Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Sport

Zaczęty przez Leon Kennedy, 21 Styczeń 2008, 16:29:40

RafBat

 Jest! Brawo Polonia! Mam nadzieję, że na koniec tego sezonu będzie trzecie mistrzostwo w historii dla tego klubu (na stulecie!). Ha, przy każdym innym rezultacie polecą głowy... znając już trochę sposób podejmowania decyzji przez J. Wojciechowskiego. :)

Anarky

Muszę powiedzieć że z punktu widzenia kibica, było to bardzo widowiskowe i dobre piłkarsko spotkanie. Dawno takiego w Ekstraklasie nie oglądałem, chyba najlepszy mecz Polonii Warszawa pod wodzą Hiszpańskiego szkoleniowca. Po dwóch kolejkach zasłużenie jego zespół zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, oby tak do końca rozgrywek... choć do nich jeszcze daleko.
Ja wam pokażę!

lady_ozzy

Wracaj?c jeszcze do tematu reprezentacji, ozywi?cie macie racje, ?e trzeba da? m?odym si? ogrywa? itd. Ale ju? od kilku spotka? ta machina stoi w miejscu. Ma?o tego,?e nie strzelamy bramek, nawet nie stwarzamy sytuacji. A argument w stylu 'nie wa?ny jest wynik teraz, wa?ne ja zagramy na euro' mnie nie przekonuj?. A z takim podej?ciem i wynikami b?dzie dok?adnie tak, jak to opisa?am wcze?niej.

Co do derbów- Polonia rozegra?a ?wietny mecz. ?adne sytuacje i co najwa?niejsze ?adne bramki. A Legia... s?abiutko. Nie pokazali prawie nic. Chocia? ta dru?yna si? jeszcze formuje.

Mo?ecie si? dziwi?, ?e dziewczyna wypowiada si? na temat footballu ale mi?o?ci? do tego sportu zarazi? mnie mój ojciec. Jestem na biez?co z informacjami, wynikami itd. I od wielu lat jestem wiern? fank? pewnego klubu... a w?a?ciwie dwóch :)
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

RafBat

 Kiedyś Smuda, gdy prowadził jeszcze Lecha, powiedział po jakimś słabszym meczu w europejskich pucharach, że nie ma możliwości (brak kasy od zarządu na transfery) zbudowania drużyny z samych zawodników, którzy by mu w 100% odpowiadali, no i, że musi "lepić" z tego "materiału" który ma. Teraz jako selekcjoner ma możliwość stworzenia zespołu z piłkarzy o których sprowadzeniu wcześniej do drużyny klubowej mógł tylko pomarzyć... a efektów i tak nie ma.
CytatMożecie się dziwić, że dziewczyna wypowiada się na temat footballu ale miłością do tego sportu zaraził mnie mój ojciec. Jestem na bieżąco z informacjami, wynikami itd. I od wielu lat jestem wierną fanką pewnego klubu... a właściwie dwóch  :)
Ha, Lady Ozzy jeśli się "dziwię" to tylko w sensie pozytywnym. Ode mnie masz tylko jeszcze jednego plusa w związku z tym (zbiera się ich trochę...). Domyślam się, że kibicujesz jednemu, a może obydwóm, warszawskim zespołom, bo z Twojego tekstu nie mogłem wywnioskować, że którąś z tych drużyn traktujesz "negatywnie". ;)

Anarky

Kibicowanie na żywo obu Warszawskim zespołom jest jednak utrudnione ze względu na wymóg posiadania karty kibica, co jest moim zdaniem nie tylko absurdem ale i głupotą. Całej sprawy szczerzej opisywać nie będę, bo zainteresowani wiedzą o co chodzi. Niemniej być może są chętni zobaczenia bramek z wczorajszych derbów http://www.dumastolicy.pl/news.php?readmore=4041#comments
Ja wam pokażę!

lady_ozzy

Pud?o :) Ani Legia, ani Polonia. ?le si? troche wyrazi?am, bo to jeden polski i jeden zagraniczny klub. Cho? mo?na do tego doda? LA Galxy od kiedy 'gra' tam Beckham. Mo?e nie tyle co im kibicuje, jak interesuje si? wynikami itd. Ogólnie ameryka?ska MLS jest dosy? ciekawa.

A Smuda jest dla mnie s?abym trenerem. Bo nie osi?gn?? nic spektakularnego. MP daaaawno, a z Lechem tylko wyszed? z grupy w PU ale w lidze tak dobrze nie by?o.
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Anarky

Cytat: lady_ozzy w 14 Sierpień  2010, 12:59:42
A Smuda jest dla mnie słabym trenerem. Bo nie osiągnął nic spektakularnego.

No w 1997 roku osiągnął coś bardzo spektakularnego
http://www.youtube.com/watch?v=OEHpEZfeFm8&feature=related
Ja wam pokażę!

