Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Shadow of the Bat

Cytat: undefinedSkąd i po ile te Semici? Ciekawi mnie zwłaszcza Zabójczy żart, bo widuję oferty nawet po 200-300 zł. Sam za swój dałem chyba 45 z dostawą włącznie, ale stan był delikatnie rzecz ujmując "nieidealny" (dwie strony mocno pogniecione,jedna naddarta, a okładka w kilku miejscach służyła komuś jako kartka pod rozpisanie niepiszącego długopisu). Trochę go ogarnąłem, a w koszulce z tekturką wygląda na stan bdb, ale do dziś żałuję że nie było wtedy żadnych innych ofert.

Wszystko z OLXa. Uwaga, uwaga. "Zabójczy żart" kosztował mnie...napięcie rośnie...werble...caaaałe...16 zł! Plus zwykła przesyłka pocztą. Komiks jest trochę przetyrany, ale w jednym kawałku. Poza tym dla Semiców jestem wyrozumiały. Co do ogólnych cen to różnie. Najdrożej za jeden zeszyt to było 32 zł, a najtaniej 16 zł.

Juby

No to super, miałeś nieziemskiego farta. Ktoś musiał nie wiedzieć co trzyma na aukcji. :) Od kilku lat ceny Semiców skaczą, a TKJ widywałem za 40-50 zł w wersji pozbawionej okładki!

Jakich numerów gacka ci brakuje? Pisząc ilość braków miałeś na myśli serię Batman, czy Batman&Superman też?

Shadow of the Bat

Cytata TKJ widywałem za 40-50 zł w wersji pozbawionej okładki!
,

Bez jaj. To ci dopiero zabójczy żart. W życiu bym takiego nie wziął. :D

CytatJakich numerów gacka ci brakuje? Pisząc ilość braków miałeś na myśli serię Batman, czy Batman&Superman też?

Wliczając Batman&Superman. Brakuje mi 7/91, 3/92, 3/96, 11/97, 4/98, 5/98, 7/98, 11/98, 12/98.

Johnny Napalm

Ja pierniczę, skąd bierzecie takie ceny? Dla mnie obecnie jest lekką przesadą sprzedawanie TM-Semików w sklepie stacjonarnym nawet za 10 zł. Jeszcze jak jest jakiś klasyk typu właśnie Zabójczy Żart, Miecz Azraela lub Sąd nad Gotham, no to jestem w stanie zaakceptować ostatecznie cenę w okolicach 25-30 zł, ale tylko przy stanie idealnym.

Ja kupuję już tylko w jednym miejscu, od kiedy 5 lat temu w metrze Centrum widziałem zwyczajne stare TM-Semiki za 15-20 zł. Było to dla mnie skandalem. Średnio mnie obchodzi ich wysoki czynsz, bo i tak zarabiają na Pokeświrach i innych Manganiarzach, więc niech na nich sobie odbijają.

Ceny w internecie żyją w innym świecie. Są i te mega wywindowane jak i naprawdę atrakcyjne.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Shadow of the Bat

W sklepie stacjonarnym cena zeszytówek zazwyczaj jest niższa bo szansa na to, że tłum fanów będzie się o to zabijać jest mniejsza niż w internecie gdzie sprzedawca otwiera się na cały kraj. Klasyczne prawo popytu i podaży. Poza tym schody zaczynają się wtedy gdy brakuje ci tylko paru numerów tak jak mnie. Trudno jest trafić akurat na te których szukasz.

Juby

Tak, jak pisze Shadow. Ceny internetowych aukcji sięgają obecnie absurdalnego poziomu, bo jest popyt. Przy bdb stanie i komplecie jakiegoś rocznika / serii, dochodzą nawet do 60 zł za sztukę, a w przypadku specjalnych numerów, jak 1/90, 1/91, czy 1/95, nawet 100-300 złotych. Przykład obecnych aukcji Zabójczego żartu na OLX.

https://www.olx.pl/oferta/batman-1-91-tm-semic-CID751-IDCDLio.html#24cb73a74d < 90 zł
https://www.olx.pl/oferta/batman-zabojczy-zart-1sze-wydanie-1991-CID751-IDGKoT0.html#f18762f33b < 250 zł
https://www.olx.pl/oferta/batman-zabojczy-zart-CID751-IDxTsnM.html#f18762f33b < 250 zł
https://www.olx.pl/oferta/batman-zabojczy-zart-tm-semic-1991-CID751-IDEPK13.html#f18762f33b < 300 zł

