Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Oceny filmów o Batmanie

Zaczęty przez Juby, 18 Kwiecień 2008, 14:54:53

Który film fabularny o Batmanie jest najlepszy?

Batman: The Movie
Batman (1989)
Batman Returns
Batman Forever
Batman & Robin
Batman Begins
The Dark Knight
The Dark Knight Rises

kelen

CytatTroszkę zabrakło mi czegoś z Riddlerem - tutaj zaryzykowałbym, że rola mogłaby być na miarę Jokera z drugiej części.

Na prawdę chciałbyś mieć powtórkę? Wtedy byś zarzucał brak oryginalności Nolana. Bane był najlepszym przeciwnikiem na finał, bo mógł dorównać Batmanowi pod każdym względem. A w każdym z filmów brakowało mu kogoś godnego do walki.

CytatWedług nas Shumacher ,,stworzył ruchomy komiks".

Przy "Forever" tak, "Batman i Robin" to był właściwie film Warer Bros. i firm zabawkarskich, Schumacher nie miał tam za dużo do gadania.

Sarkon

Cytat: kelen w 27 Kwiecień  2014, 19:47:48
Na prawd? chcia?by? mie? powtórk?? Wtedy by? zarzuca? brak oryginalno?ci Nolana. Bane by? najlepszym przeciwnikiem na fina?, bo móg? dorówna? Batmanowi pod ka?dym wzgl?dem. A w ka?dym z filmów brakowa?o mu kogo? godnego do walki.

Chyba tak, chcia?bym go zobaczy?, ale w troch? powa?niejszej wersji ni? tej z J. Carey'em. Wydaje mi si?, i? to, ?e wcze?niej brakowa?o mu godnego przeciwnika, wynika?o z tego, ?e wszyscy brali pod uwag?, ?e te Batmany b?d? wychodzi?y ,,co roku". Nolan Pi?knie rozpocz??, rozwin?? i zako?czy? histori?:) Boli mnie par? elementów w ostatniej cz??ci, to wszystko. Pierwsza i druga cz??? by?y kompletne i w jaki? sposób spójne. Trójka tr?ci?a troch? niedbalstwem.

CytatPrzy "Forever" tak, "Batman i Robin" to by? w?a?ciwie film Warer Bros. i firm zabawkarskich, Schumacher nie mia? tam za du?o do gadania.

Tutaj masz racj?. Ale i tak uwa?am, ?e te filmy s? w miar? ok. Raz na 10 lat mo?na sobie obejrze?:)

Funky

CytatOd premiery "Batman Begins" film Burtona coraz bardziej tracił w moich oczach, szczególnie w latach 2007-2009, kiedy jako jeden z Nolan-zombies coraz bardziej irytował mnie hejt na TDK i wywyższanie filmu Burtona (szczególnie na tej stronie i forum). Teraz, po latach i po rozczarowującym TDKR, który uwypuklił wady wizji Nolana (poza doskonałym "Początkiem") coraz bardziej doceniam to co stworzył Burton, a moje uczucie do jego filmu nieustannie rośnie.

A więc po TDKR "szczeliłeś" focha i postanowiłeś bardziej lubić pierwszego Batmana? :P. No i to trochę dziwne kochać Begins a być rozczarowanym ostatnim filmem (ten sam reżyser i podobne wątki). Eniłej tylko teraz nie stań się Burton-zombie (ha jeszcze staniesz się większym fanem "Returns" niż pewien fan plakatów filmowych ;) )

A co do "Batmana" Burtona dzisiaj tylko Keaton, Nicholson oraz klimat ratują ten film. Niestety produkcja ta strasznie się zestarzała (dekoracje w tle są cholernie sztuczne) no i sama fabuła dzisiaj jest dla mnie po prostu za słaba. Joker chcący zagazować miasto to dość słabo jak na takiego przeciwnika. Gordon to grubasek praktycznie pominięty w fabule a z Denta w imię polit-poprawności zrobili murzyna w dodatku nie odgrywa żadnej roli w filmie. Ale największy minus to Kim Basinger jako Vicky Vale (Katie Holmes to przy niej przebojowa bohaterka) która została sprowadzona do ładnych nóg i wku... krzyku (ucieczka z Batmanem na lince w muzeum). Gdyby ten film nie miał dla mnie tak dużego sentymentu dałbym siódemkę ale ze względu na to że w dzieciństwie po prostu kochałem "Batmana" daję pełną ósemkę ;)

Niestety szkoda że Burton w sequelu poleciał po bandzie i stworzył mroczną baśn dla dorosłych ale to już insza inszość.

