Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Kinowe filmy na podstawie komiksów

Zaczęty przez Juby, 13 Kwiecień 2008, 15:44:08

Q

Cytat: LelekPL w 29 Grudzień  2021, 23:02:49Tym bardziej z tak krótkim oknem kinowym i darmową opcją po jedynie 45 dniach. Ogólnie fatalnie, że już to zapowiedzieli - wiem, że mają taką umowę z kinami, ale ta umowa, nie znaczy, że film MUSI po 45 dniach pojawić się w necie. Oznacza jedynie tyle, że studio ma taką opcje, a ogłaszanie jej tak wcześnie uważam za błąd.
Dokładnie. Po 45 dniach prędzej spodziewałbym się udostępniania filmu w opcji PVOD za dodatkową opłatą, a nie na platformie streamingowej w ramach abonamentu, ale najwidoczniej cały czas, mimo tegorocznych równoczesnych premier, nie udało im się przyciągnąć klientów do HBO Max.

"The Batman" ma przewagę nad innymi superbohaterskimi filmami, że jego budżet to 100 mln dolarów, a nie ponad 200 mln, więc żeby nie powstała kontynuacja film musiałby okazać się kompletną klapą pod względem finansowym i krytyki.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

#181
Cytat: Q w 29 Grudzień  2021, 23:46:16Dokładnie. Po 45 dniach prędzej spodziewałbym się udostępniania filmu w opcji PVOD za dodatkową opłatą, a nie na platformie streamingowej w ramach abonamentu, ale najwidoczniej cały czas, mimo tegorocznych równoczesnych premier, nie udało im się przyciągnąć klientów do HBO Max.
I to jest zabawne, bo ani HBO Max, ani ich filmy z 2021 na tym specjalnie nie zyskały. Podobno nowy "Seks w wielkim mieście" ściągnął więcej subskrybentów niż którykolwiek z tych ich hitów kinowych (aczkolwiek nie znam statystyk, gdzieś to tylko wyczytałem, więc mogę się mylić).
Poza tym, te okno powinno mieć 60 dni, a nie 45, a przykład Batmana bardzo dobrze pokazuje czemu z punktu psychologicznego:
Nagłówki "The Batman trafi na HBO Max w kwietniu" brzmią jakby trzeba było czekać tylko miesiąc - 30 dni, a nie 45. Prawie nic. Dobrze dla platformy może to brzmi, ale fatalnie dla kin... i w rzeczywistości dla studia, bo sporo osób sobie po prostu poczeka z takim nastawieniem. Gdyby film wychodził po koniec marca, to wtedy lepiej byłoby dla kin, bo nagle Batman na HBO Max pojawiałby się nie w kwietniu, a w maju. Teraz to brzmiałoby jak 2 miesiące, a nie miesiąc, mimo, że to nadal tylko 45 dniowe okno. Dlatego 60 dni to byłby najbardziej optymalny termin, bo zawsze gwarantowałby kinom i studiom ten dwumiesięczny odstęp i w świadomości widzów wypadałoby conajmniej ten pierwszy miesiąc sporzytkować na wizytę w kinie. Może nawet dwie lub trzy.

Cytat: Q w 29 Grudzień  2021, 23:46:16"The Batman" ma przewagę nad innymi superbohaterskimi filmami, że jego budżet to 100 mln dolarów, a nie ponad 200 mln, więc żeby nie powstała kontynuacja film musiałby okazać się kompletną klapą pod względem finansowym i krytyki.
To też prawda. Taki budżet bardzo pozytywnie wpływa na szanse na kontynuacje. Nawet z moją pesymistyczną prognozą kasową, ale z ciepłym przyjęciem, nie zdziwiłbym się gdyby WB i tak zdecydowało się na sequel. Podobnie przecież było z Shazamem (choć oczywiście WB ma stanowczo większe oczekiwania co do Batmana niż do Shazama).