Dlatego rzadko kupuję Semici w sieci. Jeszcze w ubiegłym roku udawało mi się je upolować nawet za 7 zł, a teraz jeśli nie bierze się hurtem, to się nie opłaca. Lepiej pochodzić po antykwariatach, gdzie rzadko przekraczają 20 zł, a przy kupnie większej ilości sztuk można wynegocjować niezły rabat.

Najdroższy kupiony przeze mnie Semic to właśnie Zabójczy żart - 50 zł z dostawą włącznie, ale byłem mega niezadowolony z zakupu. Poprosiłem o dobre zabezpieczenie komiksu, a facet wysłał to zwykłym listem Pocztą Polską (nawet nie priorytetem, szczypał się tych kilkudziesięciu groszy!) w zwykłej kopercie A4! Bez folii, bez bąbelków (czyli w deszczu koperta mogłaby przemoknąć, a komiks były zniszczony). W opisie, ani na zdjęciach nie pokazał stanu środka (dwie strony okazały się mocno pogięte, a jedna ma naddarcie u góry), więc poprosiłem o wyjaśnienie i jakiś rabat. Odpisał, że wystawiał to za kogoś i mnie olał. :-[ Kilka miesięcy później widziałem aukcje, gdzie wystawiano egzemplarze w lepszym stanie i taniej, ale uznałem, że skoro czytać się da, a w koszulce wygląda bdb (zadbałem o niego), to nie ma sensu wydawać kasy kolejny raz na ten sam zeszyt. Tylu innych mi brakuje. :P

@Shadow of the Bat
Skoro jesteś z Łodzi, pewnie kojarzysz antykwariat EMAX przy Piotrkowskiej 18? Od blisko roku mieli u siebie sporo Batmanów z pierwszych roczników (dzięki nim skompletowałem 1992), będę tam w poniedziałek, to zerknę czy nie mają numerów, których ci brakuje i dam znać. ;)

@Johnny Napalm
Cytat: Johnny Napalm w 25 Kwiecień  2020, 17:47:16Wrzucałem przez te lata w miarę systematycznie swoje zdobycze, ale do czasu. Tak na przełomie 2013/14 trochę zaprzestałem to robić.Teraz staram się dokończyć rozbebłany remont, nie mam w głowie kurzenia komiksów, książek, ciuchów, garnków, itd. Jak tylko skończę — dzięki koronawirusowi — te moje domowe machinacje, to z pewnością coś od siebie tu wrzucę.
I jak sytuacja? Bo również lubię przeglądać zbiory innych i z chęcią zobaczyłbym jakie tam skrywasz unikaty. ;)

Shadow of the Bat

CytatSkoro jesteś z Łodzi, pewnie kojarzysz antykwariat EMAX przy Piotrkowskiej 18? Od blisko roku mieli u siebie sporo Batmanów z pierwszych roczników (dzięki nim skompletowałem 1992), będę tam w poniedziałek, to zerknę czy nie mają numerów, których ci brakuje i dam znać. ;)

Tak aczkolwiek odkryłem go dopiero jakieś 2 tygodnie temu. Parę lat byłem za granicą i po powrocie też jakoś nie chodziłem po antykwariatach. Całkiem niezłe zbiory tam widziałem. Np kompletne roczniki Spawna. Facet też jest niezłym cwaniakiem. 80 zł chciał mi dać za komplet tomów Wiecznego Batmana. ;)

Będę wdzięczny jeśli dasz znać czy jest tam po co iść. :)

Logan

Cytat: Shadow of the Bat w 02 Październik  2020, 10:06:18Całkiem niezłe zbiory tam widziałem. Np kompletne roczniki Spawna. Facet też jest niezłym cwaniakiem. 80 zł chciał mi dać za komplet tomów Wiecznego Batmana. ;)