Juby

Nie "szczeliłem focha", choć rozczarowanie finałem Nolanowej trylogii pewnie będę odczuwał jeszcze przez lata. A Batmana Burtona ZAWSZE (czyli od pierwszego seansu TDKR) wolałem bardziej. A Returns bardzo lubię ale za dużo w nim Burtona i rzeczy, które mi przeszkadzają abym kiedykolwiek mógł ocenić ten film na więcej niż 8.

A nazwisko reżysera i podobne wątki nie mają nic do tego jak bardzo rożnymi pod względem konwencji, klimatu, dopracowania scenariuszowego, wykonania technicznego i podejściem do postaci są BB i TDKR.

The Dream

Jeszcze się tu nie bawiłem w ocenianie, więc trochę odświeżę temat. :)

Filmy aktorskie:
Batman - 8/10
Batman Returns - 9/10
Batman Forever - 7/10
Batman & Robin - 6/10
Batman Begins - 9/10
The Dark Knight - 10/10
The Dark Knight Rises - 10/10

Filmy animowane:
The Batman/Superman Movie - 8/10
Batman Beyond: Return of the Joker - 7/10
The Batman vs. Dracula - 7/10
Batman: Gotham Knight - 8/10
Superman/Batman: Public Enemies - 8/10
Batman: Under the Red Hood - 8/10
Superman/Batman: Apocalypse - 8/10
Batman: Year One - 9/10
Justice League: Doom - 8/10
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 - 7/10
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2 - 10/10

Każdy film obejrzałem góra dwa razy, niektóre tylko raz i to dość dawno, ale w grudniu będę sobie odświeżał serię Burtona/Schumachera, bo kupiłem 8-płytowy box za jakieś śmieszne pieniądze. :-) Może przy okazji nabiorę smaka na animacje.

Oceny dość wysokie, bo jestem pobłażliwy. ^^ Jeśli dałem 7, to znaczy, że trochę się nudziłem i wierciłem podczas seansu ale historia nie była zła, po prostu niedostatecznie interesująca by pochłonąć mnie w 100%. Ósemkę wystawiłem filmom, które mi się podobały, ale mam drobne uwagi do niektórych elementów. Dziewiątkę daję, kiedy serce zaczyna mi szybciej bić podczas oglądania. A "10" znaczy, że bożego świata poza filmem nie widziałem. :>
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

Lux In Tenebris

Batman: The Movie (1966) 5/10
Batman (1989) 9/10
Batman Return (1992) 6/10
Batman Forever (1995) 3/10
Batman & Robin (1997) 1/10
Batman: Begins (2005) 9/10
Dark Knight (2008) 8/10
Dark Knight Rises (2012) 6/10

axer23

#636
Batman - 8/10
Batman Returns - 6/10 (wiem , wiem zaraz  lecą hejty ale nie podobał mi się Pingwin!!!)
Batman Forever - 6/10
Batman & Robin - 3/10 (Dałbym 1 ale trochę się pośmiałem)
Batman Begins - 8/10
The Dark Knight - 10/10
The Dark Knight Rises - 8/10

A z animowanych to:

Batman: Under the Red Hood - waham się pomiędzy 8 a 9/10

PS. Jestem nowy  ;D
I'm NEW


kubala102

Batman - 9/10
Batman Returns - 7/10 - to nie jest dobry film , mimo to bardzo go lubię
Batman Forever  5/10
Batman & Robin - 2/10
Batman Begins - 8/10
The Dark Knight - 10/10
The Dark Knight Rises - 9/10

LelekPL

Ja widz?, ?e nie wrzuca?em ocen do filmów animowanych... mimo, ?e jestem prawie pewien, ?e ju? to robi?em jaki? czas temu. No, ale tak czy siak, ju? par? nowych animacji od tego czasu i tak ju? obejrza?em, wi?c je wstawiam, i od razu dodam moje oceny filmów aktorskich, aby wszystkie by?y w jednym miejscu:

Filmy animowane:
Batman: Mask of Phantasm - 7/10
The Batman/Superman Movie - 7/10
Batman: SubZero - 6/10
Batman Beyond: Return of the Joker - 3/10
The Batman vs. Dracula - 7/10
Justice League: The New Frontier - 7/10
Batman: Gotham Knight - 8,5/10
Superman/Batman: Public Enemies - 6/10
Batman: Under the Red Hood - 8/10
Justice League: Crisis on Two Earths - 7,5/10
Superman/Batman: Apocalypse - 5/10
Batman: Year One - 6/10
Justice League: Doom - 6/10
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 - 8/10
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2 - 6/10
Justice League: Flashpoint Paradox - 7/10
Justice League: War - 5/10
Son of Batman - 3/10
Batman: Assault on Arkham - 6/10

Filmy kinowe:
Batman '66 - 7/10
Batman '89 - 8/10
Batman Returns - 6/10
Batman Forever - 5/10
Batman & Robin - 6/10
Batman Begins - 9/10
The Dark Knight - 10/10
The Dark Knight Rises - 9/10

