Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TAS/TNBA

Zaczęty przez Hunter, 02 Luty 2008, 11:53:54

franek

Ja tamten film widziałem na tej stronie od zamierzchłych czasów (co najmniej kilka miesięcy), i to nie znaczy, że jest zapowiedź. Póki nie zobaczę daty, nie uwierzę.


Show Must Go On!!!

Gothamite

To że nie ma daty premiery ani nie widać okładki nie znaczy że ta informacja to ściema. Justice League Unlimited też niebawem wyjdzie na Blu-ray (10.11.2015) a na początku jak pojawiła się informacja że wyjdzie to nie wiadomo było kiedy dokładnie to nastąpi.
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

kelen

To nie jest oficjalna strona Blu-ray.

Podstrona tego filmu, wedle Internet Archive, jest tam ju? od co najmniej 2013 roku.

Prawda jest taka, ?e je?li nie znajdziesz jakiej? informacji o wyj?ciu animacji z Batmanem na World's Finest albo forum Toonzone, to takowa jest fa?szywa albo jest zwyk?ym miejscem "tak na przysz?o??", tak jak tutaj.

Mr.G

Heh. Aż 11 lat temu wypowiadałem się w tym wątku, opisując Batman TAS jako "arcywspaniały" serial, a nie wiem czy znałem wtedy choćby z 5 odcinków ;P
Całą wiedzę czerpałem niewątpliwie z tej kompilacji:
https://www.youtube.com/watch?v=Ot3Zejn9CgE

Nie potrzebowałem więcej. Esencja podana ze świetną muzyką.

Ale w końcu nadszedł czas i odpowiednia towarzyszka, by przeżyć najważniejszą w świecie Batmana serię od deski do deski.
Nie użyję tym razem zwrotu "arcywspaniały", bo to głupi zwrot, dziś posłużę się raczej słówkiem "milowy". Bo Batman TAS i TNBA to niewątpliwie coś milowego, coś ponadczasowego. Esencja.
Jeśli ktoś trochę pogubił się w świecie Gacka, jeśli nie jest już pewien czy to superbohater czy psychol-zabójca, mroczny samotnik czy ludzik lego, powinien wrócić do TAS/TNBA. Powinien czasem się zaśmiać i czasem wzruszyć. Czasem ujrzeć mściciela tęskniącego za rodzicami, a czasem surowego mentora dla kolejnego pokolenia bohaterów, ale zawsze ujrzeć w tym Batmana. Tego, który postępował słusznie, który miał swój styl i który sprawił, że tu jesteśmy. Dziś, gdy ma się już trochę lat i trochę się widziało, serial nadal zachwyca i porusza. Nie potrzebuje do tego wulgarnych dowcipów, seksu i krwi. Wystarczyły dobre historie, dobre rysunki i trochę serca.

To, na co muszę zwrócić uwagę, to niesłuszność stawiania TNBA daleko za TAS, co - mam wrażenie - zawsze miało miejsce. Fakt, gdzieś umknął duszny klimat noir miasta i desing oraz motywacje kilu postaci zubożały, ale fabularnie TNBA było chyba nawet lepsze. Poruszało ważniejsze, bardziej ludzkie wątki, więcej tam było chociażby o miłości czy rodzinie, a niektórych bardzo klasycznych i wyeksploatowanych w TAS przeciwników odłożono trochę na bok, by wprowadzić kilka nowych ciekawych postaci. Kto by pomyślał, że FireFly może mieć tak emocjonalną historię!

No i Harley. Jest niewątpliwie dzieckiem serii i widać, że twórcy byli z niej dumni. Często odcinki z jej udziałem były bardziej dopieszczone.

Warto wspomnieć jeszcze o Beyond. Zahaczyliśmy i o kilka pierwszych odcinków tegoż serialu, ale to już chyba zbyt duży przeskok, odłożymy to na później. Najważniejsze, by obejrzeć pełnomatrażówkę - jako zamknięcie TNBA.

LelekPL


Całkiem fajny dokument o tworzeniu TAS. Wypowiadają się m.in. Timm, Romano i Conroy.