Miss_Quinn

Były już ulubione filmy, ale wtedy nie wymieniłam superbohaterskich. Teraz czas na topkę, z tymi produkcjami które pominęłam w ogólnym ;D . Wszystkie miejsca są przypadkowe, więc jeśli jakiś film jest wyżej od innego to nie oznacza że ten film lubię najmniej. Bo każde z tutaj lubię tak samo, i każdy jest moim numerem 1.
1.Joker- pierwszy film o którym pomyślałam i który oglądam mnóstwo razy.
2.Avengers Infinity War- pierwszy film w tym zestawieniu z Marvela i nie ostatni.
3.The Batman- Co tu mam dodawać, fantastyczna obsada i soundtrack( główny motyw muzyczny i Nirvana <3 ).
4.Captain America- The Winter Soldier- Najlepsza część, którą zawsze polecam.
5.Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)- Tego filmu, nie mogło tutaj zabraknąć.
6.Guardians of the Galaxy- Zarówno pierwszą jak i drugą cześć lubię tak samo.
7.Batman Returns- Co mam pisać o tej części, świąteczny klimat oraz fantastyczna Michelle Pfeiffer.
8.Ant-Man- Film, który jak się szybko zaczyna tak się szybko kończy.
9.The Dark Knight- Moja ulubiona część z trylogii Nolana.
10.Iron-Man- Soundtrack i obsada.
11.The Suicide Squad- Mimo że pierwszą część lubię( tak, ona należy u mnie w kategorii " Tak złych że aż dobrych), to ta od Jamesa Gunna bardziej przypadła mi do gustu.
12.Logan- Lekka przerwa od MCU. Co mam o tej produkcji mówić, wciąż po wielu latach dobrze się ją ogląda.
13.Batman: The Killing Joke- Pierwsza animacja w tym zestawieniu, bardzo często do niej wracam jak nie mam co oglądać.
14.Deadpool- Mimo że oba części lubię tak samo, ale to pierwsza jest według mnie najlepsza.
15.Batman Beyond: Return of the Joker- Kolejna animacja w tym zestawieniu, do której bardzo często wracam.
16.Spider-Man: Into the Spider-Verse- Skoro już jestem przy animacji, to tej nie mogło tutaj zabraknąć i czekam z wielką nie cierpliwością na następną cześć.
17.Batman 1989 roku- Nie muszę nic dodawać.
18.Captain Marvel- Znów wracam do MCU, produkcja do której nie rozumiem skąd się wziął cały hejt.
19.Wonder Woman- Dobrze się oglądało tą część( o drugiej wole nie mówić, bo wyparłam już z pamięci że ona powstała).
20.Black Widow- Dobry scenariusz,ale efekty mogły być odrobione lepsze.
21.The Dark Knight Rises- Fajne podsumowanie całej trylogii.
22.Spider-Man( 2002-2007)- I tutaj robię malutki wyjątek od reszty, bo tutaj umieściłam całą trylogię. Nie mogłam zdecydować się na jedną konkretną część.
23.Catwoman- Trudno byłoby, żebym nie dała tego filmu to tego zestawienia.
24.Thor Ragnarok- Najlepsza część Thora.
I to tyle, z moich ulubieńców( gdyby ktoś się mocno pytał i kazał mi wybrać, tylko 24 ulubione filmy). Tak jak pisałam na początku, to że jakiś film jest wyżej od innego to wynika z tego że starałam się mieszać je( żeby nie były obok siebie filmy z tego samego wydawnictwa). Nie są to też wszystkie filmy, bo brakuje tutaj X-Men( ale z tym wybraniem najbardziej ulubionych filmów, trochę by mi sprawiło problem).   
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

Juby

Joker nie jest filmem superbohaterskim. Luźno bazuje na komiksach DC, ale poza tym, to zwykły dramat psychologiczny.

Poza tym, twój powyższy ranking w ogóle nie pokrywa się z twoimi ocenami z innego wątku.

Miss_Quinn

#184
Dlatego tutaj go dałam, co do ocen. Jak pisałam, tutaj to na jakim miejscu był dany film był tylko przypadkiem. I to że dany film tutaj jest niżej w rankingu niż tam, nie oznacza że ten film lubię najmniej. Akurat tam, ja wymieniałam filmy w takiej kolejności jakiej powstawały( dobra w paru miejscach były błędy, ale one były spowodowane tym że na ostatnią chwilę przypomniałam o jakimś filmie). Dlatego tam ranking wyglądał inaczej niż tutaj.
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

Juby

#185
Cytat: Juby w 18 Grudzień  2021, 19:52:24

Po powtórzeniu większości Spider-Manów (pominąłem tylko dwa, których nie miałem jak obejrzeć, ale widziałem je jakiś czas temu w telewizji, więc dość dobrze pamiętam) i premierze najnowszego, tak uszeregowałbym swoją listę ulubionych filmów o Człowieku-Pająku.

1. Spider-Man (2002)
-- Homecoming
-- Into the Spider-Verse
4. No Way Home
5. Spider-Man 2
6. The Amazing Spider-Man 2
7. Far From Home
8. The Amazing Spider-Man
9. Spider-Man 3

Aktualizacja po wczorajszym powrocie z kina:

1. Across the Spider-Verse !!
2. Spider-Man (2002)
-- Homecoming
-- Into the Spider-Verse
5. No Way Home (po powtórce nie wiem czy nie dałem go za wysoko...)
6. Spider-Man 2
7. The Amazing Spider-Man 2
8. Far From Home
9. The Amazing Spider-Man
10. Spider-Man 3
11. Venom

Najnowsza animacja Sony to dla mnie film w zasadzie doskonały. To nie tylko najlepsza kinowa produkcja o Spider-Manie, ale też ścisły top Marvela (obok Infinity War) i pełnometrażowych animacji w ogóle. Gorąco polecam(!) i strasznie czekam na kolejną/ostatnią część.

LelekPL

Mi się Across the Spider-Verse podobał bardzo ze strony wizualnej, ale był zdecydowanie za długi jak na tak nieinteresującą fabułę jak multiwersum, a to i tak dopiero częśc pierwsza. Bardziej podziwiałem niż się wciągnąłem. Jednak pojedyncze sceny wizualnie i muzycznie były wręcz fenomenalne.

