Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Sport

Zaczęty przez Leon Kennedy, 21 Styczeń 2008, 16:29:40

Anarky

Czemu bez ?, uogólniam bo nie ma co wdawać się w szczegóły.Za prawdę powiadam, kto interesuje się futbolem i oglądać coś więcej niż Ekstraklasę to widzi gołym okiem co się dzieje. Uważam że Wisły Kraków z Karabachem Agdam przybliżył nas do wizji porażek z klubami z Wysp Owczych, aniżeli nas od tego oddalił. A skoro już jesteśmy przy Udinese, popatrzy które miejsce zajęło w ostatnim sezonie Serie A, odpowiem 15 i to chyba o czymś świadczy. Może losy Lecha ze Spartą Praga inaczej by się potoczyły gdyby zespół prowadził dalej Franciszek Smuda, zespoły które prowadził miały dwie ładne tendencje. 1 - ambitna gra do końca, do ostatniej minuty i 2 - dramaturgia widowiska, dla kibica w sam raz.
Ja wam pokażę!

Funky

Krew mnie zalewa kiedy widzę z kim Wisełka odpadła, no cóż powtórka kompromitacji z Levadią. A co do Lecha Poznań to nie jestem zmartwiony, może dlatego że nie jestem kibicem "Kuchenkorza". Chociaż jakby awansowali to jako Polak życzyłbym im sukcesów. Na marginesie powiem tylko że jestem kibicem Lechii Gdańsk (kibiców Lechii, Wisły Kraków i Śląska Wrocław łączy przyjaźń stąd użycie sformułowania "Wisełka" ) i nie mogę się doczekać pierwszego meczu w ekstraklasie z Ruchem (który też się skompromitował w Europejskich Pucharach)

TheBeatles

Ruch w tym sezonie kupił tylko "dobrego" Olszara a sprzedał Niedzielana i Sobiecha więc nie ma kto strzelać goli

Anarky

Wszystko wynika z tego że podobno w Ruchu Chorzów panuje zła organizacja, zespól bardziej się osłabił niż wzmocnił i zobaczymy co z tego wyjdzie. Co do pierwszej kolejki Ekstraklasy to śmiało mogę powiedzieć że zaskakuję wynikami, Widzew Łódź 1:1 Lech Poznań pokazuje że Mistrz Polski nie jest w formie. Górnik Zabrze 0:2 Polonia Warszawa, daje nadzieje że ktoś włączy się do tej hegemonii ligowej Legii, Wisły i Lecha w lidze.

Dziś o 16:00 starcie gigantów na Wembley, Chelsea Londyn - Manchester Utd o Tarczę Wspólnoty


Ja wam pokażę!

RafBat

 Heh, Orłoś w Teleekspresie podsumował genialnie kondycje polskich klubów piłkarskich. Powiedział-"trudno w to uwierzyć ale polskie kluby zaczną wygrywać mecze... bo rozpoczynają się rozgrywki Ekstraklasy". lepiej nie dało się chyba "tego" skomentować. ;)
A co do Polonii, to liczę na to, że przełamie hegemonie tych trzech klubów wymienionych przez ciebie Anarky. Co to za stolica bez przynajmniej dwóch w miarę dobrych klubów?

TheBeatles

Co do lecha I tak bardzo dobrze że się podnieśli po kontuzji Bosackiego. Przy okazji dlaczego tam nie było karnego? Kiedy ktoś nogą spóźniony wchodzi w przeciwnika jest faul a jak głową to już nie?
A Chelsea rozniesie Manchester. W końcu w bramce Londyńczyków stoi najlepszy bramkarz świata Petr Cech