Juby

#320
Kolega podesłał mi link do niego już w sobotę. Wciąż nie mogę znaleźć czasu, żeby go obejrzeć, ale cieszę się, że go tutaj wkleiłeś, bo dzieki temu przeczytałem recenzję serialu od Mr.G, którą jakoś wcześniej pominąłem. Świetnie się to czytało, aż nabrałem ochoty na powtórkę! :)


Dziś obejrzałem! Świetny dokument, który jest bardzo szczegółowym omówieniem procesu powstawania serialu i jego wpływie na cały gatunek krok po kroku. Szkoda, że nie pozyskali Marka Hamilla, tylko wykorzystali wywiady z nim z archiwum i troszkę brakowało mi hitorii przejścia TASu w kolejne seriale animowane (TNBA i Beyond), ale poza tym ekstra! Gorąco polecam, aż nabrałem ochoty na powtórkę całego serialu (a nigdy jeszcze takiej nie robiłem, zawsze traciłem zapał po jakimś czasie). Muszę w końcu przejrzeć jakie mam odcinki i w jakich wersjach, a potem zacząć chociaż po odcinku dziennie. :)


newtime

Batman Tas oraz Beyond trafi na HBO Max od 1 stycznia, co oznacza ze przy okazji polskiej premiery serwisu która ma sie odbyć w 2021 roku w końcu dostaniemy Tas w polskiej wersji z napisami oraz lektorem lub dubbingiem na platformie streamingowej.
https://www.theverge.com/2020/12/23/22197413/batman-animated-series-beyond-hbo-max-january-2021-dc-universe-streaming   

LelekPL

Trylogia TDK, Przyjaciele, Władca pierścieni i Matrix znikają z Netfixa polskiego co sugeruje przygotowanie Warner Polska pod HBO Max w Polsce. Mam tylko ndzieję, że wraz z tymi tutłami dostaniemy w Polsce również bogatą ofertę TCM i wszystkie klasyczne animcje z Looney Tunes na czele.

Juby

Kapitalna wiadomość!! Nie tylko ze względu na wybór napisy / dubbing (lub nowy lektor?) do serialu animowanych, ale przede wszystkich ze względu na wersje HD, które do tej pory pojawiły się na Blu-ray, ale nigdzie z polską wersją językową.

Jako nałogowy fan klasycznych Looney Tunes, których oglądałem z 200-300, też nie mogę się doczekać. :)

Dzięki za cynk, newtime.

Q

Zaczyna krążyć nowa plotka o kontynuacji "Batman TAS" na HBO Max. - http://www.batcave.com.pl/2021/01/plotka-kontynuacja-batman-the-animated-series-w-planach/

Kontynuacja komiksowa już powstała. Inne seriale animowane zostały wznowione. Więc nie wydaje się to takie nierealne, tylko ile przyjdzie poczekać skoro cały czas nie wiadomo co z "Young Justice".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Tylko o jakiej kontynuacji mowa? Przecież TAS był kontynuowany z nową szatą graficzną w TNBA, a potem w Batman Beyond. Do tego poszerzono Timmverse serialami o Lidze Sprawiedliwych. Nie widzę tutaj za bardzo miejsca na kontynuację, chyba że będą chcieli kontynuować TNBA / akcję ulokować po ostatnim odcinku, ale przed Batmanem Przyszłości.

Q

Wg mnie chodzi o kontynuacje TAS/TNBA, czyli kolejne odcinki, których akcja rozgrywałaby się przed Beyond. W jednym z wywiadów Conroy mówił, że zakończono TAS bo twórcy nie mieli świeżych pomysłów.

Niewykluczone też, że chodzi o kontynuacją w postaci kolejnego filmu animowanego. Na razie mamy obiecującą plotką, ale szczegółów brak.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Shadow of the Bat

Jestem bardzo sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. Batman TAS to moja ulubiona interpretacja Batmana i jego miasta i bardzo nie chciałbym żeby ktoś to spieprzył. Patrząc na to co zrobiono z takim Batman&Harley Quinn to szczerze wątpię w jakość tych "świeżych" pomysłów.

Johnny Napalm

Każdy się pewnie boi, żeby czegoś tak wspaniałego nie zniszczyć, ale chciałbym, żeby ta plotka okazała się prawdą. No i oby to było nawiązanie graficzne do TAS a nie TNBA.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Wolałbym, żeby stworzyli nowe projekty postaci, aby nie była to ani kalka TAS, ani TNBA. Minimalne zmiany, takie jak zaszły między tymi dwoma serialami.

Obaw przed "spieprzeniem", "zniszczeniem czegoś tak wspaniałego" trochę nie rozumiem. Czy nawet jeśli zapowiedzą nowy sezon, HBO Max wyemituje 10 nowych odcinków, a te okażą się słabsze od historii sprzed 30 lat, to w jakiś sposób ujmie to na jakości starego dobrego TASu? W moich oczach nie, tak samo jak niedawny film z Harley Quinn tylko mocniej podkreślił o ile lepsze wyczucie smaku i humor mieli twórcy w latach 90-tych. :)