Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

Juby

#150
Jako fan logo w żółtej elipsie (waiting for it since 1995 <3) jestem lekko rozczarowany, bo poszli to w kierunku bliższemu wizerunkowi Batmana z gier Arkham Origins / Arkham Knight, ew. drugiego odcinka animowanego Batman: Gotham Knight. Niemniej, zbroja tak wykonana na pewno w jakim by nie była oświetleniu, nie będzie wyglądać jak pianka lateksowa (co zdarzało się w filmach 1989-2008), muskulatura pod nią nie ma większego znaczenia i na duży plus zaliczam całkowite odcięcie się od poprzednich wersji stroju, bo to coś zupełnie nowego.

Wersja bez czerwonego filtru (fan-made):


Już wiem, że to nie będzie mój ulubiony filmowy bat-suit, ale o ile "uszy" będą długie, będę zadowolony. :) Podoba mi się ten kołnierzyk rodem z Gotham by Gaslight.

Muzyka robi świetny nastrój. Jeśli całość ma być utrzymana w podobnym klimacie, to będzie bardzo dobrze. ;)

LelekPL

Na razie ciężko coś powiedzieć. Wygląda... dziwnie, ale jestem ciekaw jak będzie prezentował się w całości. Nie jestem na nie, nie jestem na tak, póki co jestem na "poczekajmy", ale fajnie, że w końcu coś zobaczyliśmy.

Gieferg

Beznadziejny kostium obierający kierunek, który mi w ogóle niepasuje i  przy okazji kompletnie nieciekawa muzyka.

Giacchino ma na koncie najgorszy soundtrack do Spider-Mana i jeśli to jest muzyka z filmu to najwyraźniej chce to powtórzyć z Batmanem.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

W komentarzach na https://www.comicbookmovie.com/ słusznie zwrócono uwagę, że z tym odkrytym nosem (ostatni raz taką maskę Batman nosił w czasach Adama Westa!) i z tym czerwonym filtrem, czuć pewne wibracje w stronę Daredevila od Netflixa.

@Gieferg
Giacchino ma też na koncie kilka bdb soundtracków, m.in. animacje Pixara oraz Rogue One. Słabszy OST do Far From Home traktuję jako wypadek przy pracy. Poza tym, dla mnie zawsze najważniejsze jest jak muzyka sprawdza się w gotowym filmie, jak współgra z obrazem, jakie wywołuje emocje. Soundtrack na sucho może wydać mi się nieciekawy, bym później z kina wychodził zachwycony. Na razie brzmi to ZDECYDOWANIE lepiej od dudnienie Junkiego XL u Snydera. :P

Leon Kennedy

No ciekawe to będzie podejście, ale coś czuję, że strój będzie się zmieniał i ten to jego pierwsza wersja. Kołnierzyk jest czadowy.

Juby

Cytat: Leon Kennedy w 14 Luty  2020, 11:40:54coś czuję, że strój będzie się zmieniał i ten to jego pierwsza wersja.

Podobne tezy pisano o mejkapie Jokera-Phoenixa po pierwszym wypuszczonym z nim materiale we wrześniu 2018. Albo o Spider-Manie w Civil War. Nie liczyłbym na to. Reeves, tak jak Nolan, będzie stawiał na jeden kostium, a za późno (zdjęcia już trwają) na większe zmiany.

Moje wrażenia są w większości pozytywne, ale ja ogólnie od jakiegoś czasu staram się nie skreślać filmowych wizerunków bohaterów za szybko, bo do dziś pamiętam swoją wybuchową reakcję na pierwsze zdjęcie Supermana z Man of Steel, a skończyło się na najlepiej prezentującym się Supermanie ever, którego kocham po dziś dzień! ;D Do Thora w krótkich włosach (który na zdjęciach był dla mnie po prostu Chrisem Hemsworthem, nie Thorem) też się przekonałem.

Poza tym, gdy Pattinson pochyla głowę (jak poniżej) autentycznie mi się podoba. :)

Leon Kennedy

Może i masz rację, ale fajnie by było jakby Bruce w trakcie filmu wprowadzał pewne modyfikacje do swojego stroju.

Juby

Na jednym z zagranicznych forów znalazłem ciekawą informację. Logo Batmana wygląda na zbudowane z przetopionego pistoletu. Podobno w jednym z komiksów Batmana był taki motyw, gdzie Bruce znalazł broń, którą zabito jego rodziców i zrobił z niej swoje logo. Ciekawe czy to się potwierdzi.

W weekend 22-23 lutego ruszają zdjęcia w otwartym terenie w Glasgow, więc pewnie już w przyszły weekend będziemy mieli fotki cyknięte przez fanów, dające lepsze spojrzenie na Battinsona.

