiek i Dark City

Po 2014: Coś za mną chodzi, Marsjanin, La La Land, Logan, Uciekaj, Pierwszy człowiek, Suspiria, Midsommar, 1917, Lighthouse, To my, Apollo 11

Juby

Pewnie że są takie platformy, ale są TERAZ, a kto wie jak będą wyglądały za rok, dwa..? Znam osoby, które rezygnowały z kupowania filmów na płytach, bo miały wykupionego Netflixa i kupowały filmy w wersji cyfrowej na iTunes, by po jakimś czasie wrócić do kupowania płyt, bo coś zaczynało zgrzytać.

Zresztą, nie mówię stanowczego NIE dla streamingu. Ubiegły rok pokazał mi jak dobre kino potrafi wypuszczać Netflix (Historia małżeńska, Irlandczyk, Dwóch papieży), dlatego może w końcu się zdecyduję. Warunek, jaki sobie jednak stawiam, to wcześniejsze obejrzenie nieobejrzanych do tej pory DVD i Blu-ray, które znajdują się w mojej witrynce, a jest tego jeszcze tyle, że mam co oglądać do końca roku. ;)

Juby

Cytat: Juby w 28 Lipiec  2020, 10:26:07Szersze spojrzenie na ścianę. Na komodzie w środku stanie nowy telewizor 4K. Mam już upatrzony, ale wstrzymuję się licząc na jakąś promocję. :)
Przeliczyłem się. Mój wymarzony tv przez lato prawie się wyprzedał, ale udało mi się zdobyć jeden z ostatnich egzemplarzy nie-z-wystawki w jeszcze akceptowalnej cenie.


Gieferg

#263
Z ostatnich paru miesięcy:







I jeszcze mnie zaczyna kusić upgrade Batmanów Schumachera (BD-> remaster w przypadku BF i DVD->BD w przypadku B&R).
Zdaje się, że po części zasługa Matta Reevesa, który pokazał, że zawsze może być gorzej :P


btw, fuck streaming.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Akurat wczoraj powtórzyłem Forevera na Blu-ray. Wygląda zdecydowanie lepiej od filmów Burtona, tylko napisy ma kiepskie, a w scenach wyciętych w ogóle ich brakuje (na DVD chyba były). Dzisiaj wjeżdża B&R.

Gieferg

Porównujesz z Burtonami w starym, czy nowym wydaniu?

Cytattylko napisy ma kiepskie

A tu akurat nie znam za bardzo sytuacji bo do tej pory miałem tylko wydanie US z dodanymi napisami, które nie wiem już nawet skąd wziąłem.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

#266
Ze starymi. Nowych nie mam i nie planuję mieć, bo black crush i zmieniona kolorystyka (teal w Returns sprawia, że nawet wydanie UHD, którego kilka scen widziałem na OLEDzie odrzucam z miejsca) mnie odpychają. Wolę starsze wersje, z kolorystyką w jakiej film poznałem i oglądam od 24 lat, a także w pełnym telewizyjnym AR, nawet jeśli w kinach było minimalnie inaczej (i tak ich wtedy nie widziałem, filmy poznałem w 4:3). Ale już nowe Blu Schumacherów względem 2DVD to niebo a ziemia, zdecydowanie warto zrobić blupgrade.

Napisy w BF są do przeżycia, ale czasem zbyt dosłowne, omijające część zdań, a w pierwszej połowie Two-Face czasami mówi o sobie "My", a czasami "Ja" :P Z kolei w B&R brakuje lektora i nie wiem, czy przy dzisiejszej powtórce nie spróbować pierwszy raz dubbingu xD

Gieferg

Cytatw B&R brakuje lektora

To by się akurat poprawiło ;)
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.