Ja mieszkam w Krakowie i też mamy tutaj sklep z komiksami w którym od czasu do czasu znajduję pozycje których próżno szukać na naszym rynku - kupiłem tam komplet pierwszego wydania No Man's Land. Zabuliłem za nie jak za zboże, ale nie sądzę że byłbym w stanie je dostać taniej.
Jeżeli chodzi o sprzedaż swoich rzeczy w tym sklepie, to jest lepiej niż w miejscu które opisałeś. Właściciel skupuje za w miarę rozsądną cenę. Śmieszy mnie jedynie to, że podąża za trendami wyznaczanymi przez internetowych Januszu i stara się odsprzedawać kupione ode mnie komiksy za 4-5 krotność mojej ceny. I później widzę jakiś pospolity numer Batman/Superman za 50 zł. Tłumaczy to tym, że musi coś na tych półkach stać (pomimo tego, że są pełne od lat).

elwis1982

#1178
Hej, za namową Jubego postanowiłem również podzielić się z wami moja Bat kolekcja są to niestety tylko komiksy starałem się do zdjęć w miarę sensownie i chronologicznie poukładać i mam nadzieję, że nie będzie za dużego chaosu.









Juby

Cytat: elwis1982 w 03 Październik  2020, 16:57:45Hej, za namową Jubeo

Kogo? ???

Fajnie, że wpadłeś, a zbiór naprawdę imponujący. Tylko trochę średnio tak wchodzić w linki pojedynczo. Możesz edytować post i ustawić żeby od razu pokazywało ich zawartość poniższą funkcją (tylko bez spacji)?

[ img ]tu wklejasz link[/img ]

Shadow of the Bat

#1180
CytatFajnie, że wpadłeś, a zbiór naprawdę imponujący. Tylko trochę średnio tak wchodzić w linki pojedynczo. Możesz edytować post i ustawić żeby od razu pokazywało ich zawartość poniższą funkcją (tylko bez spacji)?

Podbijam. Fajnie, że jesteś i się dzielisz, ale dodaj też miniatury.

Na imgur najeżdżasz kursorem na obrazek, klikasz na trzy kropki w prawy górnym rogu, klikasz w get share links, później w BBCODE (forums) Copy link i wklejasz tutaj.

Obczaiłem zdjęcia. Bardzo fajna i dość kompletna kolekcja. Może ty mi powiesz czy warto kupić All-Star Batman Snydera? Pierwszy tom ma bardzo dobre recenzje natomiast kolejne już nie bardzo. To samo pytanie odnośnie cyklu Toma Kinga. Generalnie opinie są takie, że jest kiepski, ale ty masz komplet dlatego najlepiej sam się wypowiedz.

Napisałeś, że starałeś się ułożyć je chronologicznie i generalnie tak ułożyłeś dlatego zastanawiam się dlaczego "Batman Gotyk" nie jest ułożony bezpośrednio po "The Man Who Laughts"?

Wygląda na to, że w tych tomach "The Caped Crusader" znajdują się historie które wydawane były u nas w zeszytówkach TM-Semica. Możesz to potwierdzić? Czy podobnie ma się sprawa z "The Dark Knight Detective"?

Jak oceniasz "Last Knight on Earth" i "Three Jokers"? Tylko bez spoilerów proszę. ;)


