Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman - przewodnik dla początkujących.

Zaczęty przez deadpool92, 24 Luty 2008, 22:52:57

Vanres

Jesteście wielcy. Bardzo dziękuję za szybkie odpowiedzi. "Jedna fota i gotowa robota." ;D

Shadow of the Bat

#361
Cytat: Vanres w 23 Październik  2020, 12:16:25Witam wszystkich serdecznie. Planuję zacząć. (czytać komiksy oczywiście) Mam już zamysł, ale pytań przybywa. Plan jest taki: Batman tom 1 "Trybunał sów" i po kolei całą serię.
Pytanie 1. : czy trzymać się numeracji zeszytów, czy może chronologii czyli najpierw tom 4 "Rok zero"?
Pytanie 2. Czy warto uzupełniać serią Batman Detective Comiks?
Pytanie 3. Jak do tego ma się serial "Gotham" na netflixie? (ile obejrzeć i po którym tomie?)
Pytanie 4. Czy szpon jest wart uwagi? jeśli tak to (ile przeczytać i po którym tomie?)
Uff. No to tyle.

Moim zdaniem powinieneś trzymać się numeracji i przeczytać Batmana z New 52 od tomu nr 1 do nr 10. Są to znakomite historie. Następnie jeśli będzie ci mało możesz przeczytać Wiecznego Batmana tomy 1-3 a następnie sequel czyli Wieczny Batman i Robin tomy 1 i 2.

Poza tym polecam ci także klasyki czyli najlepsze lub najważniejsze komiksy z Batmanem. Wśrod nich:

Batman: Rok Pierwszy
Batman: Długie Haloween
Batman: Mroczne zwycięstwo
Batman: Azyl Arkham
Batman: Zabójczy żart
Batman: Śmierć w rodzinie
Batman: Narodziny demona
Batman: Knightfall
Batman: Hush
Batman: Mroczne odbicie
Batman: Powrót Mrocznego Rycerza
Batman: Biały Rycerz

Wszystko zostało wydane w Polsce aczkolwiek Knightfall tylko w formie zeszytówek. Tomy musiałbyś zamówić np w sklepie Multiversum. Ogólnie zazdroszczę ci tego, że będziesz miał okazje poznać te wszystkie genialne historie po raz pierwszy. :D Polecam też tę chronologiczną listę komiksów z Batmanem.  KLIK

Vanres

Dzieki Shadow. Zrobię tak jak sugerujesz. Potem wrócę z pytaniami. Ale to potrwa trochę. ;D

Juby

Jeśli już proponujemy w jaki sposób zapoznawać się z komiksowym Batmanem nie tylko poprzez serię rozpoczętą Trybunałem Sów, to moim zdaniem najlepsza jest taka kolejność:
» » » » i

Rok Pierwszy Franka Millera z 1987 roku był nowym startem dla Batmana, kiedy DC Comics po ponad 50-latach publikacji robiło porządki ze swoim komiksowym światem. Następnie umieściłem wszystkie jego nieoficjalne kontynuacje i ich kontynuacje, w chyba najtrafniejszej kolejności. Tm-Semic nr 1/1995 z tego co mi wiadomo można zastąpić Człowiekiem, który się śmieje, ale jest on trudniej dostępny i sam go nie czytałem, więc trzymam się starszej wersji pierwszego spotkania Batmana z Jokerem. Mroczne zwycięstwo i Rzymskie wakacje toczą się w tym samym czasie i wzajemnie się uzupełniają, więc powinno się je czytać w pewnym momencie na zmianę. Dalej można już czytać na wiele sposobów, trudno o jeden właściwy.

Vanres

Cytat: Juby w 25 Październik  2020, 13:13:49Mroczne zwycięstwo i Rzymskie wakacje toczą się w tym samym czasie i wzajemnie się uzupełniają, więc powinno się je czytać w pewnym momencie na zmianę.
Świetny patent tylko jak to wygląda technicznie? To jest jakoś wyraźnie zaznaczone? Skąd mam wiedzieć ile przeczytać pierwszego i kiedy zacząć drugi komiks.?

Juby

#365
W Mrocznym zwycięstwie w pewnym momencie Selina opuszcza Gotham, a na ostatnie kilka rozdziałów wraca. Jak już będziesz czytał, na pewno zorientujesz się, w którym momencie wziąć się za Catwoman, a potem dokończysz Dark Victory. ;)

Vanres


Vanres

Witajcie. Wczoraj udało mi się wreszcie na spokojnie zasiąść do lektury. Tom 1 Trybunał Sów za mną. Dzisiaj wszędzie widzę SOWY... Rewelacja. Nie czytałem komiksów ze 20 lat. To zupełnie inna bajka jest teraz. Klimat, kadry, scenariusz... No dobra bo nie na temat jest.
Problem mam z zakupem Tomu nr 2 czyli Miasto Sów. Allegrosz pusty a na OLX jeden jest za 180 pln.
Pytanie nr 1. Czy to normalne? Takie ceny?
Pytanie nr 2. Ktoś ma na zbyciu może? albo pożyczyć w okolicach Dąbrowy Górniczej?
No to tyle. Pozdrawiam i uważajcie na Sowy...

Juby

Trochę ci się zeszło z zebraniem się do lektury. :)

Niestety, to jest normalne w świecie komiksiarzy. Egmont, jak i inni, wydają swoje albumy w ograniczonych nakładach. Czasem robią dodruki, czasem nie. Gdy coś się wyprzeda, a popyt nadal jest, posiadacze (którzy często z premedytacją kupują kilka egzemplarzy) wystawiają to na allegro i olxa za 200% ceny okładkowej, czasem jeszcze więcej. Sam przez to do tej pory nie jestem w stanie kupić kilku komiksów, na których mi zależy, np. Catwoman: Rzymskie Wakacje, która kosztowała 59 zł, można ją było dostać z 30% rabatem, a teraz widzę oferty w przedziale 100-180 zł.

Najlepszym rozwiązaniem jest znaleźć ofertę na kilka tomów na raz. Wtedy cena się rozkłada i wszystkie kosztują po rozsądne 60-70 zł. A Miasto sów polecam, rownie dobre co tom 1.

Vanres

Szukam, węszę. Egmont mi odpisał że nie mają jeszcze planu dodruków na ten rok.
Może zaskoczą pozytywnie. A tym czasem kupiłem na pocieszenie BATMAN DETECTIVE COMICS Tom 1 Oblicza śmierci. Nakręciłem się, teraz to już nic mnie nie zatrzyma. ;D  Super jest ten wasz plakat z chronologią. Czy jest też taki z Odrodzeniem?

Juby

Oficjalnie? Nie ma. Ale niejaki nori stworzył własną rozpiskę. To jej pierwsza wersja z września ubiegłego roku (zawiera trochę błędów, autor ma ją poprawić, ale na razie nie widziałem żeby gdzieś wrzucał). Mimo wszystko wydaje mi się najlepszą wskazówką w jakiej kolejności czytać wszystko po TheNew52.


Rado

Vanres, po angielsku komiksy czytasz może?

Logan

Mam do sprzedania trade'y Batman vol.1,2,3 z New 52 jakbyś był chętny na wersje anglojęzyczne.

Vanres

Dzięki za plakat. A po angielsku nie bardzo umiem wyczuć klimatu. Ale dzięki za info.

Juby

Zanim dojdziesz do DC Rebirth pewnie minie sporo czasu, ale bierz poprawkę, że ten plakat ma sporo błędów, jak już wspomniałem. Np. Batman kontra Deathstroke toczy się tuż przed Detective Comics, Tom 5, nie jak podał nori w czasie tomu ósmego. Już do niego napisałem w tej sprawie, aby przy robieniu poprawek zmienił położenie tego komiksu.

Poniżej zdjęcie panelu z BvD, który to potwierdza: