Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Pytania o komiksowe uniwersum Batmana

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:13:12

kelen

Sprawdź run Paula Diniego w "Detective Comics", tak samo jak od Scotta Snydera ("Mroczne Odbicie").

MJ

Mroczne odbicie czytałem a ten run nazywa się jakoś albo nr komiksów znasz?
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

kelen

Dokładnych numerów nie pamiętam, ale chyba wszystkie były zebrane w albumach o takich tytułach (na pewno po nazwach znajdziesz, które to zeszyty):

Batman: Detective
Batman: Death and the City
Batman: Private Casebook
Batman: Heart of Hush

MJ

A powie mi ktoś jak się nazywał komiks w którym Batman pozabijał wszystkich swoich wrogów?
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Rado

#754
Nie kojarz? o co chodzi z tymi pozabijanymi wrogami, ale odpowiadaj?c na Twoje wcze?niejsze pytanie o krymina?y z Batmanem, to ja od siebie zdecydowanie polecam "Batman: Nine Lives". Komiks w ca?o?ci stylizowany na stare krymina?y. Oprócz tego, to chyba b?dzie jeszcze np. "Gotham Central", ale tam w sumie ma?o Batmana jest.

Recenzj? "Nine Lives" znajdziesz na stronie, a tak?e jeden album z wcze?niej wspomnianego runu Paula Dini'ego czyli "Batman: Detective".

http://www.batcave.com.pl/komiks/elseworlds/batman-nine-lives/

http://www.batcave.com.pl/komiks/tpb/batman-detective/

Leon Kennedy

A czy to przypadkiem nie była historia z Wampirem, ktory ugryzł Batmana, a ten następnie zabił wszystkich swoich przeciwników i chyba nawet Gordona i Alfreda... Komiks był oczywiście niekanoniczny.

Ememek

Cytat: Leon Kennedy w 12 Wrzesień  2015, 01:19:32
A czy to przypadkiem nie była historia z Wampirem, ktory ugryzł Batmana, a ten następnie zabił wszystkich swoich przeciwników i chyba nawet Gordona i Alfreda... Komiks był oczywiście niekanoniczny.
Pamiętasz może tytuł?

kelen

To trylogia Batman and Dracula. Batman: Red Rain (1991), Batman: Bloodstorm (1994), Batman: Crimson Mist (1999)

Rado


Soontir

#759
Siema,
Wiecie może, w jakim trejdzie znajdę Batman: Dark Knight of the Round Table. Jest jakieś nowe wydanie, które zawiera tą historię?

Post Merge: 12 Wrzesień  2015, 14:12:01

I drugie pytanie: Jest jakiś trejd zawierający Batman: The Demon Laughs?

kelen

Według Comic Book Database, tego pierwszego nie wznowiono, natomiast The Demon Laughs został wydany w 2011 roku jako DC Comics Presents: Batman - The Demon Laughs (w ramach 100-Page Spectacular)

Soontir

Wielkie dzięki  :)

Post Merge: 12 Wrzesień  2015, 16:03:16

A polecisz mi może jeszcze jakieś dobre komiksy z Talią i Ras`em? Nie licząc trylogii demona, ta od Egmontu już zapreorderowana :-D

Ememek

Batman death and maidens jest Ras i są jego córki

Soontir

Znam i posiadam, ale dzięki  ;). Jakieś inne propozycje?

Ememek

To może Resurrection of ras al ghul i w nowej serii son of batman występuje Talia ale nwm czy Ras bo nie czytałem