RafBat

CytatNo w 1997 roku osiągnął coś bardzo spektakularnego
Czyli "dawno temu i nie prawda", jak się to zwykło mawiać.
Przez tych kilkanaście lat zdążył nawet "zaliczyć" spadek z Ekstraklasy, niby cała wina nie może spadać tylko na trenera, ale ktoś w końcu musi "to wszystko firmować". Z trenerów Ekstraklasy (cholera, w sumie powinno być z małej litery... takiej najmniejszej) wyróżniłbym może tylko Probierza i Ulatowskiego, no i oczywiście Lenczyka (który zawszę jak "zrobi swoje" to go prezesi zwalniają, bo jest zbyt niezależnie myślącym człowiekiem).
CytatPudło Uśmiech Ani Legia, ani Polonia.
Ha, więc może Lady Ozzy kibicujesz tak "na przekór" ;), co? ...bo chyba jesteś z Wa-wy...

Anarky

Dawno czy nie dawno ważne że było to coś spektakularnego, do dziś uważa się ten mecz za jeden z najlepszych w historii Ekstraklasy. Dramaturgia, sensacja i gra do końca to coś co cechowało wszystkie drużyny trenowane przez Franciszka Smude. Nikt jednak nie powiedział że jego sukces z klubami musi się od razu przenieść na reprezentacją.
Ja wam pokażę!

lady_ozzy

Jeśli wygrana nad Legą to spektakularny sukces, to ja się nie dziwie, że piłkarsko leżymy
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Anarky

Spektakularny, bo wyrwać dosłownie Legii Mistrzostwo Polski w ostatniej kolejce i to na jej stadionie strzelając 3 bramki w ciągu 5 minut to nie lada sztuka. Franciszek Smuda i ówczesny Widzew Łódź tego jednak dokonali. 
Ja wam pokażę!

RafBat

CytatJeśli wygrana nad Legą to spektakularny sukces, to ja się nie dziwie, że piłkarsko leżymy
W dodatku odniesiona w czasach "cudów piłkarskich", czyli latach 90-tych. Nawet były prezes ŁKSu powiedział kiedyś, że gdyby nie pieniądze od "sponsorów" to nigdy by nie było mistrzostwa dla jego zespołu w 1998 roku. Do dziś pamiętam (jak przez mgłę, ale "takie" meczę się zapamiętuje...) jak nie mogłem uwierzyć co sędzia wyrabiał w meczu ŁKS-Legia rozgrywanym w Łodzi...

Altair

Lady, dokładnie jak mówisz... Na kogo mogliśmy liczyć w meczu z Kamerunem? Na starych zawodników pokroju Żewłakowa (gdyby nie on naliczyłem, że byłoby z 6:0) i Błaszczykowskiego, którzy umieją grać. Sam Lewandowski w ataku nic nie zdziała bez doświadczonej pomocy. Mam nadzieję, że wróci Smolarek. Nie oszukujmy się, że kiedyś był to motorek reprezentacji i jej najlepszy (bo najskromniejszy) piłkarz. Teraz ma klub, a forma z czasem wróci. Pytanie, czy Smuda go powoła...

RafBat

 A ja mam nadzieję, że powróci do gry na swoim najwyższym poziomie Łukasz Garguła. A swoją drogą to bełchatowskiej GieKSie Polska zawdzięcza naprawdę sporo wartościowych rozgrywających-teraz Garguła, wcześniej Krzynówek, a kiedyś (ale zagrał tylko dwa mecze w reprezentacji, chociaż zasługiwał na więcej...) Jacek Berensztajn (zmarnowany talent, grał w GKSie w słabych dla niego latach, więc nie mógł pokazać w pełni swoich możliwości-świetny technik).

Anarky

Cytat: RafBat w 14 Sierpień  2010, 13:38:05
W dodatku odniesiona w czasach "cudów piłkarskich", czyli latach 90-tych. Nawet były prezes ŁKSu powiedział kiedyś, że gdyby nie pieniądze od "sponsorów" to nigdy by nie było mistrzostwa dla jego zespołu w 1998 roku. Do dziś pamiętam (jak przez mgłę, ale "takie" meczę się zapamiętuje...) jak nie mogłem uwierzyć co sędzia wyrabiał w meczu ŁKS-Legia rozgrywanym w Łodzi...

Cuda są były i będą, Polskiej Piłce można zarzucić korupcję ale jedno jej nie można odmówić. Miała swoje piękne chwile i być może w co wierze głęboko mieć jeszcze będzie. Nie można mówić czy sugerować że każdy mecz w Ekstraklasie był ustawiony, jeśli nie ma na to dowodów i nie zapadły jakieś sądowe wyroki. Dlatego mecz Legia - Widzew z 1997 roku, uważam za jak najbardziej uczciwy.

Cytat: Altair w 14 Sierpień  2010, 13:42:38
Teraz ma klub, a forma z czasem wróci. Pytanie, czy Smuda go powoła...

On ma swoją koncepcje gry i swoich pupili, kogo powoła a kogo nie powoła to sprawa drugorzędna. I tak będą liczyć się wyniki, które albo obronią go na stanowisku trenera albo i nie. Najważniejsze i tak będzie Euro 2012 i to jak tam reprezentacja Polski wypadnie.
Ja wam pokażę!