Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Return to Arkham

Zaczęty przez VViczpolskorr, 29 Kwiecień 2019, 22:31:29

VViczpolskorr

Przeszedłem już Arkham Asylum i zabrałem się jakiś czas temu za Arkham City... jednak zrobiłem sobie przerwę (grałem na trochę słabym laptopie, więc płynność rozgrywki dawała mi czasem w kość).
Od ponad pół roku mam konsolę playstation 4 i zastanawiam się właśnie nad kupnem Return to Arkham.
Czy mimo zbyt żywych kolorów, przez które gry tracą swój klimat w wielu miejscach (tak przypuszczam), warto dać temu zestawowi szanse, jak uważacie? Grał ktoś, są jakieś zmiany poza tymi graficznymi (złe jak i dobre)?


Leon Kennedy

Rozważałem i ciągle rozważam zakup. Cena zachęca, ale do zakupu jeszcze brakuje mi trochę motywacji.

LelekPL

Wiele osób odradza Return to Arkham. Sam gram na PC, więc nie poradzę, ale z tego co słyszałem, gra jest słabo zoptymalizowana, często wygląda gorzej niż oryginał (to co mówiłeś, światło zmienia klimat gry). Lepiej chyba trzymać się wersji na PC, tym bardziej, że Return to Arkham nie zawiera nawet najlepszej gry z serii, czyli Arkham Origins.

Juby

Cytat: LelekPL w 30 Kwiecień  2019, 07:23:15tym bardziej, że Return to Arkham nie zawiera nawet najlepszej gry z serii, czyli Arkham Origins.



Nie wiem czemu fabularnie oderwany od reszty prequel miałby być zawarty w tym zestawie, ale najlepszą grą serii to on może być, jeśli serią jest tylko on i Arkham Knight.

Leon Kennedy

Juby, świetnie dobrałeś gifa  i pełna zgoda, bo najlepszą grą serii jest ta od Rocksteady czyli AC. Przy Origins bawiłem się bardzo dobrze. Uwielbiam jego strój z tej części i wiele momentów było fajowych, ale daj spokój LelekPL z najlepszą  częścią serii.

LelekPL

Leon, z perspektywy czasu, Origins ma dokładnie taki sam styl rozgrywki jak City, a przewyższa ją kompletnie fabułą, grą aktorską, dodatkami, walkami z bossami, stylem (choć to całkowicie estetyczna preferencja, ja wolę ten bardziej naturalistyczny klimat Origins niż gotycki City). City ma lepszy klimat, nieco upiorniejszy, i właściwie tyle. Gdyby któraś miała konkurować z Origins, to prędzej Asylum za jeszcze lepszy klimat, upiorny styl, prostą, ale dobrze poukładaną fabułą. Ale też przegrywa grywalnością i walkami z bossami.

Juby

No ma dokładnie taki sam styl rozgrywki jak City, bo to jedyna gra "Arkham", która nie wygląda na pełnoprawną grę, a DLC do AC. A całą resztą ustępuje poprzednikom + zawiera bugi, których AA i AC nie miały.

VViczpolskorr

Wracając do tematu, rozumiem że kolorystykę zrąbali i psuje to klimat w niektórych scenach/lokacjach.
Co do płynności to słyszałem, że potrafi chrupnąć będąc w zamkniętych pomieszczeniach - co jest ciekawe, bo na ogół otwarte lokacje powinny być bardziej pamięciożerne.
Myślę że mimo to i tak się na ten pakiet skuszę, może jeszcz nie teraz... ale i tak komfort miałbym ogrywając tę wersję na PS4 większy, niż na moim średnim laptopie. Poza tym nie wszystko wyszło im gorzej, pomijając efekty, taka np. peleryna Batmana wygląda okazale z tego co widziałem.

LelekPL

Jak uważasz, ale jeszcze raz uprzedzam, że ten remaster został przyjęty dość chłodno i było z nim wiele problemów. Może je poprawili od tego czasu, kto wie. Daj znać jeśli się zdecydujesz i pograsz.

VViczpolskorr

Cytat: LelekPL w 01 Maj  2019, 19:04:20Jak uważasz, ale jeszcze raz uprzedzam, że ten remaster został przyjęty dość chłodno i było z nim wiele problemów. Może je poprawili od tego czasu, kto wie. Daj znać jeśli się zdecydujesz i pograsz.
Czytałem o jakiś przycięciach, ale że gra ma większe problemy..... tego nie wiedziałem. :/
No kota w worku kupować nie zamierzam, już pomijając tę kolorystykę, gdzie można ją trochę poprawić w ustawieniach gammy (no bo z oświetleniem już nic nie zrobię... ). Poczekam, może wypowie się ktoś kto miał okazje zagrać w ten zestaw.
No a oczywiście dam znać, jakbym się zdecydował.

VViczpolskorr

Nikt nie miał okazji zagrać w ten pakiet, jak to teraz wygląda?
Wiem, że dali patcha, który miał zoptymalizować gry... ale oświetlenia z tego co widziałem, raczej nie poprawili.

Leon Kennedy

Na allegro stoi po 75zł ÷ przesyłka. Ryzyko finansowe nie jest zbyt duże...