Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman and Robin

Zaczęty przez Max, 29 Czerwiec 2009, 19:17:35

kelen

Masz na myśl to, jak ten go uderza łopatą?

(A)nonim

O to:
Spoiler
[Zamknij]
Chociaż nie wiem czy to nie było w 10.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

No to to było w 10. To teraz wszystko się staje jasne :)
Swoją drogą, Joker też miał swoją kryjówkę na cmentarzu.

Mel

#123
Skoro już jesteśmy przy nawiązaniach, to przytoczę alias Oberona Sextona "the Gravedigger", który odnosi się do Szekspirowskich clownów (Hamlet) ;) Niezbyt dobrze ukryta podpowiedz, ale bardzo mi się spodobało te subtelne nawiązanie.

Też mi się przypomniało, jak za pierwszym razem czytałam B&R #11(było grubo po 3:00 nad ranem - powieki trzymały mi się na zapałkach) i źle odebrałam pytanie Damiana skierowane do Sextona:

Spoiler
"But the way you appeared...
What you just did...
...Are you my Daddy?"
[Zamknij]

Automatyka uśpionego umysłu i schemat działań.

kelen

I jak tu za takie zagrania nie lubic Morrisona [/flamewar]

Mel

Gość zaczyna mi się powoli podobać, co nikogo już nie dziwi, bo wiadomo JAK łatwo można mnie zadowolić w kwestii batuniversum.

kelen

Żeby potem nie było jak z zachwytem nad Jokerem Ledgera :P

Mel

Zaiskrzyło, ale się nie zapaliło ;D
Posted on: 10 Maj  2010, 23:24:46

 Płacz i zgrzytanie zębami.
http://www.batcave.stopklatka.pl/index.php?subaction=showcomments&id=1273608969&archive=&start_from=&ucat=2&

Chyba jutro coś sobie kupię na pocieszenie.

kelen

Jeśli chodzi o strój to się nie bój, w końcu Joker w #12 nie miał tej rany na czole :P Więc chyba nie wrócą do tego designu.
Tak poza tym, to bardzo ciekawa odwrócona sytuacja jeśli chodzi o łom x Robin x Joker.

Mel

Też mi się podoba te szorstkie nawiązanie...I jednak złość bierze górę. Myślisz, że Morrison tak łatwo zrezygnuje ze swojego "wypasionego" Jokera? Może i nie miał tej blizny w w B&R #12, ale to też może być zabieg wykorzystany tylko do jednego numeru, aby podkreślić symbolikę Księcia Zbrodni. Chyba rzeczywiście dosłownie będę brać bełkot Morrisona co do nowego, oryginalnego i "regularnego" designu Jokera.

Strach.
(Wiem, dosłownie też oceniam książkę po okładce, ale w tym przypadku opieram się też na logice.)

kelen

E tam, mnie się tamten Joker osobiście podobał, nie mam też nic przeciwko, jakby znowu miał trochę inny design, o którym chyba przecież nawet wspominał w ostatnich wywiadach (poprawcie mnie, jeśli się mylę).

Mel

Był psychopata-showman i niepoprawny elegant, a teraz będzie tylko psychopata. Na dodatek z rowerem w herbie, bo sporo w nim z Millerowskiego (DKR) geja.

MJ

Powraca Batman powraca i Joker. Ładnie się zapowiada Bruce zaraz po powrocie będzie musiał się zmierzyc ze swoim największym wrogiem, chyba że Morrison zgotował coś innego choć nie wiem co. Śmiesznie będzie jak będą razem współpracować, bo skoro pomagał Damianowi to kto wie co wymyśli Morrison.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Mel

#133
Jak powróci prawdziwy Batman, to wtedy Joker uzna, że wszystko wróciło do normy i chyba nie mamy co się spodziewać udziwnień z jego strony, jak np. współpraca ;)

kelen

Współpracy już nie będzie, mówią o tym zapowiedzi.