KacperNew

Tylko Filmy Kinowe

Batman(89) 10/10
Batman Returns  8/10
Batman Forever  6/10
Batman and Robin  3/10
Batman Begins    7/10
Mroczny Rycerz 10/10
Mroczny Rycerz Powstaje  9/10

mrPARADOKS

Batman the movie 6 /10
batman 8/ 10
batman returns  7 /10
batman forever 6,5 /10
batman & robin 3/10
batman begins 9 /10
the dark knight 9 /10
the dark knight rises  8 /10   

jak ktoś jest ciekawy to zrobiłem filmik który przedstawia  filmowe wcielenia batmana od 1966 roku do 2016
! No longer available

LelekPL

#641
Po obejrzeniu kilku nowych filmów, w tym Batman v SUperman oczywi?cie, update'uj? swoj? list? i ustawiam je od najlepszego do najgorszego.

Filmy animowane:
Batman: Gotham Knight - 8,5/10
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1 - 8/10
Justice League: Crisis on Two Earths - 7,5/10
Justice League: Flashpoint Paradox - 7/10
The Batman/Superman Movie - 7/10
The Batman vs. Dracula - 7/10
Batman: Under the Red Hood - 7/10
Batman: The Dark Knight Returns, Part 2 - 7/10
Justice League: The New Frontier - 7/10
Batman: Mask of Phantasm - 7/10
Batman: Year One - 6/10
Superman/Batman: Public Enemies - 6/10
Batman: Assault on Arkham - 6/10
Superman/Batman: Apocalypse - 6/10
Batman: SubZero - 6/10
Justice League: Doom - 6/10
Batman Beyond: Return of the Joker - 4/10
Justice League: War - 5/10
Justice League: Throne of Atlantis - 4/10
Son of Batman - 3/10
Batman vs Robin - 2/10

Filmy aktorskie:
The Dark Knight - 10/10
The Dark Knight Rises - 9/10
Batman Begins - 9/10
Batman - 8/10
Batman: The Movie - 7/10
Batman Returns - 6/10
Batman v Superman: Dawn of Justice - 6/10
Batman & Robin - 6/10
Batman Forever - 4/10

Juby

Mask of the Phantasm też jest filmem kinowym. ;) Coś źle podpisałeś.

A BR nie masz na filmwebie ocenione na 7/10 z serduszkiem?

LelekPL

Ale też animowany :P Ale niech Ci będzie.

Co do Batman Returns to ta ocena (6/10) jest w tej chwili aktualna. A serduszko i tak bym zostawił, bo to film z Batmanem ;)

LelekPL

Jestem po ENEMEFie z Batmanem.

Powtórzy?em sobie wszystkie cztery filmy... i ogólnie bez zmian.

Przed maratonem, by?em pewien, ?e obni?? ocen? BvS do 5/10 lub nawet 4/10. Ale po powtórce, kiedy ten film by? mi ju? kompletnie oboj?tny, nie ogl?da?o si? tak ?le. Nadal jest strasznie g?upi je?li chodzi o rozbudowanie postaci, z najgorszym po?cigiem z batmobilem ever i strasznym monta?em. Ale te dobre sceny nadal ogl?da si? dobrze. A z?e ogl?da si? troch? lepiej, bo nie jestem ju? taki rozczarowany i te minusy s? mi oboj?tne. Jako bezmy?lny pokaz kilku fajnych scen i kilku tak z?ych, ?e a? dobrych (Martha, Aquaman, Lex czy zabójstwo Wayne'ów), mo?na sobie spokojnie obejrze?. Nadal 6/10.

Z dodatkowych uwag, to:
- Batman Begins ogl?da?o mi si? bardzo dobrze i jest praktycznie na równi z The Dark Knight Rises u mnie w tej chwili. Niesamowite jak ?wietn? atmosfer? grozy potrafili stworzy? ze scenami z Batmanem
- btw wszystkie filmy z trylogii maj? niesamowicie ró?ny styl, jednocze?nie b?d?c spójn? ca?o?ci?
- ogl?daj?c trylogi? zaraz po Batman v Superman by?em zszokowany jak du?o humoru w niej by?o, zw?aszcza w Batman Begins. Do?? cz?sto ca?a sala ?mia?a si? na ró?nych fragmentach filmu
- na zako?czeniu TDKR nadal s? ciary

Podsumowuj?c: W Olsztynie bez zmian. Nadal nie czekam na filmy z DCEU (wyj?tkiem jest Suicide Squad). Jak równie? przypomnia?em sobie czemu tak bardzo podoba?y mi si? starsze filmy.

PS. Po 32 godzinach bez snu, id? teraz si? po?o?y? :P