Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

DC vs MARVEL

Zaczęty przez Maxie Zeus, 25 Maj 2008, 17:56:55

(A)nonim

Oglądało się Marvel vs. DC na youtube? ;)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

m2reily

Nie chwaląc się tak:-)
Świetne swoją drogą.   
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

heros65

Sory za oftopa, ale czy ta gra to ściema czy może nie?


kelen


Anarky

Marvel ma zdecydowanie za dużo crossoverów, ale ich poziom wydaje mi się niekiedy lepszy od tego co oferuje DC. Z kolei znów Marvel ma tendencję do wydawania zbyt dużej ilości serii komiksowych i one shotów związanych tylko z jednym bohaterem, naprawdę jest nie raz problem żeby to wszystko ogarnąć. No ma świat ultimate, za którym nie przepadam. Wydaje mi się że w DC, łatwiej jest się w tym wszystkim połapać. Reasmując oba wydawnictwa mają swoje plusy i minusy.
Ja wam pokażę!

m2reily

Oba wydawnictwa mają obecnie tendencję do wielkich epickich crossoverów i przeto cierpią na tym pojedyncze tytuły, na przykład to co Quesada wyrabiał ze Spider Manem przez ostatnie trzy lata. Myślę, że zarówno Marvel jak i DC muszą solidnie przemyśleć swoje obecne postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość.     
Mnie zawsze bardziej ciągnęło w stronę Marvela, chociaż DC też ma miejsce w moim sercu. Myślę jednak, że nam polskim fanom trudniej jest się zdeklarować po jakiejś stronie ze względu na niewielką ilość komiksów. Kiedyś TM- Semic wydawał albumy obu stajni, także czytało je się równolegle (ja przynajmniej czytałem, nie wiem jak wy). Teraz, pomijając sprzedaż internetową to DC wiedzie prym, z Marvela mało się w polskich wersjach wydaje. Zatem o tyle jest ciężko się fanom zdeklarować. Ale, to tylko moja opinia.             
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Anarky

Cytat: m2reily w 13 Czerwiec  2010, 17:51:21
Kiedyś TM- Semic wydawał albumy obu stajni, także czytało je się równolegle

Równolegle jeśli chodzi o świat DC w TM- Semic mieliśmy chociażby Śmierć Supermana i Porażkę Batmana
Ja wam pokażę!

m2reily

Nie zrozumiałeś, chodzi mi o to, że w tym samym czasie ukazywały się komiksy z dwóch konkurencyjnych obozów. Mogłeś iść do kiosku, kupić np. Batmana i X Menów, a później dokonać jakiejś selekcji co ci bardziej pasuje.      
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Anarky

Akurat ja wybierałem Batmana, Supermana czy Spider-Mana i GI Joe od czasu do czasu. Niemniej skoro już jesteśmy przy DC i Marvel weźmy od uwagę ich oficjalne strony w internecie, Marvela jest bez wątpienia dużo bogatsza. I nie mówię to o sferze wizualnej, ale popatrzmy chociaż na ofertę Digital Comics. Resumując pod tym względem lepiej promuje się Marvel niż DC.
Ja wam pokażę!

m2reily

No dobrze, Marvel ma lepsze "publicity", ale nie zmienia to faktu, że nie idzie to w parze z jakością. Sam jestem ich fanem na facebooku (DC zresztą też) i dostaję różne newsy na temat nowości itd. Ostatnio powiem ci, że rządzą X Meni-Wampiry. Tak, Marvel zaraził się syndromem "Zmierzchu". Także nawet najlepsza promocja nic nie da kiedy historie są do bani.             
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Anarky

Od facebooku i itp trzymam się stanowczo z daleka, wydaje mi się że w każdym większym liczącym się na rynku komiksowym ta jakość jest różna. Raz lepsza raz gorsza, ja staram się zawsze znaleźć coś dla siebie. Choć nie zawsze jestem ze wszystkim na czasie i na bieżąco, czasem po prostu też daje sobie spokój. 
Ja wam pokażę!

BD96

Mnie najbardziej śmieszy "zgapianie" jednych od drugich. Zapewne wielu z was fani Człowieka-Nietoperza zna i lubi Scarecrowa, tzw. Stracha na Wróble. Wystąpił w filmie Batman Begins, The Dark Knight, w Batman TAS, i ma pokaźną liczbę komiksów, w tym niektóre jego występy są wspaniałe. Jednak Dr. Crane nie jest jednymi Scarecrowem w świecie komiksów, bowiem w Marvelu istnieje postać o takim samym imieniu. Panie i panowie przedstawiam wam Marvelowską wersję Scarecrowa:

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Leon Kennedy

Ciekawe kto od kogo ściągał :P

lady_ozzy

Crane pojawi? si? po raz pierwszy w latach 40 XXw. A ten Marvel'owski 'Strach' zdaje si? w 60 którym? roku.
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Leon Kennedy

Wiem, wiem, to było pytanie retoryczne ;)