Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Gotham - serial TV

Zaczęty przez Q, 25 Wrzesień 2013, 14:37:22

LelekPL

#120
Nie no oczywi?cie, ?e mo?na napisa?, ?e jest ?adnym dzieckiem... Po prostu ostrzegam, ?eby na przysz?o?? zbyt nie rozp?ywa? si? nad jej urod?, albo zbyt jej nie analizowa?. To, mam nadziej?, zgodzicie si?, ?e by?oby mocno upiorne i nie na miejscu. Zwyczajnie pami?tajcie, ?e ona jest tylko dzieckiem.

Ja bym tutaj jeszcze wspomnia? o dzieciaku, który gra Wayne'a. Uwa?am, ?e spisuje si? póki co naprawd? dobrze w swojej roli. Chocia? z t? muzyk? metalow? troch? przesadzili.

Ja po drugim odcinku zastanawiam si? jak d?ugo oni b?d? w stanie to poci?gn??, nie robi?c w mi?dzyczasie z Gordona, odpowiednika Batmana. Je?li Gordon pozamiata ca?e Gotham, to Batman b?dzie raczej niepotrzebny... No i przyda?oby si? wi?cej lubianych postaci. Póki co, poza tym co si? stanie z Gordonem i Bruce'm to niespecjalnie mnie reszta obchodzi. Uwa?am, ?e nawet z?oczy?cy mogliby by? bardziej dwuznaczni, z lepsz? motywacj?, ni? po prostu to, ?e s? ?li i skorumpowani. Póki co, to wygl?da bardzo p?ytko w "Gotham", a jest najmocniejsz? stron? mitologii Batmana.

Dezerter

W ramach ciekawostek można dodać, że na kanałach Polsatu jest puszczany zwiastun Gotham z polskim dubbingiem. Zanim niektórzy dostaną zawału, to Universal Channel dubbinguje tylko zapowiedzi (jak kiedyś Hallmark Channel). Premierowa emisja będzie na pewno z lektorem. Tą zapowiedź zgrałem akurat z Polsat Sport News. Co ciekawe na swoim kanale Universal Channel promuje serial spotami z napisami. Tutaj zapowiedź z dubbingiem:
https://www.youtube.com/watch?v=siJigE2rAYw

kelen

Huh, ten dubbing nie jest wcale taki zły.

LelekPL

Poprawka... każdy dubbing do live-action jest zły ;)

Funky

Ok jestem po pierwszym odcinku i moje odczucia s? bardzo dobre. Gordon to twardy i uczciwy glina (bardzo przypomina? mi Blake`a z ''TDKR''), Bullock cyniczny i wredny sukinsyn, Pingwin to jeszcze nieopierzony przest?pca ale ma zadatki na ostrego psychopat?. Ale najbardziej zaskoczy?a mnie Fish Mooney która jak na razie jest najtwardsz? zawodniczk? w Gotham (w dodatku kobitka ma charakter ;) ) I niby taka drobnostka to nawi?zanie do Jokera, ma?a rzecz a cieszy ;). Fabu?a rozwin??a si? na tyle ile mog?a si? rozwin?? która ma zadatki na ?wietn? histori?. Minusy to s?aby Alfred który jest dla mnie strasznie chamowaty oraz amatorskie CGI (panorama miasta). Ale pierwsze wra?enia s? jak najbardziej pozytywne.

8/10

8azyliszek

Mimo oczywistych wad, pewnej naiwności, nieporadności i absurdów, Gotham mi się podoba. Przyjemnie się oglądało 3 odcinek. Zwłaszcza zabawne scenki z Bullockiem. Strasznie sztucznie zagrał zamachiwanie się pięścią na tego dilera, ale reszta była sympatyczna. Choćby sposób w jaki ta duża murzynka upuściła telewizor. :)

Fajna jest 3-wątkowy sposób prowadzenia fabuły, choć mały Bruce jest trochę irytujący i wręcz łopatologicznie pokazuje się nam, że stanie się Batmanem. Batista (z Dextera) nawet nieźle gra Moroniego, choć ja bym dalej widział tutaj Ericka Robertsa.

Także będę dalej śledził losy tego serialu. Oczywiście Arrow i Flash są lepsi. :)