U mnie ranking wyglądałby tak:
1. Spider-Man (2002) 8/10
2. No Way Home 8/10
3. Homecoming 7/10
4. Across the Spider-Verse 7/10
5. Into the Spider-Verse 7/10
6. Far From Home 7/10
7. Spider-Man 2 7/10
8. Venom 6/10
9. The Amazing Spider-Man 2 6/10
10. Spider-Man 3 6/10
11. The Amazing Spider-Man 6/10
12. Venom 2 5/10
13. It's Morbin' time 4/10

I wciąż jestem zawiedziony, że nie było Supaidamana i Leopardona ;)

Juby

Spotkałem się z podobnymi opiniami (że za długi, że to tylko połowa historii, że z chamskim cliffhangerem). Polecam dać Across the Spider-Verse jeszcze jedną szansę tuż przed premierą ostatniej części, bo może tak jak w przypadku 2 i 3 Matrixa, lepiej ten film będzie działać gdy już się pozna całość historii.

Gieferg

#188
Wspominałem, że moje ulubione filmy o Spider-Manie to TASM i SM3 i nigdy nie obejrzę Across The Spider-Verse? Nie? No to wspominam.
Przemęczyłem (w wielkich bólach) sraczkopadaczkową jedynkę i styknie.

A tymczasem:


R-ka, woo-hoo, szkoda, że dalej nie wiem po co oni robią te filmy o wrogach Spider-mana, którzy go pewnie nigdy nie spotkają.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Cytat: Gieferg w 19 Czerwiec  2023, 20:31:52Wspominałem, że nigdy nie obejrzę Across The Spider-Verse? Nie? No to wspominam.
Twoja strata.

Nie wiem po co i dla kogo Sony robi te filmy o antyboha... Nie będę powtarzać tych głupot, o łotrach ze świata Spider-Mana. Venoma obejrzałem tylko dla Hardy'ego, ale gdy okazał się cienki, sequel olałem. Marbiusa olałem. Powyższe o Kravenie, którego z komiksów nie znam i z kreskówki nie pamiętam - zgadnijcie :) Ten lew będzie jakiś napromieniowany, że jego krew uczyni z Kravena superbohatera?


Gieferg

Venoma mi się nieźle oglądało, ale sequel był już kompletnym dnem, Morbius mnie nie interesuje, a ponoc do tego jest denny, więc olałem, Kraven... no cóż, na plakacie wygląda nawet spoko, aktora lubię ale cały zwiastun nawet z bryzgającą krwią dalej wygląda słabo. Skip it i poczekam aż gdzieś puszczą, gdzie nie będzie trzeba za to płacić.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Miss_Quinn

Spider-Man: Across the Spider-Verse, już za mną.
Mogę tylko powiedzieć, że lepsza jest od pierwszej części co rzadko się zdarza w przypadku kontynuacji.
Prosta historia, którą fajnie się oglądało i nie było u mnie efektu sprawdzania co chwilę zegarka.
Jedynie co mi się nie podobało, to muzyka. Samo score było super( tak, ja już wiem co będę katować na spotify przez długi czas) pozostałe utwory, bardziej mi się podobały z pierwszej części.
Moja ocena: 9/10
Dałam taką ocenę, bo wreszcie widziałam dobrą produkcje gdzie dobrze poradzili sobie z motywem multiwersum. Teraz czekam z niecierpliwością aż pojawi się się platformach, bo jednak średnio mi się podobał dubbing( jestem fanką napisów, więc on nie miał nic wspólnego z oceną) a jednak oglądanie w kinie, w sali gdzie było pełno dzieci też nie bardzo należał do fajnych. Stąd czekam aż będę mogła obejrzeć wersje z napisami w domowym zaciszu.
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'

Juby

Byłem w CinemaCity na wersji z napisami, na moim seansie nie było żadnych dzieci :)

Miss_Quinn

Cytat: Juby w 21 Czerwiec  2023, 08:23:13Byłem w CinemaCity na wersji z napisami, na moim seansie nie było żadnych dzieci :)

Szczęściarz, u mnie w Heliosie początkowo była wersja z napisami ale przez to że mało kto na nią chodził to ją zdjęli( dawali ją w bardzo późnych godzinach). Ja byłam zdziwiona, bo rzadko mi się zdarzało że o 16.30( a sporo chodzę  o takich mniej więcej godzinach na takie seanse, jeśli chodzi o kino komiksowe) że cała prawie sala, poza paroma osobami to były dzieciaki.
Trochę potem zaczęłam żałować, że jednak nie wybrałam się na seans który był o 19.30( też miałam taki plan żeby na taki pójść. Ale musiałam się tutaj zastosować do mojego znajomego, który ma pracę i raczej średnio mu pasowało pójście na taką godzinę), bo pewnie wtedy nie trafiałabym na tyle dzieciaków.
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'