Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Superman: Red Son

Zaczęty przez 8azyliszek, 26 Luty 2020, 15:16:40

8azyliszek

Superman: Czerwony syn to nowa animacja od Warner Bros i DC oparta na kultowym komiksie autorstwa Marka Millara. W sieci pojawił się klip promujący film. Możemy w nim zobaczyć sowiecką wersję Batmana, który brutalnie rozprawia się z ludnością.

Dla przypomnienia graficzny oryginał opowiada alternatywną historię Człowieka ze Stali, który zamiast w USA rozbija się w Związku Radzieckim. W obsadzie anglojęzycznego dubbingu są Jason Isaacs (Superman), Diedrich Bader (Lex Luthor), Amy Acker (Lois Lane), Vanessa Marshall (Wonder Woman), Phil Morris (James Olsen), Paul Williams (Brainiac), Sash Roiz (Hal Jordan), Phil LaMarr (Jon Stewart), Roger Graig-Smith (Batman), Travis Willingham (John F. Kennedy) oraz William Sayers (Stalin). Sam Liu wyreżyserował na podstawie scenariusza J.M. DeMatteis'a.

Superman: Czerwony syn - film jest już dostępny w wersji cyfrowej. Animacja zadebiutuje na nośnikach DVD i Blu-ray 17 marca.



Powiem tak, że najlepsza jest scena zabicia Stalina przez Supermana. Szkoda, że w naszej rzeczywistości, nie można było tak tego zrobić. :/ Szkoda też, że nie wiadomo czemu zabrano Dietrichowi Baderowi głos Batmana. I obsadzono go w roli Luthora. To nie ma sensu.

Q

Diedrich Bader użycza głosu Batmanowi w wersjach bardziej humorystycznych jak w "Brave and Bold", czy "Harley Quinn", a jako, że "Red Son" to elseworld to pewnie dlatego zdecydowali się na większe przetasowania w obsadzie.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

8azyliszek

Tak, bo Batman w radzieckiej czapce-uszance jest mega poważny. :) "Batman the Brave and the Bold" może i na początku wyglądał humorystycznie. Ale to się okazała jedna z najlepszych kreskówek o tym bohaterze. Jasne - bazowała na nieco już zapomnianym przez większość Silver Age, ale poza tym miażdżyła i humorem i podejściem do tematu i ukazaniem świata i przeciwników. Dla mnie to była miazga - szkoda, że nie dano jej dobrze zakończyć wątku z Equinoxem. A Bader dał radę jako Batman. Natomiast teraz w ogóle nie pasuje do roli Luthora. To już lepiej trzeba było w ogóle go tu nie zatrudniać.

Superman mówiący "I turn down this wall" - miodzio.
"Poverty, disises and ignorance had been virtuly eliminated in the Warsav Pact States. :D Czyli Polska strong! :)

Leon Kennedy

Liczę, że animacja będzie chodź w połowie tak dobra jak fantastyczny komiks, a będziemy mogli świętować. Tak czy siak nie mogę się doczekać.

8azyliszek

@UP
Mi się podobała, choć komiks był bardziej szczegółowy oczywiście. No i zmieniono zakończenie.

Leon Kennedy

Szkoda, bo, zakończenie było świetne. Jak rozumiem ogl po angielsku, tak?

Juby

Okropność. Nie pojmuję dla kogo Warner wciąż produkuje te okropne filmy. Animacje niby docelowo są dla dzieci, ale te brutalne morderstwa, walki, znęcania się nad przeciwnikami, teksty o seksie, homoseksualna Wonder Woman - w życiu nie pokazałbym tego dziecku. Animacja równie brzydka jak większość od WB/DC w ostatnich latach. Komputer kiepsko współgra z kreską, a obrazy przechodzą z płynnością 2-5 klatek na sekundę, a nie dwudziestu czterech.

Nie polecam. Komiksu nigdy nie czytałem, ale po tym filmie straciłem ochotę. Choć zdaję sobie sprawę, że nie wszystko co złe w filmach jest złe w komiksach i na odwrót, bo animowany Year One to przeciętniak, a komiks Millera jest znakomity. Może kiedyś, jak zapomnę jak okropny był ten film.


Leon Kennedy

Komiks genialny, fantastyczny i niesamowity. Na bajeczce ( uważam, że są robione dla trochę starszych osób i fanów, a nie dla dzieciaczków), bawiłem się przednio, chodź sporo zmienili, jak i ze świetnym zakończeniem, trochę szkoda. Co do samej animacji, to nie wiem ja się chyba już przyzwyczaiłem i wyglądało ok, a ile klatek,  również nie wiem, nie interesuje mnie to, nie znam się 😋

8azyliszek

Bo to prawda że kiedyś świetne animacje WB (W cieniu Czerwonego Kaptura, Kryzys na Dwóch Ziemiach) zeszły na psy. Niedługo wyjdzie "Man of Tommorow" i kreska też jest tam uproszczona. Cięcie kosztów wygląda jakby cofali się w rozwoju. I znowu wychodzi, że seriale TAS z lat 90-tych są niedoścignione. A WB rozmienia się na drobne i mamy słabe animacje i słabe seriale, zamiast choć jednego dobrego produktu. Marvel tez się sypie, to osobny rozdział. Ich aktualny Spider-Man ssie jeszcze mocniej.

Ale trzeba przyznać, że śmierć Stalina zrobili naprawdę dobrze. :)

Juby

Ja właśnie nie mogę się przyzwyczaić, wręcz przeciwnie, wejście w erę HD jeszcze bardziej uwypukla, jak ochydne wizualnie są te animacje. Oczywiście nie wszystkie, bo Gotham by Gaslight obejrzałem bez zgrzytania zębami, Batman vs. TMNT też, no i dwie ostatnie animacje z Adamem Westem jako Batmanem 60s. Niemniej, Red Son i Hush przypomniały mi, czemu tak rzadko sięgam po nowe animacje DC i praktycznie w ogóle do nich nie wracam. Porównajcie tę animację z Gotham Knight sprzed 12 lat - nieba, a ziemia.

LelekPL

Mi tam się podobał ten film. Animacja jak zwykle dupy nie urywa, ale widziałem gorsze ehmm*Beware the Batman*ehmm.

Troszkę popsuł zakończenie w porównaniu z komiksem, ale przedstawienie ZSRR jest jak najbardziej na plus, jak również politycznych wojen pomiędzy kapitalistami i komunistami. Batman jako terrorysta wypada ciekawie i jak zwykle skopał tyłek Superowi. Jak na mnie jeden z lepszych filmów jakie wydali w ostatnim czasie. Nie mówi to wiele o jakości, ale było to solidne 6/10.