Deuce

Rzeczywiście to prawda z tym ekspresowym tempem. Tylko 3 tygodnie opóźnienia w stosunku do USA.
Po pierwszym odcinku, serial wydaje się dość przystępny. Jak na razie, przedstawiono główne postacie, zarówno tych dobrych, jak też tych złych. Wyraźnie widać, że całość jest bardzo luźno oparta na komiksach. Bohaterowie różnią się charakterami oraz wiekiem od swoich pierwowzorów. Ciężko jest już oceniać poszczególnych aktorów, ale na ten moment najbardziej podoba mi się Falcone. Widać, że to taki prawdziwy Don mafii. Myślę też, że Fish Mooney niedługo może trafić na karty komiksowe, jako bardzo wyrazista postać. Wiadomo, że Jada Smith nosi perukę. Poprawiała ona ją nawet w pewnym momencie odcinka, więc zastanawiam się czy był to celowy zabieg, czy też przypadek ? Selina Kyle kogoś mi przypominała. Skojarzyłem sobie, że jest bardzo podobna do innej Catwoman -  Michelle Pfeiffer. Miśka jednak jest dużo ładniejsza od swojej, młodszej następczyni.
Klimat serialu jest odpowiedni, Gotham brudne, zadymione czyli tak, jak powinno być.
Jeszcze sprawa techniczna. Lektor jest słabiutki. Jego Fish MUNI od razu przypomina Wayne RUNI. Poza tym, słabo czuje klimat fabuły, a momentami nie nadąża za wypowiedziami postaci, przez co zlewa zdania od różnych osób i trzeba się domyślać, co i kto powiedział. Ma też mało telewizyjny głos, mało emocji.
Pierwszy odcinek podobał mi się i z pewnością będę oglądał serial dalej, bo uważam, że warto.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Leon Kennedy

Chyba aluzje do Jokera w każdym odcinku możemy między wiersze wsadzić, bo jak na razie to tylko w pierwszym było... W trzecim wózek i balony mi się z nim skojarzyły, ale to chyba nie to... Za to fajna aluzja do Pyga. No i w końcu... Maroni.

Bless

Co sadzicie o najnowszym odcinku ? Wedlug mnie jakis taki dziwny, niby sie trochu dzialo ale jakos tak czegos brakowalo :/

Spoiler
Hitman z tego odcinka jest faktycznie postacia ze swiata Batmana czy to po prostu jakis prostaczek wymyslony na potrzeby serialu ? Bo cos nie kojarze tego killera za bardzo.
[Zamknij]

Q

Serial ma dobre momenty, ale ca?y czas mu czego? brakuje. S?abo?? z?oczy?ców  to jeden z minusów, a przeci?tne g?ówne historie to kolejny, gdyby nie róznego rodzaju smaczki oraz fakt, ?e mamy pe?no znanych bohaterów by?oby znacznie gorzej.

Richard Gladwell, czyli zabójca z 4. odcinka, nie jest oparty na ?adnej postaci znanej z komiksów. Jedno co o nim wiadomo, to ?e cytuje Leonarda da Vinci "As my father said, 'Simplicity is the ultimate sophistication.'"  ("Prostota jest szczytem wyrafinowania"), co mo?e t?umaczy? jego nietypowe narz?dzie do zabijania. Niestety nawet jak mamy co? ciekawego twórcy serialu i tak nie racz? po?wi?ci? temu wi?kszej uwagi.

Niespecjalnie cieszy mnie równie? fakt, ?e 1. sezon ma mie? 22 odcinki. Wiadomo, ?e im d?u?sze sezony tym wi?ksza szansa na s?absze odcinki.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Bless

Ehh kurcze muszę się z Tobą Q zgodzić w 100% :/ 22 odcinki to nie jest good idea powinno ich być trochu mniej. Ok czyli z hitmanem tak jak myślałem.
Spoiler
Szkoda, że nie rozwinęli tego zabójcy bardziej bo się ciekawie prezentował
[Zamknij]

8azyliszek

Wiem że jest masa głupot ale mnie dziwnie ujmuje ten serial. Podobało mi się starcie Falcone-Maroni, świetny był plan Pingwina, a i brama zakładu Arkham była dokładanie jak trzeba. Oczywiście szkoda, że nie zatrudniono Deadshoota ale cóż - nie można mieć wszystkiego. :) :D Podobała mi się scena jak burmistrz zorientował się, że tak kieruje miastem, że nie może być bezpieczny nawet na posterunku policji miejskiej. I że może się to dla niego źle skończyć. :)

Bless

To z Deadshotem to mi wyjeles z ust normalnie :D To by bylo zbyt piekne ! Tak czy siak rowniez bardzo lubie ten serial i puki co czekam na kolejny odcinek.

Funky

Ok jestem po drugim odcinku i było całkiem przyzwoicie, Selina to już prawdziwa Catwoman potrafiąca sobie radzić w kryzysowych sytuacjach. Ale na mnie największe wrażenie zrobiła Patti czyli śmieszno-straszna babka w furażerce. Jej pojawienie zawsze wywoływał uśmiech na mojej twarzy, i mam nadzieję jeszcze ją zobaczyć w następnych odcinkach. Nie było szału ale też nie zawiodłem się.

7/10

Leon Kennedy

Kolejny czwarty odcinek ogółem idzie na plus :). Klimat jest co raz lepszy, konflikt na linii Falcone - Maroni, świetny, Bruce i Alfred również idą w dobrą stronę :D Tym samym uważam, że ciągle jest dobrze, a może będzie i jeszcze lepiej... Hmmm, chyba tylko jak na razie przeciwnicy tacy se, ale już ich sposób działania jasno mówi w które miejsce zmierza miasto Gotham ;D