Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TAS/TNBA

Zaczęty przez Hunter, 02 Luty 2008, 11:53:54

Rado

Zacz??em sobie ponownie TAS-a ogl?da?, a w?a?ciwie zacz??em sobie przypomina?, moim zdaniem, najlepsze odcinki. I tak, na pierwszy ogie? poszed? odcinek 49 "I am the Night".



?adunek emocji i poruszanych w?tków w tym epizodzie jest olbrzymi. Oczywi?cie jak na dwadzie?cia kilka minut. Zaczynamy od sceny, w której widzimy zm?czonego Batmana. Bruce zacz?? w?tpi? w sens swojej krucjaty. Za ka?dego osadzonego zbira pojawia si? kilku kolejnych, najgorsi przest?pcy wychodz? na wolno??, dociera do niego, ?e jeden cz?owiek jednak nie zmieni miasta. Na dodatek sta? si? czym? w rodzaju maskotki Gotham City, jego podobizny sprzedawane s? w sklepach zabawkarskich itp. W?tek zm?czonego swoj? misj? Batmana raczej rzadko si? pojawia? na ?amach animacji. W sumie, to nie pami?tam w tej chwili, ?eby gdzie? w ogóle by? poruszany, oprócz tego odcinka.

Akurat jest rocznica ?mierci rodziców. W Crime Alley, pó?n? noc?, Batman spotyka Leslie Thompkins, która by?a dla niego kim? w rodzaju matki, przynajmniej przez chwil?. Ich dialog jest krótki, acz interesuj?cy. Niedaleko dwóch osiedlowych gangsterów ok?ada m?odego ch?opaka, pocz?tkuj?cego opryszka, za nie p?acenie haraczu (sama historia Wizarda jest kolejnym ?wietnym w?tkiem w odcinku, ch?opak bez rodziny i bez przysz?o?ci, jednak udaje mu si? wyj?? na prost? poniek?d dzi?ki Batmanowi). Mroczny Rycerz powstrzymuje napastników, ale w szamotaninie zniszczone zostaj? dwie ró?e, które Bruce wcze?niej zostawi? na miejscu ?mierci rodziców - symboliczna i bardzo udana scena ?alu na twarzy Batmana.

"I am the Night" ani na chwil? nie daje nam odpocz?? i ju? przechodzimy do kolejnego, tym razem g?ównego, motywu fabu?y. W t? sam? noc, Batman by? umówiony na wi?ksz? policyjn? akcj? w celu zatrzymania gro?nego przest?pcy Jimmy'ego "The Jazzman" Picka, który ma osobiste porachunki z Gordonem. Jednak, przez wcze?niejsze zaj?cie w Crime Alley, Bruce spó?nia si? na spotkanie i gliniarze wkraczaj? bez niego. Oczywi?cie sobie nie radz? i tak dalej. Kiedy m?ciciel Gotham w ko?cu zawita? (brawurowe wej?cie na tle wybuchaj?cego helikoptera) dostajemy ?wietn? sekwencj? akcji Batman versus gangsterzy. Te kulki z gazem, ten po?cig po dachu i w konsekwencji zatrzymanie ci??arówki w pojedynk? by?o bardzo widowiskowe jak na 1993 rok i wci?? robi wra?enie. Dodatkowo rewelacyjna muzyka pot?guje efekty. Anyway, po sko?czonej akcji Batman zgrabnie umyka w cie? zau?ka, jednak zanim zniknie spostrzeg? co? strasznego. Komisarz Gordon zosta? postrzelony i le?y bez ruchu. Nie dosz?o by do tego, gdyby Batman pojawi? si? na miejscu o czasie...



Wcze?niej Leslie symbolizowa?a matk? w ?yciu Bruce'a, scena w szpitalu, a pó?niej w jaskini daje nam do zrozumienia, ?e Jim Gordon to dla Batsa prawie jak ojciec (Alfred troszk? chamsko tutaj pomini?ty, heh). Teksty typu: "gdyby mój ojciec ?y?, mia?by teraz tyle samo lat co Gordon" robi? wra?enie. Bruce ju? prawie kompletnie zniech?cony, odmawia nawet po?cigu za Jazzmanem, który ju? zd??y? uciec z wi?zienia (btw. scena ucieczki gangstera jest bardzo fajna i zdaje si? jest ho?dem dla klasycznych filmowych ucieczek wi?ziennych). Tutaj pojawia si? Robin z niez?? rol?. Motywuje on swojego mentora do dzia?ania, przypomina mu jego dawne nauki aby nigdy si? nie poddawa?. Generalnie fajny dialog, a raczej monolog, gdy? Bruce tylko siedzi niewzruszony. W ko?cu, Dick przemawia do rozs?dku Bruce'a by ten wzi?? si? w gar??.

Za chwil? dostajemy kolejn? ?wietn? scen? akcji. Pe?no dramatu i napi?cia, w chwili, gdy Jazzmanowi jednak udaje si? wycelowa? w komisarza. Nie?le pokazana determinacja Picka. Chc? odda? tylko ten jeden strza?, by zem?ci? si? na dawnym rywalu. Nie obchodzi go Batman za jego plecami, ani nadbiegaj?cy policjanci. Na szcz??cie udaje si? go powstrzyma?, równie? dzi?ki pomocy Barbary Gordon. A fina? akcji wie?czy scena w slow motion. Nie?le jak na 93 rok.

