Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Fan Art

Zaczęty przez Silent Dark, 02 Luty 2008, 18:51:32

Altair

Zajebioza ;D
Posted on: 11 Luty  2011, 19:43:37

 W jakich programach rysujecie? Corel, Art Rage, czy PS?

RafBat

CytatZajebioza  ;D
He he, mi też się podoba (nieskromnie mówiąc). ;) A tak w ogóle, dzięki za pozytywną opinię. :)
CytatW jakich programach rysujecie? Corel, Art Rage, czy PS?
Ja rysuje ręcznie (ten rysunek akurat zrobiłem cienkopisem, a potem machnąłem wszystko farbami plakatowymi, nic specjalnego). W Corelu łącze obrazki w całość, dodając do tego tekst, w tym samym programie. Czasem korzystam też z Gimpa i PS (ale ciągle jestem na etapie raczkowania w tym programie).  Art Rage?-Altair, możesz napisać coś więcej o tym programie? Czy jest łatwy w obsłudze, itp. Z góry dzięki za odpowiedź.

Mel

Tak, jest prosty. Sama używam ArtRage od wielu lat, bo jako program ( na dodatek lekki) imituje takie narzędzia jak farba olejna czy akwarela, a często można uzyskać w pełni naturalny efekt. Cóż, niestety bez tableta ani rusz.

RafBat

 Dzięki za krótki opis programu, Kefuka (kurdebele, jakoś mi nie podchodzi Twój nowy nick...ale Ok ;) ).
CytatCóż, niestety bez tableta ani rusz.
No to ładnie, czyli jak dla mnie odpada, szkoda. :P

Mel

No czasami mam tą dziką ochotę urządzić ściepę narodową i Ci kupić wacoma bambusa.

RafBat

 Kefuka, to szklane pudło nie jest mi niezbędne do życia... ale dzięki za (hipotetyczną) propozycje, choć trochę czuje się nią upokorzony :-[, przyjdzie czas to sobie kupie wacoma. Pozdrawiam. :)

Mel

Służę szczerością.

Altair

Ja będę kupować Wacoma tego z Mulitouchem i mozliwością używania palców. Słyszałem, że są dobre...

Mel

Mam Wacom Bamboo Touch&Pen (ta, ta...z możliwością używania palców, ale to właściwie mało potrzebny dodatek - zakupisz coś podobnego, to się przekonasz). Są dobre, jak dla amatora.

Altair

No wiadomo, że to nie najnowszy Intuos, ale po co mi coś wypieprzonego w kosmos na start? A w ogóle tablecik duże opóźnienie ma?

Mel

Nope, właściwie nie czuć żadnej różnicy, a po krótkim czasie można się do wszystkiego przyzwyczaić. A co do "touch" mode, to lepiej jest sobie kupić tego samego wacoma, ale bez tej przyjemności modułu dotykowego - zaoszczędzisz 100zł. Jak mam tego tableta od roku, tak mi porasta mchem ten knefel funkcji dotykowej. Jest po prostu zbędny przy PC i tym bardziej przy laptopie. W ogóle praca na nim jest cholernie czasochłonna i irytująca, bo po kilku próbach powiększenia, czy przesunięcia obrazu człowieka krew zalewa.

Altair

Dobrze wiedzieć, teraz już na bank biorę. Aha no i co do Art Rage... Można na nim tworzyć naprawdę dobre grafiki 2D? Chodzi mi o jego funkcjonalność... Obsługuje warstwy, kanały i ścieżki?

Mel

Najnowsza wersja obsługuje warstwy. W tym programie jest pewne utrudnienie, a mianowicie "realizm". Malowanie olejnymi łudząco przypomina metodę malowania na płótnie i tu też ciężko jest żonglować warstwami - ale olejne mają to do siebie, że zawsze coś można modyfikować nakładając inne barwy, jak to i zastosowano w tym programie.

franek



Show Must Go On!!!

RafBat

CytatMoje prace (wiem ze są beznadziejne)
Mogą być, nie przesadzaj ;) liczy się sam (ciekawy) pomysł, w tym przypadku na wóz Batsa,a ten jest niezły. Jeśli pozwolisz to częściowo wykorzystam twoją koncepcje i ją rozwinę w swoim następnym rysunku. Pozdro.

A teraz nowy rysunek, może kogoś zainteresuje: