Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Knight

Zaczęty przez kelen, 04 Marzec 2014, 16:41:49

MJ

Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

newtime

Przecież Arkham Knight nie licząc tej wpadki z optymalizacji na PC okazałą się naprawdę dobrą gra ::) 

LelekPL

Cytat: newtime w 25 Marzec  2016, 14:53:38
Przecież Arkham Knight nie licząc tej wpadki z optymalizacji na PC okazałą się naprawdę dobrą gra ::) 

Jeśli tak uważasz... Moją opinię znacie, jest diametralnie inna.

newtime

Gra otrzymała świetne recenzję , ja również bawiłem się przy niej znakomicie (po arkham city moja ulubiona cześć), możesz mieć inne zdanie ale nie można uznać tej gry za jakaś porażkę roku.

LelekPL

Zabraniasz mi? Hehe Ja mogę bo mi się nie podobała.

A recenzji takich świetnych to nie dostała. Wiele krytyki na nią spadło za batmobil, postacie, nudną mapę, brak walk z bossami itp. To się powtarza w co drugiej recenzji. Możesz żyć w bańce ale wystarczy spojrzeć i poczytać recenzje na metacritic.

newtime

Średnia oceń wynosi  70 procent  tym bardziej że najwięcej złych opinii gra zebrała za optymalizacje  , owszem to wszystko co wymieniłeś to wady tej produkcji ale to nie przekreśla w żaden sposób gry zwłaszcza że posiada ona mnóstwo zalet ale oczywiście nie zabraniam ci mieć własnego zdania , chciałem tylko zaznaczyć ze gra nie okazała się w żaden sposób katastrofą tylko po prostu dobra grą       

LelekPL

Jak na gry i na samą serię 70% to mało, a i tak za dużo i są też znacznie niższe wyniki jeśli spojrzymy na Steam czy recenzje na XB1 czy PC.

A według mnie gra nie była nawet dobra... Była i jest wielką porażką. To, że ty w kółko piszesz, że była dobra nie znaczy, że taka była. Według mnie była BARDZO zła. Ty możesz mieć inne zdanie, ale to nie znaczy, że ja muszę się z tym zgodzić. "OPINIA"

kubala102

Ja również uważam Ak za bardzo dobrą grę doskonale się przy niej bawiłem na pewno lepiej niż przy AO gdzie wiało nudą i wtórnością przez cała grę ale każdy lubi co innego :) 

kelen

Niby co w AO by?o wtórnego? Nowy tryb detektywa? Rozwini?cie pomys?ów gameplay'owych? Czego oczekiwa?e?, zupe?nie nowego systemu, kiedy ludzie si? bali zachwiania standardów wykreowanych przez RS? No sorry, ale wol? 1000 krotnie bardziej AO ni? wieczne ?a?o?nie uzasadniane fabularne momenty u?ywania Batmobila.

lady_ozzy

Niedawno sko?czy?am AK i niestety (bo mia?am ogromne oczekiwania) musz? zgodzi? si? w wielu punktach z opini? Lelka (cho? mo?e 'pora?k?' bym jej nie nazwa?a). Gra by?a zwyczajnie nudna... Pierwszoplanow? rol? odgrywa? batmobil, a podczas walki z dronami zwyczajnie wydawa?o si?, ?e t? sam? misj? (bo chyba ten element mo?na tak nazwa?) przechodzi si? po raz N. Misje poboczne... Jedyne 'jakie?' by?y te z Pingwinem i Two Facem...Man-Bat kompletna pora?ka (wow zej?cie do laboratorium, gdzie oczekiwa?am jakiego? 'BU' i dalej ?ciganie lataj?cego stwora... impressive), Firefly... nudne ?ciganie... A Hush nawet nie wymaga komentarza. Nie wiem czy wyjd? kolejne DLC ale mo?e skoro jest s?abo w fabule, to niech b?dzie jej du?o ?
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

kubala102

To ze AO niczym nie umiało mnie zaskoczyć gra była ta jedna wielka kopią Ac , te sama gadżety , lekko zmodyfikowane walki z bossami , przewidywalna fabuła nawet dostaliśmy połowę mapy z Ac , po prostu to wszytko już było. Owszem Ak ma swoje wady ale przynajmniej był czymś nowym , nie wszystkie pomysły  wypaliły ale całość wypadła dobrze na dodatek fabuła mimo że nie była może wybitna to przynajmniej miała parę solidnych zwrotów akcji których przy Ao brakowało

newtime

A jakie zadnia poboczne były w AO? Niszczenie narkotyków , latanie z jednej strony miasta na drugą  , niszczenie broni pingwina po prostu nuda , walki z bosam były ale co z tego jeśli połowa z nich to kopia z poprzednich cześć? Fabuła? Zmarnowanie potencjału Czarnej Maski oraz brak jakikolwiek zwrotów akcji. Po za tym Ak zebrał mimo wszystko znacznie lepsze oceny niż AO i nawet jeśli wymienione przez wady sa prawdziwe to nadal jest to bardzo dobra gra tak oceniły ją serwisy społecznościowe oraz gracze , przypominam że AO swojego czasu dostawało znacznie więcej wyrazów niezadowolenie wśród fanów niż AK obecnie.           