Na sam koniec dostajemy jeszcze jeden ?wietny moment. Batman ponownie spotyka Wizarda, dzieciaka, który do tej pory trudni? si? drobnymi przest?pstwami. Wydaje si?, ?e znowu zamierza "okra??" przechodniów. Kiedy Batman chce go ponownie zgarn??, Wizard mówi mu, ?e si? zmieni?. Wyra?a podzi?kowanie jemu oraz Leslie za wskazanie nowej, lepszej drogi i zamierza wróci? do domu. Batman odchodzi b?d?c z siebie zadowolonym, a w ten sposób odcinek odpowiada na zadane pocz?tkowe pytanie "czy warto jest Batmanowi kontynuowa? swoj? misj??". Je?li, od czasu do czasu, chocia?by jedna taka osoba jak Wizard przejdzie na dobr? stron?, to warto.

ninji

Jakby ktoś szukał ,to wszystkie 109 odcinków dvd-rip lektor,dub, są na stronie exsite.

Rado

Filmik ma już z miesiąc, ale może ktoś nie widział. Aktorska wersja intra do TAS-u.

Batman: The Animated Series Intro Live Action Remake

kubala102

Witam czy ktoś posiada cały serial  wersją z lektorem Polsatu z jakością DvdRip jeśli tak to bardzo prosze o kontakt , bardzo mi zależy na ponownym obejrzeniu tego serialu , niestety obecna jakość nagrań pozostawia wiele do życzenia   

xenobi

Witam czy jest jakaś kolejność oglądania animowanego serialu ?.

kelen

Ponoć najlepsza kolejność jest ta według emisji a nie produkcji. http://dcanimated.wikia.com/wiki/Batman:_The_Animated_Series/Full_episode_list

xenobi

#306
A można obejrzeć według produkcji ??.Nie będzie takiej sytuacji że nie będę wiedział co gdzie i jak ?.Z tego co zauważyłem odcinki nie są jakoś specjalnie powiązane

Leon Kennedy

Całkiem fajna ta aktorska wersja, a i przypomniała mi jaką zajebistą muza szczyci się ten zacny serial.

xenobi


Gothamite

#309
Witam. Możliwe że ten temat był już wielokrotnie poruszany na forum.  Mam wszystkie cztery części Batman: The Animated Series wydane na DVD w roku 2005. Jakość obrazu i dźwięku jest na prawdę bardzo dobra, nie brakuje również dodatków w postaci wywiadów z twórcami. Odcinki są w formacie MKV i całkowity rozmiar folderu wynosi 52, 2 GB. Poszukuję napisów, jednak te które pobrałem ostatnio nie działają. Chodzi mi o całkowite spolszczenie wszystkich odcinków, ponieważ chciałbym zrobić wstawkę i wrzucić serial + wgrane napisy na torrenty bądź na jedną ze stron np. cda.pl albo inna. Jeśli znalazłby się ktoś, kto byłby zainteresowany spolszczeniem serialu albo zna stronę gdzie można znaleźć polskie napisy to proszę pisać :)
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

kubala102

W wersji na dvd są dostępne napisy do pierwszych dwóch sezonów ale niestety nikt ich jeszcze nie udostępnił w internecie

XIII

Wie ktoś z może dlaczego w Europie ukazały się tylko 2 z 4 boxów DVD TAS-u. Byłem pewien, że w Polsce zawieszono ich dalsze wydawanie z powodu braku rentowności. Bardzo się zdziwiłem jak dowiedziałem się że w krajach Europy zachodniej również nie wydano dalszych boxów. Zna ktoś przyczynę tego stanu rzeczy?

Gothamite

W?a?nie dowiedzia?em si? ?e ''Batman: Mask of the Phantasm'' zostanie wydany na Blu-ray. Mam nadziej? ?e niebawem wydadz? równie? TAS/TNBA.

http://www.blu-ray.com/movies/Batman-Mask-of-the-Phantasm-Blu-ray/63145/
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

franek

A gdzie tam pisze coś o wydaniu blu-ray? Sama strona filmu na tym portalu jest od dawna :P


Show Must Go On!!!

Gothamite

#314
Nikt od tak sobie nie zamie?ci?by takiej informacji i to na oficjalnej stronie Blu-ray. Zapowied? zobaczy?em dopiero wczoraj chocia? do?? cz?sto wpisuje w wyszukiwarce tej strony Batman i wcze?niej w?ród wydanych czy zapowiedzianych wyda? BD nie by?o tego filmu.


Post Merge: 01 Listopad  2015, 15:38:21

Oprócz 'Batman 'Mask of the Phantasm'' pojawiaj? si? równie? informacje dotycz?ce dwóch nowych filmów.

http://www.blu-ray.com/movies/Batman-Bad-Blood-Blu-ray/143376/

http://www.blu-ray.com/movies/Batman-The-Killing-Joke-Blu-ray/142145/

Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!