Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

Maskotka

Hejj;) mam dwa ma?e pytania.
1) Czy w jakimkolwiek komiksie batmana narracja by?a prowadzona cho? przez chwil? przez Jokera? Mam na my?li - czy pojawi?y si? kiedy? chmurki albo jakie? plansze z my?lami Jokera?
2) Czy poza z?otym okresem, batman próbowa? kiedy? zabi? batmana? Bo zwykle chocia? chce to zrobi?, to jego kodeks moralny mu zabrania. Ja sama przypominam sobie tylko hush'a.

kelen

1) Ciężko mi powiedzieć, często się tego unika, ale jeśli dobrze pamiętam, to w którymś zeszycie "Batman: Arkham City" się to zdażyło.
2) Nic mi na tą chwilę nie przychodzi, ale może zainteresuje Cie krótkie rozważanie na temat tego w komiksie "Batman: Ego".

Rado

1. Chmurki jak najbardziej. Polecam album THE GREATEST JOKER STORIES EVER TOLD, szczególnie te wcześniejsze części. Tam jest pełno chmurek z myślami Jokera (czasami Joker mówi po prostu sam do siebie, bo jeszcze nie używano chmurek "myślowych"), tyle że są to bardzo proste i na dzisiejsze czasy śmieszne myśli typu: "haha, kiedy Batman i Robin przejdą przez te drzwi czeka ich śmierć od mojego mechanicznego widelca, haha". Takich myśli jest sporo.

Taka poważniejsza, osobista narracja Jokera, już np. w ramkach, to nie kojarzę za bardzo. Ewentualnie jakaś osoba trzecia opisywała ruchy klauna, jak np. w CASE STUDY z albumu BLACK AND WHITE.

2. Bez spoilerowania, to dość ciekawa scena jest w THE DARK KNIGHT RETURNS, heh.

kelen

No tak, starszy Joker, szczególnie golden age'owy to sobie lubi? "pomy?le? na widoku". Ale pewnie nie taka wersja tej postaci ciekawi Maskotk? :D Aczkolwiek Joker's Comedy of Errors trzeba zna? :DD

No i zapomnia?em zupe?nie o TDKR, racja.

Maskotka

Dzięki za odpowiedzi:) Pytając o myśli Jokera miałam nadzieję, że odpowiedzi będą przeczące; myślę, że najbardziej interesujące jest w nim właśnie to, że nigdy nie wiemy, co mu chodzi po głowie, czyste szaleństwo:>

Maskotka

Och, dzięki RosaXlarze za zauważenie błędu. Chodziło mi oczywiście, czy jest jakiś komiks z brązowej ery, poza nieszczęsnym hushem, w którym batman chce zabić JOKERA.

BlackBat

Zastanawiam się nad kupieniem Hush Beyond. Czy zafunduję sobie tym spoiler odnośnie całego eventu z Hushem?
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


MikiZiom

Witam, to mój pierwszy i na pewno nie ostatni post na tym forum. W swojej kolekcji mam rocznik 91, 95 i 96. Ponadto: Zabójczy żart (z 91 jak i ten z 2012), Powrót Mrocznego Rycerza, Zagłada Gotham, Batman i Syn, EGO, Gotham w świetle lamp gazowych, Rok pierwszy, Batman vs Predator 1-3, adaptacje filmowe i to na tyle. Jakiś czas tu zerkam ale nie miałem nigdy czasu się zarejestrować. Komiksy zbieram chyba z 4 lata, może 5. Zawsze interesowała mnie treść komiksu "Batman Arkham Asylum", póki co na nie moge sobie pozwolić na jego zakup z oczywistych względów. Na allegro polskie egzemplarze ok 300zł  ;) Niedawno ściągnąłem sobie go po angielsku z neta jednak nic z tego nie rozumiem, może mi ktoś przybliżyć fabułę?

Pozdrawiam

Nightrain

Bez angielskiego to raczej nie ma bata :/ Pr?dzej czy pó?niej b?dzie si? trzeba go naumie?.
Poza tym wystarczy wpisa? w gugle azyl arkham.cbr i na chomikujach du?o ich jest po polsku...
Ja osobi?cie tego komiksu nie czyta?em. Pojawi?y si? pytania dotycz?ce dodruku tego w?a?nie komiksu, jednak ''Nie w 2013''. Mi si? nie ?pieszy, mog? i te kilka lat poczeka?... Tu http://komiks.nast.pl/artykul/3082/Cien-Azyl-Arkham/ masz co? o nim, my?l?, ?e jaki? zarys fabu?y pokazuje. Tutaj te? co? jest: http://www.kazet.bial.pl/2003_01/arkham.html

Valar Morghulis

MikiZiom

Dzięki wielkie, ja z Chomików właśnie ściągałem i myślałem że to wersja PL. Czytał ktoś może Powrót Mrocznego Rycerza? Na mnie nie zrobił wrażenia, spodziewałem się czegoś ciekawszego. Strasznie mnie wkurzały te obrazki z "ekranami TV" Jakie są Wasze opinie?

Nagi Wonrz

W latach 80. rewolucyja, nowe spojrzenie, czysta zajepioza. Telewizorki to znak tamtych czasów, to jakby narzekać, że w Braveheart nie mają kałaszy. Dziś porządny komiks z "oryginalnymi" rysunkami (w Sin City, czy Wolverine Miller bardziej mi się podobał, tutaj zresztą mamy także słabe kolory), z którego wszyscy podbierają (nawet Nolan zerżnął pół filmu i skrót TDKR :P).

MikiZiom

Pewnie masz rację ale za dużo tego było...

szymqw2

Szczerze dziś nie robi to wrażenia bo się to zwyczajnie już widziało. Kiedy oglądasz Wawel po raz enty nie robi on na tobie takie wrażenia jak na człowieku który go nigdy nie widział. Nie mam w tym nic złego komiks ten niestety przestaje być tak spektakularny dla czytelnika. Dlaczego bo się starzeje jak wszystko. Dla mnie ten komiks w sumie mógłby się skończyć na drugiej części ale cóż i tak czytam go z przyjemnością.

MikiZiom

To ja za każdym razem z tą samą przyjemnością czytam Gotham w świetle lamp gazowych.

pingoo42

Moja pytanie brzmi:
Jakie polecacie komiksy z Pingwinem w roli głownej ?
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."