Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Sport

Zaczęty przez Leon Kennedy, 21 Styczeń 2008, 16:29:40

RafBat

#315
CytatDlatego mecz Legia - Widzew z 1997 roku, uwa?am za jak najbardziej uczciwy.
Te? chc? w to wierzy?, naprawd?, bo te mecz? z lat '96-97 przesz?y do kanonu polskiej pi?ki. Kiepsko mo?na by?oby si? poczu?, gdyby okaza?o si?, ?e legenda by?a "szyta grubymi ni?mi". Jednak mecze te by?y rozgrywane w latach "pomi?dzy" ujawnionymi "k?opotami z s?dziowaniem" (w '93-Legia i ?KS toczy?y "korespondencyjny" pojedynek "kto strzeli wi?cej goli" swoim przeciwnikom, a w '98 by?o to "mistrzostwo" ?KSu).


Altair

Wyniki, które leżą i kwiczą na dzień dzisiejszy :P
PS. I Wy wierzycie, że poziom piłki nożnej w Polsce tak diametralnie i sam z siebie spadł do tego poziomu przez te 10-12 lat? Bo ja nie, chyba po prostu jest w tej chwili więcej układów niż było.Zacytuję klasyk:
"PZPN, PZPN, je-***, je-*** PZPN!"

Anarky

Cytat: Altair w 14 Sierpień  2010, 14:03:45
"PZPN, PZPN, je-***, je-*** PZPN!"

I co z tego że śpiewanie tego stało się modne na stadionach przy okazji chociażby meczów reprezentacji, skoro i tak z tego nic nie wynika. Można to zaśpiewać raz na jakiś czas by zamanifestować i pokazać swój stosunek do związku, ale tak naprawdę nie przynosi to niczego konkretnego. KoniecPzpn.pl to samo, ok akcja i działalność jest dobra. Tylko PZPN to autonomia lub państwo w państwie, któremu nie można nic zrobić. Zresztą nawet gdyby rozwiązano PZPN to przy obecnych układach, nic by to nie dało. Pozostaje więc czekać i patrzyć na rozwój sytuacji, niech się dzieje co chcę.
Ja wam pokażę!

lady_ozzy

Niestety u nas w kraju za bardzo ?yjemy przesz?o?ci?. O.K. czasy Pana Kazimierza, ?wietna reprezentacja, która z pot?gami gra?a jak równy z równym jest to niew?tpliwie najpi?kniejsz okres polskiej pi?ki reprezentacyjnej... ale na Zeusa... to ju? by?o... i to dawno. Jasne, ?e nale?y o tym pami?ta? ale nie tym ?y?. Kiedy Smuda odnosi? sukcesy- wtedy móg? zosta? selekcjonerem i mo?e co? fajnego by z tego by?o. Od tamtego czasu pi?ka no?na si? bardzo rozwin??a a jego 'my?l szkoleniowa' pozosta?a taka sama. Smuda czyni cuda, jasne, bo z dru?yny, która le?y zrobi? dru?yn?, która do tego si? zapada. Jest nam potrzebny trener m?ody z wizj?, którego osi?gni?cia nie s? tak odleg?e (skor?a, Piotr Nowak, Petrescu) . Smuda jest, jaki jest i ju? si? nie zmieni, b?dzie mia? swoich ulubie?ców, a niektórych warto?ciowych zawodników nie b?dzie powo?ywa? z sobie tylko znanyh powodów (przyk?ad- Boruc)
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Anarky

W jednym się zgadzam, za bardzo żyjemy przeszłością. Ok ona powinna być w naszej pamięci, ale co dalej ? na przeszłości nie zbudujemy przyszłości takie moje zdanie. Franciszek Smuda mógł zostać selekcjonerem już wcześniej, ale jak widać los chciał inaczej. OK piłka nożna bardzo się rozwinęła od tamtego czasu, ale patrząc z perspektywy ostatnich MŚ w RPA nie idzie w dobrym kierunku. Już dawno powinien obowiązywać zapis video by sędzia w decydujących o losach meczu sytuacjach po prostu nie wypaczał wyniku.
Ja wam pokażę!

TheBeatles

Wracając do tematu starszych zawodników to można wziąć Smolarka. Stary nie jest a może pokazać czego nauczył się w zagranicznych klubach

lady_ozzy

Chodziło mi bardziej o system skolenia itp. Teraz gra jest dużo szybsza i troche bardziej zorgnizowana (kiedyś to była bardziej kopanina). Chociaż kiedyś wystarczyło, że nasi pojechali na obóz do Zakopanego, a później wymiatali na boisku. A teraz ? wyjazd do Afryki czy innych ciepłych krajów na wycieczke... i to bardziej dla działaczy (i nie mówie tu o zimowych zgrupowaniach)

Jednak to o czym mówisz Anarky jest nieuniknione, bo człowiek jest tylko człowiekiem, istotą omylną. Ale nawet zapis video nam nie pomoże bo nawet nie stwarzamy sobie sytuacji.

A Ebi jak najbardziej. Troche się w Polonii odbuduje i musi wrócić do kadry.
Powinni też nasi działacze rozważyć naturalizacje kilku dobrych zagranicznych zawodników, którzy otwarcie mówią o chęci gry dla PL. Oraz za wszelką cenę walczyć o Koscielnego, Aquafresce, Delure, Boenischa itp
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Altair

Smolarek to obecnie najlepszy człowiek w Ekstraklasie, inni "piłkarze" mu mogą czyścić buty, no może z wyjątkiem Lewandowskiego i Boguskiego...

Anarky

Cytat: lady_ozzy w 14 Sierpień  2010, 23:27:53
Jednak to o czym mówisz Anarky jest nieuniknione, bo człowiek jest tylko człowiekiem, istotą omylną. Ale nawet zapis video nam nie pomoże bo nawet nie stwarzamy sobie sytuacji.

Nie mówiłem o zapisie video pod kątem naszej reprezentacji, mówiłem o zapisie video ogólnie dla wszystkich rozgrywek czy to reprezentacyjnych czy klubowych. Od Mistrzostw Świata po Ligę Mistrzów, by wreszcie wyniki meczów nie były wypaczane przez sędziów. Oczywiście nie ma ludzi którzy się nie mylą, ale uważam że zapis video pomógł by a nie zaszkodził.

Cytat: lady_ozzy w 14 Sierpień  2010, 23:27:53
Powinni też nasi działacze rozważyć naturalizacje kilku dobrych zagranicznych zawodników, którzy otwarcie mówią o chęci gry dla PL.

Cytat: Altair w 15 Sierpień  2010, 03:07:46
Smolarek to obecnie najlepszy człowiek w Ekstraklasie, inni "piłkarze" mu mogą czyścić buty

Panie i Panowie nie popadajmy w euforie, na razie strzelił jedną bramkę ale jak że ważną w Derbach Warszawy. Jednak powiedzmy sobie szczerze on nie jest jeszcze w formie, po odejściu z AO Kavala nie trenował i jeszcze to na boisku widać. José María Bakero ustalił już z nim że na razie jeszcze będzie wchodził na końcówki spotkań i nie zacznie jeszcze meczu od pierwszej minuty. Spokojnie jednak forma Smolarka będzie rosła i myślę że prędzej czy później Smuda go powoła.

Wczoraj na inaugurację Ligi Angielskiej Chelsea Londyn na własnym stadionie rozbiła 6:0 beniaminka West Bromwich Albion, hattricka zaliczył najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Didier Drogba. Z kolei inny beniaminek Blackpool w wyjazdowym meczu rozbił 4:0 Wigan Athletic. 
Ja wam pokażę!

RafBat

 Lady Ozzy, Aquafresca chc? gra? w reprezentacji... ale W?och. Koscielny te? na razie marzy o innej reprezentacji ni? polskiej, chc? gra? u ?abojadów. Jednak jest pewna prawid?owo??-wszyscy ci zawodnicy nie zostali wypaczeni przez "polsk? my?l szkoleniow?", której tak naprawd? nie ma. Najlepiej ilustruje ten "typ szkolenia" to, ?e niegdy?, zaraz po treningach Legii Wójt mówi? do Kowala-"ty, ze mn? si? nie napijesz?!" Historia ta zosta?a opisana niegdy? w PN.
CytatWczoraj na inauguracj? Ligi Angielskiej Chelsea Londyn na w?asnym stadionie rozbi?a 6:0 beniaminka West Bromwich Albion, hattricka zaliczy? najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Didier Drogba. Z kolei inny beniaminek Blackpool w wyjazdowym meczu rozbi? 4:0 Wigan Athletic.  
Wiesz Anarky, jeszcze w latach '90 wzgl?dnie szanowa?em lig? angielsk? (mia?a swój "w?asny" charakter, pi?karze "daliby si? zabi? za klub"), teraz jednak nie przypomina mi ona prawdziwej ligi pi?karskiej, tylko salon na którym ró?ni oligarchowie, zamiast np nowych Bentley'ów, prze?cigaj? si? w "prezentowaniu swoich cacek-czyli zespo?ów". Zgoda, spora cz??? w?a?cicieli klubów angielskich podtrzymuje w ogóle rynek transferowy w Europie. Z jednej strony jest to dobra rzecz, bo dobrzy zawodnicy mog? trafi? ze s?abych lig do naprawd? niez?ych klubów. Z drugiej strony jednak, te "sztuczne wpompowywanie" pieni?dzy w rynek umniejsza rang? innych lig-szczególnie wschodnioeuropejskich. Jednak w ostatecznym rozrachunku "pieni?dze to nie wszystko", i tak (prawie) ka?dy pi?karz woli gra? w lidze hiszpa?skiej.