LelekPL

Zwrotów akcji i niespodzianek w AO by?o sporo (Black Mask Jokerem, Bane znaj?cy to?samo?? Batmana, atak na mo?cie czy walka z Electrocutionerem), walki z bossami kopiami AC nie by?y. Nigdy nie widzia?em wcze?niej takiej walki jak z Deathstrokiem. Walka z Bane'm te? by?a czym? nowym. Firefly rozwin?? walk? z Poison Ivy. Shiva przetestowa?a nowych przeciwników - Martial Artists.

A misje poboczne? By?y znacznie ciekawsze fabularnie, a ni?eli to co w AK. Anarky, Mad Hatter czy zako?czenie w?tku Black Maska. Do tego dochodz? oryginalne zbrodnie do rozwi?zania i losowe zbrodnie. Zawsze jest co robi? w AO.

Co do statystyk to Arkham Origins ma lepsze oceny u u?ytkowników Metacritic od Arkham Knight na WSZYSTKICH platformach.

kelen

Cytat: newtime w 25 Marzec  2016, 23:12:31
tak oceniły ją serwisy społecznościowe oraz gracze , przypominam że AO swojego czasu dostawało znacznie więcej wyrazów niezadowolenie wśród fanów niż AK obecnie.           

Z całym szacunkiem, ale to nie jest argument w dyskusji. Albo mówisz konkret, albo nic z tego nie będzie, bo takimi ogólnikami możemy się przerzucać w nieskończoność.

Cytatte sama gadżety

Zestaw gadżetów miał mimo wszystko minimalną różnicę. Tak samo jak w przypadku Arkham Knight - nie wprowadzili zbyt dużego urozmaicenia.

Cytatlekko zmodyfikowane walki z bossami

W jakim sensie - lekko zmodyfikowane? Prawie każda walka wyglądała inaczej. Nie mówiąc o tym, że chwalony przez Ciebie AK nie ma ich prawie w ogóle.

Cytatprzewidywalna fabuła

Jeśli od samego początku wiedziałeś, że Black Mask to Joker, to w sumie jestem pod wrażeniem, bo ja się osobiście dałem nabrać. Dla mnie fabuła AO to nie opowieść oparta na zwrotach akcji - w końcu to prequel. Ma silnie rozpisane postaci i relację Batman oraz Jokera.

Cytatdostaliśmy połowę mapy z Ac

Trochę nie rozumiem - co w tym złego? W AC to była część zniszczona, teraz poznaliśmy, jak wyglądała, kiedy wszystko było ok i dostaliśmy zupełnie nową lokację do uzupełnienia. Rozumiem, że generalnie byłoby kiepsko grać tylko i wyłącznie na tym terenie, ale cała mapa była spoko.

CytatOwszem Ak ma swoje wady ale przynajmniej był czymś nowym

Czy AK miało tak na prawdę coś nowego w rozgrywce poza Batmobilem i naturalnym poszerzeniem podstaw mechaniki, co również było w AO?

Cytatna dodatek fabuła mimo że nie była może wybitna to przynajmniej miała parę solidnych zwrotów akcji których przy Ao brakowało

Czemu uważasz, że zwrot akcji definiuje dobrą fabułę? RS cały czas naciskał głównie na relację między postaciami, a nie na tego typu chwyty. Próbowali silnie naciskać na to przy AK i wybrali najbardziej przewidywalną opcję.

I znowu - AO to prequel, więc jakie zwroty fabularne miałyby tutaj nastąpić, skoro wiemy, co czeka te postaci?

CytatZmarnowanie potencjału Czarnej Maski

To faktycznie ssało, ale jakoś to przebolałem, bo wątek z Jokerem im wyszedł moim zdaniem świetnie. Teraz zresztą widać, czemu tak się stało - seria Rocksteady to po prostu laurka dla relacji Batmana z Jokerem, a nie skupienie się silnie na innych postaciach.

kubala102

Żeby było jasne nie uważam Ak za jakieś arcydzieło jest według mnie słabsze zarówno od AS oraz AC , po prostu Ak dawało mi o wiele więcej frajdy z grania niż AO które mnie po prostu zmęczyło i mówię tu nie tylko z perspektywy fana batmana ale również zwykłego  gracza  który chciał dostać po prostu dobrą grę przy której będzie się po prostu dobrze bawił  :)