elwis1982

#1181
Dzieki za pomoc, teraz wszystko powinno byc tak jak trzeba.
Cytat: Shadow of the Bat w 03 Październik  2020, 19:30:56Obczaiłem zdjęcia. Bardzo fajna i dość kompletna kolekcja. Może ty mi powiesz czy warto kupić All-Star Batman Snydera? Pierwszy tom ma bardzo dobre recenzje natomiast kolejne już nie bardzo. To samo pytanie odnośnie cyklu Toma Kinga. Generalnie opinie są takie, że jest kiepski, ale ty masz komplet dlatego najlepiej sam się wypowiedz.
Odnośnie All-Star Batman to raczej mam zdanie jak większość, pierwszy tom jest dobry, drugi przeciętny, a trzeci słaby. Run Toma Kinga jest bardzo specyficzny, gdybym miał go czytać w zeszytach w momencie jak wychodził to najprawdopodobniej bym go olał, bo jest na maksa rozciągnięty i sporo zeszytów jak dla mnie jest zwykłymi zapychaczami. Jednak muszę przyznać, że jak ostatnio czytalem całość od początku do końca to czytało mi się o niebo lepiej, niż jak musiałem czekać na poszczegolne tomy i sporo ten run dla mnie zyskał co nie zmienia faktu, że jest to raczej jeden ze słabszych batmanów.
Cytat: Shadow of the Bat w 03 Październik  2020, 19:30:56Napisałeś, że starałeś się ułożyć je chronologicznie i generalnie tak ułożyłeś dlatego zastanawiam się dlaczego "Batman Gotyk" nie jest ułożony bezpośrednio po "The Man Who Laughts"?
Tutaj muszę ci podziękować za rozwianie moich wątpliwości, bo do dzisiaj nie wiedziałem w jakim momencie wepchnąć gotyk, a teraz już wiem:).
Cytat: Shadow of the Bat w 03 Październik  2020, 19:30:56Wygląda na to, że w tych tomach "The Caped Crusader" znajdują się historie które wydawane były u nas w zeszytówkach TM-Semica. Możesz to potwierdzić? Czy podobnie ma się sprawa z "The Dark Knight Detective"?
Zarówno w Caped Crusader, jak i w Dark Knight Detective są historie wydawane u nas przez tm-semic. W sumie to nie rozumiem ich decyzji żeby zacząć u nas Batmana od the Killing Joke, a pominąć Year One, Second Chances oraz Death In The Family, które były motorem napędowym batmana w tamtym okresie.
Cytat: Shadow of the Bat w 03 Październik  2020, 19:30:56Jak oceniasz "Last Knight on Earth" i "Three Jokers"? Tylko bez spoilerów proszę. ;)
Niestety odnośnie The Last Knight on earth nie będę obiektywny, ponieważ u mnie wszystko, co narysuje Greg Capullo jest arcydziełem i nawet głupoty które wymyśla Snyder mi nie przeszkadzają. Ale wydaje mi się, że sama historia jeśli tylko będziesz do niej podchodził ze świadomością, że komiksy mają bawić nie tylko czytelnika, ale też twórców to powinno się podobać:).Three jokers jest dla mnie jak narazie najlepszym komiksem z batmanem, który czytałem w ostatnich 5-10 lat i pisze to z pełną świadomością.I tak jeszcze od siebie muszę dodać o akatualnym runie Batmana, którego pisze Tynion IV, jak nie lubię jego Detective Comics tak uważam, że jego Batman jest najlepszy od czasów Morrisona.








Shadow of the Bat

#1182
CytatOdnośnie All-Star Batman to raczej mam zdanie jak większość, pierwszy tom jest dobry, drugi przeciętny, a trzeci słaby. Run Toma Kinga jest bardzo specyficzny, gdybym miał go czytać w zeszytach w momencie jak wychodził to najprawdopodobniej bym go olał, bo jest na maksa rozciągnięty i sporo zeszytów jak dla mnie jest zwykłymi zapychaczami. Jednak muszę przyznać, że jak ostatnio czytalem całość od początku do końca to czytało mi się o niebo lepiej, niż jak musiałem czekać na poszczegolne tomy i sporo ten run dla mnie zyskał co nie zmienia faktu, że jest to raczej jeden ze słabszych batmanów.

Ok czyli tak jak sądziłem szkoda mojego czasu i pieniędzy na to. Będę kupował Detective Comics Tomasiego i Batmana Tyniona.

CytatTutaj muszę ci podziękować za rozwianie moich wątpliwości, bo do dzisiaj nie wiedziałem w jakim momencie wepchnąć gotyk, a teraz już wiem:).

Żaden problem. ;) PS "Black Mirror" powinno być tuż przed New 52. Dick Grayson jest tam jeszcze Batmanem.

CytatZarówno w Caped Crusader, jak i w Dark Knight Detective są historie wydawane u nas przez tm-semic. W sumie to nie rozumiem ich decyzji żeby zacząć u nas Batmana od the Killing Joke, a pominąć Year One, Second Chances oraz Death In The Family, które były motorem napędowym batmana w tamtym okresie.