Deuce

Co powiecie o meczu Legia - Arsenal ? Wstyd czy sukces ? Z jednej strony stracić 6 goli u siebie to wstyd, ale z drugiej mało jaka drużyna strzela Anglikom 5 goli w jednym meczu. W całym okresie przygotowawczym Arsenal nie stracił tylu goli co z Legią. Oglądając pierwszą połowę myślałem, że zamienili się strojami. Nagle zrobiło się 3-0 dla Legii, szok. Duża w tym zasługa Fabiańskiego, który zawalił dwie pierwsze bramki. Druga połowa to już wykazywanie słabości Legii. Arsenal strzelił 5 goli, pokazując, że każdy piłkarz na ławce jest tak samo dobry jak ci z pierwszej jedenastki. Widać, że Legia nie ma dobrego bramkarza po odejściu Muchy. Fatalne zakupy, jeśli chodzi o bramkarzy. Dobrze za to zaprezentowali się: Argentyńczyk Cabral z atomowym uderzeniem oraz szybki Brazylijczyk Manu. Te zakupy się szczególnie udały Legii. Niestety z obroną jest już znacznie gorzej i trzeba czekać na szybki powrót Astiza i Choto. Jeśli Legia zagra jak w pierwszej połowie z Arsenalem, to ma duże szanse na mistrza. Obawiam się, że ta drużyna może być jednosezonowa, ponieważ obcokrajowcy z Ameryki Południowej są bardzo dobrzy i szybko odejdą na zachód. Legia zdobędzie mistrza, zostanie rozkupiona i znów odpadnie z jakąś słabą drużyną ze wschodu w eliminacjach Ligi Mistrzów.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

TheBeatles

Po pierwsze to był mecz towarzyski
Po drugie większość zawodników Arsenalu nie mieści się na ławce rezerwowych

Anarky

Cytat: TheBeatles w 08 Sierpień  2010, 13:35:18
A Chelsea rozniesie Manchester. W końcu w bramce Londyńczyków stoi najlepszy bramkarz świata Petr Cech

To jednak Manchester Utd. rozniósł Chelsea Londyn która była zespołem wyraźnie bez formy, głownie więc to zaważyło na tym że mecz zakończył się wynikiem 3-1. Petra Cecha w bramce zabrakło bo zmaga się z kontuzją, zastąpił go Henrique Hilário. Na co dzień drugi bramkarz Londyńskiego zespołu, słabszy zmiennik. Cóż za tydzień rusza Liga Angielska, emocji nie zabraknie więc.
Ja wam pokażę!

TheBeatles

#279
To nie był pierwszy skład więc nie można mówić o słabiej formie całej drużyny. Pozatym przy każdej bramce zawinił w dużej części Hilario

Anarky

Jak nie był jak był, większość zawodników była pierwszego składu. Akurat Henrique Hilário uważam zawinił tylko przy trzeciej bramce dla Manchesteru Utd, przy pierwszej i drugiej nie popisali się obrońcy. Forma Chelsea Londyn jest po prostu słaba, pokazały to zarówno mecze towarzyskie przed sezonowe w Niemczech i Holandii (wszystkie przegrane zresztą) jak i ten z Manchesterem Utd o Tarczę Wspólnoty.
Ja wam pokażę!

TheBeatles

W drugiej bez sensu się rzucił przy pierwszej mógł wyjść do piłki kiedy było podanie na pole karne

Anarky

Jednak zobacz gdzie byli obrońcy, większość z nich kryła po prostu na radar.
Ja wam pokażę!

TheBeatles

Jednak Hilario nie był bez winy

Anarky

Nie byli też głównie obrońcy, zresztą Henrique Hilário to zmienik Petra Cecha. Więc nie ta klasa przecież, a patrząc na mecz towarzyski przed sezonowy z Eintrachtem Frankfurt to i tak mecz o Tarczę Wspólnoty nie był w jego wykonaniu zły. Cóż przed nami rozpoczęcie nowego sezonu Ligi Angielskiej, Chelsea Londyn podejmie u siebie beniaminka West Bromwich Albion.

Tym czasem w piątek o 20:00 w Ekstraklasie dojdzie do kolejnych Derbów Warszawy, Polonia Warszawa podejmie u siebie Legie Warszawa.Obie ekipy wzmocniły się poważnie przed sezonem i obie przystępują do tego meczu z nadziejami na nowy sezon. Będzie więc ciekawie...
Ja wam pokażę!