Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

HUDY

#1035
 TASA mam w podobnej jakości(co vhs po nastu razach) ściągniętego na kompie do tego kilka dvd a vhs to czysty sentyment ;]

XIII

Te kasety  z TAS wyszły w 2006 więc najprawdopodobniej zawierają dubbing jak na dvd.

kelen

XIII, nie wiem, czy żartujesz, czy nie, ale nie, one nie są z 2006 roku :P One są z lat 90-tych.

XIII

W latach 90 wyszły vhs ale inne  składanki z 2 odc TASU na kasecie i   zdubbingiem z Andrzejem Ferencem. Na kasetach ze zdjęcia  jest więcej niż 2 odcinki a poza tym tytuły odcinków odpowiadają tym z dvd i potem z Zig Zapa więc to musi być wersja z dubbigiem nowym. Rynek vhs wtedy dogorywał ale warner jeszcze wydawał kasety np. Batman vs Dracula z tego samego okresu też doczekał się wydania na vhs.

Tak wyglądały edycje vhs TASu z lat 90

kelen

Tak jak wspominałem w poście z poprzedniej strony, dostałem kasetę z drugą częścią i było to zdecydowanie w latach 90-tych. O wersjach białych, tych z dubbingem, też wiem.



Po lewo od naklejki z kodem kreskowym, przybliż sobie - widnieje rok 1998.

"Kolorowe" kasety (1-3) wyszły też w wersji białej, zapewne z dubbingiem.

HUDY

Moje wydania są z 1996 roku ;]

kelen

Pewnie źle odczytałem tamtą 6 bo skan jest słaby :P Zatem 1996.

XIII

Mój błąd byłem śmiertelnie pewny że na vhs w latach 90  wyszły tylko te białe kasety. Teraz  na sieci znalazłem informacje, że lektorem na tych kolorowych był Janusz Kozioł.

Mister Tadeo

#1043
Odnośnie wydań VHS Batmana w Polsce:
1) Batman (1989) - marzec 1991 (ITI), lektor Mirosław Utta
2) Powrót Batmana (1992) - luty 1994 (Warner), lektor Leszek Sznyter
3) Maska Batmana (1993) - czerwiec 1994 (Warner), lektor Maciej Gudowski
4) Batman (1989) - październik 1995 (Warner) czyli tuż po polskiej premierze kinowej Batman Forever (22.09), lektor Władysław Frączak
5) Batman Forever (1995) - marzec 1996 (Warner), lektora nie pamiętam niestety. Film ukazał się też w tzw. Klubie Konesera w wersji oryginalnej z pl napisami (1996 lub 1997)
6) Batman TAS - te 3 kasety, które zaprezentowane zostały wyżej - marzec 1996 (Warner), przy okazji pl premiery VHS BF, lektor Janusz Kozioł
7) Batman 89, Powrót Batmana, Batman Forever, Maska Batmana, Batman TAS (te 3 kasety ze wzorem okładek jak wyżej ale z białą obwódką), Batman i Robin (4 kasety z pl dubbingiem; jest to także Batman TAS ale odcinki z Robinem) - wszystko do Domowej Videoteki, sierpień 1997 (jako element promocyjny pl kinowej premiery B&R - 01.08.1997)
8. Batman & Robin (1997) - styczeń 1998 (Warner), dubbing (film też dostępny w Klubie Konesera w wersji oryg. z pl napisami)
9) Batman Begins (2005) - ostatni film z Batmanem, który wyszedł na VHS w Polsce, październik/listopad 2005 (Warner). Nie wiem kto jest lektorem, ale pewnie ta sama osoba, która czyta w wydaniu DVD.
10) Na VHS wyszedł też Powrót Jokera, z lektorem. Ktoś nawet sprzedaje kasetę na olx.pl:
http://olx.pl/oferta/batman-powrot-jokera-vhs-CID751-IDbiaXD.html#886157677b
Pewnie inne tytuły też wyszły ale nie śledziłem tematu zbyt dobrze więc wiele napisać nie mogę w tej sprawie.

kubala102

Na pewno wyszedł również cały pierwszy sezon Batmana Przyszłości na Vhs wiem , bo sam ma 2 kasety w domu

XIII

Jeszcze co do kreskówek wyszły takie vhsy
- 1998 Batman Mr Freeze Sub Zero dubbing
-1998 Batman/Superman dubbing co ciekawe rok później  powstał nowy dubbing  w 3 odcinkach Superman TAS na canal plus Ferenc, Rozenek i Troński powtórzyli swoje role z wersji vhs ale cała reszta obsady była zmieniona
-kwiecień 2006- Batman Kontra Dracula dubbing taki sam jak na dvd

Johnny Napalm

Ha! No i w końcu mam, mój upragniony Azyl Arkham w wersji PL!
Cudo! Przekartkowałem go na razie zaledwie, pewnie w weekend na spokojnie go ogarnę. Nie zasługuje on na czytanie go w pośpiechu. Tu potrzeba czasu, aby cieszyć się finezją wykonania i w końcu porządnie pojętą treścią przekazu.
Trudno powiedzieć ile dokładnie dałem za ten album. W CK, pod które mnie podrzucił kolega z pracy, dałem dzisiaj, za Arkham Asylum + Krakena Segury i jakieś dwa pierdy z TM-Semica, w sumie 105 złociszy. Ciężko mi powiedzieć teraz ile konkretnie kosztował AA, bo szybko po wyjściu ze sklepu rozdarłem z niego folię z  naklejoną ceną, a Kraken z tyłu na okładce miał nadrukowane 49,90, ale jestem pewien, że tyle nie mógł kosztować, bo to nie najnowszy komiks. Podobnie rzecz się ma z tymi dwoma TM-Semicami. Myślę, że za Azyl nie dałem więcej jak 7 dych.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

XIII


HUDY

Aktualizacja swiateczna, kończąca ten bogaty rok:


XIII

Drogo kosztowała cię ta figurka?