Czyli też je sobie raczej odpuszczę bo mam je w Semicach i znam je niemal na pamięć. Myślę, że wydawcy Semica sam nie do końca wiedzieli co robią gdy zaczynali Batmana w 1991 roku. :D

CytatNiestety odnośnie The Last Knight on earth nie będę obiektywny, ponieważ u mnie wszystko, co narysuje Greg Capullo jest arcydziełem i nawet głupoty które wymyśla Snyder mi nie przeszkadzają. Ale wydaje mi się, że sama historia jeśli tylko będziesz do niej podchodził ze świadomością, że komiksy mają bawić nie tylko czytelnika, ale też twórców to powinno się podobać:).Three jokers jest dla mnie jak narazie najlepszym komiksem z batmanem, który czytałem w ostatnich 5-10 lat i pisze to z pełną świadomością.

Ja też bardzo lubię rysunki Grega Capullo. Generalnie Snydera też lubię aczkolwiek faktem jest, że gdy za bardzo się rozbuja to jego historie stają się nadmiernie epickie, a Batman niczym jakiś Superman dokonuje cudów. Wolę jego bardziej przyziemne scenariusze jak ten do "Black Mirror" czy Trybunału/Miasta Sów albo "Śmierci rodziny". Wtedy jest najlepszy. Jeśli chodzi o "Three Jokers" to już po zapowiedzi czułem, że to będzie to, a przykładowe kadry Faboka tylko mnie w tym utwierdzały. Stylem kreski i paneli wyraźnie nawiązują do "The Killing Joke" Moora. Nawet tusz i kolory wyglądają jak w odświeżonej wersji tego komiksu. Nie mogę się doczekać pełnej polskiej wersji.

Ogólnie rzecz ujmując jest to świetna kolekcja.  Z rzeczy które ja mam brakuje ci Prey, The Cult, Tales of a Demon, Legacy, Death and the maidens. Gorąco polecam także White Knight - rewelacyjna historia. Najlepsza jaką czytałem od czasu Black Mirror. Z tego co ty masz a ja chciałbym mieć to na pewno Troika, Contagion, Batman Brubakera. Z rzeczy których obaj nie mamy to na pewno Shaman, Four of a kind, Cataclysm i całe No man's land.

elwis1982

Cytat: Shadow of the Bat w 04 Październik  2020, 02:05:23Ok czyli tak jak sądziłem szkoda mojego czasu i pieniędzy na to. Będę kupował Detective Comics Tomasiego i Batmana Tyniona.

Batman Tyniona jest naprawdę bardzo dobry, dobrze że przedłużyli jego run, bo pierwotnie miał pisać tylko do 100 numeru. Detective Comics Tomasiego raczej nie ma zbyt pochlebnych opinii co mnie w sumie dziwi, bo jego Batman i Robin z New 52 jest najlepsza seria jaka wtedy wydawali.

Cytat: Shadow of the Bat w 04 Październik  2020, 02:05:23PS "Black Mirror" powinno być tuż przed New 52. Dick Grayson jest tam jeszcze Batmanem

Black mirror po prostu mi się nie zmieścił w kadrze ze zdjęciem do Batmana Snydera, jest to taki świadomy babol:).

Nawiązując do twojej wypowiedzi o Three Jokers to jak najbardziej skojarzenia do Bollanda są prawidłowe, bo nawet sam Fabok mówił, że jak rysował ten komiks to cały czas miał obok otwarty The Killing Joke. A swoją drogą to marzy mi się jakieś wznowienie oryginalnej wersji z psychodelicznymi kolorami Johna Higginsa, dla mnie są o wiele lepsze, niż późniejsze kolory w reedycji Bollanda.

Rado

Fajna kolekcja elwis. Jest i po polsku, ale też sporo po angielsku - to lubię. Zeszyty, tomy, omnibusy - elegancko. Mnie interesuje opinia o "Batman Cacophony" Kevina Smitha. Dobre to?

Cytat: Shadow of the Bat w 04 Październik  2020, 02:05:23Czyli też je sobie raczej odpuszczę bo mam je w Semicach i znam je niemal na pamięć.

Tak od razu nie odrzucaj tego. Semic przecież nie wydał wszystkiego, a te dwie serie zbierają wszystkie numery "Batmana" oraz "Detective Comics" od razu po restarcie w Kryzysie na Nieskończonych Ziemiach. Najlepiej sprawdź jakie numery umieszczono w poszczególnych tomach.