Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Q

Tutaj mozecie zadawac pytania, a na pewno ktoś udzieli wam odpowiedniej odpowiedzi.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Silent Dark

Jakie jest imie i nazwisko Riddlera,pytam sie bo zauwazylem ze sa 2 wersje.

Harvey Dent

Obecnie jest to Edward Nashton. Edward Nygma jest uznawane jako jeden z pseudonimów. Te drugie jest fajniejsze, ale fakt ze troche to juz nuzące kiedy kazdy bohater ma nazwisko sugerujące jego zachowanie. ;)

Silent Dark


Mr.G

Jedna rzecz mnie nurtuje. Batman powstal dziesiątki lat temu. Wedlug komiksów z lat 70-tych Batman dzialal w latach 70-tych, wedlug komiksów z lat 80 dzialal w latach 80-tych, a na przyklad wedlug filmu "Batman Begins" jego dzialalnośc rozpoczela sie w XXI wieku i tak dalej......
Nasuwa sie wiec pytanie. W jakich latach dzialal (lub nadal dziala) Mroczny Rycerz?

Marquss

Raczej sie nie da sie określic tego. To tak jakbyś sie spytal ile ma Batek lat i jakbyś to doglednie zbadal to by sie okazalo ze batman w domu starców juz powinien byc :D

Mariano

gdzie mozna kupic jakieś w miare niezle komiksy o batmanie? takie grubsze najlepiej...


Hunter

nie wiecie w których numerach mix komiks vyl batman pisze na batcave ale co tam

Arkard

CytatJedna rzecz mnie nurtuje. Batman powstal dziesiątki lat temu. Wedlug komiksów z lat 70-tych Batman dzialal w latach 70-tych, wedlug komiksów z lat 80 dzialal w latach 80-tych, a na przyklad wedlug filmu "Batman Begins" jego dzialalnośc rozpoczela sie w XXI wieku i tak dalej......
Nasuwa sie wiec pytanie. W jakich latach dzialal (lub nadal dziala) Mroczny Rycerz?
To zalezy. Kryzysy niby "naprawily" to.
Wiesz, od dawna nie odświezalem sobie tego calego balaganu z kryzysami, ale ogólnie bylo tak: z powodu samowolki pisarzy w latach 30-60-tych nie bylo ustalonego porządku komiksowego. Superman kiedyś nie latal a jego moce braly sie stąd ze wychowal sie na planecie o grawitacji 10x wiekszej niz nasza. Batman w 1939 byl MORDERC?, a w 1940 uśmiechnietym policjantem w kostiumie. W latach 80-tych ktoś postanowil coś z tym zrobic stwarzając Kryzys.
Przed Kryzysem pomysl byl tak. Istnieją 3 alternatywne ziemie: Ziemia 1 gdzie Batman istnial od pó?nych lat 30t-ych; Ziemia 2 która pokrywa sie ze Srebrnym Wiekiem komiksów gdzie Batman istnial od lat okolo 50/60-tych; i Ziemia 3 gdzie wszystko bylo na opak (Lex Luthor byl jedynym bohaterem Ziemii przeciwko legionowi super-zloczy?czów).
========Spoiler=========
Crisis on Infinite Earths przedstawil pomysl, ze alternatywnych światów jest wiecej. W CIE wszystkie one są zniszczone przez Anty-Monitora i zostaje jedna ziemia. Znaczy sie, wszystkie poprzednie wersje Batmana i Supermana przestają istniec. Znaczy to, ze po CIE, Batman i Superman nie mieli oficjalnej przeszlości. Ale to dobrze, bo wlaśnie wtedy wyszly komiksy Year One i Man of Steel które przedstawily nowe originy dla herosów. JEDYNE originy.
=======Spoiler==========
Jednakze, Kryzysów bylo wiecej, na sam koniec stwarzając 52 oficjalne światy DC. Dlatego wiec, nawet dziś, istnieje wiele wersji Batmana. A wielu róznych światach.

Sorki ze tak skrótowo, ale juz LATA nie czytalem Kryzysów. Znaczy, nadal nadganiam "52", ale wiem co sie tam dzieje. Glowa mnie od tego wszystkiego boli.

Mr.G

Arkard, jestem Ci naprawde wdzieczny.
Jestem fanem Batmana, ale nigdy nie wiedzialem tak dokladnie o co chodzi z tymi Ziemiami i Kryzysami. Ogólnie mi to objaśnileś i wielkie dzieki za fatyge.

Teraz czuje sie chociaz troche bardziej oznajmiony w tych sprawach.

Arkard

Cóz, Kryzys nie jest tak skomplikowanym pomyslem (ba - "stwarzamy nowe światy zeby usprawiedliwic kreatywnośc tworców"), jednak MOC cross-overów które są wymagane do zrozumienia chociaz jednego Kryzysu - to przeraza kazdego. Dajmy pierwszy Kryzys - Alexander Luthor. Skąd sie wziąl i skąd ma moce boga?
Albo nastepny Kryzys - Superboy Prime i Paradise Universe: pomysl prosty jednak znajomośc nastepstw rozbijania Raju... ah znowu zacząlem. Walic Kryzysy...

Super Robin

1.Kiedy ostatnio Batman ''ztarl''  sie z Lexem Luthorem ?
2.Co obecnie dzieje sie z Jokerem i Bane ?
3.Co obecnie dzieje sie z Barbarą Gordon ?

Arkard

1. Prawdopodobnie gdzieś w Justice League Unlimited. Jak nie JLU to pewnie w "World's Finest". Lex i Gacek rzadko sie ścierają.
2. Joker i Bane... w tej chwili biorą udzial w "Salvation Run", tej miniserii gdzie najwieksi zloczy?cy DC zostają zeslani na odleglą planete-wiezienie. Co ciekawe Joker przewodzi jednej z 3 grup które powstaly na planecie. Pan J ma charyzme.
3. Booster Gold w "Countdown" próbowal odwrócic jej kalectwo jednak nie udalo mu sie. Nadal jest Wyrocznią i bawi sie z czarnym kanarkiem i panią Myśliwą w tym gniocie "Birds of Pray". Chryste...

Super Robin

1.W jakim komiksie o Batmanie poraz pierwszy pojawil sie gościnnie Superman ?
2.Dlaczego Jason Todd zostal Robinem II a Tim Drake III,tak samo jak u Graysona ?
3.Co obecnie dzieje sie Dickiem Graysonem ?
4.Dlaczego Barbara Gordon jest kaleką ?
5.Co sie obecnie dzieje z Mr.Freeze,Catwoman i Solomonem Grundy ?