Anarky

Nie mogę się z tobą zgodzić RafBat, Liga Angielska to dziś najlepsza uważam i najbardziej atrakcyjna liga na świecie. Każdy piłkarz chce w niej grać, tu gra się szybko i dynamicznie a przy tym niekiedy ostro. Oczywiście są też wielkie pieniądze, wielkie kluby i wielcy sponsorzy (z tytularnym dla ligi Barclays Bank). Barclays Premier League czy po prostu Premier League, gwarantuje więc nie tylko wielkie pieniądze ale i poziom. Osobiście nie widzę nic złego w tym że bogaci ludzie, od szejków po oligarchów kupują wielkie kluby i stają się ich właścicielami. Jeśli dobrze zarządzają klubem, jeśli ratują niekiedy kluby przed bankructwem. Jeśli wpływają ich pieniądze na rynek transferowy, uatrakcyjniając go. Jestem całkowicie za, liga uważam nie straciła więc na charakterze. Dobrze zarządzana i zorganizowana daje kibicom za pośrednictwem Sky Sports to czego oczekują a czego nie daje im ich rodzima liga.
Ja wam pokażę!

lady_ozzy

Ale ?aden z nich nie mówi 'nie'. Lepiej z nimi rozmawia?, nak?ania? itd itp,ni? pó?niej ma si? sta? to samo co z Podolskim, ?e kompletnie nikt si? nim nie interesowa?.

'Kiedy si? gra jest szansa, ?e si? wygra, a kiedy nawet si? nie spróbuje przegra si? na pewno'

Ale Primera Division robi si? powoli taka sama jak liga szkocka, gdzie dominuj? tylko dwa kluby. Powiecie, ?e w Hiszpanii jest jeszcze Sevilla, Valencia, Villareal, Athletico... ale te klub maj? tylko przeb?yski formy i na mistrzostwo raczej ma?e szanse. Natomiast w Anglii jest wi?ksza rywalizacja. A czy 'wpompowywanie pieni?dzy' umniejsza rang? ? W jakim? stopniu na pewno ale jak sam powiedzia?e? RafBat pieni?dze to nie wszystko i dlatego np Raul trfi? do Niemiec, a nie do Anglii.
A pierwsza kolejka by?a ciekawa, mam nadzieje, ?e to zapowied? pi?knego i ciekawego sezonu.
Posted on: 15 Sierpie?  2010, 13:13:10

 Poza tym wida? jak angielskie kluby wypadaj? w pucharach. Praktycznie co sezon.
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Anarky

W Lidze Angielskiej tak naprawdę prym wiedzie Chelsea, Manchester Utd., Arsenal, Liverpool, Tottenham i ostatnio silnie wzmocniony Manchester City. Realnie między tymi zespołami w tym sezonie toczyć się będzie uważam walka o czołowe miejsca w tabeli ligowej, o spadkowiczach na razie mówić nie będę bo jeszcze za wcześnie. Zgadzam się jednak z lady_ozzy pierwsza kolejka (trwająca zresztą, Liverpool - Arsenal oraz Manchester Utd - Newcastle) ciekawa, wynikowo a nawet bramkowo patrząc na ilość.

Ja wam pokażę!

RafBat

CytatOsobi?cie nie widz? nic z?ego w tym ?e bogaci ludzie, od szejków po oligarchów kupuj? wielkie kluby i staj? si? ich w?a?cicielami.
Ale oni ju? nie traktuj? "serio" klubów które "maj? w portfelu". Dla nich cz?sto te kluby nie s? niczym wi?cej jak maszynk? do zarabiania nowych pieni?dzy. Zobacz Anarky tylko jak kibice MU "kochaj?" w?a?ciciela swojego klubu-Glazera... Niegdy? wi?kszo?? pi?karzy z ligi angielskiej da?aby si? pokroi? za swoje kluby. To ju? nie czasy Cantony (jego sposób gry pozna?em z powtórek na ES2, wida? na nich, ?e by? on kim? wi?cej dla kibiców klubu w którym gra? ni? "tylko" pi?karzem) czy Shearer'a.

Anarky

Przecie? nie znasz ich osobi?cie, nie wiesz nic o wewn?trznej sytuacji i zarz?dzaniu danego klubu. Kibice MU ''k?saj?'' r?k? która ich ''karmi'' moim zdaniem, jak mo?na walczy? z w?a?cicielem w?asnego klubu ? niepoj?tne dla mnie. W Chelsea sytuacja jest zupe?nie inna, Roman Abramowicz ma poparcie w?ród kibiców. Ba bywa nawet na meczach swojej dru?yny, mimo wielu innych spraw na g?ównie anga?uj? si? w klub którego jest w?a?cicielem. Czasy Cantony i Shearera min??y, o przywi?zanie obecnie graj?cych zawodników Ligi Angielskiej do swoich klubów martwi? si? nie trzeba.
Ja wam pokażę!