Tymczasem Jeffrey Wright pokazał Bat-sygnał z nowego Batmana:
http://filmozercy.com/wpis/jeffrey-wright-pokazal-bat-sygnal-z-nowego-batmana

LelekPL

W ramach ścisłości: motyw z pistoletem to tylko spekulacja, a na wielu stronach widziałem jak traktowane jest jako potwierdzone info. Sam pomysł pochodzi z komiksu Kevina Smitha, ale sam wątpię, aby go wykorzystali tutaj. Raczej jest to po prostu logo, które będzie spełniało jakąś praktyczną funkcję. Nie wiem, może dron z kamerą jak w Spider-Manie, może coś innego.

Gieferg

Cytat: Juby w 14 Luty  2020, 11:28:46Giacchino ma też na koncie kilka bdb soundtracków, m.in. animacje Pixara oraz Rogue One. Słabszy OST do Far From Home traktuję jako wypadek przy pracy.

Akurat mówiłem o "Homecoming", ktorego miałem nieszczęście pisać recenzję.
Muzyki z FFH w ogóle nie pamiętam, ale tam sam film działał mi na nerwy tak, że na muzykę nawet nie zwracałem uwagi.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Q

Było troche plotek co materiału z jakiego wykonano symbol nietoperza, ale uwagę zwraca też maska Batmana, bo jeśli uważnie się przyjrzeć, to widać na niej szwy a sam materiał przypomina skórę.



Zapewne pozwoli to na bezproblemowe obracanie głowy ale przydałoby się spojrzenie na cały kostium w naturalnym świetle, by ocenić całość.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Funky

Maska prezentuje się najsłabiej, wygląda jak tani kosplej i jego "brwi" powinny być skierowane bardziej w dół żeby wyglądał groźnie. I jeszcze ten nos jak u Adama Westa :-[ , o ile symbol nietoperza jest fajny i wygląda jak jakaś broń to reszta wygląda bardzo słabo.

Juby

Jeśli spojrzycie na sklejkę 3 kadrów z poprawioną kolorystyką, którą wrzuciłem na górze tej strony tematu, to ostatnie dwa bardzo mi się podobają, a właśnie ten najwyższy - z maską - pozostawia mieszane odczucia. :-\

Szkoda, że Reeves zaprezentował ten kostium w takim oświetleniu i tak zdawkowo. Nawet to pierwsze, ciemne, czarno-białe zdjęcie Batfflecka opublikowane przez Snydera w 2014 lepiej prezentowało to, czego możemy się spodziewać. Nie mówiąc już o tym jak dobrze rozpoczęto prezentowanie wizerunku Batmana u Nolana w 2004.
Oto pierwsza fotka opublikowana przez EW oraz 2 kolejne zdjęcia, wrzucone do sieci dzień później.
Spoiler

[Zamknij]
A tutaj nawet nie wiemy czy kostium będzie cały czarny, czy szaro-czarny, jak długie ma uszy, itd. :-\

Oby w przyszły weekend ktoś cyknął mu dobre zdjęcie z planu.

LelekPL

Taka rada starszego kolegi: warto przestać czytać "przecieki" po słowach "na reddicie" :P

Sam nie wiem nic o filmie, ale to, że ta informacja to bujda i tak jest jasne.

Mr.G

Zobaczyliśmy Batmana i nie zobaczyliśmy Batmana. W sumie fajnie to dawkowanie materiału pobudza wyobraźnię - przy całościowym oglądzie byłoby po prostu podoba się lub nie, a tymczasem skupiamy się na detalach. Podoba mi się kołnierzyk i baaardzo podoba mi się materiał maski - skórzany, z widocznymi szwami. Zalatuje kostiumem ręcznej roboty, o którym mówiły plotki. Pasowałby też do tego teoria przetopionego pistoletu, bo w innym przypadku jak tłumaczyć ten przedziwny symbol? Może trochę rozczarował ponowny brak szkiełek zamiast oczu, ale widocznie malowanie powiek przez Wayne'a jest tak samo obowiązkowe w kolejnym remaku jak scena śmierci jego rodziców.

Ale w powyższym materiale chyba nawet bardziej niż kostium poruszyła mnie muzyka. Niby prosty motyw, a jednak nucę go od pierwszego usłyszenia. Patetyczny, mroczny, a wplecione pobrzmiewanie kościelnych dzwonów mile skojarzyło mi się z burtnowsko-świątecznym klimatem. Pam pam-pam-pam, Pam pam-pam-pam...